Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

lenkamt
4. jún 2009

no to radšej do vane 😀 vieš čo normálne nervy, Lucka cikala, Lenka zatiaľ revala a ťahala ju za nohy dole, tak som ich potom vymenila a Lucia 20min rev 😔

zuzu13
4. jún 2009

😀 😀 😀 tak daj jednu na wc a druhu k nej na serbel...a pri druhej potrebe to vymen

lenkamt
4. jún 2009

čo si? to nejde, ony proste potrebujú vždy/naraz/to isté 😝 😀 a prúser ak to nie je 🙄
nedajú si to vysvetliť, nič, prostie chytia amok a koniec 🤐

zuzu13
4. jún 2009

neries...vysvetli a nechaj tak...potom zober uplakane dieta a vysvetli este raz...u nas to funguje...aj ked nemam dvojicky...ale mam pubisa a malu roztopasnicu...takze poznam tie stavy velmi dobre ... 😀 😀 😀

idem postavit na obed...a spravit kafe 😀

nicolmt
4. jún 2009

leniiiiiiiii vsetko naj 😅

sari hadam to urobil ten "cerstvy" vzduch v meste 😝 alebo ze si ju krmila vonku 🙂 ale nie, proste uz rastie a bude len a len lepsie 🙂

boze a to pocasie, kazdy den ina predpoved na vikend 🙄 a coraz horsia 🤐
no este to kus prezijem ale buduci vikend MUSI byt nadherne..mame stretko majovcata z MK 😅

zuzu13
4. jún 2009

nicol...no uz by mali byt vsetky vikendy pekne...my mame az do polovice jula obsadene...kazdy vikend inde... 😀

pepies
4. jún 2009

ahojte,
Lenkám všetko naj k meninám a ostatným Nelenkám pekný dník 😉

adiku
4. jún 2009

lenka vsetko naj

vonku dost kosa ale aspon ze neprsi 😉

lenk30
4. jún 2009

ahojte

ďakujem za tipy na zúbky 😀 . Táto noc bola pokojnejšia.......Prečo už sa chúdence so zúbkami nenarodia? /by boli krásne detičky zubaté/

Lenka ďakuje a ostatným Lenkám želá všetko naj k meninkám 🙂

lenkamt
4. jún 2009

Zuzu - tak druhý pokus bol , Lucka sa vycikala na šerblík, Lenka trvala na wc, tak Lucia ani poriadne nedocikala a šla revať na wecko, nedajú si to vysvetliť a ver mi že je to iné ako dve deti s nejakým tým vekovým rozdielom 😉

ďakujeme 😵

zuzu13
4. jún 2009

lenka verim ti 😉 ale vy to zvladnete 😉

pepies
4. jún 2009

je strasna zima, brr.........

Baby mam na predaj 2 kartony nemliecnej kase od Nestle, ak by ste o niekom vedeli, kto by potreboval, predam za super cenu.
Mna uz nebavi odsavat, uz davat mliecnu Nestle...... 🙂 🙂

bibinka
4. jún 2009

Tak už sú tu Lenky, Lienky, Leničky, už budú len pekné a slenčné dníčky 😉 😉 😉 😉 😉 Všetkým prajem všetučko naj naj naj cmuk cmuk cmuk 😉 😉 😉

lenkamt- tak síce sa s tým "weckom" trápiš, ale ja ti závidím, lebo ten môj ťuťo o nejakej tej potrebe ani nechyruje 😠, vždy len zacítim ee,na šerbli sedí dve sekundy a postaví sa so smiechom 😖 😖
No ale teraz vážne. Je to problém, viem si predstaviť, no a nešlo by kúpiť dva také šerble ála záchodíky? také ako malé stoličky len so šerbľom? možno by sa potom nebili o to ozajstné...no šlo by to do peňazí, jeden som videla za takých 150,-sk 😔 l

nicol- neboj, bude pekne..... 😉

pepies- a ty obyčajné mlieko nechceš vôbec dávať? že by si tú nemliečnu zarábala práve s obyčajným...keď bude mať Jakubko rok.a ak by bola ešte záruka....

lenk30- ťa "ukľudním"....do takých dvoch rokov, kým nevyjdú komplet všetky zuby, má to dieťa "furt čosi "...ale potom je už hej... 😉

pepies
4. jún 2009

bibi neviem dokedy je zaruka.....................
urcite to nebude ale ked bude mat Jakubko rok, kedze chcem kojit co najdlhsie...................
a vsak do 3 rokov sa nesmie davat kravske mlieko, alebo sa mylim? 🙂

bibinka
4. jún 2009

pepies- nemalo by sa dávať,no ale predsa jogurty a všetky mliečne výrobky včetne syra sú z kravského mlieka...takže sa tomu nevyhneš.

ja som Filipkovi do 2,5 roka robievala len Sunar, ale potom som začala dávať aj mlieko(už to šlo do peňazí). A Alexandra ešte kojím a ten o mlieku ešte nechyroval.

tú kašu skús ponúknuť kočkám z bábetkovskej témy, iste uspeješ. 😉

pepies
4. jún 2009

bibi skusim...........................

to je super, ze este kojis, fandim Ti 😉 😉 😉 😉 😉

bibinka
4. jún 2009

aj ja si fandím, no ale už by som rada prestala, lebo Alexík pokiaľ mu ide zub- a to mu idú teraz druhé stoličky permanentne- tak sa chce len kojiť 😅

ako chceš zvládať kojenie a tú tvoju prácu? či chceš už len ráno a večer?

lucxy
4. jún 2009

ja som malej davala normalne mlieko od roka a 9mesiacov,,,,,

matka26
4. jún 2009

ahojte,
vsetkym Lenkam vsetko len to naj naj naj k meninam.... 😉 😉 😉
no my sme tiez davali dlho susene mlieko, chodili sme na detsku chirurgiu kvoli stolici, mala ju kazde styri dni, zakazali mi kravske mlieko, lebo ze z toho ju zapeka, aj susene, mohli sme pit len sojove a tvrde syry a vsetky tieto veci sme mali zakazane....ale som sa na...la a zacala jej davat pred nejakymi troma mesiacmi normalne plnotucne mlieko a odvtedy dieta kaka uplne perfektne...takze jej urcite neskodi a velmi jej chuti, lebo naozaj to susene uz islo hrozne do penazi ☹
veru pocasie je otrasne, ale som pocula, ze zajtra ma byt uz pekne a celkovo by sa malo oteplit, tak sa nechajme prekvapit, ci ozaj 😎

bibinka
4. jún 2009

ja dávam tiež polotučné.Ale pridávam za lyžičku Sunaru a občas proteín(to muž 😀 😀 😀 )

bocmanka
4. jún 2009

🙂 lenkám dnes všetko najlepšie k meninkám... 😵 😵 😵
🙂
ja večná nestíhačka dávam do pozornosti rozprávkový festival s mat-om a pat-om...
http://www.rozpravkovyfestival.sk/info.html
my pôjdeme zrejme budúci štvrtok pred oravským stretkom /čo máme kočky z decembrových bábätiek na 3 dni v oravskej lesnej.../
a tu je aj link na rozprávkový zámok bojnice, čo je zase celkom iná akcia, ale chodievame na ňu každý rok..
🙂
http://www.bojnicecastle.sk/PROG/pic/rozpravky.jpg
a má to byť na motívy petra pana..

lucxy
4. jún 2009

no a zabudla som napisat,,,ze prajeme vsetko najlepsie Lenkam cmuk cmuk 😵 😵 😵 😵

lucxy
4. jún 2009

no a ja som jej davala najprv nutrilon,,,potom som presla na france laite lenze mi ho potom odmietala tak som jej dala normalne a to pila 🙂

lenkamt
4. jún 2009

ďakujeme 😵

my pijeme polotučné mlieko od 11m 😅 sunaru pili už len tak 120ml, niekedy 40ml tak som to stopla 🤐 ale sú zdravé a nič im nechýba. to je len taká novota, keby ste sa spýtali starých osvedčených doktorov, tak od roka v pohode normálne mlieko. podľa mňa to odporúčanie do 3rokov je len čistý biznis, lebo aj v jasliach dávajú obyč mlieko 😉

Bibi - schovala som redukciu na wc a chodia na šerble, ja sa s nimi naťahovať nebudem 🙄 akurát neviem ako idem brať do turecka 2 šerble 😝 😀

lucxy
4. jún 2009

lenka aj mne moja dr. povedala ze jej mozem davat od roka,,,,teraz davali, ze najidealnejsie je kojit do roka,,,,a ze niektore matky to stym kojenim dost prehanaju,,,,,mam sesternicu co kojila dlho a mala jej mala uz 9antibiotik a to este ani vskolke nebola

bibinka
4. jún 2009

lenkamt- pokiaľ len šerble musíš brať dvojmo, tak neva, zober také,ktoré tam môžeš vyhodiť

julyb
4. jún 2009

Leni všetko naj aj od nás 😉 Ja som od narodenia bola na prevarenom plnotučnom, a aká som krásna a zdravá 😀 😀 😀 Ja si tiež myslím že do roka stačí....
My nočníkujeme tiež o dušu ale ešte sa len začína pýtať, teda vydá taký zvuk že už viem že bude kakať....

bibinka
4. jún 2009

julyb- tak to je Matúško šikovníček s tým kakaním 😉

abetka
4. jún 2009

lenka , vsetko najlepsie 😉
Ja davam od 11 mesiacov plnotucne. Maly ma v pohode stolicu a ani ho uz neprevaram . KUpovala som mu to sackove, ale nemali ho vzdy a vsade, tak som preseedlala na klasiku, krabicu. Ale mala som vycitky svedomia, tak som kupila krabicu nutrilonu v Polse, ale absolutne ho nechcel, tak som to nechala tak

bibinka
4. jún 2009

ja si myslím, že pokiaľ to nenaruší rozpočet ,môže kľudne dávať to sušené až do troch rokov, neublíži mu to vôbec, ale kto to už finančne nezvláda, kľudne môže od toho roka,postupne to mlieko zavádzať. Veď tráviaci trakt je na mliečnu stravu naučený- formou jogurtov, syrov a pod. od toho 7 mesiaca.....

ale my dávame polotučné, lebo to plnotučné mu vôbec nechutilo. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre