Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

blovitc120
25. sep 2011

@deninka27 ta starsia "ucitelka" je zastupkyna, okrem nej je tam 6 uciteliek (po 2 v triede) do tipnem 35 rokov. Kazdy den maju nieco vymyslene, doobeda su vonku za kazdeho pocasia (viem podla toho, ze aj ked prsi a poobede je pekne, susia sa na skrinkach prsiplaste a gumaciky. Kazdy mesiac chodia do divadla (najmladsi nie, lebo nevydrzia predstavenie, im chodi divadielko do skolky). Vo stvrtok mali napr sportovu olympiadu v 6 disciplinach, kazdy den je na nastenke vyvesene, co sa ucili a o com sa rozpravali plus nova tvorba (z plasteliny, doliepane vykresy a pod.). Ja sa nestazujem, neviem, co robia presne cele dni, ale dcera dost o uckach rozprava, co jej dali, robili a tak a oblubila si ich (to sa u nej casto nestava). Co sa mi paci je, ze vzdy ked malu beriem domov, ucitelka si najde cas, aby mi poreferovala o celom dni, ako dlho rano plakala, co robila, do coho sa zapajala, ci jedla, spala, co hovorila, ci sa na mna pytala. Neviem, ci je to pravidlo vsade, dve kamosky mi hovoria, ze to musia tahat z uciek oni. S tou anglictinou je to tak, ze na nich stale hovoria dvojjazycne, asi aj preto, ze tam maju aj deti cudzie, ale nenutia ich opakovat slovicka a pod., jednoducho im pomenovavaju cinnosti v dvoch jazykoch. Ale ja som nemala anglictinu podmienku, nie som presvedcena, ze to potrebuju deti od utleho veku, no ked to praktizuju takto a nedriluju ich, ze zlta je yellow, nevadi mi to. Neviem, co konkretne by si este chcela vediet? Ja som spokojna, nemam s cim porovnat, do statnej skolky mi ju nezobrali a som aj rada teraz, ten malyy kolektiv mi vyhovuju, je ich max. 15 ked su vsetci a to vlastne nikdy nie su plus na tu skupinku su 2 ucitelky, tak maju na ne cas.

ukana
25. sep 2011

maminy čo ste z MT nepotrebuje niektorá bicykel? Pozrite moj bazár, pre 5-8ročné dieťa 😉

deninka27
25. sep 2011

@blovitc120 Tak to je tam super🙂vies mi chodime do jesienky a neviem ci som spravila dobre rozhodnutie, lebo ked pocuvam niektore maminy co tak deti mali, pochybujem ci to bolo dobre rozhodnutie:(a kolko sa tam plati mesacne?je pravda, ze 150eur?vies ja nemam tolko koruniek, i ked chcem pre mojho synceka len to najlepsie🙂My sme boli tyzden v skolke a 2 tyzdene sme boli doma chori, velmi sa bojim ako to bude zajtra strasne nechce chodit do skolky:(jeho oblubena veta je Ideme domkov🙂a teraz co bol doma vobec nechcel ist vonku bo si myslel, ze pojde do skolky:(vy to ako znasate?mala si uz zvykla?velmi sa mi pacia aktivity a cely chod tej skolky🙂 v jesienke sa musis vsetko pytat, pricom ani neviem kedy mam zaplatit skolku:(no uvidime necham malemu trosku casu aby si zvykol, dufam, ze sa prisposobi a musim sa pokecat s ucitelkami na tie ich aktivity!sa mi zda, ze malo chodia vonku:(

majkotanicka
3. okt 2011

Ahojte, môžem sa aj ja pridať? 🙂) som maminka zo záturčia🙂)

doseti
5. okt 2011

@majkotanicka ahoj...jasne ze sa mozes pridat..aj ja som zo zaturcia a aj deti sa nam rovnako volaju... 🙂

majkotanicka
5. okt 2011

Jeej, to je fakt náhoda.-)) a kde v táurčí bývaš?

doseti
6. okt 2011

@majkotanicka na konci zaturcia byvam a ty?

majkotanicka
6. okt 2011

Na gándhiho🙂)
Pri ihrisku

majkotanicka
7. okt 2011

Tak hadam sa niekedy uvidíme🙂 lebo veru z videnia ta nepoznam.-(

doseti
7. okt 2011

majkotanicka len ci sa spozname ked sa aj nahodou stretneme 😀

hmka
11. okt 2011

Ahojte Martinčanky!

Dostala som tip aby som sa pridala 🙂. Po x rokoch sme sa presťahovali do MT. Momentálne som vo fáze, že hľadám pre syna pediatra, snáď nám poradíte niekoho spoľahlivého. Máte tip?
Ináč budeme bývať v Priekope. Máme teda jedného syna, 5 ročného.

mmaattuuss
12. okt 2011

Ahojte. chodi niektora z vas s detmi do materskeho centra? Paci sa vam tam?

hmka
13. okt 2011

mmaattuuss ja som tam bola so synom len raz, páčilo sa nám, teraz sa skôr tárame po vonku kým nie je zima.

matja
9. nov 2011

@mmaattuuss - áno, páči 🙂

dievčatá, máte niektorá tip na fotografa/fotografku, čo má dobrý prístup k deťom a vie ich pekne pofotiť?

aurra
9. nov 2011

ahoj ja mam, mozem ti napisat do IP, fotila moje deticky

matja
9. nov 2011

@aurra - ahoj, poprosim ta o ten kontakt, ak si bola spokojna. dakujem

hmka
11. nov 2011

@matja - ahoj Matja, ja veľmi rada fotím, ak by si chcela nafotím 🙂. Nejaké moje fotočky kuk sem: www.zuznasmolkova.blogspot.com
alebo viac mám aj tu: http://www.flickr.com/photos/29126885@N03/

matja
11. nov 2011

@hmka - fíha, pekné fotky 🙂 Lenže už som sa s jednou fotografkou dohodla, tak možno niekedy nabudúce 🙂

hmka
11. nov 2011

@matja - jasné, tak nech ste s fotkami spokojní!
Ak by si chcela, niekedy môžeme vybehnúť s detičkami do parku a nezáväzne pofotím. Ja sa stále učím a som vďačná za každú príležitosť keď môžem trénovať.

hmka
11. nov 2011

vidím že ten blog mi nezobrazuje dobre stránku, takže ešte raz link
http://www.zuzanasmolkova.blogspot.com/

zuzanockamt
11. nov 2011

@hmka velmi pekne fotky 🙂 ... ja chcem s mojim krpcom nejake superfotky, ale on ma len 14 mesiacov, tak neviem, aka by bola spolupraca s nim :D

hmka
11. nov 2011

@zuzanockamt - každé dieťatko je nafotiteľné, ak by si chcela môžeme sa niekedy dohodnúť, buď vonku alebo u vás? Nemám ateliér, ale tak o mesiac sa bude dať aj u nás doma v domčeku. Teraz je ešte pekné svetlo aj pekné jesenné farby sa dajú vonku nájsť, tak ak by si chcela môžeme vybehnúť vonku 🙂

saskarisko
11. nov 2011

ahojte,
@hmka - velmi pekne foto, obzvlast tie v trave, a tvojho syna pri pizzi 😉 cim fotis, ak mozem vediet ?

saskarisko
11. nov 2011

inak toto je idealne pocasie na fotenie

hmka
12. nov 2011

@saskarisko ďakujem, som rada že sa páčia. Fotím digizrkadlovkou, nikon.

saskarisko
12. nov 2011

@hmka - to mi doslo 😉 . ale cim presne fotis, aj objektiv

hmka
13. nov 2011

@saskarisko 🙂 ... he-he ja viem, nehnevaj sa výbavu moc rozpisovať nechcem. Objektív používam najčastejšie pevný, síce náročnejšie na kompozíciu ale má krajšiu kresbu a ostrosť než zoom.

saskarisko
13. nov 2011

@hmka - ja sa nehnevam 🙂 len ma to zaujalo, lebo tiez fotim. a proste tie travove sa mi velmi pacia 😉 a s pevnym suhlasim, tiez ho pouzivam viac ako zoom

lelask
19. nov 2011

@hmka ja by som sa prihlasila na fotenie 😀 Aky mas prosim ta cennik.Neviem,ci si to tu uz niekde nepisala,idem pozriet.

hmka
21. nov 2011

@lelask cenník nie je žiadny 😀. Momentálne mám ale jeden fotorest - matja máš mail. Po tejto sobote budem mať zas voľno, môžeme sa dohodnúť. Ak by si teda chcela napíš mi kľudne mail. Rada nafotím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre