Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

nickuska
7. jan 2011

Dakujem baby, pomohli ste mi 🙂 este dopisat diplomovku a hor sa na vsetky tie clanky 😅 😅

cencula
8. jan 2011

baby prosím vás neviete o niekom, kto by mi vedel stiahnuť vymazané fotky z karty foťáka alebo kde a za kolko to robia? omylom som ich vymazala a že vraj sa to dá. a nemáte niektorá kameru panasonic? nám sa pokazila a kúpila som do nej dve minikazety JVC predala by som ich lacno, nemá nietkorá záujem? dakujem za pomoc môžete mi napísať aj do internej pošty.

lelask
9. jan 2011

@nickuska ak sa mozem pridat tiez som chodila na ten kurz a pacilo sa mi to,ze tam chodil aj moj manzel ,takze potom nebol zo vsetkeho vyvaleny a ked mi pomahal aspon teoreticky vedel co robit.
Myslim,ze je este dobre sa tam naucit ako dychat a predychat kontrakcie, ak je sanca ze budes rodit natural.
Naucis sa tam aj o masazi atd atd.
Budes v kontakte s inymi mamickami co si myslim,ze fajn-aj ked virtualne kamosky su tiez dolezite hlavne ked sa na MD z domu nedostanes 😀 😀 😀
V porodnici sa ma mudr pytali ci mam ten kurz (ak nie ,prevracali ocami)ale sestricky aj tak vsetko vysvetlia.

Musis sa rozhodnut podla vlastnej intuicie.Kazda mame inu skusenost a nazor 😅

nickuska
13. jan 2011

@lelask Tak super, som rada , ze to ma aj prakticky vyznam 🙂 Za manzela sa tam plati extra, alebo je to v cene? Aj ked peniaze pri babätku nehraju ziadnu rolu, niekedy sa mi zda, ze su tie ceny premrstene. Vcera mi dala aj sestricka na gynde cislo na nejaku pani, co robi cvicenia v MT kniznici, tak to bude asi to iste, co si navstevovala ty. Zrejme tam nebude prebiehat 15 kurzov naraz 🙂 A dakujem za odpoved 🙂

saskarisko
13. jan 2011

ahojte,
@nickuska - odrodila som dve deti, ani raz som na tom cviceni nebola. sice 2x som chcela ist, ale uz mi nevysiel cas. uprimne ? myslim, ze je to tahanie penazi.to , co potrebujes ti vysvetlia v porodnici, ci uz pri porode, alebo ohladom kojenia je tam skolenie, a potom jedna zlata sestricka, ktora moc pomaha. manipulovat s babatkom ta taktiez naucia v porodnici, a vsetko ostatne je na tebe a tvojom instinkte

blovitc120
13. jan 2011

@nickuska ja si myslím to isté, čo saskarisko. tiež som na kurze nebola a nerobila som nič zle pri pôrode. mne to príde, že to je už vážne robenie totálnych trúb zo žien, že ani samé neporodia. ale dnes sa biznis robí zo všetkého, takže kto chce, nech tam chodí, bude o niečo múdrejší. hoci všetky tie info sa dajú nájsť na nete alebo získať prirodzeným materským inštinktom 😉

petka035
13. jan 2011

@nickuska ja som tiež na tom kurze nebola,skor som zhánala cvičenie pre tehotné,no nik o to nemal záujem 😝 a porod prebehol fajn,síce trval a bolel,ale to by kurz nenapravil 😀

ladywitch26
17. jan 2011

baby, poznate niekoho, kto chce pracovat ako aupair? od februara do konca juna, 3 deti, chlapci 10 a 7, dievcatko 4. cely den v skole, treba len vyzdvihnut zo skoly a upratovat. vodicak nutny, s dobrou praxou, lebo bude jazdit na landroveri. plat slusny.

ivaru
21. jan 2011

@nickuska Ja som chodila na predpôrodku do MRC aj s manželom a bola som veľmi spokojná. Je to tam vedené inak ako v knižnici, kde som bola len dva krát a nesadlo mi to. V MRC je to trojdenný kurz a viacerými témami, prednášajú laktačné poradkyne, detská lekárka s novorodeneckého, detská rehabilitačná lekárka a aj samotné členky MRC. Ja so tam získala veľa dobrých informácií a hlavne som sa po predpôrodke veľmi na pôrod tešila. Nie je to len o dýchaní a pôrodných dobách, ale aj o pocitoch mamičky a dieťaťa pred pôrodom, počas neho a aj po ňom.
A čo sa týka dojčenia a pomoci v našej Baby Friendly nemocnici, ja mám veľmi zlé skúsenosti. nakoľko mi v nemocnici dali dcérku do ruky, povedali priložte si ju a odišli, keď mi potom popraskali bradavky, len konštatovali, že nemám dieťa týrať a dať mu umelé mlieko...Nečudo že som domov odchádzala s krvavými ragádami a strachom s dojčenia.
Ja predpôrodku odporúčam a to nielen preto, lebo MRC je teraz mojim druhým domovom, ale vďaka vlastnej skúsenosti.
Ale každej mamičke vyhovuje niečo iné. Držím palce, nech všetko ide dobre. 😀

ralanka
31. jan 2011

Ahojte baby už dlhšiu dobu tu nakúkam a až teraz som sa odhodlala sa sem prihlásiť
Chcela by som spoznať neaké baby s Vrútok ktoré majú dieťa približného veku ako ja ale nemám problém ani s mimo vrútok ale na prechádzky ked nebudem mať k dispozícii auto budú super Vrútočanky . Lebo s tým mojím šidlom si neviem predstaviť ani cestu autobusom 😀 😀 😀 som šťastná ked je v klude aspon chvílku v autosedačke 😀 😀 😀 😀

matja
11. feb 2011

Ahojte dievčatá, viete o nejakej mamičke, ktorá ovláda nemčinu na naozaj výbornej úrovni a má aspoň jednu hodinku v týždni čas? Prosím kontakt do IP. 🙂

mmaattuuss
13. feb 2011

Ahojte. Môžem sa k vám pridať? Chcem sa spýtať, chodite si sem tam oddýchnuť, ak áno, tak kde v MT? Čo robievate, čomu sa venujete, keď ste chvíľu bez drobcov?

ralanka
13. feb 2011

@mmaattuuss ja nemám s kým lebo tu nikoho nepoznám resp. baby ktoré majú väčšie deti a už aj pracujú tak ak nemáš s kým niekam ísť môžeme spolu s drobcami aj bez nich 😉

ivkamt
16. feb 2011

@mmaattuuss ja by som tiež šla..Zatial teda nikde nechodím, ale už mi to lezie cez hlavu, tak môžeme kľudne niečo zorganizovať..Teda neviem presne aký oddych si myslela🙂 dása ísť na plavošku, alebo do Viktorie, tam su aj sauny a tak, alebo obzreť nejaké cvičenie, alebo len tak pokecať pri kavičke, alebo, alebo...čo by vás bavilo? 😉

mmaattuuss
18. feb 2011

Dakujem Vam, ze ste sa ozvali. Teraz momentalne mame asi na dva tyzdne navstevu, tak sa musim venovat jej🙂, ale potom by sme mohli nieco vymysliet. Pekny vikend!

mirka_mt
26. feb 2011

@mmaattuuss @ivkamt @ralanka rada sa k vám pridám, lebo v poslednej dobe mi to tiež doma ide na nervy. Bud by som šla s dcerou, alebo aj bez nej. Niekedy by som s nou aj sla niekde, ale akosi nemám nápad, kde.

mirka_mt
26. feb 2011

sú tu nejaké mamičky, čo sa chystajú (v utorok) na zápis do škôlky?

sorciera24
27. feb 2011

@mirka_mt preco prave v utorok?....ja mam maleho zapisaneho uz od januara v skolke...

blovitc120
27. feb 2011

@mirka_mt tiez sa cudujem, preco prave v utorok? Co je v utorok nejaky specialny den na zapis? Ja uz mam tiez od januara ci zaciatku februara prihlasku v skolke.

mirka_mt
28. feb 2011

A v ktorých škôlkach? Mne opakovane v škôlke na Ladovni povedali, aby sme prišli na zápis 1.3., teda v utorok

sorciera24
28. feb 2011

@mirka_mt jaaj, tak to u nas na Severe...sa da co najskor...

mirka_mt
28. feb 2011

aha...ja som tam tiež preto chodila už od jesene, ale učiteľky nechápali, čo tam chcem tak skoro a viaceré povedali, že zápis je od utorka. dúfam, že nemajú nejaký tajný zoznam

mirka_mt
28. feb 2011

Tak držte zajtra palce, nech nás vezmú 😉

sorciera24
28. feb 2011

@mirka_mt aha, no aj u ans bol oficialny zapis od 15.februara, ale ja som sa hned na zaciatku januara pola pytat a davat prihlasku a vraj uz som 10ta!!!....takze som rada, ze som dala skor, ale je to sukromna skolka a maly bude mat v juli 2, kedze xcem ho dat od sept. od 2 rokov.....do mestskej by sme sa nedostali... 😒

mirka_mt
2. mar 2011

@sorciera24 hmhm, tiež mám podobný problém. Linda bude na mestskú škôlku v septembri príliš malá, ale skúsime to.

nikina17
23. máj 2011

Ahojte,

ja som tiez z Martina, konkretne z Ladovne a rada by som si popisala s nejakymi maminkami, pripadne aj nasla nejaku dobru dusa na prechadzky, kocikovanie a klabosenie. Mam skoro 5 mesacnu dcerku a na Ladoven som sa prestahovala, zatial tu nikoho nepoznam a tak by som si rada nasla nejaku kamartaku maminku 🙂 zatial ahojte

martanka11
25. máj 2011

Ahojte maminy ak stale vymyslate kam vyvencit Vase deti tak nakuknite na Facebook Kam s detmi v Martine a okoli https://www.facebook.com/kamsdetmivmartine Pridavame tam vzdy aktualne tipy, ktore v sumare najdete aj na stranke www.sdetmi.com

maca2010
14. aug 2011

Ahojte maminy, hladam niejaku z vas na kocikovanie v zaturci, kedze sme sa sem pristahovali a nikoho tu nepozname....

doseti
15. aug 2011

@maca2010 ahoj..ja som sice zo zaturcia ale uz nekocikujem,ja sa uz nahanam za malym...uz ide do skolky od sept.,

zuzanockamt
15. aug 2011

@maca2010 ahoj, ja kocikujem, ale nebyvam v zaturci ... byvam v centre MT

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre