Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

ladywitch26
12. sep 2010

@liana81 ja som sice martincanka, ale uz par rokov zijem v irsku, takze s babami sa nestretavam vobec. akurat ked ideme na dovcu na sr, aj to som sa stretla asi len s troma babenami, takze myslim, ze ty mas vacsiu sancu na zoznamovanie ako ja. vsak napis doseti, podla mna nema dovod ta nepridat do sukromnej temy. akurat, ze ja tiez schvalujem sukromnu temu, lebo takto to chodi citat hocikto a u nas v teme septembrovky by sme ti vedeli rozpravat, co za individua sa vedia votriet pod roznymi nickmi do temy... 😠

adiku
12. sep 2010

@liana81 presne ako sa tu uz pisalo urcite to nie je o tom zeby ta niekto nehcel akurat ta doseti nepozna tak jej napis IP a ona ta prida. Viem ako sa obcas citis aj my sme sa sem prestahovali a tiez z vychodu uz sme tu vsak 4 roky a znamych mam veru kopec. Nic sa neboj o chvilu budes mat aj ty a ked bude nejako stretko dobehnes a uvidis nas aj na zivo

matica2
20. sep 2010

no helemese kde je ktoooooo 😎

doseti
13. okt 2010

@bonix toto je tiež martinská téma...zatiaľ tu...a uvidíme zajtra ako sa vyjadria ostatné dievčatá 🙂

bonix
13. okt 2010

@doseti ďakujem zatiaľ pekne 🙂

bonix
13. okt 2010

Ahojte....som tu nová, som tiež z Mt tak by som si rada popísala aj s niekým z blízka 🙂 dúfam, že Vám tu nebudem prekážať 😒

bonix
13. okt 2010

@zuzanockamt Ahojkaj, všimla som si, že máš skoro rovnako stré bábo ako ja ,gratulujem...ako si užívaš materstvo?

zuzanockamt
13. okt 2010

@bonix ahoj, no nas jurko ma dnes presne mesiac 🙂 ... je to dost narocne dieta, chce byt casto na rukach, tak s nim skoro nic nestiham robit ... jedine vonku v kociku spi, ked ideme na prechadzku, ale inak by sa len nosil 😝 ... ale sme radi, ze ho mame, nastastie nema ziadne koliky a ani traviace problemy a pekne papa ... az moc niekedy 😀 😅

bonix
13. okt 2010

@zuzanockamt Naša Emmka je v podstate zlatulinké dieťa len večer od tej pol šiestej do ôsmej bez príčiny plače,každý jeden večer ale ináč je to pokladík ...chvalabohu koliky ani nás zatiaľ netrápia a dúfam, že ani nebudú...a odkiaľ z Mt si?

zuzanockamt
13. okt 2010

@bonix my byvame v centre blizko uradu prace

ladywitch26
13. okt 2010

@bonix vsak kolika je prave to,ked dieta v urcitu, vzdy rovnaku dobu place, bez nejakej zjavnej priciny...

nam takto maly place teraz posledne dni.a dnes som zistila, ze je to kvoli tomu,ze sa nemoze vykakat. prdi v pohode, s tym problemy nema, brusko ma makkucke, len bez rurky sa nevykaka.nedala som mu par dni probiotika, tak asi zasa dam, uvidim,ci to pomoze

ikulka
14. okt 2010

@bonix ahoj bonix prečo by si mala prekážať....

@ladywitch26 ozaj ešte som nevolala tej tvojej kamoške o tie veci, má niečo nové? a čo jej povedať ked budem volať bude vedieť o čo sa jedná?

bonix
14. okt 2010

@ladywitch26 ale my koliku nemáme pretože moja Emmka kaká aj 3x denne bez akýchkoľvek problémov

bonix
14. okt 2010

@ikulka ďakuujem 😀 a odkiaľ presne z Mt si?

sorciera24
14. okt 2010

ahojte dievcata, rada aj ja spozanam nove maminky z mT 😉 takze vitajte 🙂

bonix
14. okt 2010

@sorciera24 ďakujem za privitanie 🙂

blovitc120
14. okt 2010

@bonix kolika nemusi byt "nekakanie", ale prave ten "bezdovodny" plac kazdy den v rovnakom case, hoci to babatko dovod na plac ma. To je iba mytus, ze musi suvisiet jedine s bruskom. Niektore deti nevedia spracovat v hlavicke vsetko, co cez den prezili, je toho na ne vela a prave tym placom si vyventiluju napatie. A toto sa ludovo vola kolika

bonix
14. okt 2010

@blovitc120 Ahojky...no možno máte pravdu ale ona plače len kým ju nevezmeme na ruky,na rukách je jej už dobre 🙂

blovitc120
14. okt 2010

@bonix samozrejme, lebo sa jej ulavi a citi sa bezpecne. V domorodych kmenoch, kde zeny svoje deti cele dni nosia, nepoznaju koliky a bezdovodny plac (nehram mudru, ale mam doma dobru knizku Nejstastnejsi miminko v okoli)

ladywitch26
14. okt 2010

@ikulka kamoske kludne zavolaj, ma teraz kopec novych veci, aj plienky, sice az od velkosti 3, ale budem mat aj mensie. teda neviem, ako ti mala rastie. mne moj drobec priam zavratnou rychlostou. narodil sa 3200g a uz ma 5700g. asi chce dohnat svoju velku sestru. len moja chrbtica uz place, ked ho nosim.

bonix
14. okt 2010

@blovitc120 Ja už mám babyvak aj klokanku tak keď nás to chytí sa nosíme 😀

blovitc120
14. okt 2010

tak klokanku by som isto nepoužila, ale babyvak v pohode

majkaa
14. okt 2010

Ahojte prosim vas neviete kde tu v Martine robia umelecke fotky deti aj s rodicmi?

lenkamt
14. okt 2010

@majkaa
Zuzka Feriancová v Lune - http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=204183...
zuzzacka2701@windowslive.com
0948050082

ikulka
14. okt 2010

@ladywitch26 lady no naša kajuška sa narodial 2670gramová a teraz má skoro 5kg....takže celkom fajn...ok tak jej zavolám
@bonix bonix správne ti napísali dievčatá koliky niesu okakaní ale o "vetroch" a práve vtedy dieťatko prestáva plakať ked je na rukách....a ja nebývam v mt...som z ladovne konkretne zo starej ak poznáš tei rodinné domy pri cintoríne ale teraz bývam na dedine ale v mt som skoro každý den

ladywitch26
14. okt 2010

@ikulka jeej, tak to ti tiez pekne pribera. a saska ako? stanka mala len prvy mesiac nenormalny zaujem o fabiho, teraz ju trapia ocne zuby, tak mu len pride dat pusu a ide sa hrat. predtym pri nom sedela skoro nonstop.

ikulka
14. okt 2010

@ladywitch26 🙂 no saška v pohode zatial len by ju na rukách nosila čo jejnedovolím tak sa zlostí potom 😅

ladywitch26
14. okt 2010

@ikulka ja sa toho bojim,ze ho bude chciet stanka nadrapovat. nastastie rychlo pribral a uz by ho aj tak neodniesla. 🙂 minule som sa smiala, lahla si k nemu, hladkala ho po hlave a potom sa pritisla k nemu hrudou so slovami "mama mnam mnam", odkukala, ako ho kojim, tak ho chcela tiez 😀

ikulka
14. okt 2010

@ladywitch26 😀 no zlatá škoda že si to neodfotila......o muselo byť zlaté.....

bonix
14. okt 2010

@ikulka Už nech je to čokoľvek dnes ani ruky nezabrali 😢 ....od siestej do siedmej sme plakali o dušu ☹ ,potom kúpeľ, papanie a už búvkame... 😔 tieto večery sú zaberaky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre