Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

lea132
25. máj 2010

petka tak to bol presne nas pripad 😒 Pozerali na mna ako na idiota, ked som jej doniesla mat.mlieko odstriekane ( kojit som vtedy nemohla, musela sa ozarovat ) namiesto tej hnusnej smradlavej beby

matja
25. máj 2010

ach jo, glukóza 😠 a pravidelné trojhodinové kŕmenie... 😠 fu, musím prestať, lebo sa zase rozhorčím...

petka035
25. máj 2010

no presne kočky 😉 lea mojej dávali tiež bebu na začiatku ,teda prvé dva dni asi, kým som ešte mlieko nemala, lebo to máličko čo som mala druhý den som nemala ako odsať tých pár ml a potom boli naštvaté ked som im v noci doniesla mlieko, že načo, že až ráno ale tak kam som ho mala dať?chladničku so sebou nenosím 😠 teda ked som tam ešte aj ja ležala po porode..lea ešte kojíš?

lea132
25. máj 2010

hej hej poznam a ked som potrebovala vysterilizovat odsavacku vecer, tak to bol koniec sveta..Peti uz nekojim, plne som kojila mozno 3 mesiace, Vanesska mala reflux a jedine co pomahalo bol Nutrilon AR, tak som jej to striedala, az som nakoniec prestala kojit uplne..vobec nekojim uz nejake 3 mesiace 😔 A ty ako?

petka035
25. máj 2010

lea Ninka sa naučila na flašu 😠 tak som musela odsávať a vydržala som 4 a pol mesiaca,malá krásne priberala,mlieka som mala liter a pol denne, nebolelo ju bruško, no nemala som čas na odsávanie, malá ani nespáva cez den pomaly, ked tak v kočíku(to by sa asi odsávať nedalo)tak som sa jej nemala čas ani venovať,noci boli také,že som ju nakrmila,uspávala a potom chytro odsávať a kým som doodsávala tak už bola zas hore 😝 mm na týždnovke ,tak som s tým musela skončiť a prešli sme na um ☹ dodnes si to vyčítam 😔

matja
25. máj 2010

petka, nič si nevyčítaj...

ja som malého nemohla zo začiatku dojčiť, ale rýchlo som sa skontaktovala ešte počas pobytu v nemocnici s annag z tejto stránky, poradila mi a hlavne psychicky pomohla a malý sa po 3 týždňoch prisal.

petka035
25. máj 2010

matja ja som s nou tiež komunikovala chvilku ale nezabralo.malá je strašne tvrdohlavá a ona nevedela čo má s bradavkou robiť.ked som jej ju dala do ust tak dostala taký hysák ☹ až z nej pot tiekol a samozrejme,že som hned neutekala pre flašu ale ona radšej zaspala hladná ako potiahnuť ☹

matja
25. máj 2010

teraz je zbytočné sa nad tým trápiť. Z malej ti vyrastie krásna slečna aj z UM 😉

ladywitch26
25. máj 2010

petka, nic si nevycitaj, moja bola taka ista. dievcata su asi tvrdohlavejsie. tiez som ju od druheho mesiaca mala len na flaske a odsavala som, ale nastastie bol aj muz doma, resp. mal taku robotu, ze som stihla odsat rano, este kym odisiel a na obed chodil domov, takze kym som ja znovu odsavala, on daval pozor na malu. keby bol na tyzdnovkach ako tvoj, tak by sa to tiez nedalo. obcas som odsavala tak, ze som malu popritom hojdala nohou v sedacke, no ale ak spustila jakot, tak to bolo tiez kadejake u nas.a potom, ked uz sa to upravilo tak, ze som odsavala len 2x denne, rano a vecer, co bolo super, lebo malej to stacilo a mna to az tak nezatazovalo, tak sa mi na mlieko vykaslala. odstavila sa,ked som znova zostala tehu. proste zo dna na den jej to asi prestalo chutit. no co narobim. ☹

lea a neskusala si nutriton? to je prisada do materskeho mlieka proti refluxu.malej to pomohlo, ale zasa mala potom problem so stolicou.

lea132
25. máj 2010

ladywitch skusala som aj to, nezaberalo... 🙄

Vanesske bolo jedno z coho papa a co papa, 4 dni bola na flaske a potom sa mi na druhy krat prisala

lea132
25. máj 2010

petka ved to je super, ze si vydrzala vobec tolko, kolko si vydrzala 🙂

aurra
26. máj 2010

lea ja chcem zacat od zaciatku septembra, v lete to tiez byva? mozno sa tam aj stretneme.
inak ja tiez odsavam, vdaka tym sprostym sestrickam, ked lezala so zltackou, a ich velmi negativnym pristupom ku mne a malej sa mliecko vdaka stresom akosi nechcelo tvorit, a ked doma uz mliecko bolo, mala uz bola zvyknuta na flasku.

matja
26. máj 2010

aurra, tak aj vy ste boli na 3. poschodí? Aspoň doktorky tam boli milé. Najviac ma naštvalo, keď mi doktorka dovolila brávať si malého preč odtiaľ a jedna sestrička s tým mala veľké problémy. Aj tak som si to vybojovala, on tam bol ako zdravé dieťa a ja som dnu nemohla chodiť. Ale hlavné je, že to je za nami.

my sme chodili na jeden kurz plávania a potom sme chodievali iba na obyčajné plávanie v rámci hodín pre verejnosť. Žiaľ to tam majú teraz otvorené až od 17. hod., čo je pre nás už neskoro.

lea132
26. máj 2010

ja mam pocit, ze tusim vsetky deti boli na JIS 😒

@aurra vidis to ma nenapadlo, ci je to aj cez leto, dufam, ze hej, ja uz som si to tak naplanovala 😅 Je to mozne, ze sa tam stretneme, ja budem ta, co jej dieta strasne vymysla a vykrikuje 😅 😀

@matja ja som praveze nemala dobru skusenost s jednou doktorkou z tretieho, takou kratkovlasov, starsou..ale jedna taka mlada blond bola fakt zlata 🙂 A preco si nemohla chodit dnu?

ladywitch26
26. máj 2010

baby, ja som si povedala, ze nie je dolezity obal, ale obsah. malym sme predsa dopriali materske mlieko, tak uz to hadam az tak nevadi, ze ho papali z flasky, hlavne, ze nejake bolo. irky nekoja vobec, oni hned z porodnice odchadzaju s umelym mliekom. sestricky im sice vysvetluju,ze materske je najlepsie, no ale nutit nikoho nemozu. co mi vravel kamarat z noveho zelandu, tam je to vraj povinne, tam nehrozi, ze zena ani neskusi kojit.robili tam nejaky vyzkum, ze vraj kojene deti su v dospelosti menej chore a jeden takyto clovek stoji stat o 100000 dolarov menej, ako nekojeny na zdravotnom poisteni.

matja
26. máj 2010

@lea132 - mala som dlhodobo horúčky a až kým neprišli výsledky, nevedeli, čo so mnou je, tak som tam nemohla chodiť, aby som náhodou nenakazila deti. Nakoniec sa zistilo, že to nebolo infekčné. Mala som nevydarený cisársky, dostali sa mi tam nejaké baktérie, museli ma znovu operovať a bolo toho ešte oveľa viac, čo sa tam na mňa nalepilo, dokonca aj nemocničná infekcia. Preto som po pôrode ležala 3 týždne na treťom poschodí a malý kvôli mne tiež, on bol našťastie zdravý.

lea132
26. máj 2010

@matja tak to je ako cez kopirak, toto iste sa stalo kamaratke, len ta rodila v Topolcanoch, inak presne to iste 🙄

adiku
26. máj 2010

ja som syna nekojila teda ano ale s velkymi problemami cca 1 mesiac Natalka bola kojena 6 mesiacov plne a veru zda sa mi ze je ovela odolnejsia voci chorobam ako Danielko, cize ak sa da treba dopriat svojmu dietatku aspon trosku z materskeho mliecka
a BTW ladywitch viem si predstavit tie irky urcite sa hned aj beru do roboty a kto by sa babral s nejakym kojenim no nieeeeeeeeeeeee, a uz vobec nie ked sa im do toho nechce

ladywitch26
26. máj 2010

adiku, no oni s tou robotou nemaju na vyber. mas len dve moznosti. bud ides pekne nazad do prace po 6 mesiacoch materskej, alebo das vypoved. alebo este moznost, ze si mozes zobrat dalsie 4 mesiace neplateneho volna. a ak tvoj muz nezarobi dost, aby vas vsetkych uzivil z jedineho platu, tak smola. preto vlastne aj vacsina nastupuje na matersku az 2 tyzdne pred terminom porodu, aby mohli byt s dietatom co najdlhsie. ja som dokonca malu prenasala, tak sa mi ta doba skratila. ale vycerpala som si este naraz celu dovolenku za rok, co som mala, aby som bola s malou co najdlhsie. muz prisiel o robotu, je na podpore, tak sa stara o malu on. co je ale rozhodne lepsie, ako keby som ju taku malicku musela dat do skolky alebo najst k nej nejaku cudziu osobu.
a ako som nastupila do prace, tak mi uz to vecne odstriekavanie aj liezlo na nervy, lebo som zacinala o osmej, co znamenalo vstat o siestej, aby som stihla odstriekat mlieko. a to byvam prakticky 200m od pracoviska. za inych okolnosti by som vstavala o pol osmej.no a vecer unavena dat malu este spinkat a s klipkajucimi ocami zasa odstriekavat. a to nehovorim o tom, kolko to cloveka stoji energie, lebo kojenie samo osebe stoji dost kalorii, plus este v robote som sa dost nabehala a po robote sa este malej venovat, ale zasa mi nezostalo oni kilo navyse po porode 😀

lenciatko
26. máj 2010

Fiha, dievcata, vidim, ze ste mali problemy s kojenim.... NO mne sa mliecko spustilo asi 2-3.den po porode a odvtedy uz bolo dobre. akurat sme púrvy tyzden trosku bojovali, kym som sa to naucila. A vlastne kojim dodnes, aj ked ma uz vika 2,5 roka. A le predpokladam, ze budem kojit si uz len chvilu, lebo my sa kojme 2x za den - pred poobednym spinkanim a 1x v noci. To nocne chcem uz odburat, takze nam ostane len to obedne kojenie a kedze pojde os jesene do skolky, takze si myslim, ze s kojenim skoncime..... 😅

ladywitch26
26. máj 2010

@lenciatko tak to je super, ze ste vydrzali doteraz. mne sa podarilo len do 7.mesiaca, potom som zasa otehotnela a mala mi ho uz viac nechcela. mozno, keby som ju normalne kojila, tak kojime doteraz, lebo tam to uz potom nie je ani tak o chuti, ako o potrebe blizkosti, takze mozno by jej ta zmenena chut az tak nevadila. ale bolo to akurat aj v case, ked uz skusala kadeco nove, tuhu stravu atd, co jej strasne chutilo, tak jej to mlieko az tak nechybalo. dokonca mi ho prestala pit aj z flasky, ani umele nechcela. tak ju krmime lyzickou. a teda mame z toho riadne nervy, kym spapame 2 deci mlieka po cajovych lyzickach 2x denne ☹

petka035
26. máj 2010

ahojte.ladywitch fú také pitie mliečka nezávidím 😖 Ninka tiež moc toho nevypije,len v noci a pred spaním a trochu ráno ☹ ani pol litra to nie je niekedy

matja
26. máj 2010

@lenciatko - fíha, to pekne dlho dojčíš. Ja mám tiež v pláne čo najdlhšie. Istú dobu malý cez deň už nechcel, iba ráno, večer a v noci, ale od poslednej choroby sa z neho stal taký malý ciciačik a pil by stále. Ja som ho po narodení nemohla dojčiť kvôli mojim chorobám a silným liekom, čo som brala, mlieko som si udržala odsávaním každé dve hodiny (aj v noci) a potom sa mi ho podarilo naučiť prisať sa pomocou suplementora, čo mi poradila annag.

ladywitch26
26. máj 2010

@petka035 pol litra, to ja by som neviem co dala za to, keby mi tolko vypila. nemala predtym problem, ale posledny mesiac akosi zacala vymyslat, a ako sme prisli sem do mt k rodicom pred tyzdnom, tak do nej dostanem tak dva deci mlieka denne a dost. a caju mi tiez bohvieco nepopije. ale je dost chladno, tak asi nema tolko potrebu, ako keby boli horucavy.

matja
26. máj 2010

@ladywitch26 - a iné mliečne výrobky ti malá papá? Napr. jogurty, mliečne kaše...

ladywitch26
26. máj 2010

matka, krupicu mi bez problemov spraska, len sa tak zaprasi, pribinaky a jogurty tiez a aj chlieb s maslom, so syrom mi tiez spapa pekne. len to mlieko....a pritom je to dost sladke, tak neviem. kravske jej take samotne este nechcem davat, v irsku je dost take silne. mavali aj kozie, ale to som uz dost dlho nevidela. mozno vyskusam ryzove, lebo soja je tiez alergen, tak to by bolo asi to iste ako kravske.

sorciera24
26. máj 2010

ahojte baby, dlho som sem neprispela, lebo ste tu boli len so samymi vacsimi detickami ako mam ja 🙂 ale vidim, ze kruh sa rozrasta o nove maminky a mrnusov,t ak sa pridavam....
potrebujem poradit nejaku dobru pediatricku v mT, ktora nedava pri kazdom zakaslani antibiotika 😠 ako ta moja 😠 s ktorou mate dobre skusenosti?dakujem 😵

adiku
26. máj 2010

@ladywitch26 ja som to nemyslela zle s tymi irkami ja len ze to chapem ze ked treba robit velmi tazko sa riesia veci okolo mliecka, my tu na slovensku mozeme byt stastne ze mozeme s nasimi detmi stravit doma kopec casu a je to relativne v pohode, tam je bohuzial taky trend a ked clovek nechce prist o job musi ist, aspon ze je manzel doma aj ked ani to nie je vyhra byt bez roboty, na druhej strane je mala s nim. Ved od sept budes zase doma aj ty tak si uzijes obe deturence aspon na chvilu kym zase nebudes musiet utekat do prace...

adiku
26. máj 2010

moje deti tie zase piju mlieko ako vodu dakedy sa toho az bojim no ale co robit ked pytaju a miluju aj vsetky mliecne vyrobky, co sa tyka krupice tu zase nezjedia ani za svet

lea132
26. máj 2010

Mne mala tiez nevypije moc mlieka,max.toho pol litra a co sa tyka mliecnych vyrobkov tak ma denne jogurt,inak nic,snad to staci..
Sorciera my chodime k doktorke Sudickej v Zaturci,podla mna je super a aj malej sa paci😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre