Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

bobket
26. máj 2010

Ahojte! Ja som tiez z Mt a az teraz som nasla tuto temu 😒 tak Vas asi budem musiet trochu aj precitat aby som sa mohla k vam pripojit - ak ma primete,xix 😵

cencula
26. máj 2010

sorciera24 ja mám doktorku konvitovú ktorá je v sučanoch a ja som s nou velmi spokojná a tá antibiotiká vždy veru nedáva, ked som bola na posledy so synom, tak ho počúvala a pýtala sa ma čo mu dávam,lebo že vidno že je to liečené, tak som jej povedala, že solmucol a hrdlo striekam aloe vera, no tak mi povedala, aby som v tom pokračovala, ak budeš chcieť na nu kontakt, napíš mi na IP

ladywitch26
26. máj 2010

sorciera, ale vsak povedz doktorke, ci su tie antibiotika ozaj nutne. ale asi bude ozaj lepsie zmenit ju. ja som teraz malu zobrala k detskej v kostanoch, este aj ja a muz sme k nej kedysi chodili a veru radsej mi predpisala sirup, co robia v lekarni, nejaky specialny bylinkovy. viem ze je v nom skorocel a este cosi. ale je fakt dobry. ked sme tu boli prvykrat v septembri, tak mi atb nedala, ze nebolo treba, ale teraz sme uz dostali, lebo sa jej to taha uz vyse dvoch tyzdnov a nelepsi sa nic.
inak v irsku zasa naopak, skoro ziadne atb, a ak, tak slabucky penicilin. irom to v klude staci, ale my, odchovani na antibiotikach ako na lentilkach v detstve si uz rovno pytame konske davky, inak nam nic nezabera ☹

aurra
26. máj 2010

sorciera, my chodime k Mokanovej v Priekope, zatial spokojnost, sice sme este neboli chori, a ona vraj skor preferuje homeopatika

petka035
26. máj 2010

Ahojte,lea my tiež ako vy,max.pol liter mlieka a jogurt biely,no ani ten posl.dni nechce-len pár lyžičiek a dnes sme boli na poradni tak má 7950g a 72cm-nie je to vela ale ani málo.My chodíme ku dr.Gundovej

lea132
26. máj 2010

@petka035 mne Vaness nechcela biely jogurt vobec, davam jej tie detske, od Humany jej chutia najviac..My mame cca 8100g a 73 cm, ale ona mala skoro 4 kila, ked sa narodila 😅

petka035
26. máj 2010

lea tak naša len 2380 😅 a to od humany mi nechce, som to minule kupila-také broskynové a ona mi na to kašle 😝 vobec nechce sladké veci 😕 skor zje čisto biely zvolenský jogurt 😒

ladywitch26
26. máj 2010

petka, tak to bud rada, na sladke ma este casu dost, este sa ho poje za cely zivot neskor

lea132
26. máj 2010

drobcek 🙂 Ale ved to je lepsie, ked ti papa radsej biely jogurt 😉 U nas najviac idu tie keksiky od Nestle, ked vidi, ze ich vyberam, tak vykrikuje na cely byt a trieska do stolika 😀 U nas zase nejdu doma robene prikrmy 🙄

petka035
26. máj 2010

lady ja som rada 🙂 len sa čudujem 😅 lea tak ja jej sušienky nedávam, pár krát som dala sunarku do ovocia a ked som jej ju dala len tak, tak sa začala drhnúť 😝 a domáce príkrmy má stále,skor jej kupované nechutia, len ovocie domáce nechce-ale kupujem to 100%tne v kelimkoch ako je frutapara

lea132
26. máj 2010

mne krpata papa aj ked jej dam cely krajec chleba, hrusku na mesiaciky papa, banan a to nema ani zuby 😅 😀 Neviem ako to zuje...Mne domace je jedine ked jej to nepomackam, musi si to chytit do ruky a odkusovat, lenze potom je viac na nej ako v nej 😅

matja
26. máj 2010

peťka, prečo taký smajlík (😒 ), že nechce iný jogurt len biely? Veď to je len dobré, Ninka je na sladké ešte maličká 😉
Môj drobec má 15 mesiacov a ešte nič v čom je cukor nejedol - teda ak nerátam chlieb a rožok. Nedávam mu žiadne piškóty, keksíky, ochutené jogurty, sladké kaše, instantné čaje, sladké pečivo, zatiaľ si to nevyžaduje a ja necítim potrebu mu to dávať. Sladkého sa naje ešte až-až, zvlášť ak bude po maminke 😀 😀

petka035
26. máj 2010

matja to mal byť smajlík akože sa čudujem, že jej viac chutí čistý biely jogurt ako napr.ovocie.ja jej tiež nedávam cukor.papá len ovocie, mäsovozeleninový príkrm a jogurt som zaradila aby mala pokrytú mliečnu dávku a jogurt bud zvolenský alebo hollandiu(len tú neviem zohnať nikde bielu len ochutenú 😠 .len v inom meste som zohnala. ja ani kaše nedávam,skúšala som ale nechce,teda také piškotkové a také nie, len prvú kašu od nutrilonu, rýžovú krupičku od nestlé čo sa zarába so svojim mliekom a potom domáce-pohánkové, z ovsenných vločiek-ale nechce,tak nedávam
lea malá žuje dasienkami asi 😉 my máme dva zuby ale žuť nimi toho moc nepožuje

matja
26. máj 2010

@bobket, ja sem síce nezvyknem často chodiť, sú tu omnoho väčšie stálice, ale aj tak ťa vítam v tejto téme 🙂

sorciera24
27. máj 2010

ahojte, no dakujem za par tipov, este som nejake dostala od znamych, ale musim sa dobre rozhodnut...aj ked je to tazke....ono doktori su fajn, kym ti nic nie je 😀 nemusia nic riesit a poradna je fajna zalezitost, ale ked uz sa vyskytne problem, vacsina z nich tapa... 😒
lady, s nasou sa neoplati vadit....sa na mna kuka ako na martana...ja som proste raz ATB nedala a bolo aj tak dobre, len niekedy pri horuckach nevies, co mas robit....ale aj tak si myslim, ze oni sa proste liekmi len kryju....(a samozrejme neratam biznis...ale to je uz ina tema)
ale dakujem za tipy, dievcence🙂

lenkamt
27. máj 2010

ahojte.

aká debata 😕 ste sa pekne rozpísali.

Sorciera - hlavne si vyber dr. ktorá má crp prístroj, z kvapky krvi zistia či ide o vírusové alebo bakteriálne ochorenie a teda či treba alebo netreba atb 😉

my ideme na mdd do piešťan na letisko, ocko tam má rozlúčku pred odchodom do afganistanu, tak spojíme nepríjemné s príjemným 🙄

sorciera24
27. máj 2010

ano, lenka uz viem...a vasa Dr. ho ma?....

saskarisko
27. máj 2010

Ahojte,
teda fakt sa to tu rozkecalo, a pribudlo vela novych tvari 😉

Ano, dr, ktora nepredpisuje atb je fakt dobra. ale bacha, lebo je vela pripadov, kedy to na atb nevyzera, a potom ich treba. a potom este cakate min. dva dni kym zaberu 😖 kazdopadne crp by malo byt povinne v kazdej detskej ambulancii od zaciatku buduceho roka. ak nie je urobene, a su nasadene atb, tak poistovna nepreplati lekarom vykony, takze ich bude robit kazdy 😉

Leni - ten odchod 😝 . hlavne nech sa drzi niekde velmi v ustrani. a v Piestanoch je ten letecky den ?
ja zvazujem zajtra Staromestske slavnosti v ZA, v nedelu nejaku akcosku k MDD, ale netusim este kde.

saskarisko
27. máj 2010

a co sa tyka jedla, Risko bol striktne drzany a tabulkovy. este sa vsetci cudovali preco v 2,5 roku nemal cokoladu, ... a teraz sme v stave, ze nechce pomaly NIC jest. kazdodenny obed u nas su riadne nervy, lebo on nic nechce.

saskarisko
27. máj 2010

a k tomu som chcela, ze Saska takto striktne uz drzana nie je.

saskarisko
27. máj 2010

a co sa tyka mm tak Risko ho mal viac, ako Saska. a je viac chory ako Saska.

lenkamt
27. máj 2010

Sorciera - áno dr. Gundová ho má, ale ako píše Saskarisko tak od nového roka ho musia mať všetci pediatri 😉

ani moje deti neboli kojené a nebývajú extra často choré, dokonca poznám kojené deti do roka, ktoré sú oveľa viac chorľavejšie, ono tam bude viac "vplyvov" , takže hlavne netreba stresovať mamičky , ktorým sa nepodarilo kojiť 😉

julyb
27. máj 2010

Ahojte,
no veru riadne ste popísali, pomaly tu nikoho nepoznám 😅
Lenka tak predsa ide MM do toho Afganistanu a ana ako dlho?
Sari, prídte sa naobedovať k nám, ked Riško uvidí ako Matúš zje dospelácku porciu tak to možno aj jeho chytí 😀
Ozaj kde si kupovala Riškovi bicykel, máte taký dvojkolesový odrážací?
Potom dajte nejaké typy na nedelu, lebo ja tiež este netuším....

bocmanka
27. máj 2010

ahojte ani ja tu nikoho nepoznám...
iba pre korčuliarov tip,
že v sobotu otvárajú časť diaľnice pri považskej bystrici a sú nejaké sprievodné akcie..
my máme z lyžiarskeho korčuliarsky deň , čo stavajú novú diaľnicu súbežne s lipovcom, smerom na turč.kľačany, lipovec..
bude sa tam variť guľáš, nejaké akcie pre deti...
1.júna má aj bojnický hrad akcie pre deti...
a lenka to letisko v piešťanoch je cez víkend???

lenkamt
27. máj 2010

Juli - áno ide 😔
Boc - bude to sobota/nedeľa 😉

ja nemám vôbec chuť niekam ísť, neznášam takéto "davové" akcie.... tak my asi len to letisko 😅

saskarisko
27. máj 2010

July - Risko ma spartana, ale este mu chyba 1 cm dorast, aby bol v pohode. a kupovali sme ho z www.najlacnejsisport.sk ale mali ho aj v tescu. 2x by som kupila asi Yedoo too too 😉 . a zeby sme ku vam dosli na obed ??

od zajtra do nedele idu chodit parne vlaky. rozmyslam, ze zajtra na 9.00 nabehneme na nastupiste do Vrutok. nakoniec staromestske musim zavrhnut, lebo Risko moze byt zatial max. dve hodiny vonku, a to len na take light prechadzky

Lenka - nechcem Ti brat iluzie, ale v Piestanoch to ma byt masovka 😀 😅

a kdeze sa podeli nove prispievatelky ??? baby, sup, sup, ved urcite mate cim prispiet 😉

lenkamt
27. máj 2010

Kati - ale však my budeme vo vyhradenom priestore pre tú rozlúčku, potom to len rýchlo okukneme , kúpim im balony a ideme domov 😀

saskarisko
27. máj 2010

Leni - jaj takto, to je 😀 😀

lenciatko
27. máj 2010

No vsak ja tiez poznam 2 baby a dost. 😀
Dievcata, ked bude pekne, tak by sme mohli dat to stretko...Orea????? J by som vas uz taaaaak rada chcela spoznat.... 😉
NO VIkina nastastie chora velmi nebyva. To fakt ze vynimocne. No ako sme sa pred Vianocami prestahovali do MT, tak Vika tu este nema poistenie - furt v CR(este 5mesiacov), ale v poho nas vzala Sudicka zo Zaturcia. Ta je mila,a s ATB, no takto:ona mi vzdy napise ATB s tym, ze to mam "pre pripad nudze, aby som nemusela chodit druhy raz k nej, keby nieco" a ja si to odlozim do ladnicky a liecim Viku bez nich. Ale mam ich v ladnicke, keby nieco. Takze asi tak.
NO ja by som aj cez vikend na nejaku akciu isla, keby bolo nieco pre deti v okoli, najlepsie v MT, aby sme nemuseli daleko cestovat. 😀

lea132
27. máj 2010

ahojte 🙂
@petka035 tak to jej mozem hned dat rezen, ked jej naraste prvy zub, ked uz teraz tak "kuse" 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre