Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

abetka
2. mar 2009

saska a zapisali ti maleho do skolky?Bola si na Gorkeho? Ja tam chcem ist dat zapisat maleho, ale tym novym zakonom mi urobili skrt cez rozpocet 😝

saskarisko
2. mar 2009

Ahojte,
Abetka - idem tam zajtra, a tiez aj do Datelinky (tam je stale zapis od 2,5 roka). som zvedava, ako budu brat ten zakon, ale ze je naozaj platny (potvrdila mi to kamaratkina mama, ktora je riaditelkou MS v BA)

ja som bola v tom, ze skolky v MT su v pohode, ale asi nie 😖 . ale je mozne, ze teraz hlasia plne stavy, a v septembri budu mat volne miesta

julyb
2. mar 2009

Ahojte neviete kde sa dajú zohnať kukuričné chrumky nesolené???? 😉

zuzu13
2. mar 2009

abetka, spravili skrt vsetkym...Lucka ide mat 3 roky v novembri....skolka berie deti od sept., co v mojom pripade znamena -3 mesacny rodicovsky prispevok...ok...beriem...vzdam sa ho...ale co podmienka 3 roky???

som z toho debil./..

saskarisko
2. mar 2009

Julyb - metro

adiku
2. mar 2009

vidis zuzu tak to som z toho debil aj ja 😒

zuzu13
2. mar 2009

nic proti tvorcom zakona...ale nech mi daju 5OO eur rodicovsky a budem doma aj do 5 roku... 😀 😀 😀 😀

bibinka
2. mar 2009

julyb- v Bille v Košútoch. 😉 alebo aj u nás v Jednote.

zuzu- a nevzťahuje sa na teba tá prechodná úprava(keď si začala poberať rodičovský príspevok pred 1.1.2009), že ti nebudú krátiť ani brať príspevok ak aj nastúpiš do práce? Lebo na mňa to platí.

ikulka
2. mar 2009

july aj u nás maju také.....malej som ich tiež kupovala

adiku
3. mar 2009

ahojte zelam dobre ranko 🙂

anculka
3. mar 2009

Dobre ranko!
Adiku ako gazdujete dievcence?

lucxy
3. mar 2009

ahojte aj ja zelam dobre ranko,,,,,i ked z postele sa mi dako nechcelo 🙂

adiku
3. mar 2009

gazdujeme dobre akurat sa citim trochu cudne lebo je to maximalne ticho ziadne danielkove behy po byte ..... no trochu smutno 😒 ale aspon trosku oddychnem

lucxy
3. mar 2009

no adiku len pekne oddychuj dokial sa da 🙂 pockaj za chvilku ti aj mala bude behat pobyte 😀

zuzu13
3. mar 2009

dobre ránko
bibinka, vzťahuje...ale keď dám dieťa do školky, automaticky prichádzam o rodičovský...
idem pracovať, včera som vegetila doma a dnes musím doháňať... 😉

pekný deň

zuzu13
3. mar 2009

😕
kde to viazne???
😨

lucxy
3. mar 2009

no zuzu neviem neviem,,,,,asi su vsetky vonku 😕

matica2
3. mar 2009

ja som už prišla z prechácky 😀 ako je dobre von aj vtáčiky spievajú už budéééé jaaaaaaaar

zuzu13
3. mar 2009

matica bodaj by si mala pravdu...aj naši sa práve vrátili z prechádzky...a my máme okná pootvárané, nech cítime vôňu jari aj v práci 😀 😀 😀

ikulka
3. mar 2009

ahojte no veru jar už cítiť vo vzduchu aj mám hned lepšiu náladulebo ja som ako medved, na jesen zaspím zimným spánkom a na jar sa prebudím a pomaly ma už depky prechádzaju tka snád ozaj prichádza jaaaaaaaaaaaaaaaaaar 🙂

bibinka
3. mar 2009

baby, ja to kašlem, je už chorý aj Fif..., zatiaľ bez antibiotík, ale vidím to biedne. a to máme v sobotu veľkú okrúhlu oslavu. 😠 ...no paráda

a opäť nám nečakane nejde ani kvapka vody 😠 😠 😠 😠, a doma mám max.pol litra čistej vody po rôznych hrnčekoch. ja som taká nas...á ,prečo nikdy nedajú dopredu vedieť, že budú niečo opravovať-oproti bágrujú v jednom dome, tak asi tam pristavili vodovod 😠

saskarisko
3. mar 2009

Ahojte,
no my sme tiez boli na prechadzke, a v ramci nej sme obehli obe skolky v okoli. takze mame si dat prihlasku, a do konca aprila sa vyjadria. akurat je rozdiel v cene - v sukromnej cca 67 € na mesiac (polovica strava, polovica skolne), a v statnej cca 11 € na mesiac. v sukromnej beru max. 10 deti, v statnej netusim kolko volnych miest tam je

Bibinka - chlapcom rychle uzdravenie

Ikulka - este keby ten sneh zliezol, tak by to uz bolo uplne genialne s tym pockom vonku 😉

abetka
3. mar 2009

bibinka skore uzdravenie a nech to zvladnete bez ATB 😉
zuzu- to mas pravdu s tym rodicovskym. JA tiez premyslam teraz , ze co robit. So m z toho nervozna, lebo prachy treba a ked mi zoberu rodicovsky, tak vsetky tie poplatky a pod , tak neviem ci to za to stoji.Samozrejme beriem moj mizerny plat do uvahy 😉
Aj my sme sa dnes boli prejst s Tomasom bez kociara, ale to bol boj ho nasmerovat spravnym smerom a este , aby mi dal ruku 😝

zuzu13
3. mar 2009

saska, no my máme na ladovni 39,66EUR na mesiac a v skur. 150EUR
sukromná je už plne obsadená a do tej našej môže zobrať 5-8 detí...

lenkamt
3. mar 2009

čaute.

Lenka je chorá 😖 na atb, ostatné soplia 😅 krásne prázdniny máme 😔

Sari - 11€ ? ale asi plus strava, takže to bude tiež nejakých 40 dokopy. a tá súkormná nejaká lacná 😕 ale to sú tie čo sa osamostatnili od mesta takže je tam určitý rozdiel od úplne súkromných ako Lienka napr.
ja už rozmýšľam žeby som naše šupla tam na sever k Verčinej škole ak bude problém 😅

zuzu13
3. mar 2009

lenka, bibinka, skoré uzdravenie

saskarisko
3. mar 2009

Lenka - aj ja som bola prekvapena, ale je to hlavne strava. ale ked som sa pytala na mesacny poplatok, tak mi bola povedana tato suma. Kockam skore uzdravenie

A sukromna dostava este prispevky od mesta, inak by nemohli takto lacno fungovat. v sukromnej su 2. triedy, a maju spolu 47 deti

otazkou je kolko sa plati za nadstandardne aktivity v oboch pripadoch

Mama mi teraz vysvetlovala, ze stravne je stanovene na nejakych 9 eur (strava, v zavislosti od poctu dni v mesiaci) + skolne, ktore si urcuje skolka. toto je v statnych skolkach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre