Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

ilona3
11. sep 2011

@deninka27 no teda nic moc že ti maly hned ochorel, ale to je vždy na začiatku škôlky tak. Tým si musia priejst asi všetky deti. dúfam že sa rýchlo vyliecite 🙂
Snáď som ti skolku neznechutila uz ďalej radsej nejdem pokračovať 😉

deninka27
11. sep 2011

@ilona3 No v sobotu teploty a teraz velka nadcha a zatekanie do hrdielka zajtra ideme k doktorke ☹ v ☹ s ☹ ak pokracuj nech viem co najviac nie? 🙂 neboj neznechutis, ak sa posnazia tak ani oni v jesienke nie 🙂

ilona3
11. sep 2011

@deninka27 o.k ale dnes uz koncim ešte musím ísť umyvat riad a nachystat deťom veci aby sme rano stihali. Teraz som pozerala farmu, lebo som bola zvedavá že ako to skončí. A mám z tej farmy teda take nejake rozpacite pocity.

deninka27
11. sep 2011

@ilona3 ok majte sa pekne, potom napis ako mala a napis mi na ip aj o tej Jesienke ok?chcem to pocut vsetko 🙂 dobru..

pecka
12. sep 2011

@deninka27 dakujem za kontakt, zavolam tam. 😉

ilona3
14. sep 2011

@deninka27 som tu az teraz, nejako mi to časovo nevydalo vypisovat ☹
Dúfam že malému je uz lepšie. Aj my sme boli chorí, teda malický mal strašne sople, tt39, ale uz je skoro o.k. Včera som mu objavila novy zub, tak asi to bolo vo veci.
Vrátim sa ku tej škôlke teraz som si všimla že som ti pisala že "vedenie" škôlky je tam od 8 ale opravujem sa bývajú tam niekedy uz o 7 asi mi "preskočilo" 😀 cislo ked som pisala. Mne tam dost vadilo aj to, že tam pozeravali televízor, alebo teda rozprávky na DVD. Podľa mna to v škôlke nemá čo robiť a uz vôbec u predskolakov. Nedavala som dieťa do škôlky preto aby tam pozerali DVDčka ale predpokladala som, že sa tam bude aj niečo nové učiť a pripravovať na školu. Kedže som doma a nepracujem nepotrebujem ju niekde "odložiť" kým som v práci. A platiť cca 40 euro školné aby v škôlke pozerala DVD? To jej mozem pustiť aj doma a zadarmo. Ale aby som im nekrivdila aj sa tam niečo učili nepzerali tie rozprávky stále, ale podľa mna častejšie ako by mali. Videla som ale sama na vlastne oči ked sme raz prišli neskoro do škôlky lebo dcera bola u zubára že sedeli pred telkou a pozerali rozprávku a to bolo okolo 9.30 ked mali mat nejake zamestnanie.

ilona3
14. sep 2011

Zobudil sa mi krpec, ale uz zaspal tak som spat.
Podľa mna ešte chodia malo von. Poobede nechodili vonku takmer vôbec len posledne dni v júni ked boli tie horúčavy. Často som sa cudovala že prečo neboli doobedu vonku. Či boli alebo neboli som vedela hned ako som otvorila skrinku lebo ak boli von veci boli v skrinke " uložené" specifickym a detom vlastnym sposobom 😀 (jednoducho povedané - bordel v skrinke), ale to mi nevadilo. ked som sa spytala detí preco neboli von povedali že lebo vraj nebolo dobre počasie ale pritom podľa mna sa v pohode dalo ísť na prechádzku. opakovane som sa s niektorými mamickami cudovala že prečo von neboli.
Aby som však bola objektivna musim znova zopakovať, pani učiteľky tam boli veľmi milé ku deťom a deti (nie len moje) ich mali veľmi radi. Deti tam chodili veľmi radi a boli tam spokojne a to je podľa mna najdôležitejšie. Myslím si že žiadna ideálna školka neexistuje a v každej sa najde niečo, čo ti vadí a hlavne je ak je tam dieťa spokojne, chodi tam rado, lebo darmo bude školka ideálna pre mamu ak sa tam deťom nebude páčiť a nebudú tam chcieť chodiť. A to že ti maly teraz prve dni place je úplne prorodzeny spôsob adaptacie a uvidis že po pár dňoch to bude o.k. 🙂 hlavne aby ste sa rýchlo vyliečili . Takže želám skoré uzdravenie. 🙂

deninka27
14. sep 2011

@ilona3 Ahoj ja som ale otrava, ze? 🙂 Dneska sme boli na kontrole u doktorky, uz je mu lepsie, ale ako vdycky teraz mu sopliky stekaju do hrdielka, no nechala som ho doma cely tyzden nech sa poriadne vylieci 🙂 od pondelka zaciname odznova 🙂 ja to chapem, ze on je taky ze plackat bude vsak si musi zvyknut, to ho prejde len treba nato cas 🙂 No ani mne sa nepaci, ze tam kukaju rozpravky vsak skolka je nato aby sa deticky nieco ine naucili, no hadam to nebude take zle, lebo taka skolka sa mi lubit nebude ☹ aj ja som bola prekvapena, ze v kazdej skolke su vonka na dvore a v Jes. fakt len obcas, bo som si vsimalla ked som chodila okolo.To je samozrejme, ze ked je pekne pocasie deti by mali ist na dvor,a nie sa parit dnu 😒 nemala som vela skolok na vyber, tak som ho supla tam, ale pocula som na tu skolku hocico 100ludi a sto chuti asi tak, vsak uvidim co a ako este to nemozem posudit, ale potom ti poviem 🙂 ale mame take podobne pocity s jednou maminou, ktora tam ma dieta, zatial to nie je taky uzasny pocit ☹ vies kazdy chce pre dieta to najlepsie, tak uvidime, ale diky za info je fajn ked ti to povie aj druha strana 🙂

zvedavamt
15. sep 2011

ahojky
su tu aj dake mamky, co chodia do Materskeho centra v Martine?
🙂

deninka27
15. sep 2011

@zvedavamt Ahoj ja som chodila s malym, ale uz daaaaaaaaaaaaaavno sme neboli🙂

ilona3
15. sep 2011

@zvedavamt aj my sme chodili, ale naposledy sme boli ešte v júni. Teraz ako od septembra otvorili sme zatiaľ neboli ale chystame sa na budúci tyzden 🙂

cencula
16. sep 2011

ahojte baby kamarátka mi posiela veci z anglicka, ktoré som nechala pri sesternici v hakare v Priekope, ak budete mať záujem mrknite sa ne, Sú tam tepláky, mikiny, ponožky, tričká veci sú kvalitné a v dobrých cenách. Treba len povedať, že ste priši pozrieť veci. Je tam aj detský kútik kde sa vaše ratolesti môžu pobaviť.

zvedavamt
16. sep 2011

ja som do MRC chodila naposledy na kurz Akadémia praktického rodičovstva, vrelo odporúčam každému rodičovi
🙂

lelask
24. sep 2011

@willi my sme zacali v 7.mesiaci a prinos? Zmena prostredia, socializovanie sa 😀 a este nebola chora - nemuseli sme brat lieky. Sauna nam velmi pomahala obom.

willi
24. sep 2011

@lelask dakujem krasne za odpoved 😉 ...este sa opytam ako dlho ste boli v saune a ci je to sucastou kurzu alebo to bolo z vlastnej iniciativy? a absolvovali ste kurz na Hurbanke?

lelask
24. sep 2011

@willi ano na hurbanke, sauna je v cene, boli sme tam asi tam 5 min. ale v podstate ked sa mi mala prehriala a uz nemala studene nozicky tak sme sli na lehatko kojit a potom obliekat. Saunu by som nevynechavala,to striedanie tepla a chladu telicko otuzuje. Ale samozrejme pri prechadzani po chodbach som ju dokladne zabalila. Chodili sme aj celu zimu a nemali sme problem. Je teraz taka otuzila. Ak ma soplik,zatial teda len 2x asi zo zubkov, tak do dvoch dni bol prec,ani nos sa jej nezapcha, co ma velmi tesi. Aj kasel sme mali, chytila odomna, ale mal lahky priebeh.
Ja som tam bola velmi spokojna. Aspon som si ju tam mohla riadne vystiskat 😀 a velmi ju to bavilo.

lelask
24. sep 2011

@ilona3
baby prosim vas preco ked sa vam nieco nepaci tak to nepoviete ucitelkam alebo riaditelkam? Hlavne ak ste si ten problem vsimli viacere?
Ja este malu do skolky nedavam, ale uz zistujem kde by som ju dala, respektive nedala.

deninka27
24. sep 2011

@lelask vies aj ked povies nic sa tym nezmeni myslim🙂oni si budu robit po svojom:(vsak uvidime casom, aj sa chystam sa uciteliak na to spytat, tak som zvedava co mi povedia🙂))vies chces pre dietatko to naj, vzdy bude nieco co ti vadi🙂))

lelask
24. sep 2011

@deninka27 myslim, ze clovek sa niekedy dostane do stereotypu a je fajn ked ho niekto prebere. Je jasne,ze su veci, ktore sa daju ovplyvnit a ktore sa nedaju ale za pokus by to stalo. Presne ako vravis, chceme to najlepsie. Keby pozerali nieco edukacne,alebo k teme , to je ina vec. Deti by mali dostat to, co im doma nedame. Ja uz mam teraz stres, ze kde ju dam 😀

deninka27
24. sep 2011

@lelask No ved to, ale my byvame na Ladovni a tu je to biedne s tymi skolkami:(jedina co prijmala bez problemov bola Jesienka, ked beriem do uvahy aj cenu vies?som rada, ze som tu nasla maminy, ktore tam deti mali, a mohli mi nieco aj povedat o tej skolke, len sa mi nepacia iste skutocnosti:(hlavne to pozeranie rozpravok, vsak obcas ked je zle pocasie, tak nepoviem ze nie, ale nie ked je vonku pekne a deti cumia na telku:(no ako vravim musim sa tam opytat co mi povedia ucitelky.Skolka by mala deti aj nieco naucit a tie ucky, by ich mali kadeco naucit🙂vsak uvidime casom, zatial som nemala nejaky zly pocit, ale to je iba zaciatok🙂a ty si odkial?

lelask
24. sep 2011

@deninka27 tak drzim palce a som zvedava, co ti povedia . Je to narocna praca ale je fajn ak TV nieje vela.
Ja som cez kopec zo Zabokriek 😝

deninka27
24. sep 2011

@lelask Vy tam asi skolku mate ze?ci chces malu dat do Mt?NO za opytanie nic nedam, je otazne ci mi povedia pravdu 🙂 ale tie ucitelky sa mi zdaju fajn, tak neviem to je prvy dojem🙂

lelask
24. sep 2011

@deninka27 ano mame MS, ale chcem ju dat niekde kde je mladsi kolektiv ucitelov ,fuuj aka diskriminacia 😝 , a chcem ju dat niekde s aktivnou anglictinou. Vies ,mam to o to tazsie, ze ja sama som bola ucitelka MS a moc do toho vidim 😀 😀 😀

deninka27
24. sep 2011

@lelask Ahaaaaaaaaaaa tak to mas hendikep🙂No anglictina sa vyucuje aj v Jesienke kde chodime my, ale tusim, ze len jeden den cez tyzden a co viem este na Ladovni v Lienke, tam som pocula ucky hovorit na deticky po anglicky, ale ta skolka je podstatne drahsia stoji cca 140na mesiac a pre mna je to obrovska suma, a tie ucky nie su mlade🙂

willi
24. sep 2011

@lelask urcite sauna posilnuje imunitu...vobec som nevedela o tejto moznosti, ale pravdupovediac, zatial som ani nezistovala uplne detaily o kurze...ale tiez uvazujem, ze zacneme teraz na zimu, aby sme si vyplnili dlhe vecery 😀 ...dakujem krasne za infosky, si pokladik 😉

lelask
24. sep 2011

@willi nemas zaco 😉

lelask
24. sep 2011

@deninka27 no hadam do buduceho roka omladnu 😀

deninka27
24. sep 2011

@lelask Urcite hlavne vdaka tym detickammmm🙂

blovitc120
24. sep 2011

@deninka27 moja dcera chodi do Lienky a tie ucitelky su podla mna uplne mlade, jedina starsia pani je zastupkyna a ta je velmi mila, k detom sa sprava krajsie ako mlade ucitelky v skolke v Jahodnikoch. Neviem, ake mas meradlo na vek, ale v Mackovej triede jedna ucitelka ma cosi cez 20 rokov a druha okolo 30 podla mna, to nie su mlade? Ostatne na pohlad tiez nevyzeraju stare, 40 podla mna nema ani jedna. Ja si teda pripadam mlada a tiez mam nad 30...

deninka27
24. sep 2011

@blovitc120 Viem, ze ked som ich vidavala, tak chodila taka starsia ucitelka a este taka mladsia, fakt neviem ake stare su tam ucitelky iba tieto dve som videla s detickami, ked chodili na to hracie ihrisko🙂a ja som nic zle na nich nepovedala, to musia len mamicky povedat, ktore tam maju deti, teda aj ty🙂a ako ste tam spokojny?co tam maju za aktivity?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre