Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

adiku
26. mar 2010

pepies velmi mile 🙂

matica2
26. mar 2010

ahojte 🙂 mi nešiel den a pol net toš trgédia už som myslela že nebude ani cez výkend 😅
bibi do bojníc by sme sa aj pridala ak by ste chceli spoločnost 😉
petka035 no som sa nasmiala na tom pterodaktylovi 😀
pepies to je hezkééééé 🙂
no a už som si myslela že v pondelok pojdem do práce ale saška sa mi zbodkovala a presne po týždni ako mala adka 😉
dnes som si bola po nový občiansky no foto ako keby som práve niekoho zavraždila xixi 😀 😀 😀

petka035
26. mar 2010

pepies krásne pohladnice 😵 matica 😉
ja som strávila pol dna v soc.poisťovni 😠 a vybavila som,,ho..." 🤐 najlepšie bolo ked mm volal do práce na finančné,že kto má za mna platiť počas RD dochodkové a tá kočka tam mu povedala,,a čo ja viem" 😠 sila

lenkamt
26. mar 2010

Peti - peknučké, už by som aj ja mala niečo vyčarovať 😅

Matica - takže máš doma dve lienky 😔 si užijete 😝

Peti - no podľa mňa sociálka - to si sa mala v sociálke nahlásiť do 2týždňov od pôrodu či ako to bolo 😝

my sme boli na piesku 😀 vo vani zásoby na pol stavby 😀

lenkamt
26. mar 2010

Kati - neviem to nájsť, ale robilo sa to takto nejako - vyklepeš si rezne, osolíš , okoreníš, na jednu stranu horčicu, na druhú sojovú omáčku, zprudka opečieš a dáš do pekáča, navrch šunka, kukurica, šampiony, do výpeku pridáš šlahačku, trošku okoreníš okoreníš myslím že gril. korením a zaleješ to masko. dáš zapiecť a pred koncom ešte navrch syr.

ale ja som tú šlahačku do výpeku nedala len tak zaliala to maso aby to nebolo mastné 😉

adiku
26. mar 2010

hmm leni to znie fajn to papanie, som rada ze sme sa videli teraz uz hadam viac ked je uz konecne vonku fajn

petka035
26. mar 2010

lenka ano socialka ale ja som nespadala pod túto socialku tak teraz nevedia ani tam a ani u mna v robote 😠 čiže visím v nejakom medzipriestore 😕

bibinka
26. mar 2010

ahojte, opäť vítam novú kobylku 😉 😉 😉 , dáko sa tá "ľadoveň" rozrastá 😀 😀 😀

lenkamt- s tým pieskom som sa zasmiala 😀 😀 😀 , inak budúci týždeň by som chcela chodiť na piesok s Alexíkom aj ja, teda po robote okolo 16 h, ak teda ešte niektorá budete s deťuchmi vonku 😅 . Filipka bude vyzdvihovať mm, takže budem len jednodetná 😉 a dúfam, že sa tam s vami niektorou stretnem 😕

bibinka
26. mar 2010

petka- ad sociálka- otras sa niečo pýtať a pod. 😝 😝 😠

matica- téééda, žeby sme fakt prišli na návštevu??? 😀 😀 😀 😀 😀

saskarisko
26. mar 2010

Ahojte,
my sme boli kupit Riskovi darcek na meniny (futbalove branky), a v draciku ich uz nemali. je jasne, ze ked som ich tam chodila tri mesiace obkukavat, tak ich bolo na mrte vela. tak sme nakoniec kupili v tescu, a Risiak si ich uz chcel aj rozbalit, ale musi cakat do zajtra.

Leni - dik, zajtra urobim. a s cim si to podavala so zemiakmi ??
Matica - drzim paste, a teda pripravuj dalsi program, kedze zostavate dom. hlavne lahky priebeh prajem
Peppies - krasnucke fotecky 😉
Petka - no, ked si niesla na socialnu poistovnu RL Ninky, tak si sa mala hned prihlasit na dochodkovom poisteni (vypisanie jedneho papiera, dolozenie RL). toto za teba nevybavi zamestnavatel. a nestracaj cas s tym, ze pod koho patris, supni si to na MT pobocku (budes mat doklad, potom to s nimi doriesis. bo stracas dni, kedy moze za teba stat platit). inak ja by som mohla rozpravat o socialke cele story, ako ma poprehanali minuly rok 😠

petka035
26. mar 2010

saskarisko ale ja som tam bola,len mne platil všetko zamestnavatel(robím u vojska)a teraz mi to už neplatí asi nik 😕 dnes som volala do práce na personálne,podala som telefon tej soc.pracovníčke a tak dookola,no a každá si hovorila svoje 🙄 a najlepšie ked mi tá z roboty povedala,že čo tam na tej socialke vôbec hladám, že načo som tam išla,ale ked som sa jej pýatala,že kto za mna bude platiť dochodkové tak ona mi nato,, a viem ja?"

matica2
26. mar 2010

bibi ta očakávam 😀 teda hocikoho kto by chcel 😉 už máme len kiahne. ked boli choré obe tak vedeli že nemožu von ale teraz ked adka išla saška plakalááá a som sa navysvetlovaláá že prečo nemože 😒
adka mala v pohode bodiek tak akurát ani teplota nie ale saška je nervoznejšia si ich neškriabe ale nechce sa natierat ale sa ešte vyhadzuje tak uvidím čo bude zajtra. ale už ked v noci prišla k nám a sa len mrvila v posteli som vedela že dačo bude 😉 ale už budeme mat za sebou aspon jedna potešujúca správa

adiku
26. mar 2010

petka ad socialka ak mas trvaly pobyt v MT tak toto urcite riesis tu, je uplne ine ked pracujes v inom meste co je asi tvoj pripad vtedy som v tom mala hokej aj ja lebo moj zamestnavatel je v KE, ten mi vsak vybavil len materske teda socialka v KE pod ktoru patri moj zamestnavatel, ostatne veci ako napr aj dochodkove vybavujes tu a presne ako pisala lenkamt je to myslim do 15 dni od dna kedy sa ti narodilo babo, no a po ukonceni materskej ak mas teda trvaly tu musis ist na UPSVaR tu a tam poziadat o rodicovsky.... no dufam ze som to dobre napisala ze si to pochopila ak nieco napis IP

bibinka ad piesok ja chodim s detmi poobede von tak po 16hod aj dnes az o 16.30 takze sanca na to ze sa stretneme je dost vysoka, bola by som rada lebo mam pocit ze sme sa uz nevidela 100rokov, naozaj take chmelove by bodlo ale tu v MT a najlepsie jakuuuuuuuuuuuuub, myslim ze sobotu tam hra aj muzicka

petka035
26. mar 2010

Adiku 🙂 ja už mám zažiadané o RD, na tú som nastúpila práve dnes.preto som sa bola popýtať aj na poistenie v nezamestnanosti aj na to dochodkové.No a nakoniec sme ja a mm boli za debilov 😝 Som tam stravila asi hodinu,ešte aj malá sa nám tam posrala 😀

adiku
26. mar 2010

no ale toto dochodkove a pod sa vybavuje hned ako sa ti narodi dietatko, ale presne ako pises oni vela krat nevedia co a ako a urobia z teba debila...

petka035
26. mar 2010

no len počas MD to platil za mna zamestnávatel to viem(teda vojenský soc.urad)proste na socialke mi povedali,že oni nemajú žiadne smernice k tomu ani sa s tým nikdy nestretli 😕 ale zas v robote ma teraz ked som na RD berú ako že som v neplatenej zálohe,čiže isto za mna nič neplatia 😠 a tak už neviem ako sa mám z toho vysomáriť

adiku
26. mar 2010

no myslim ze sa len zamotame, ty ale nie si nezamestnana ale len na RD, ale naozaj neviem ako to ma vojsko... nenechaj sa vsak odradit a chod si za svojim lebo platit to niekto musi

petka035
26. mar 2010

adiku najhoršie na tom je, že ja to neviem vysvetliť 😝 a v robote ma sfúkli,že čo som tam vôbec chcela(tam niečo splietali len o rodičovskom prispevku,ten ale mám)no pred tým(pár minút do zadu)mm volal na personalne za mna a jemu to zdvihla iná a tá mu povedala,že soc.poisťovna má za mna platiť druhý aj tretí pilier,že stačí rd dieťaťa a čestné prehlásenie, no ale tá druhá(šefka personálneho)už vravela zas o inom 😝 a neviem ako to dalej riešiť,kedže na soc.poistovni majú o mne posl.zázna ked som robila ešte v očnej amb.hned po škole.Asi neexistujem 😕 😅

adiku
26. mar 2010

no toto dochodkove sa naozaj vybavuje hned ako sa dieta narodi, proste tam ides a soc za teba plati RD je nieco uplne ine MD tiez takze ak chces mat veci ok musis povybavovat a si pozri nejake zakony alebo co, inac hruza ze ani v robote ti nevedia povedat co a ako, drzim palceky

petka035
26. mar 2010

adiku ano viem, ved mna tam hned z matriky poslali,ked som rodny list vybavovala, no tam povedali že to nemám vyplnovať,lebo pod nich nepatrím(ako celkovo pod soc.poisťovnu)že to platí zamestnavatel za mna,len teraz neviem kto to platí
a dakujem za rady 😉

adiku
26. mar 2010

petka a ty si vojak?? ci co?? Lebo mam kamosku co robi v podobnej statnej sprave a ona to tiez mala nejako inak, ci preco akoze tam nepatris?? mas predsa trvaly tu nie??

petka035
26. mar 2010

ano adiku som vojačka 🙄 a tak máme svoje zákony 😝 a trvalý mám tu

petka035
26. mar 2010

len čo poznám kolegyne a tak, tak všetky išli po MD do práce a žiadna nešla na RD,ak oni mi moc neporadia

adiku
26. mar 2010

no ale personalistky musia vediet ze co a ako tak nech sa neondeju a daju veci do poriadku

adiku
26. mar 2010

alebo urcite niekto kto to ma u vas na starosti.. lebo inac netusim co tam robia

petka035
26. mar 2010

moja reč 😉 ale aspon vidím aké sú študované 🤐

petka035
26. mar 2010

keby som robila v MT tak si tam zájdem ale do Nitry sa mi trepať nechce,ani neviem kde to pomaly je a malú by som tiež nemala kde dať a pri mojom šťastí,by tam vtedy ani neboli

adiku
26. mar 2010

no idem sa venovat mm pa a krasny vikend, ja idem zajtra na melir tak sa tesiiiiiiiiiiiiim

petka035
26. mar 2010

papa

ellab
26. mar 2010

matica - držím palce, my to už máme chvalabohu za sebou, ale tiež sme si užili.
Náš Artur vyzeral takto ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre