Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

matja
17. apr 2009

dievcata, prosim vas, kupanie pre babatka robi iba Viktoria? Chodili ste tam niektora?
Hurbanka v Kosutoch to uz neorganizuje?

saskarisko
17. apr 2009

Ahojte,
idete sa opat chmelit ? 😕 😀 som zvedava, kedy sa k Vam budem moct pridat (citaj, kedy nebudem vecer neskutocny odpadlik)

My sa uz s Riskom pohybujeme len v okoli Podhaja, a na zahrade. to je pre neho najlepsie na vyblbnutie.

Bibinka - som rada, ze som Ti pomohla. dufam, ze bude spokojnost aj s kvalitou, lebo ani netusim ako ta zubarka robi. 😅

lucxy
17. apr 2009

nicol nosis sosovky? pocuj a kde chodis k dr? lebo si chcem tiez dat 🙂
no a ide sa dneska niekam_ 😕

majkomajka
17. apr 2009

Ahoj kocky. nevadi ak sa k Vam pridam? Sice este nie som mamina, ale v Martinskej tehulkovskej teme to straaasssne viazne tak ma niektore z Vas pozvali do tejto temy (dakujem 😉 ). Martinske tehulky asi nechodia na MK😢

zuzu13
17. apr 2009

majkomajka, vitaj doma 😀 😀 😀
lucxy, to by bolo bleskovo zorganizované stretko...ale ja dne nemôžem....bola som včera a dnes ideme gratulovať....

bocmanka
17. apr 2009

🙂 🙂 majkomajka....vitaaj, a kľudne píš, pýtaj sa....šak za chvíľu si mamina novopečená ... 😵
ani ja dnes nepijem, ale pijem doma s manželíkom, a to neznamená , že pijem proti vám...dnes máme návštevu

julyb
17. apr 2009

Ahoj majkomajka pekná fotka svadobná 🙂 to mi pripomína, že máme s manželíkom na budúci mesiac výročie už druhé 😀

nicolmt
17. apr 2009

lucxy k Budinskemu...v meste ta oldies poliklinika, ale ved tebe tie okliare feest seknu predsa 😉

ja dnes dtto gratulace, moj ocino ma dnes meniny a tak sme si s manzelom spomenuli ze sme vcera mali vyrocie svadby 😝 😎

zuzu13
17. apr 2009

no oslava sa presúva na zajtra...ale dnes ostávam domka, nakoľko máme dtto ako u bocmanky....
nicol, môj ocino je tiež Rudolf 😉

len22ka
17. apr 2009

matja: už sa nepláva ani vo Viktorii 😠 sme boli prihlásení na kurz od zajtra a mi prišla sms že z dôvodu zmeny podmienok hotela Viktoria prevádzkovateľa bazena sa kurz plavania konat nebude 😠 😠 😠 a na Hurbanke je ževraj plávanie od jedného roka...čo asi pre teba nie je aktuálne 😅

zuzu13
17. apr 2009

jaaaj...skoro som zabudla....matka26 vsetko najlepsie k narodeninam.... 😀 😀 😀

matica2
17. apr 2009

majkomajka vitaaaj 🙂 🙂 🙂
sa nám to počasíčko akosi rozladilo 😒

majkomajka
17. apr 2009

tak vam dakujem za privitanie 🙂 Vidim, ze ste riadne zohrate. a si piste ze sa budem pytat 😉 A o to viac, ze nepochadzam z MT. a zacnem hned. neviete mi poradit nejaku dobru detsku lekarku? pocula som ze by som mala mat nejaku zazmluvnenu uz ked pojdem do porodnice.

ukana
17. apr 2009

majkomajka, ahoj.............detsku lekarku si len vyber podla odporucania, ale prvy krat tam pojdes az s papiermi z porodnice, ked uz bude maly na svete..........ale pamatam si, ze v porodnici sa ma vari pytali, koho bude mat maly pediatra.......... 😅 ale bolo to uz davno, mohlo sa to zmenit 😅 😵

doktorku si vyber blizko svojho domu, kde presne byvate? na kazdom sidlisku su nejake 😉 my mame v Priekope 🙂

majkomajka
17. apr 2009

Ahoj Ukana. my byvame v Zaturci. myslim, ze tu nejaka lekarka je. len ci je aj dobra. ale mas pravdu. najlepsie je mat co najblizsie nech sa potom s miminom niekde neteperim. a ano, myslim, ze uz v porodnici budu chciet meno pediatra.

saskarisko
17. apr 2009

Majkomajka - v porodnici diktujes meno detskeho lekara po porode, ked lezis v boxe. dokonca tam aj podpisujes papiere, ze k nej pojdes.

bibinka
17. apr 2009

majkomajka- tak vitaj konečne u nás. Tu to neviazne, že baby??? 😀 😀 😀 😀 ....i keď občas zdochne kôň, ale príčiny sú vždy neočakávané, takže ak občas prepáčiš, že ti niekto okamžite neodpovie 😀 😀 😀 😀 .

už ti poradili, však? dr.si vyber fakt po dobrom uvážení, radšej počkaj, popýtaj sa a uvidíš. Najlepšie je vybrať fakt blízko bydliska, lebo ked si predstavíš trepať sa s malým kade tade.My máme Ďurmanovú a spokojnosť je vcelku dobrá,ale bude čoskoro odchádzať na dôchodok, tak neviem neviem u koho zakotvíme...

babky.... dnes som si doma sama uliala xixixix, smial sa na mňa vajcový likér 😀 😀 😀 keďže na pivo sama nepôjdem, že?....ukana.... 😀 😀 😀

majkomajka
17. apr 2009

Dakujem Bibinka 🙂 Takze ty si ulievas? Pekneeee 😀 😀 Mna uz tiez chytaju chute, ale este si na to budem musiet pockat 😒 .

ikulka
17. apr 2009

ahojte dievčatá neviete hlavne tie čo ste rodili nedávno či vám dávali injekciu počas porodu alebo pred na rýchle porodenie placenty? a či dieťatu po narodení pichaju vitamín k aby sa zabránilo krvácaniu? viem že niečo pichajuoxytocín a ešte čosi len ja si veru už nepamatám .....

bibinka
17. apr 2009

ikulka- oxytocín pichnú zvyčajne po pôrode dieťaťa, zvyšok neviem. ale ak žena odmietne, nič sa nedeje, placenta sa porodí aj bez liekov, len s liekmi je to rýchlejšie.

majkomajka- no, musím si len sama uliať, bo muž nepije a sladké už tobôž. 😎 ešte tam zostalo trošku, tak to hádam dorazím 😀 😀 😀 😀 . a chute som počas tehu mala, jój, teraz už po troške môžem 😀 😀

matica2
17. apr 2009

bibi a kde si vyštvala chlapov 😉

saskarisko
17. apr 2009

Ikulka - mne pichali len oxytocin, a viac nic. potom sa este moze pichnut matke rhega, ale to len ak je negativna, a dieta ma krvnu skupinu pozitiv resp. ak mala mamina uz v priebehu tehu pichanu rhegu.

majkomajka - uz si zbalena ? 😉

bibinka
17. apr 2009

matica- nie, sú doma, ja som si dala toho vajčáku poobede a potom som s Alexíkom zalomila na hodinku 😅 , normálne ma to zmohlo 😅

mne pichali rhegu, lebo mám A- a obidvaja chalani majú po ocinovi 0+ a vôbec nemali žltačku, všetci sa divili 😀

matica2
17. apr 2009

to pri kazdej mínuske to pichaju ja ze len pri nulke

saskarisko
17. apr 2009

Bibinka - mne pichali rhegu v decembri, a teraz pri porode ju na sto pro dostanem, aj keby mala Saska krvnu skupinu po mne. pri Riskovi som ju nepotrebovala

dufam, ze mi uz synator zalomil, lebo vecer bola hotova kovbojka 😖 . v postielke si trieskal hlavu o tycky, lebo tam nechce byt, a zo svojej velkej postele zdrhal a mal z toho velku srandu 😖

bibinka
17. apr 2009

rhegu pichajú ak má matka rh - a dieťa zdedí po otcovi rh + :
saskarisko- ako to, že ti teraz v decembri pichli rhegu? to je pre mňa novinka 😕
Náš Fifko keď bol vo veku tvojho Riška mal desné zaspávanie-vlastne musíme zaspávať s ním dodnes,len vtedy si nenechal nič vysvetliť, že musí spinkať, stále chcel skákať a hrať sa. Teraz to sem tam strávi, že treba aj spať 😅

saskarisko
17. apr 2009

Bibinka - kvoli amniocenteze

Kym bol v postielke nebol problem, vecer sme ho ulozili, dostal cumel, zajka a zaspal. len teraz ho preucame na velku postel, a je to obcas uplna katastrofa

matja
17. apr 2009

ikulka, ja som mala sekciu ( 😢 ), tak ti neporadim.

len22ka, dakujem, tak si budem musiet pockat do prveho rocka a budeme chodit na Hurbanku, ak to tam samozrejme este bude. Aspon to budeme mat blizsie a aj malicky si to bude viac uvedomovat 🙂

matja
18. apr 2009

baby, dnes je v meste burza detskych veci?

saskarisko
18. apr 2009

Ahojte,
Matja - podla stranok MRC ano, v Turcianskej kniznici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre