Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

lenkamt
20. okt 2010

@saskarisko ale to je asi len pre tie dedinské školy, nie? 😕

ja to už mám všetko preštudované, je to dôležité pre imunitu - však ono to aj dorastie, ibaže našim to robí šarapatu - drží to baktérie/vírusy a ešte majú aj zaľahnuté v ušiach - a ak by to mali dlhodobo tak môžu ostať nahluchlé 😖

lenkamt
20. okt 2010
saskarisko
20. okt 2010

@lenkamt - Risko tam chodi zo skolky

bonix
20. okt 2010

@lenkamt ďakujeeeeeeeeeeeeeem 😀

lenkamt
20. okt 2010

tak to bude niečo ako kamarát v meste, len je to súkromné 😨 to som fakt netušila že v košťanoch takéto funguje 😨

blovitc120
20. okt 2010

ja len chcem dodať, že dnes vyberajú nosné mandle tak, že už väčšinou nedorastajú 😉
a pamykon sa nedáva na dlhodobú nádchu, ale vtedy, ked je tam bakteriálny soplík, je to atb a na vírusovú nádchu je to zbytočné. u tak malého bábätka by som ani pamykon bez kultivácie hlienu nedala

zuzanockamt
20. okt 2010

ako dobre, ze tu funguje to materske centrum, kukla som stranku, tak to vyzera byt fajn, trosku este pockam, kym nas Jurko podrastie a kuknem sa tam, aspon spoznam nejake mamicky s detmi, lebo zatial nikoho v okoli nepoznam

lenkamt
20. okt 2010

@blovitc120 ale bonix už 16oktorbra písala že sú zlé výsledky z výteru 😉 a super že nosné už nedorastú , ja som všade čítala že dorastú ak sa to zle vyštikne 😕

@zuzanockamt sú tam aj super krúžky aj pre maličké detičky 😉

blovitc120
20. okt 2010

@lenkamt asi som to prehliadla, tie výsledky. O nosných som čítala rozhovor s jedným ORL lekárom, nedávno, tak nech je to aj váš prípad 😉

zuzanockamt
20. okt 2010

@lenkamt no ved Jurko uz bude mat 6 tyzdnov, tak pockam do toho 2-3 mesiaca a pojdeme sa kuknut ... a nevies nahodou, ci v MT funguje plavanie s malymi detmi?

lenkamt
20. okt 2010

@blovitc120 dík 🙂

@zuzanockamt neviem , ale baby ti určite poradia, na hurbanke a zdá sa mi že aj vo viktorii 🤐

saskarisko
20. okt 2010

@zuzanockamt - funguje na hurbanke. 2.11. zacina kurz, kuk sem
http://www.fitklub.sk/

larisa
20. okt 2010

ahojte kočky,
dr. Valaškovej sme chodievali ja možem o nej len v dobrom nám pomohla a vyliečila. 🙂

saskarisko
20. okt 2010

@larisa - takze chlapci sa drzia dobre ? Danielko ako zvladol skolku ?

larisa
20. okt 2010

@saskarisko ahoj tak Danielko chodi do školky zvladol dobre ani raz mi neplakal našiel si aj kamaráta. Rád chodi do školky. Už bol aj choručky zase priedušky. Len jedno sa mi nepačilo v školke že ho dali do malej triedy kde su dvojročne detičky. Už som som si na to zvykla. Matko bol s ocinom v Tatrách na kontrole, ktora dopadla super. A dakujem ti za to. Velmi si nám pomohla. 🙂

zuzanockamt
20. okt 2010

@saskarisko
@lenkamt dakujem 🙂 ... kuknem to

ukana
20. okt 2010

@larisa
@saskarisko , aj u Maťka bol zápal priedušiek najčastejšie ochorenie...nám pomohol pobyt pri mori a následné vybratie nosných mandlí 🙂 ..a čiastočne z toho aj vyrástol....vekom sa to veľmi zlepšilo, dnes sme boli u Dr. po vyše roku. Maťko má teraz nejakú virozu, len má teplotu okolo 38, inak mu nič nie je 🙄 🙄 Šarapatia tie choroby všade 🙄 🙄 ...

saskarisko
20. okt 2010

@larisa - niet za co. ja som vam dala len tip, pomohli vam v Tatrach
@ukana - nech Matkovi viroza rychlo prejde. my mame problem s anginami, ale ako som vylucila mlieko, tak vidim zlepsenie, a pritom sa alergia na mlieko nepotvrdila

larisa
21. okt 2010

@ukana Matkovi želám rychle uzdravenie

doseti
21. okt 2010

@larisa ahoj,vidím,že si zas začala prispievať do témy 🙂 to som rada...prekvapenie máš v ip 🙂

ladywitch26
2. nov 2010

baby, nechcete si niektora privyrobit? tak max. 10h do tyzdna, ale pravidelne. planujem biznis rozbehnut.

pepies
5. nov 2010

čaute kočky, no tu ste ............. ja som nemohla najst temu ........................ davno som VAS necitala, vidim tu aj nejake nove tvare ..................
ja este tento mesiac zarezavam v cestovke a potom uz len rodina, rodina a rodina 😝
@ladywitch26 o aku pracu sa jedna?

aurra
5. nov 2010

@ladywitch26 v akom smere chces podnikat?

zuzanockamt
13. nov 2010

Ahojte 🙂
je tu nejaka mamicka, ktora pouziva babysatku? ... ja mam zatial elasticku, ale chcela by som prejst na pevnu a nikoho vo svojom okoli nepoznam a potrebovala by som pocut skusenosti aj osobne a chcela by som sa naucit aj niektore uväzy viazat spravne, lebo len podla obrazkov clovek nevie, ci to robi dobre .... zatial som po martine videla len same kociky 😖

blovitc120
13. nov 2010

@zuzanockamt ja som pouzivala, ale moju dceru oslovila viac manduca. Satku pretrpela, ale manducu dodnes miluje, aj dnes mi v nej pospala

zuzanockamt
14. nov 2010

@blovitc120 nasmu Jurkovi sa zase satka paci, pekne v nej spi aj 3 hodiny 🙂

cencula
16. nov 2010

ahojte baby ako robíte pečené gaštany? alebo máte nejaké receptíky - lahké a rýchle, s gaštanou? ja som chcela synovi kúpiť pečené gaštany, ale žial v celom martine ich nedostať, díky za recepty

blovitc120
16. nov 2010

@cencula my pečené gaštany namočíme na cca pol hodiny do studenej vody, potom ich nakrojíme a dáme na suchý plech piecť. Po cca 30-40 minútach sú hotové. Olúpať ich treba, kým sú teplé, inak to ide veľmi ťažko

saskarisko
16. nov 2010

ahojte,
@cencula - na jednej strane ich mierne narez (X), uvar ich vo vode cca 10 minut, a potom ich upec cca 10 minut v rure(ci uz su treba skusit)
@zuzanockamt - na to satkovanie sa spytaj v mrc, tam sa daju satky aj pozicat. takze hadam niekto bude vediet aj ine uvazy

ja som skusala manducu. starsi sa v nej nosil cca 5x, mladsia v nej nevydrzala ani chvilu (skusala som niekolkokrat, po urcitom case)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre