Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

zuzu13
3. nov 2009

ahojte, ja som prisla z prace...a to mam vraj volno...no co uz...
my sa uz lucime s kiahnami, chrasticky odpadavaju...tantum verde poradili aj nam...ale nasa dr nam dala homeo...a po nich sa neskrabala a ja som nemusela riesit ako ju tym natret...
Vitko bol rano na krvi, ma zvys. sedimentaciu, zajtra budu zvysne vysledky...

abetka
3. nov 2009

Ahojte.
Ex- aj my sme davali TAntum verde a este aj homeopatika , aby nesvrbelo, aby sa lepsie hojilo a to dalsie si uz nepamatam a davala som vecer normalne dithiaden, hlavne pri Alzbete, lebo t mala tych kiahni strasne vela a moc ju to svrbelo
Zajtra idem s malym k neurologicke a som zvedava, idem sa opytat na to rozpravanie, lebo ma to uz vazne hneva, ze ani ahoj nepovie. Slahne ma

abetka
3. nov 2009

zuzu- tomu sa hovori pracovne volno. A zajtra pracujes???

lenkamt
3. nov 2009

no čaume 🙂

Zuzu - 😕 divné po atb stále zvýšená sedimentácia, snáď mu už nasadia dobrú liečbu.

Abet - ja by som to nevravela, ešte má čas, zbytočne ho zase zaradí medzi "iné" deti, neurologičky to zvyknú, však sa o tom stále bavíme na stretkách.
naše tiež začali len teraz rozprávať a Riško od Katky sa tiež len teraz chytá a to sú starší od tvojho. Myslím že ani Bibinkin Alexík toho moc nenakecá, proste tieto deti nie sú po maminkách 😉 😀

zuzu13
3. nov 2009

abetka , mam aj zajtra volno.{v preklade : o 8,00 idem na bus do roboty, mame skolenie 😠 }

zuzu13
3. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

abetka kuk sem na tabulku ...ale ber to s rezervou, kazde dieta je ine..a maly bude nadany na matiku a nie na jazyky 🙂

lenkamt
3. nov 2009

tak tú tabuľku ber úplne s rezervou, my sme len teraz začali spájať slová 😉 fakt je to individi, Verča tiež nekecala dlho a teraz sa jej ústa nezavrú a ešte je aj "spisovateľka" 😀

saskarisko
3. nov 2009

Ahojte,
Risko spaja slova do viet, z toho, co najcastejsie pouziva. Abetka Tomasko ma este cas na rozpravanie

btw MC nehrozi, od 10.11. ideme na 2-3 tyzdne do Tatier

larisa
3. nov 2009

ahojte,

tak ani moj syn toho vela nepovie,

chorym prajem skore uzdravenie, tiež sme chori 😒

expertka8
3. nov 2009

...abetka....kazde dieta je INDIVIDUALITA 😉 😵
...a ja osobne..mam na "porovnavanie" alergiu...brrrrrrrrrr.... 😝

adiku
3. nov 2009

suhlasim s exp. deti netreba porovnavat kazde dieta si ide svojim tempom, to vsak neznamena ze je jedno lepsie ci horsie....netreba porovnavat 😒

julyb
3. nov 2009

Ahojte,
porovnávanie neznášam, ale vyhnúť sa tomu nedá...
Ja letím do mesta dať zarámovať obraz a zbehnúť za šéfkou do jazykovky, láka ma do roboty 😝
Abetka aj my ideme na neuro ale do Bystrice....papa 😉

adiku
3. nov 2009

presne ako pises julyb vyhnut sa tomu neda akurat by sme si to nemali pripustat

ty si robila v jazykovke??? no klobuk dole pred vsetkymi ktorym idu super cudzie jazyky

abetka
3. nov 2009

baby ste zlate. Dik.Ja tiez nemam rada porovnavanie, ale stale mi to vrtalo v hlave, tak to asi necham tak.
Katka a co vam povedali v Tatrach???
A kedy je to stretko v MC?
Mozno by sme sa pripojili. A ako to idete riesit s parkovanim???
Julyb- no ja som zvedava , co zajtra povie dokina na tu chodzu. Mne sa to zda lepsie, ale mozno si to nahovaram. Pravda je , ze je velmi stuhnuty, ale masaze , cvicenie a pod. zacinaju mat efekt.Podla mna

matica2
3. nov 2009

ahojkajte niak vás tu nestíham 😉
ale teeeda chorôbkujete vo velkom 😒 prajem skoré uzdravenie
vítam nový prírastok 🙂

lenkamt
3. nov 2009

Abet - ešte nevieme, šli by sme v stredu, zatiaľ ja , Nina a Julyb, tak dúfam že sa pridáš 😉
ak tam bude parkovanie normálne platené, tak na mieste spíšeme petíciu na mesto, nech láskavo dá centru nejaké kartičky na parkovanie alebo čo 😖

ellab
3. nov 2009

Ahoojte 🙂
to mrc - je ale budúcu stredu, nie? ak budeme OK, tak by sme tiež prišli, dúfam, že to tam bude dosť veľké, aby sme to tam nezbúrali 😀 😀 😀

julyb
3. nov 2009

Abetka tak daj potom vedieť čo ste vybavili 😉 My ideme kôli tomu že Matúš pri zaspávaní mece hlavou, Kossonka vraví že je to normálne, ale mne už to lezie na nervy 😝
Inak dnes musím pochváliť moje bábätko, skoro vôbec na nefrologii neplakalo, iba ked mu DR. pozerala pimpulína 🙂

bibinka
3. nov 2009

ahojte kočky, ani ja vás akosi nestíham 😅 😀 😀 😀 😀
práve som sa vrátila zo žúrky 😀 😀 😀 😀 , mali sme "firemnú "akciu, bolo supiš......................ale určite nie tak ako s vami 😵 😵 😵 😵 😵 idem si umyť hlavu, dať sprchu a hajde do perín a táááák sa mi nechce ísť zajtra do roboty 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀

vidím, že tu preberáte rozprávanie, lenkamt správne podotkla, že ani môj Alexík moc nekecá. Fakt, veľký pokrok je, že ked mu rozprávam pošepky slová, tak ich opakuje(mama, tata, havo, kačka), inak nepovie ani slovo ☹ ☹ . no nebudem to nejako lámať, viem, že rozumie všetkému, len mu treba dať čas.K žiadnemu dr.s ním teraz nepôjdem, najskôr o pol roka.
Takže Abetka, nereš príliš Tominkovu reč, on sa pustí rozprávať ,neboj, ešte si budeš uši chytať aby si ho nepočula ked bude furt mlieť 😀 😀 😀 😀

Ozi, kočky, mám takú otázku: pri priore som parkovala, ale odchádzala som až po "záverečnej" a ostala mi parkovacia čipová karta na palubovke. čo s ňou? mám ju vrátiť "na vrátnicu" na parkovisku? a nezapoítajú mi "stojné?" kua, neviem o teraz....

expertka8
3. nov 2009

...baby ...ja Kossonovu MOZEM 😉
...mam s nou len same pozitivne skusenosti....napr. odbornik..ktory vcas odhalil zapal mozgovyx blan v zaciatkox...co by mozno iny lekar diagnostikoval uplne inak.... 🙄
...nam sa ku kiahnam priadlo zapalene ocko....takze sa trapime....
...a ako bonus ...pokazena pracka.....prosim vas....ak mate nieco proti mne...piste do RP...a nie formou "urieknutia".... 😅 😅 😅

lenkamt
4. nov 2009

dobré ránko 🙂

ja som včera mala mininávštevu - Zuzu- doniesla kopec euro /papierových na jedenie/ a zmizla 😅

Julyb - ale ono je to fakt normálne, tým sa uspáva 😉

Bibinka - s kartou neviem, tí ujovia sú tam takí príjemný, že aj keď prídem o 11 doobeda tak na mňa vždy zrúknu že mám odísť do 19 😅 no a ty nevernica 😠 😀

Ex - mne odchádza rúra, práčka a zdá sa že aj ľadničke zas šibe, tak si to tak neber 😉 😀

saskarisko
4. nov 2009

Ahojte,
no ja idem dnes navstivit tetu doktorku, aby nam vypisala papiere 😉

Ex - s prackou si to tiez tak neber, tak odchadza zarucene uz aj nam. uz naozaj len cakam velku ranu, a pracka dovi dopo

inak chorusikom skore uzdravenie

ellab
4. nov 2009

Ahojte 😉
nám "odchádza" chladnička 😀 😀 😀 ostatné sme povymieńali minulý rok 😝
kedy je to stretko?????

lenkamt
4. nov 2009

druhá strana 😅

aké stretko??? s deťmi budúcu stredu v centre a bezdetko neviem kedy ma chlap pustí 😀

julyb
4. nov 2009

Ahojte,
napchávam sa Harulou, čo mi Matúš nechal, dnes som ho vážila po dlhom čase má 13,5 kila čo by bolo v pohode keby nám išiel výťah, som tým ujom dnes povedala že ak ho neopravia budú mi ho nosiť hore oni 😠

abetka
4. nov 2009

ahojte.
Na neurologii sme dopadli super, maleho dokina vychvalila, tak sanatorium nam velmi pomaha. Neni stuhnuty, chodza je lepsia, lava strana silnejsia, tak som jak blcha stastna. A rozpravanie mi nedalo a som sa spytala a povedala, ze nema ani dva, tak nech sa nebojim , ked rozumie a nakoniec pani doktorka isla pre nejake pappiere a maly, ze ,,kde je teta?,, skoro som umrela od radosti
Co sa tyka spotrebicov, tak dufam, ze este nejake dva roky kym sa budeme stahovat to vydrzia. Hlavne pracka.Ta si uz svoje pri mne odzila
A na Kosonovu som aj ja pocula velke chvaly, vraj je to zena na pravom mieste, ale nemam osobnu skusenost.

expertka8
4. nov 2009

...abetka...este ze existuje KON...ved som sa Ta "zabudla" opytat ..ako ste dopadli s malym...???
...ako tak ciiiitam...u vas dnes bude strielat sampus na pocest vasho maleho inteligenta... 🙂 😵

..skoro som odpadla...cena servisaka..ze len pride ku nam a pozrie sa do bruxa pracky...20€... 😲
...pracka ma 4 roky..prezila stahovku...a prala cca kazdy 3 den....hm...co xcem???
...a tak kaslem na investovanie do oprav...a idem kupit dalsi kusok..ktory znicim do posledneho vodneho kamena... 😝
..prida sa niekto???

P.S. ...babule..pouzivate pri kazdom prani "kamenozrut"????...ja raz zacas pouzivam ocot na 90....+ obcas tableta...

...staci to???

abetka
4. nov 2009

ex- ja tiez pouzivam len ocot a ziadne tablety.
No ja mam pracku 5 rokov, ale.dufam,ze este nieco vydrzi

larisa
4. nov 2009

Ahojte,

prosim poradte mi chodite niektora dr. černanskej prosim pište do IP.

expertka ked sa nám pokazila chladnička tak sme museli zaplatit,že sa prišiel domov na nu pozriet a oprava mala stat 5000 sk. to sme radčej novu bežali kupit....

zuzu13
4. nov 2009

ahojte
co sa tyka spotrebicov, naozaj vedia kedy maju skoncit... 😠
Lucka dnes rano vstala a vravi: mami, dajme koberec z obyvacky do nasej izby a sem dame to "drevo" a namalujeme pomarancovu stenu na cerveno...hej???ni dieta ma asi divoke sny... 😀 no a potom si pytala papier a per, ze ide pisat Jeziskovi...no a to ste mali pocut...ahoj Jezisko, pod stromcek mi dones goralky, nech mozem maminke spravit nahrdelnik, ihlu mam...xixixi...no a taktiez si poziadala fixy a vykresy, lebo maminka sa hneva, ze je vsetko pretlacene na stole... 😀 😀 😀
som sa pucila od smiechu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre