Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

matica2
18. mar 2009

ikulka a naco ti je zabrana daj perinu pred postel par krat padne sa naučí 😀 ja to budem tak robit ked baby budu v detskej

pasoa
18. mar 2009

ahojte mamičky... nie som tu celkom nová, no "účinkujem" v inej téme.. sem som zavítala, lebo som už porodila a je to 12 dní a mne už to udiera na mozog, ako som stále sama doma.
ani von ísť, keď je tak hnusne... ako dlho to ešte potrvá? kedy budem môcť môjho chrústika zobrať na prechádzku?

ukana
18. mar 2009

pasoa, ja som chodila von od zaciatku, ale Matko sa narodil na zaciatku leta.........ale na polhodinku snad mozes, ved nemrzne a ked ho poobliekas 😉 ........ja by som kludne sla................aspon sa poprechadzat a potom ho das dospat na balkon 🙂

abetka
18. mar 2009

pasoa, mne sa maly narodil v decembri a mal prvu prechadzku , ked mal 10 dni na 20 min a postupne som to predlzovala 😉

matica2
18. mar 2009

pasoa gratulujem ku prírastku a užívajte si to 🙂 vela zdravíčka 🙂

ikulka
18. mar 2009

dobrý večer
pasoa no dufam, že teraz budeš častejšieu učinkovať aj tu...si ma pobavila s tým že ti udiera na mozog ako si stále doma ato má malý 12 dni...čo tak 2,5roka to už si potom pomaly ani na vlastné meno nespomenieš 🙂 😉 no saška sa narodila v oktobri a tiež som s nou bola von tak po 10dnoch ale musím povedať že vtedy bolo omnoho lepšie počasie ako je teraz....ale myslím že postupne by si mohla ísť von ved tie malé detičky bývaju tak zababušené a schovaté v kočíkoch že ich ani nevidno nieto aby na ne fukalo.....alebo aspon začni s otužovaním pri otvorenom okne naobliekaj a na chvilku otvor okno nech si zvyká na vzduch....a prajem krásne mamičkovanie užívajte si jeden druhého...... 🙂

lucxy
18. mar 2009

pasoa aj ja gratulujem,,,a mne sa mala narodila v decembri takze si myslim,,,ze uz postupne mozes kocikovat 🙂
no a mne zase zacina hrabat z otazok preco zaco a naco a vkuse dokola 🙂

zuzu13
19. mar 2009

Krasne dobre raaanko,pasoa gratulujem k baby a urcite chod na prechadzku...aspona chvilku

bocmanka
19. mar 2009

😵 pasou, riadne zababušiť a šup von, nemrzne nejak extrémne, tak mimi môže ísť podľa mňa kľudne, váhala by som ,keby boli mrazy, ale takto si to vychutnáte a dnes bude tuším aj slnečno....ale klop klop, lebo o chvíľu môže začať kydať sneh... 😖 😖

bocmanka
19. mar 2009

😵 pasoa....

saskarisko
19. mar 2009

Ahojte,
Pasoa - gratulujem k Matuskovi, vela zdravicka a stasticka do zivota mu prajeme 😵
A vonku by som uz tiez isla aspon na chvilku, pomoze to Tebe aj jemu 😉

Lucxy - ja sa uz vyslovene tesim na tieto otazky, uz by som aj bola rada, keby sa Riskovi rozviazal jazycek. ale hlavne cez den, a nie v noci

julyb
19. mar 2009

Ahojte dievčinky 😉
dlhšie som tu nebola, mali sme fofry so sťahovaním, ale už sme v novom bytíku, pomaly sa zabývavame a túžobne pozeráme z okna kedy príde jar, ale zatial vidím len krásne zasnežené Hole 😢
Pasoa, gratulujem k Matúškovi (sympatické meno si vybrala) a ja by som tiež malého riadne nababušila a vyrazila do ulíc na chvílku... 🙂
Na neurológii sme dopadli tak nejak neurčito, žiadna diagnóza, ale napriek tomu cvičíme, konečne sa krpec začal plaziť tak verím, že mu to pomôže a o chvílku bude pobehovať po záhrade 🙂
Ako bolo na cvičení????Predpokladám že bola len Anculka... 😉

pasoa
19. mar 2009

ahojte martinčanky, ďakujem źa gratulácie aj za radu a podporu. dnes ideme na "predporadňu" - preváženie, aby sme mohli kľudne spávať, že nám malý rastie, dúfam, že už bude mať aspoň cez 2,5kg 😅
papá pekne,aj buvá veľa, len to pučenie sa mi robí starosti. aj si odgrgne, aj si poprdká a stále sa nejako pučí... som zvedavá, čo na to dr.

pasoa
19. mar 2009

Ikulka. k tomu udieraniu na mozog, pred pôrodom som bola 4 mesiace na rizikovom - ležať "na netopiera", žiadne vychádzky, to sa nakumulovalo teraz a už mi z toho fakt hrabká.

matja
19. mar 2009

pasoa, my sme boli vonku, až keď mal malý tri týždne a niekoľko dní, ale bolo to spôsobené mojím predĺženým pobytom v nemocnici. Malý bol z nemocnice naučený na veľké teplo, keď mal čo i len trošku chladnejšie, už kýchal a bol celý studený. Museli sme mať doma dobre prekúrené miestnosti, ale hneď som začala s otužovaním. Najskôr sme znižovali teplotu v izbách a dávala som ho ku balkónu - oblečeného, zababušeného vo fusaku a vaničke z kočíka - prvý deň 20 min, potom 45 min. No a na tretí deň prišla na rad prvá prechádzka, boli sme von takmer hodinu. Nechodíme von každý deň, lebo ja sa ešte nevládzem nadrapovať s kočíkom a manžel chodí neskôr z práce, ale ak nejdeme von, tak je aspoň pri otvorenom balkóne. A tiež tam pekne spinká.

Ozaj, mne ešte z toho, že som doma, nezačína šibať, akosi na nič nemám čas. Malému sa v postieľke moc nepáči, treba sa mu veľa venovať. Keď mi dožičí trochu oddychu, tak ten čas trávim tým, že aspoň trošku poklikám po koníkovi alebo niečo upracem v domácnosti.

No a ešte sa musím trošku vyventilovať. Dnes ráno, keď mi drobček plakal a plakal a nešiel sa zastaviť, tak mi nejaký sused riadne trieskal na radiator. V prvom okamihu som sa tak zľakla, lebo som nevedela, čo je to za buchot. Škoda, že si ten radiator neodvalil...

pasoa
19. mar 2009

matja, no to čo za debil? však ty nemôžeš za to, že ti dieťa plače 🤐
ja keď malý plače, tak som celá zúfalá, lebo netuším, čo mu je. a asi má naozaj roblém s prdíčkami, no na bruch nechce byť, to hneď spustí rev 😖 a ja netuším, ako mu pomôcť. som zvedavá, čo dnes povie dokina

zuzu13
19. mar 2009

hello
matja...poznám takých susedov...nebývame v tom istom dome??? 😀 naša lucka 3 x podskočí a sused ide plafon preraziť...tak dupeme všetci...nech si zvyká...lepšie už nebude...a pri poslednej "hádke" som mu s kľudom angličana povedala, že či mám dieťa priviazať o radiator...a ak sa nevie zžiť s myšlienkou, že býva v paneláku, kde sa ľudia musia tolerovať, tak nech si kúpi rodinný dom....tam mu nik nad hlavou nebude dupať...a odvtedy je klídek... 😀

pepies
19. mar 2009

ahojte, pozdravujem vsetkych, som marod, tak som bola 2 dni off-line ................ ani Polsko sa nekonalo......... teraz som sa pozviechala ..............

zuzu13
19. mar 2009

pepies...rýchle uzdravenie... 😉

pepies
19. mar 2009

dakujem zuzu. v utorok som skoncila na neurologii, museli mi dat obstreky, len tabletky od bolesti ziadne, bo kojim, tak som sa 2 dni nemohla ani pohnut, nehovoriac, ze maleho nemozem nosit na rukach ....................
asi ma niekde ofuklo, to tie nase vyletiky do Jasenskej, kojila som tam vonku na teraske .................... ☹
a este k tomu nic nechce pit, iba v noci. a hryzie ma brutalne do bradavky a velmi sa z toho tesi ............. 😝
ked sa serka tak sa serka .............................. 😕

lenkamt
19. mar 2009

Zuzu - my bývame v jednom byte??? 😀 ja som mu naposledy povedala, že mu nechodím zvoniť keď naňho žena vrieska každý večer , zväčša po 22.00 a odvtedy tu nebol 😀

ja teda neviem ale mne cez deň nevadí nič, skôr ma vytáča to večerné hulákanie, hudba, prípadne vrtanie o 20.00 dve minúty po tom čo mi zaspia deti 😝

Pepies - tak sa skoro uzdrav, nech môžeš ísť vybieliť peňaženku 😀

abetka
19. mar 2009

ty kokso baby to takychto mate susedov. No ja som s jednym riesila problem, lebo celu sobotu nic nerobil a vecer22.30 zacal vrtat brutalne. TAk somm tam isla , ci je normalny a , ak mi zobudi maleho, tak mu ho donesiem.Usmial sa a bolo po hluku. Nas tiez plakal a place, ale este mi nik nebuchal. To su netolerantni idioti 😠

bibinka
19. mar 2009

čaute, tak ja len krátko lebo som stále "skoro mŕtva z choroby":

novým maminkám pre ich nové detičky všetko krásne do života, veľa slniečka a mamičkinho mliečka 😉 😉 😉

pepies- ja som tiež "trpič" čo sa týka seknutia v krížoch a pod.súcitim s tebou.Mňa raz takto seklo, ked mi "nemal" kto pomôcť vystúpiť so športovým kočíkom z modrého autobusu-lebo pán šofér zastal nad kalužou a výtlkom- a ja som jednou nožkou s celým nákladom skočila z busu 😝 😝 😝 a došla som domov v strnulej polohe a muž ma musel "doniesť" do obývačky, lebo som nebola schopná ani mikropohybu inak to stráááášne bolelo.

ad hnusní netolerantní susedia- aj my sme "na pranieri"že neustále dupeme a beháme(čo je pochopiteľné pri dvoch deťoch do 5 rokov) -ale naša milá pani susedka to všetko hovorí všetkým ostatným susedom a len mne nie a usmieva sa mi do ksichtu ....šak nech, vždy potom sa s deťmi naháňame po celom byte a zvlášť v kuchyni-tam je plávačka 😎

abetka- dobré 😀 😀 😀 , že tak mu ho dám..... 😀 😀

pepies
19. mar 2009

dakujem babulky, idem si lahnut, pekny den VAM vsetkym, ani cvicit som nebola, fnuk-fnuk 😢 inac nie su to krize, ale krk ☹ nemozem sa otacat do jednej strany .............. ale injekcie pomohli chvalabohu .........

bibinka aj Tebe skore uzdravenie............

pasoa blahozelam k babatku, nech ste zdravi a nech sa VAM dari 😉 myslim, ze mozes chodit kludne von, tak na hodinku kazdy den na prechadzku, vyhybaj sa len shoppingom, ale cerstvy vzduch babatku len prospeje, kvoli imunite, ak sa nechodi zo zaciatku vonku, ma sa aspon otvorit okno a tak postupne ucit babatko na cerstvy vzduch, ale to len ked je velka zima ........... 🙂 takze hor sa na prechadzku alebo na balkon, ako ja 😅

pasoa
19. mar 2009

no, pepies, mne dnes len cestou k dr. tak vymrzol (a to mám 5 min z domu a bol nababušený ako cibuľa), povedala dr, že kým nemá nad 2,5kg, nech ho do tohto počasia radšej neberiem von. ale priberáme pekne, ešte týždnik a bude to už 2,5kg... matúšik sa narodil hypotrofický, vieš, to je trošku problém. keby bol normálne cez 3kg bábätko, tak by som nemala problém...

abetka
19. mar 2009

pasoa a co ste mali poruchu placenty , ked sa narodil hypotroficky?
A to dobehne, ale ja si myslim, ze aspon na malu prechadzku po 20 min. by zvladol, nie?

abetka
19. mar 2009

bibinka a pepies / skore uzdravenie 😉
Na tych susedov ja by som sa s nimi hned porozpravala. Mna ked niekto nastve koli detom , tak nepoznam kamarata. Snad , aby ani nezamrncali. Presne ako zuzu napisala, Nech idu do rodinneho domu, ked sa im nepaci. Vsak trosku tolerancie by im neuskodilo, hlupakom 😝

nicolmt
19. mar 2009

caute caute
chorobkam skore uzdravenie, novym babatkam vela mliecka a spokojne maminky 😉
u nas kedze sara je majova ak si spominate ako bolo fuu teplo nebol problem, skoro stale sme boli vonku. hadam na treti den co nas pustili z nemocky ak nie skor 😉
pasoa neboj matusko to rychlo dobehne, sara napriek normalnemu terminu mala 2,5kg pri narodeneni a pohoda 😎 ale spominam si ako som cakala na magické 3kg, potom na 4 - 5.. nedavno 7 kg 😀 😀 ale zas aka je to výhoda mat take lahucke dietko 😝
zuzu tuho pracujes? 😉 teoreticky mozem aj dnes, alebo kudne zajtra, sara uz spi,,takze o tretej je a mame do siestej free 🙂

pasoa
19. mar 2009

abetka, pri pôrode ani predtým na prietokoch nikto o zlej funkčnosti placenty nič nespomínal a po pôrode sa ma na to každý pýta.
mala som hraničné hodnoty AFP testov, to sa robí vari v 18tt alebo tak a v správe z genetiky bolo, že môže to znamenať aj zníženu funkčnosť placenty.
no potom na prietokoch bolo vždy všetko ok, tak netuším, prečo bol matúšik taký maličký chrústik.
ale ja teraz lietam v oblakoch, ako narástol, no teším sa veľmi!

pepies
19. mar 2009

nikol, pozeram, ze dnes mate rovnych 10 mesiacikov, tak vsetko naj k vymesaciu 😉 nech aj nadalej tak pekne priberate a nech ste zdravucke 😉
sa usmievam popod fuzy, ze 7kg, ale dievcatka su vzdy lahsie, aj kosti maju lahsie, nas slon ma nieco vyse 8,5 kg uz teraz, lenze sa narodil stvorkilovy 😉 aspon Ta nebolia tolko krize, co mna ...... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre