Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

len22ka
20. feb 2009

ďakujem 😉 ale je to riadny tvrdohlavec a zúrivec...asi majú naše deti podobné povahy 😕 niekedy až čučím, že také malé a také zúrivé..ale chvalabohu len keď je mrzutý a nevyspatý...čo je dosť často 😅

abetka
20. feb 2009

lenka , tak mi sme to mali podobne. Skus mu nejake kvapky na koliku, espumisan, alebo nieco podobne, ale minule suseda vravela, ze malemu kupila nejake kvapky, ale nazov si nespomeniem , tak ked ju stretnem , hned sa jej spytam a nic im n epomahalo a toto im pomohlo. pojdem sa jej spytat. Inak mi sme chodili aj na chirurgiu a tam mi primar povedal, ze sa nemam bat rektalnej rurky a vraj z toho musi vyrast ☹ Vyrastol 😀 Treba to vydrzat a davat si pozor na to co ty jes , ale to urcite vies 😉

julyb
20. feb 2009

to je vpohode ale môj malý má takú silu, že už mám aj strach niekde, má takého zajaca natahovacieho Chicco čo ho ťahá za koleso a to je na takej nitke no ja to musím poriadne chytiť aby som to vytiahla a on sa s tým vydrží hrať aj 20 minút, voláme ho BUM-BUM 😀

julyb
20. feb 2009

Leni, zbytočne mu nedávaj žiadne kvapky ak to nie je kolika a hlavne nie rektálnu rúrku prosím ťa ak ti neručí 2 hodiny, to už je len čo za sprostosť 😖

len22ka
20. feb 2009

malý Herkules 😀 No chalani sú chalani..aspoň nebudú žiadny mäkkýši 😀 a v škôlke si ich netrúfne nikto vybáchať..už ich len vychovať tak aby oni všetkých nevybáchali 😀

julyb
20. feb 2009

No to ti poviem ked mi zavalí rúčkou tak mi až v hlave zaduní 😀
Ako je zase krásne vonku, milujem sneh 😠

len22ka
20. feb 2009

poznám to, aj mňa malý takto "hladká" 😀

julyb
20. feb 2009

Matúško má neuveritelnú silu a zručnosť ale hýbať sa nebude ani za ten svet 😖
.....idete dnes vonku, či sa ešte bojíš??, ked ste boli chorí.....

anculka
20. feb 2009

\Kika 😀 😀 😀 Si ma riadne pobavila stou mineralkou!(ze to napises zrovna!? Ty 😲 😝 😀 )

len22ka
20. feb 2009

No von sme ešte neboli 😠 keby bolo aspoň teplejšie, ale zajtra už určite pôjdeme...len padajúce fúriky nás zastavia..lebo už sa doma zbláááznime

julyb
20. feb 2009

Leni a ako ste na to s papaním?Už ti papá lepšie, môj malý dlávi všetko čo mu príde pod ruku, morčacinu, kuracinu, telacinu, hovädzinu ,zeleninu, ovocie, pečivo, jogurty a cestoviny nechce ani za svet 😝

len22ka
20. feb 2009

No už je to lepšie, spapá skoro všetko čo dám, už ani neprská, len papáááááááááme niekedy neskutočne dlho, kým mi porozpráva, kým všetko poobzerá a kým sa rozhodne znovu otvoriť ústa..pečivo moc nemusí, karfiol mu moc "nevonia" , keď mu dám špenát nestíham krmiť, a ryžu mi vypľúva..máš nejaký receptík čo Matúškovi chutí, hoď mi do IP, lebo sa mi zdá že stále varím to isté

len22ka
20. feb 2009

Samko miluje jogurty, kyslú smotanu s vanilkovým cukrom a ovocné výživy (doma robené)

julyb
20. feb 2009

máš IP Leni, ja ovocné výživy kupujem a obedy varím 😉

len22ka
20. feb 2009

ďakujem, veeeľmi zaujímavé kombinácie určite vyskúšam 😝 Ja som donedávna tiež výživy kupovala, ale skúsila som dať domácu a išiel sa za ňou potrhať (jablkovú) tak teraz kupujem len také čo doma nie je..napr. jahodovú, broskyňa+mango atď.

julyb
20. feb 2009

ja som este jahody neskúšala 😝 sa bojím 😒

julyb
20. feb 2009

inak varím mu v hrncoch od Zepter údajne uchovávajú viac živín, ryžu a mäso v spodnom a na to dám taký dierovaný a nad parou ovocie alebo zeleninu 😉

len22ka
20. feb 2009

ja som už jahody skúsila (ale len výživu a v pohode-žiadna alergia-ale nedávam často)

len22ka
20. feb 2009

a inak na tej jahodovej výžive píšu od 6.mesiacov...tak som skúsila

abetka
20. feb 2009

julyb/ k tej kolike/ neviem preco by sa nemala davat rektalna rurka. Asi si nezazila, ked ti dietatko reve a z je fialove a neda sa inak pomoct. Ja som to zazila a nevidim ne rektalnej rurke nic zle. Sama som zdravotnik a pokial ju nedas do recta celu, nic sa nemoze stat a take reci o tom, ze si crievka zvyknu su totalne blbosti a to som konzultovala s viacerymi odbornikmi. Uz si len videla nejakeho dospeleho si pchat RR do konecnika???A vsetky lieky co su urcene a prevenciu koliky su neskodne a dietatu neublizia. 😉 😉 😉
Jednoducho ak sa babo trapi, treba mu pomoct. Ved ak chlapcek viac place, kludne si moze vypestovat pruh a to je len vyhra.
Leni urob si ako chces, ale v kazdom pripade, ake nemate reflux alebo ine zdravotne problemy, tak ho skus pocas kojenia dat viacktat odgrgnut napr. 4 min , pocvicte nozickami, pomasiruj brusko a ak nic nepomoze a bude sa ti vypinat kludne skus RR.

abetka
20. feb 2009

Lenka/ inak niekedy aj fenikel u deti nerobi dobrotu. 😒 . Aj ked si prdne a ma stolicu, tak tomoze byt kolika. Je to nahtomadeny vzduch v crievkach, co deticky nazbieraju pocas papania., preto je vhodne dat pocas kojenia castejsie odgrgnut. A priberate dobre???

lucxy
20. feb 2009

http://www.biogaia.sk/index.cfm?0F641E2ABCDD485... skuste tieto probiotika zevraj su najlepsie

lucxy
20. feb 2009

kde ste vsetky? ja som bola dneska konecne u kadernicky na meliry 🙂

pepies
20. feb 2009

lucxy, kde chodis ku kadernicke? nemozem zohnat dobru kadernicku, tu v MT ma nikto nevie dobre ostrihat, porad......... a o farbe a melire uz ani nehovorim ......
a pocula som, ze v ZA je dobre kadernictvo, sa vola Trendy, ze tam robila nejaka Polka, ktora sa osamostatnila a ma vlastny salon, nemate na nu niektora kontakt?
poradte mi please .... ☹

julyb
20. feb 2009

Abetka, ak si si dobre neprečítala príspevok, písala som ak ( ak ti dieťa neručí 2 hodiny ) to znamená že nie pri každom zaplakaní pchať dieťatku do zadku rúrku ako to robí veľa mám 😉 A áno velmi dobre viem čo je to držať v rukách fialové dieťa ktorému nevieš pomôct, môj syn mal koliku 4 mesiace a každý večer som s ním revávala lebo som mu nevedela pomôcť a ak čítaš niekedy aj moje príspevky tak vieš, že doteraz má problémy s bruškom a stále riešim čo mu dávať a čo nie 😉
Peti, cez víkend sme v Martine jasné, kde by sme chodili v tomto počasí 😝 Ja som mala super kaderníčku, kaderníctvo Stela na pešej ale bohužial je na materskej ☹ teraz chodím ako príšera 😖

zuzu13
20. feb 2009

pivecko pijem, veselo zijem...s nohami na stole, bez deti konikujem....xixixixi...

ahojte...tak ja som domka, nakupy mam urobene na cely vikend, upratane, mangel v praci do noci, lucka chcela ist k starkej, Vito pozera TVa ja si vegetim... 😀

ja chodim do kadernictva na smichov...je tam aj kozmetika...takze zabijem dve muchy jednou ranou...no a je tam aj pivaren...keby nahodou... 😅 😀 😀 😀

pepies
20. feb 2009

july no ja som zufala z mojich vlasov ....... ze prisera 🙂 a kam sa chystas ist ku kadernicke, mas nejaky tip?

zuzu13
20. feb 2009

a nehadajte sa o rektalnu rurku...treba dat trosku mydla do ritky...a vykandi sa ta het...a na zastavene vetry treba masirovat brusko mastickou ale neviem uz ako sa vola 😅 ...vetrova mast sa to volalo...no a jasne...ked treba tak aj rektalku pouzit... 😉
a hlavne mamicky....babatko mojkat, tulkat, a rozpravat sa s nim....mysliet pozitivne... 😉 ono hovori co mu je...len my dospelaci, sme od isteho roku zivota prestali rozumiet detskej reci 😉

pepies
20. feb 2009

zuzu tak to by som brala, ale v takom poradi, ze najprv ta pivaren, potom kozmetika, potom pivaren a tie vlasy by som uz potom mala uplne na haku 😉 mozno by mi to prospelo 😉
ja som chodila ku kozmeticke (az raz som bola, ked som bola tehu) na Ladoven, bolo to v nasom vchode, kde sme byvali, ale bola som tam strasne dlho, az 2,5 hodiny a vysledok nic-moc 😉
kadernicku stale zufalo zhanam 😉 hlavne taku, co vie aj poradit a nie ze ta ostriha krizom krazom a dovi-dopo 😕

pepies
20. feb 2009

Pupik sa vola ta masticka na brusko, ale to asi nepomoze, ak su take vacsie problemy........... my sme nastastie koliky nemali, prave naopak, maly poprdkava od rana do vecera, este aj ked spi a je v kociku, sa ludia obzeraju, ci mi nahodou neuslo, a to Jakub si poprdkava veselo zo spanku 😀
ale urcite to nie je sranda, ak su taketo problemy............... ☹
ja zial neporadim, nemam s tym skusenosti 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre