Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

zuzu13
16. jún 2010

baby klud...nič sa naštastie nestalo... 🙂 ...mala som menší kolaps za volantom...tak som to strhla na parkovisko...a ked mi to neprechádzalo, tak som volala záchranku....teda kolegyna z kancelárie...lebo mne na 112 ani po 30 zvoneniach nik nedvíhal 😠 takže ak sa niečo stane 112 nevolat...rovno 155 .... 🙂
záver: z chrbtice a vyčerpania...tak som doma...dnes idem na kontrolu...

ukana
16. jún 2010

@zuzu13 , uff, tak snad, uz bude dobre 😔 ....nestresuj sa a pekne vystieraj chrbatik 🙂 😵 😎

lenciatko
16. jún 2010

Zuzu - no, holk moja, tak to aspon ze sa nastastie nic nestalo. Vidis a ako nas ucili, ze 112 - v ohrozeni zota.haha. Tak fakt asi vzdy najlepsie volat klasicky 155. TAk snad sa das rychlo dokopy.

lenciatko
16. jún 2010

*ohrozeni zivota. Fuj ake preklepy, ked pisete s dietatom na kolenach a ono este vymaze polovicu prispevk. 😀

cencula
16. jún 2010

zuzu13 no chvalabohu, že je o "len" chrbtica, už som si sem tam predstavovala katastrofálne scenáre, čosa stalo, tak sa moja lieč a oddychuj

lenciatko
16. jún 2010

Dievcata - poradte mi nejakeho dobreho, mileho a sikovneho gynekologa v MT...

julyb
16. jún 2010

ahojte,
@lenciatko, Mudr. Gaťová Helios - ja som velmi spokojná, inak som si dnes kúpila tie úžasné biele topky čo si mala v pondelok, neuveritelné že tu niečo také mali.... 😝
Zuzu, na 112 by ťa aj tak len prepojili na 155.... 🙂

zuzu13
16. jún 2010

julyb to viem...ale ked ta nenapadne nič len 112 a aj to nezodvihnu...tak to je už vrchol... ☹

saskarisko
16. jún 2010

@zuzu13 - no asponze tak, ja som si najskor myslela, ze si tam este niekde skoncila aj pod autom. teraz sa fakt hlavne setri, a polav. a to cislo, hm dost cudne, hlavne ked ho tak propaguju, a ohanaju sa prepojenim jednotlivych zloziek pomoci 😔

lenciatko
17. jún 2010

Julyb - super, ze som ta inspirovala topankami. 😀
Dakujem za tu doktorku, tak ak si spokojna, tak asi sa k nej supnem aj ja, este cakam na kartu od mojho stareho gynekologa, ma mi ju poslat z Ceska postou.

bocmanka
17. jún 2010

🙂 čaute čaume..
ja zase v neskorých hodinách sa pripájam..
dr. gaťová je moja kámoška, a je fajn, to sa musí uznať, ja ale chodím ku krkoškovej, ak sa to tu môže napísať..
ja si tam zaplatím termín, a hneď idem, pri 3 deťoch si to inak ani neviem zmenežovať 😀 😀 😀

voľáko málo píšete, kde ste kto?
dovolenkuje tuším iba lenka, či sa mýlim?

lenciatko
18. jún 2010

NO ja som ku Krkoske chodila predtym, ako som sa odstahovala do Ceska.
A teraz teda vyberam gynekologicku zase, tak preto sa pytam....

katka0210
19. jún 2010

Dievčatá prosím poraďte zubárku, čo vezme dieťa... Ani súkromné neberú a deti už vôbec nie, kde sa môžme prihlásiť? Poprípade napíšte aj aký mala prístup 😉
My bývame na podháji, ale za dobrou zubárkou pôjdeme aj inde...

matja
19. jún 2010

@katka0210 - my sme boli u zubárky akurát minulý týždeň v Košútoch. Malý nechcel otvoriť ústa, iba nasilu, ona iba pozrela do úst, skonštatovala, že mu rastú stoličky (to viem aj sama) a máme prísť o pol roka. Ak vás nechce nik iný zobrať, tak musí tá zubárka, do ktorej obvodu patríte.

doseti
19. jún 2010

@katka0210 ja chodím s deťmi do medimy v priekope mudr.čopáková ona bola v Lune ale teraz sa presťahovali asi o 20m ďalej do rodinného domu...ona je veľmi zlatá a s ďeťmi to vie...všetko im najprv vysvetlí čo im ide robiť...

a to už s malou potrebuješ ísť? tak zavčasu? už ju bolia zuby?

katka0210
19. jún 2010

@doseti vieš moja malá je po drastickej protinádorovej liečbe, brala chemo vtedy, keď jej išli zúbky von a to sa jej uložilo do skloviny dnu a má zúbky také sivé na rozsypanie, na jednej stoličke má aj kaz, tak sa chcem aj poradiť, či sa nedá niečo aplikovať, aby jej tie zúbky vydržali čím najdlhšie... z predných zúbkov sa jej postupne odštiepilo kúsok a vo vnútri to má také hnedé 😖 určite ju zúbky aj bolia a naša onkologička ma odbila s tým, že tam majú aj omnoho horšie prípady, že ona má zúbky ešte dosť dobré... že nech sa tým netrápim, ale ja to nemôžem nechať tak, v jednej stoličke má už dva kazy chúďatko.

Ešte sa chcem popýtať, počula som, že mliečne zúbky "nebolia" je to pravda? Že dnu niesú nervy ako v tých trvalých.
Dík za info.

matja
19. jún 2010

@katka0210 - to netuším, či bolia mliečne zúbky

@doseti - teraz sú už povinné prehliadky pre deti od jedného roka

doseti
19. jún 2010

katka tak to som nevedela...lebo ja som bola prvýkrát s detmi u zubára ked mal Dominik 4roky ale to mal kaz a myslím že to bol mliečny zub to sa už nepamätám a Sebko ked mal 6rokov a ten mal v poriadku 🙂

myslím si že aj mliečne zuby bolia ked je kaz...

doseti
19. jún 2010

katka ja idem akurát teraz v piatok s Dominikom tam tak sa môžem opýtať či vás vezme ...ak chceš...

katka0210
19. jún 2010

@doseti dík si zlatá a prosím môžeš mi potom dať tel. na ňu a ja sa dohodnem, vieš Simča má aj zubný kameň, treba to obrúsiť, ale aj keď čistím zúbky poctivo, to hneď po liečbe sa vo veľkom usadil ako magnet, naša dr. hovorila, že aj tak jej zúbky dlho nevydržia ☹ ale chcem preto urobiť čo sa dá...
Ja len dúfam, že malá si to nechá, lebo ak nie, tak potom pôjdeme vybaviť do celkovej anestézy do nemocnice... Ale keďže má za sebou viac ako stovku narkóz, bola by som radšej keby vydržala. Máva také zvláštne nervové záchvaty, určite je to dôsledok...

doseti
19. jún 2010

katka 043 4286 435 a 0915 988 049 no dúfam že nemajú zmenené číslo ako sa presťahovali som sa minule zabudla opýtať...v piatok sa opýtam,keby niečo tak ti dám vedieť 😉

katka0210
19. jún 2010

doseti ďakujem, ja skúsim zavolať a poradiť sa

doseti
19. jún 2010

katka nemáš za čo...dobrú noc 😔

yvka1
20. jún 2010

ahojte, prepáčte že vám sem vstupujem. v júli sa máme presťahovať do MT. chcela by som sa spýtať či neviete o nejakom tanečnom a výtvarnom krúžku vhodnom pre 4 ročné dieťa. ďakujem moc ;)

doseti
20. jún 2010

@yvka1 tu je viac toho,záleží kde budete presne bývať,aby si to mala najbližšie...môj syn chodí na výtvarnú v záturčí...

yvka1
21. jún 2010

ďakujem moc, no budeme bývať na ľadovni a som z toho celkom na nervy že tam nič a nikoho nepoznám 😅

ukana
21. jún 2010

@yvka1 , z Ľadovne je tu 90% osadenstva MK, tak sa neboj 🙂 🙂 ...

lenciatko
21. jún 2010

yvka - neboj, urobime stretko a hned budes poznat kopec mamiciek...

yvka1
21. jún 2010

ja no to sa teším, dúfam že ma naň zavoláte 😀 takže ke´d ste z ľadovne, chodíte aj na to pekné uzavreté ihrisko však? sná´d sa spoznáme aj tam 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre