Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

majkaa
16. jún 2009

zuzu diky za povzbudenie. My ked sme tam teraz boli, tak bol ticho, len nadiktoval 3 udaje ani nam nic nepovedal a to bolo vsetko.

zuzu13
16. jún 2009

no ja som sa pytala...tak odpovedal... 😉

majkaa
16. jún 2009

no ja som taka ťuťa, ze som sa nepytala, ale aj tam by mi tam nevedel povedat ako to vypada s tym dawnovym s.

lamada181
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkaa
16. jún 2009

lamadka skusim asi potom tu Zilinu ak ma doktorka neposle inde, lebo aj v nemocnici sme nemali dobre skusenosti.

matica2
16. jún 2009

ahojte 🙂
pekné fotky 😉 ja som sa dnes po dlhšom uvažovaní rozhodla že dám adku ostrihat. niaky dievčenský účes lebo chúda ona ked sa spotí tak má vlasy ako obštatú slamu a nedá sa to učesat už ma nebaví ako ju pri česaní trápim. už som aj volala tuná kaderníčke (tu robí len piatky a soboty lebo je na materskej ) ale v piatok má doobedu a v sobotu ideme na výlet zo školkou tak až budúci týžden ju ostrihá.

majkaa
16. jún 2009

zuzu presne toto som mala na mysli. Ze nie odber plodovej vody, ale len nejake meranie, ked som kukla, tak sidlia v Madarsku, to je dost daleko.

zuzu13
16. jún 2009

majka...mas co sitat...a hlavne sa netrap...ak sa nieco aj zisti...neznamena to ze to tak aj bude...poznam ludi, co maju zdrave deticky aj ked hodnoty mali zle... 😉

zuzu13
16. jún 2009

ze sitat...ja uz neviem pisat...malo byt citat 😀

zuzu13
16. jún 2009

matica, no cakame na foto ostrihanej slecny 😉

majkaa
16. jún 2009

mas pravdu zuzu aj to citim, ze je vsetko ok, ale chcem pre to urobit vsetko

lamada181
16. jún 2009

majkaa ved sa netrap skodi to babatku aj tebe a musis mysliet len pozitivne a uvidis ze vsetko bude ok

zuzu13
16. jún 2009

majka, tak prestan stresovat...cit sa dobre aj miminko sa bude citit dobre...vsetky vnemy a vzruchy prenasas na babo...a necitaj take temy ake som poslala... 😉 citaj radsej tehu knizku 😉

matica2
16. jún 2009

majkaa a prečo sa tak bojiš mate to v rodine?

majkaa
16. jún 2009

zuzu, lamadka mate pravdu vykaslem sa na to. Zajtra sa spytam doktorky a uvidim co mi povie.
Matica nemame to v rodine, ale mam dystrofiu som na vozicku tak neviem ci by sme to zvladli.

matica2
16. jún 2009

majkaa ved keby bolo niake podozrenie tak ta pošlú na amniocentézu. sa nestresuj zbytočne nerobí to dobre ani tebe ani dietatku 😉

zuzu13
16. jún 2009

majka...vsetko zvladnete na vybornu 😉

majkaa
16. jún 2009

mate pravdu, teraz na to kaslem, idem kukat priatelov a zajtra sa spytam doktorky. Brala mi uz viackrat krv, tak moznoze dala aj toto vysetrit. A idem babo hladkat aby bolo zdravucke.
Dakujem vam strasne za podporu.

zuzu13
16. jún 2009

pohladkaj aj za nas... 🙂

majkaa
16. jún 2009

pohladkam

sorciera24
16. jún 2009

ahoj majkaa, tak si tehu... 🙂 jeej, som rada, ye sa vam to nakoniec podarilo a gratulujem....inak na tom listku yo sona bz si mala mat NT hodnotu a to je ta sija.....

matja
16. jún 2009

ahoj Majka. V prvom rade gratulujem a prajem pekné a bezproblémové tehotenstvo 🙂
Majka, mne robili v 14. tt sono a tiež mi nepovedali nič. Až na lístku som sa dočítala, že hodnota NT je 3 mm - to znamená hraničná hodnota. Nad 3 mm sú už možné vrodené choroby. Hneď som sa pýtala mojej doktorky na to a ona mi povedala, že táto hodnota nič neznamená, lebo tieto stroje nie sú presné, musia to byť špeciálne stroje, ktoré to merajú na desatiny alebo stotiny milimetrov. Na vrodené choroby ti budú robiť vyšetrenie asi okolo 18 tt (ak si dobre spomínam) a to z krvi. Ak sa ale moc bojíš, tak skús Helios, ale čo najskôr, lebo ten test na NT sa dá robiť tuším iba do 14. tt.
Spomínam si, ako veľmi som sa bála, že bábätko nebude zdravé, lebo stále som mala pred očami tú hraničnú hodnotu.
K Dr. Biringerovi - ja mám s ním dobré skúsenosti. Mala som dosť nepríjemné komplikácie po pôrode a on presviedčal vizitu ako jeden z prvých, že by mali so mnou konečne niečo robiť. Nakoniec z toho bola operácia...

lamada181
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikulka
16. jún 2009

ahojky uff som to konečne všetko prečítala....
majka no ja s biringerom moc skusenosti nemám teiž som ho parkrát zastihla na sone ale vždy bol velmi vážny iba povedal čo mal a šla som.....
ja si už veru nepamatam aké vyšetrenia mi robili ak máš strach určite sa porozprávaj s dr nech ťa pošle na vyšetrenia, ale myslím že bude všetko ok, že sa stresuješ ako každá nastávajuca mamička aj ja som sa tak.... prajem krásne a bezproblémové tehotenstvoa hlavne zdravučkého drobčeka

matja
16. jún 2009

lamada, ty si tam bola po pôrode 5 mesiacov? Uff... ja "iba" skoro mesiac. Tiež kvôli problémom s jazvou a kadejakým baktériam, čo som v nemocke nachytala. Menovaný Dr. mi ako jeden z prvých povedal, že ma budú musieť asi znova operovať a naťahovalo sa to, naťahovalo a nakoniec mal predsa pravdu.
Ináč, tvoj synček má pekné meno 🙂 🙂

nicolmt
16. jún 2009

babyyy kdo pride zajtra na stretko 😕 bo ja som nezabudla...kedy vam vyhovuje, co mame mensie deti sa da ja skor, vsak zvysok nanavigujeme 😉
hlaste sa 😀 autom alebo aj busom - radsej 24kou lebo to bude potom z kopca a teda jednoduchsie pre detvaky

pepies
16. jún 2009

ahojte,
tak konecne som si Vas precitala zasa - uff..........

Majka, blahoželám k tehulstvu a želám úspešný záver, budeme držať palce !!!! 🙂

Ja som mladá pred 10 rokmi nabehla ku Krkoskovej a zial ja s nou nemam dobre skusenosti. Predpisala mi antikoncepciu bez toho aby mi zobrala krv, teda urobila to opacne - dala mi tabletky a potom zobrala krv a potom ked som prisla o rok na kontrolu, velkym cervenym pismom som mala na karte napisane, ze mam zle pecenove testy a ze zakaz antikoncepcie a ja som si rok kludne nicila pecen. Ani mi nezavovali ani nic, jednoducho cakali, kym sa objavim a kym sa nato pride. Potom som to mala stale kadejake, potom som sa prestahovala a gynekolog v Piestanoch len krutil hlavou.........
Odvtedy nedoverujem zenskym lekarkam - zial, taka je moja skusenost............................. Nabrat si milion pacientiek a cakat niekde pol dna, dokonca sestra cakala, aj ked si zaplatila "prednostné" .................... ☹

Na sono som chodila k Prof. Dankovi, je to prednosta gynekologickeho oddelenia v MFN ...... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre