Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

lenkamt
24. júl 2009

Abetka , však buď rada, ešte ťa budú aj uši bolieť keď ti ich budú píliť obe deti 😀 ani naše nekecajú 😉

to mám aj ja teda čakať kiahne 😅

dnes sme druhý den bez nehody, Lenka kakala pri sviečke 😀 tak bacha do čoho stúpite pri ceste z piva 😀

ten jakub so živou hudbou platí??? lebo by bolo asi vhodné rezervé stolček prestrisa krídelkami a korbáčikmi 😀

abetka
25. júl 2009

leni ahoj. No nas je cez den uz bez plienok, len vsade vlacime nocnik, lebo nechce cikat na travicku a neviem co urobim , ak budem v meste a sa vykaka do nocnika 😅 .
prave pozera film a opicke Terezke a je taky zaujaty 😀 . Asi mu kupime opicu 😀 😀 😀 😀

lucxy
25. júl 2009

caute,,,,no ten film sme aj my chvilu pozerali,,,teda mala s mm,,,,potom som sla knasim teda aj pisem od nasich
rano som robila cuketove placky,,,,,a este maso morcacie co ostalo
tak zatial pa

bibinka
25. júl 2009

uf čo to tu čítam, tak vy budete už pomaly všetky odkiahňované 😅 . Ja už ani neviem či je lepšie keby to teraz dostali alebo potom, je to šuma fuk,keďže pohyb vzduchu neovplyvním 😅 Ale každopádne prajem len veľmi mierny priebeh

čo sa chystá ďalšie stretko? 😀 😕

baby, ja neviem či mám pri tom odstavovaní aj čosi odstriekavať, lebo sa toho tvorí ako v dobrej mliekarni. PO troške si každé 3-4 h odsávam, ale len tie hrče aby ma nebolelo,ale prsník ostáva plný. Už som z toho zmagorená. Pri Fifkovi to bolo také prirodzené, akosi bezbolestne sa to strácalo,ani som neodstriekavala.
malý sa na mňa občas vyšplhá ,ale to hneď hovorí-tou jeho rečou- že ee,tam už nič neni, tak si myslím,že mu aj dochádza.

abetka- to je super, že Tomi je cez deň bez plienok, Alexík ani nevie čo to má za "zariadenie",dávam mu čas do konca leta a začneme odúčať. nejdem to hnať do extrému. A tiež nerozpráva, len mama a nene vo všetkých fonetických variantách . občas havo,ale to je všetko.dorozumievame sa takou spoločnou intuitívnou a posunkovou rečou 😅

nicolmt
25. júl 2009

caute baby..chvalabohu ziadne dalsie kiahne tu na obzore 😕
no u nas klasika, ked uz tak uz 😎 volame ju nasa mala kiahnicka a uz ich ma paradne..aj na viecku na oku a medzi prstami na rukach, samozrejme v pisurke 🤐 zatial nie je extra protivna, dopujeme ju fenistilom a tymi homeopatikami (abetka dakujeeeeeeeeeem) natieram tatum verde, vnoci sice place ale len zo spanku sa nezobudi a este ako bonus jej ide tretia stolicka a dalsi zub 🤐
v konecnom dosledku som rada ze ich mame akurat teraz ked je este dost mala ale aj dost "velka" lebo ak ju budem musiet aj tri tyzdne nosit na rukach tak ju uvladzem 😀 a jej nastastie este vobec nedochadza ake je to hrozne a ze ju to ma asi boliet aj svrbiet, a az taka sikovna aby si to krasne porozoskriabala (ako ja) nie je 😎

bibi neodstriekavaj si 😉 mne sa sara natvrdo odstavila z jedneho dna na druhy, a zabrali len tie homeopatika (ca za 4 dni) ale pozor na davkovanie lebo nejake opacne (asi viac guliciek 😕 ) je na zvysenie tvorby, neodstriekavat aj ked si budes prve dva dni mysliet ze zomres 😝 len pod teplou sprchou rozmasirovat tie gule co sa porobia resp odsat len tie gule nie do makka, ja som si tiez odsavala lebo som mala panicku hruzu zo zapalu a mliekaaaaaaaaaa furt ze az az potom ma kamoska nanavigovala a bolo 😅 no a este menej pit a pit caj..rozmyslam..salviovy 😕 ale radsej si pozri na www.kojeni.net.cz 😉
ozaj a kedy planujete to polsko? by sme tentoraz sa za vas zavesili 😉

bibinka
25. júl 2009

nicol - tie homeopatiká na kiahne, to je jeden preparát alebo tri? 😅 zapíšem si do slovníčka 😅 aby som vedela v prípade potreby.

a díky za tie rady, myslím, že tie homeo už trochu zaberajú, lebo už nemám "štvorku" ale "len trojku (kozu 😅), masírujem a odstriekavam len tie hrče,lebo by som zbesnela. muž hovoril, že aby som sa nechala malým "odsať",ale to by sme sa len vrátili do starých koľají.takže to nie. a to myslíš fakt, že ak si dám viac ako 5 guličiek 2x denne, že to zvyšuje tvorbu? uf, ja som si včera dala až 3x v domnení, že to lepšie zaberie- už som typická žena na md 😠 😠 😠, nepáli mi to vôôôôbec. idem si preštudovať tú stránku. 😉

nicolmt
25. júl 2009

bibi som ti blbe tu stranku napisala tak noch einmal .. http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=32

bibinka
25. júl 2009

už som to tam našla,musím si kúpiť ten šalviový čaj, dáky zbytok šalvie mám doma, tak skúsim.

abetka
25. júl 2009

bibinka, tak v tomto ti nezavidim. Mne sa deti odstavili same a mlieko aj same odislo 😅
tie homeopatika su tri. Kazdy ne nieco ine. Mezereum/ na lepsie hojenie, antimonium/zmierni svrbenie a rhus si uz nepamatam 😝
nico/ nas ma na hlavicke , krku a brusku najviac. Ma aj jednu presne na pindurovi. 😕
JA tiez davam fenistil, ale na treti den zacnem vecer davat dithiaden, lebo uz teraz si to driape a cakam, ze ten 3/5 den bude najhorsi. Ja ho len sprchujem takou letnou vodou a skusim ho okupat v sode bicarbone, ak bude uz moc zly, lebo asi jedine vo vode sa ukludni.

bibinka
25. júl 2009

abetka- díky, pokukám v lekárni pre prípad. a malý má aj horúčky? 😕

abetka
25. júl 2009

zatial nema horucky, ale mala mala az na 4a 5 den teploty. tak som zvedava co to bude. Momentalne je to celkom v pohode 😉

mirka_mt
25. júl 2009

Ahojte! Chcem vás poprosiť o radu: aké máte skúsenosti s MUDr. Gundovou z Ľadovne? Vďaka 😉

abetka
25. júl 2009

mirka- ja nepoznam
Co ste u Jakuba. nikto tu neni ☹

adiku
25. júl 2009

ahojte asi niekto dostane bitku ak ste sli na pivo bezo mna 😉

adiku
25. júl 2009

mirka ja mam Dragulovu z Ladovne, o Gundovej vsak viem ze je vyborna teda pocula som len same pozitiva a dobre referencie

adiku
25. júl 2009

inac Lenka toho Kuba by sme mali asi rezervovat nieeeeeee??

ikulka
25. júl 2009

aaahojky no tak som trošku počítala sme boli od včera u našich lebo saška domov nechcela tak sme tam aj spali 🙂 dodatočne oslávencom všetko naaaaj
a chorobkam skoré uzdravenie no kiahne tých sa trošku obávam ani nie tak u saška ako u mna lebo ako dieťa som nemala.....prajem rýchly a bezproblémový pirebeh.....

abetka
25. júl 2009

ikulka ako bolo na dovolenke?

lenkamt
25. júl 2009

čafte 🙂

ja nie som na pive, ale na nejakú discotéku by som mohla skočiť - Verča tu má kámošku a hrali sa na kozmetičky, kaderníčky, vizážistky a masérky 😀 som neskutočne krásna 😀 vo vlasoch milion sponiek , jedno oko oranžové, druhé modré /jasnačka že až po obočko/ a kilá trblietok 😀 kto ide so mnou????

JAKUBKOM všetko naj a zajtrajším ANNIČKÁM tiež 😉

Mirka - Gundová je super 😉

Adiku - no veď 😵 treba 😵

bibinka
26. júl 2009

všetkým Jakubkom prajem dodatočne všetko najlepšie a takisto Aničkám, že anculka 😀 😀 😀

lenkamt- no super ,tak ty máš doma aj takýto servis? ešte tak pedikúru a manikúru a budeš komplet krásna,teda ešte viac ako si 😀 😀 😀

abetka
26. júl 2009

oslavencom, oslavenkyniam, vsetko len to najsamlepsie 🙂 🙂 🙂 🙂

matica2
26. júl 2009

ahojte 🙂 všeeetko naj.....oslávencom
moje sa tiež hrávajú na kaderníčky a obet som ja a potom aj o niake vlasy lahšia 😀 😀

zuzu13
26. júl 2009

hello
kiahnickam prajem skory ustup a "ne"kojacim stratu mlieka 😀 😀 😀 😀
jakuba chcete rezervacku???no to aby som sla susedovi na balkon buchat 😀 😀 😀 😀 😀
nehlasila som sa, lebo mam doma synovca...a druheho v nemocnici...tak pendlujem s 3-mi detmi medzi nemocnicou a domovom...prave som hodila do rury raznici...nech sa deti najedia 😀
aj ja prajem jakubkom i ankam a hankam vsetko naj....
mirkamt...MUDr. Gundova je uzasna...ver mi...bola mojou dr a chodim k nej aj s detmi...takze min. 25 rocne skusenosti s nou su bez chybicky...je jednoducho dokonala...nezanedba nic... 😉
naliala som si cervene vinko...pride nikto na poharik, nech nepijem sama??? a na taku "balkonovku"??? 😀 😀 😀

abetka
26. júl 2009

JAJ ZUZU HNED BY SOM PRISLA NA VINECKO, LEBO MNE TU UZ NERVY TECU 😠
MALYJE UMRAVCANY, SVRBI HO TO, NORMALNE KED HO TO MOC SVRBI, PRIDE K STOLIKU S LIEKMI A PLACE A UKAZUJE, ZE CO CHCE.
mALA SI ISLA KUPIT DARCEK, LEBO ZAJTRA MA 6 ROKOV, TAK NECH SI DIETA VYBERIE. pRAVE MI DOSLO, ZE ZA CHVILU BUDE V PUBERTE 😝

zuzu13
26. júl 2009

abetka...nepis velkym pismom...porusujes pravidla 😀 😀 😀 😀
tak si vybav volno na piatok...kuk temu stretnutia

abetka
26. júl 2009

mi maly prestikol a nechcelo sa mi to pisat znova 😀 😀 😀
ten piatok skusim, snad bude malemu lepsie a MM nebude dlaho na stavbe. Ale keby aj bol, tak by som prisla neskor.

martina7905
26. júl 2009

ahojte baby my sme si dnes spravili vylet do terchovej.do Vratnej potom sme si spravili vystup na chatu na gruni povozili sme sa na kompe a skoncili sme na strecne na hrade a pekny den za nami 🙂

adiku
26. júl 2009

caf zuzu az teraz som citala ze pozyvas na vino ale to uz som asi nestihla ze??? keby si mala vecer chut na chvilu vypadnut ozvi sa, a moze sa ozvat ktokolvek xixixixixi 😀

lucxy
26. júl 2009

adiku ma chut hihi 😀 😀

lenkamt
26. júl 2009

no čaute 😉

dnes mala ivka ten promočný obed a Lenka zrazu z ničoho nič horúčky, po hodine aj Lucka, tak sme im dali riadne napiť, nurofen a uložili. okrem toho im nič nie je, celý den boli veselé aj papali. takže čakám kiahne alebo stoličky 😠

idem pridať fotky, aké sme boli fešandy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre