Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

saskarisko
16. nov 2010

inak do minuleho roka sme gastany len piekli. ale potom sme postup zmenili, pretoze ked sa predtym este varia, maju lepsiu chut

zuzanockamt
16. nov 2010

@saskarisko vdaka za info, to som rada, ze tu nieco take je 🙂

lelask
22. nov 2010

fuu to bola fuska,ale nasla som vas 😀
@ladywitch26 aj ja mam zaujem 😉

my chodime plavat na Hurbanku a je tam super.
aj v MRC sme boli uz 3x ale podla mna to tam pre takychto drobcov nieje.Ked som tam ,tak len striehnem aby mi ju starsie deti neudupali.Chyba tam baby herna.

cencula
1. dec 2010

baby neviete kde bude silvestrovská zábava na silvestra v okrese Martin? poradte díky

lenkamt
1. dec 2010
cencula
1. dec 2010

lenkamt dakujem

mufo24
5. dec 2010

Ahojte dievčatá. Potrebovala by som od vás trošku pomôcť. Píšem rigoróznu prácu. Jej podstatou je výskum v ktorom sa pokúšam zistiť skúsenosti matiek v Baby Friendly Hospital nemocniciach. Budem porovnávať skúsenosti žien, ktoré rodili v ZA a v MT. Otázky sa týkajú informovania a pomoci pri rozvoji a podpore dojčenia zo strany zdravotníkov. Potrebovala by som aby mi vyplnili dotazník ženy, ktoré rodili v ZA alebo v MT v roku 2010 prípadne v 2009. Ak ste ochotné, alebo poznáte niekoho, kto by mi chcel pomôcť pošlite mi do IP mail a ja vám zašlem dotazník. Dík

mirmillka
10. dec 2010

Ahojte,aj my sme boli na vybratí nosnej mandle,odporúčam Žilinu Žilpo.
http://www.zilpo.sk/jzs_orl.htm?products_id=166
Operuje Dr.Hanzel z Martina nemocnice,majú tam prístroj http://www.zilpo.sk/jzs_orl.htm?products_id=166

mirmillka
10. dec 2010

prístroj shaver-rotujúci nôž,ktorý tkanivo rozmelie a odsaje..Majú ho vraj aj v MT.Treba sa opýtať.

kablika
10. dec 2010

@mufo24 môžem ti pridať moju skúsenosť s "baby friendly" nemocnicou v MT...napíš mi do IP mail...

kablika
10. dec 2010

@lenkamt ahoj, ako tak kukám po MK vidím ťa tu 😉 Ty si chodila s malými plávať?? Rozmýšľam, že keď sa mi malý dostane z tej infekcie a už budem vedieť, že je OK - že by sme aj začali. I keď to možno bude až keď budú mať rok 😀 Okolo jari.....

lenkamt
11. dec 2010

@kablika ahoj, nechodili, lebo to bývalo v čase keď sme spávali a mne bol režim dvojičiek dôležitejší ako plávanie 😅 😅 😅 a sama by som to aj tak nezvládla... nechápem prečo to bývalo doobeda a tesne poobede 😝

@mirmillka a ako po vybratí, lepšie??? my sme boli pred 3t tu v martine a už soplia zas 🙄

mirmillka
11. dec 2010

Je to určite o niečo lepšie,aspoň nemávame zápal uší,boli sme pred rokom a mali asi 4 x atb,čo je úspech!

kablika
11. dec 2010

@lenkamt ahoj, tak to veru nič. Ja som rátala, že to bude okolo 16 - mne je režim tiež dôležitejší 😉 Teda vlastne najdôležitejší. Bez neho by som ich nezvládla 😀 😀

lenkamt
12. dec 2010

@mirmillka to sme my nemávali, vlastne nič čo by nám robilo nejaké problémy , len zle počuli 🤐 ibaže to aj teraz 😀 nepočujú moje napomenutia , príkazy a prosby 😀

@kablika možno to už zmenili, ale po 16 býva skôr verejné plávanie 😅

wanda007
20. dec 2010

ahojte lasky, som vas dlho nevidela nepocula, tak vas pozdravujem. A rada by som sa vas opytala, ci neviete o doktorovi, co robi akupunkturu tu v okoli. Ak viete, resp. mate skusenost s niekym dobrym, prosim, hodnte IP. Dakujem

a @zuzanockamt, so satkovanim sme zacali dost neskoro, az v 10 mesiaci, ale do 2och rokov som v nej dceru vlacila, uz nie po dome, ale ked sme sli mimo, velmi dobre sa tam citila, lepsie ako v manduke, lebo vdaka tej latke mala svoje sukromie, bola tam taka schovana, takze ked som sa aj spytala, ci chce do nosica (praktickejsie pre mna) alebo do satky, tak sa pytala do satky 😵 Kto by ti mohol poradit..., asi mracik, ta tu uz ale moc nechodi, ja viem len dva uvazy 😒 😀 ale v poho ukazem, ale ziadny profesional teda nie som... 😝 asi najskor v mrc.

sanne
4. jan 2011

Ahojky maminky z Martina 🙂 🙂 Smiem sa pridať?

sorciera24
4. jan 2011

@sanne ahoj vitaj....medzi nami,maminami z MT 🙂

nickuska
7. jan 2011

Ahojte damy 🙂 najst na MK nejaku skupinu z MT, to je hotove umenie, dobre sa schovavate 🙂 Chcela som sa opytat, ci ste niektora absolvovali predporodny kurz niekde v MT. Viem, ze to byva niekde v kniznici, tak sa chcem opytat, ci s tym mate niektora skusenost.
Dufam, ze vam nevadi, ze som sem takto vtrhla 😅 Prajem pekny den 😵

matja
7. jan 2011

@nickuska - ahoj, ja som chodila na predpôrodný kurz, ale bolo mi to zbytočné, keďže som rodila cisárskym. Starostlivosti o bábätko som sa naučila v pôrodnici alebo potom na vlastnej koži doma. Možno keby som rodila spontánne, by som mala z toho nejaký prospech, neviem posúdiť... Pred 2 rokmi to bývalo každý utorok o 16 hod. v knižnici na poschodí.

matja
7. jan 2011

@sorciera24 - keď ťa tu vidím, my si kedy dáme to sľubované stretko? 😀

sorciera24
7. jan 2011

@matja ty aj zijes? 😀 no, rada...hockedy... 😉

matja
7. jan 2011

@sorciera24 - no už žijem 😅 Drobček mal zápal pľúc ☹ , ale už sme sa z toho dostali. Teraz už iba zle spáva, to je jeho takmer dvojročná choroba, z ktorej sa nevie vyliečiť 😅 Dnes sme hore od 4.45 🙄 😅

sorciera24
7. jan 2011

@nickuska ano, byva to v kniznici....treba sa tam ist spytat...ale popravde, nemam s nim skusenost..... 😝 podla mna je to uplne zbytovne vyhodenie penazi.....ja som to zvvladla prirodzene, normalny porod, dokonca bez mm na porodnej sale a som tu....🙂 vsetko ti povedia pri porode.....najviac sa anucis aj tak sama, moj nazor... 🙂

sorciera24
7. jan 2011

@matja chuuuda...ako je ten zapal pluc teraz rozsireny 😒 ...RIsko bol teraz tiez chory,ale viacmenej len nadcha..ale trvala teda 2 tyzdne.....ale uz je ok.....no, ked bol chory, aj mne vstaval okolo 5 😝 ....teraz je to zas v norme....okolo pol 7 - 7 😵

nickuska
7. jan 2011

@matja
@sorciera24 Diky za odpoved 🙂 vy ste teda rychlovky 🙂 prave preto som sa na to chcela opytat, ci je to naozaj take potrebne. Teraz je strasne vela vymozenosti a ulahceni co sa tyka tehotenstva a porodu, ale vela z nich je len cisty biznis. tak som chcela vediet, ci len niekomu prispejem do rodinneho rozpoctu, alebo to aj seriozne vyuzijem... Diky za nazory ;)
A naozaj je to tak, ze vsetka ta starostlivost a pod pride sama? niekedy ma prepadnu myslienku, ze nebudem vediet co mam robit, preco krtko place a pod...

sorciera24
7. jan 2011

@nickuska zaklad ta naucia v porodnici...ako prebalit,ako kuapt,ako spravne prisat babo....ale to ostatne ide samo,kazdy sa to ucime sama.....a kazda sme pri prvom zaciatocnik 😉 mne vela pomohla prave aj toto forum..lebo ja si radsej vypocujem skusenosti mamiciek ako citat nejake studie....ale nakoniec ti aj tak njlapsie poradi svoj instinkt...pocuvaj ho a budes ta najlepsia mama na svete! ver tomu! 😉

nickuska
7. jan 2011

@sorciera24 Takze staci len mat poriadne vycistene usi a pocuvat instinkt 😅 vsak si vravim, ze ked to tolke mamy na svete zvladli, tak hadam nebudem vynimka 😨

matja
7. jan 2011

@nickuska - jasné, že to zvládneš aj bez nejakého kurzu. Súhlasím s tým, čo napísala sorciera, len doplním, že jediné, čo je dobré si naštudovať dopredu, je dojčenie - hlavne čo robiť, keď vzniknú problémy, lebo po urobení nejakej chyby je niekedy krok späť ťažký. Prípadne si aspoň pohľadaj stránky, aby si vedela potom, kde hľadať rýchle info, ak sa niečo vyskytne. Odporúčam okrem koníka aj túto stránku: http://dojcenie.wordpress.com/ - je tam veľa dobrých info nielen o dojčení, ale aj iné - o spánku, refluxe, atď... Je to blog jednej mamičky z koníka, je súčasne aj laktačná poradkyňa. Nebyť informácii, ktoré som získala vďaka nej ešte počas tehu, lebo som sa o to zaujímala, tak by som malého kvôli mojim problémom po pôrode nedojčila.

sorciera24
7. jan 2011

@nickuska presne tak, zvladli to nase mamy, stare mamy, zvladnes aj ty 😉 no, dojcenie si kukni...ja som amla stastie v porodnici,ze cely ten pobyt tam, tam bola strasne super novorodenecka sestra, ktora chodila za nami, den noc a stale nam ukazovala ako prilozit.....a potom som ja konk. uz nemala problemy s mlickom......kojila som donedavna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre