Maminy zo Záhorskej Bystrice. Ste tu nejaké?

besova
22. sep 2009

Ahojte maminky.. Som z dúbravky ale muža mám zo Záhorskej.. Keďže sa tam budeme sťahovať.. rada by som zbehla s niekym na ihrisko.. či na prechádzku.. Proste niekoho spoznala.. samota nieje dobráááá... 😉 😉 😉

besova
autor
22. sep 2009

Halooo.. ved vás bolo tak vela na tom krásnom novom ihrisku.. kdeže ste sa skovali 😕

besova
autor
24. sep 2009

adam07
24. sep 2009

neboj, zoznamovanie u nás netrvá dlho, kedze je to predsa len dedina... 😉 aj ja som chodila po Bystrici skoro rok sama a teraz maju chalani, teda hlavne ten starsi kamaratov a kamaratok... 🙂

besova
autor
30. sep 2009

Ahoj adam07.. Dakujem za príspevok.. 😉 No ja som momentálne ešte v dúbravke, kamošku čo som tu mala od narodenia našich krpcov sa odsťahovali a nejaké nové kontakty už nenavezujem kedže sa odsťahujeme do Záhorskéj.... Sem tam zbehnem na ihrisko novéé čo spravili.. Chodievate tam? Vidím že máš o niečo staršieho synčeka.. 🙂

adam07
30. sep 2009

ahoj, chodievame, vsak je to v podstate jedine ihrisko (okrem skolkarskeho-kde sa doobeda neda chodit a farskeho-ktore byva tusim otvorene len 2x do tyzdna) ine ani nemame, alebo sa potom stretavame na namesti s vybornou zmrzkou prip. v pizerke, Adam je uz mudrlant veliky, zajtra ma 2,5 roka a momentalne mame obdobie vzdoru, takze je to pri Benulovi niekedy celkom zaujimave... 😉

besova
autor
1. okt 2009

Ved to je super že ho tam spravili... Je peknééé a človek má aspoň kam vybehnúť s detmi 🙂 , my bývame momentálne v paneláku takže ja sa teším že bude behať na dvore.. máme aj šmykľavku kúpenú a chcem spraviť aj pieskovisko a v lete bazénik.. Tak pre nás to bude super zmena... teda muž je odtial tak asi len pre mňa a malého zmena he hee 😀 Malý mal teraz 2r. a nechce sa mu rozprávať, je celkovo svojský a má svoju hlavu .. a ťažko sa s ním komunikuje... no snád sa to prelomí.. Nočník u nás vôbec ako.. a dudel velký kamarát, ale skôr ho kúše ako dudluje , idú mu posledné 2stoličky... tak ešte počkám kým vylezú a potom sa musí už rozlúčiť s ním nadobro 😕 s ktoréj časti ste? teda ak nevadí že sa pýtam? 😉

adam07
2. okt 2009

pekne je, len baby hovoria, ze tam byvaju klieste 😒 tak ako hore na Placku, prave vcera mi jedna kamaratka rozpravala, ze jeden chlapcek tam chytil kliesta a z neho boreliozu ☹ nas Adam keca uz od zaciatku roka, ale poviem ti, ze niekedy ma az usi bolia.. plienky sme sa oducili tiez az teraz v auguste (ale nocnu mame) a zuby mame chvalabohu tiez uz vsetky, lebo odkedy mu zacali rast prve az po posledne bola u nas katastrofa.. my byvame na Csl. tankistov za obchodom... A kedy sa stahujete?

besova
autor
4. okt 2009

AHOJ... no pekne... ☹ ešte to by chýbalo.... No neviem sú aj nejaké očkovania?? Mali by byť nie AKO PREVENCIA.. 😕 neviem nejak som sa na to neinformovala.. Inak nevieš mi poradiť, chceme sa prehlásiť aj k lekárovi čo je Bystrici - MUDr. Michal Csader.. nepočula si naňho ohlasy , alebo teda náhodou či k nemu aj nechodíte, muž má ešte stále lekárku čo je v lamači MUDr. Mária Ďurmanová
No a čo sa týka sťahovania.. ak sa podarí tak za mesiac... Už nám spravili nové kúrenie, ešte kúpelku - parkety a vymaľovať tak a veci okolo toho... muž je optimista no a ja asi tiež.. no ved uvidíme... Kúpelka sa urobí tento týždeň a potom to už pojde... Je to starší domek u našich svokrovcoch na dvore... 🙂

ninny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adam07
5. okt 2009

som sa sem skor nedostala, takze az teraz odpovedam... 🙂 my chodime k Durmanovej, je v pohode, byva v Bystrici, takze keby sme nieco velmi surne potrebovali, mame ju po ruke... obidvoch chalanov mi bolo po porode pozriet doma a tak.. aj ked odkedy je len v Lamaci je to trocha od ruky... vsak sa hadam uz niekedy stretneme a pokecame nazivo 😀

besova
autor
8. okt 2009

To je v poriadku, ja sem tiež idem len ak mám čas..a toho sa mi zdá čím dalej tým menej he hee.. 😀 ved ked sa presťahujeme tak sa určite uvidíme a pokecáme 😉 😎

weblucy
15. feb 2010

Ahojte mamicky zo Zahorskej. My sme sa sem pristahovali pred Vianocami, nepoznam tu ani jedneho cloviecika. Dufam, ze by sme sa mohli niekedy stretnut, co vy na to? 😉

adam07
8. mar 2010

ahoj weblucy, ked sa otepli sa urcite stretneme, bud na namesti alebo na ihrisku, neboj, je nas tam dost... 😉

syslica
13. okt 2012

Čas oprášiť aj túto tému, milé mamy zo Záhorskej, nie? Pre začiatok - v tunajšom materskom centre beží kurz angličtiny pre malé deti, kde sa dá ešte pridať...kurz Prvé krôčiky s hudbou, v ponuke sú aj iné kurzy, ktoré už len čakajú na dostatočný počet záujemcov. Bližšie info: http://mc-blsestryzdenky.webnode.sk/
Najnovšia aktivita mám v MC: Burza detského šatstva, potrieb a hračiek, ktorá však nebude priamo v Záhorskej, ale v DNV, aby sme nerobili konkurenciu miestnemu Červenému krížu. Ten hádam do konca roka tiež nejakú burzu zorganizuje.
@magie.m @klementina @adam07

kudrlivka
30. okt 2012

Ahojte maminy zo Zahorskej, my cakame synceka v decembri, budem sa s nejakou pri kocikovani stretavat?

syslica
31. okt 2012

@kudrlivka Ahoj, chodieva do MC jedna mamina s malou dcérkou a pekným guľatučkým bruškom, termín vo februári... ale určite sa nájdu aj nejaké decembrové maminy 😉.

lilitela
19. nov 2012

@syslica Ja by som chodievala do herne, ako stare deticky tam chodievaju?

syslica
19. nov 2012

@lilitela To je rôzne, najviac asi také, čo už vedia chodiť a potom v rozpätí do troch rokov. Inak, centrum je teraz späť na fare, vchod má ako farská škôlka, dá sa tam vyjsť po rampe aj s kočiarikom. Ako bude bývať otvorená herňa, ešte netuším, skús vygoogliť. Viem, že sa snažia, aby bola aspoň jeden deň aj večerná herňa (teda v stredu alebo vo štvrtok po pravidelných kurzoch), akurát problém je ten, že my mamy s viacerými školo- a škôlko- povinnými deťmi viesť herňu už akosi nestíhame. 😔

lilitela
19. nov 2012

@syslica No ja vecernu hernu nepotrebujem 🙂 skor by ma zaujimala babatkovska herna, taka od cca 6mesiacov do povedzme 1,5 roka, aby tie male deticky boli "v bezpeci", predsa len, starsie deticky, 2 a 2,5 rocne su uz obratne, viacej sa jasia a ked sa aj drgnu, nehrozi, ze strati rovnovahu a udrie si hlavku a pod.

syslica
20. nov 2012

@lilitela Rozumiem, ale toto sa dá len veľmi ťažko zabezpečiť. Herňa nemáva takú návštevnosť, aby sme si mohli povedať, tak, teraz sú otváracie hodiny pre túto vekovú kategóriu a potom zas pre starších. (Doobeda sa to nedá, mamy sú doma s deťmi od 0 do 3 rokov zvyčajne a ak sú dvaja/viacerí súrodenci je nereálne ich deliť.) Navyše nové centrum je jeden veľký priestor+ kuchynka + WC...

lilitela
20. nov 2012

A kolko deticiek chodieva? Prepac, som nepochopila, preco sa doobeda neda, nemozes mi to vysvetlit este raz? To vies, na materskej osprostievam.

syslica
20. nov 2012

@lilitela Koľko detí chodieva vyčísliť neviem. Keď je škaredo viac, keď je pekne, ani noha. A keď sa tam zídu povedzme 4 mamy s deťmi od 6 mesiacov do 3 rokov, nemôžeme ich ešte deliť do skupiniek podľa veku. 😅 Preto, nedá sa... centrum je pekné, rady by sme ho spropagovali, aby mamy čo najviac chodili, nech sa komunita trochu rozhýbe... a nikdy tam nebýva taký nátresk, že by sa deti nedali ustriehnuť. Veď prídi pozrieť, akurát neviem, či sú už oficiálne otváracie hodiny nového centra na webe, skúsim zistiť...

syslica
23. nov 2012

Ozaj Bystričanky, ktorých sa týka štrajk učiteľov - MC sestry Zdenky bude mať v pondelok a utorok svoje brány otvorené pre všetky deti, ktorých rodičia musia ísť do práce a nemajú ich kde nechať. Vďaka našim dobrovoľníkom. Bližšie info na webe a na plagátoch v dedine.

A ešte oznam: bude zas burza detských vecí a všeličoho, ktorú organizuje SČK. Konať sa bude v sobotu 15.12. 9.00-13.00 vo veľkej sále Spoločenského domu. Prihlasovanie a bližšie info: pani Mišovská magdalena.misovska@gmail.com

syslica
8. feb 2013

Ahoj Bystričanky! Tunajšie MC organizuje v sobotu, 9. 2. o 15.00 KARNEVAL - tak si nachystajte masky a prídite sa zabaviť. Aby nám bolo veselo, zahrá skvelá Erika Poradová (niektorí ju možno poznáte, z Prvých krôčikov s hudbou).
Bližšie info na stránke MC - sú upravené aj návštevné hodiny herne a všetky krúžky z minulého polroka pokračujú ďalej.

ellit
3. apr 2013

ahojte maminky, v piatok ideme na obhliadku bytu v Zahorskej Bystrici a ked sa dohodneme s majitelkou, tak na par rokov sa zomna stane z Mariancanky - Bystricanka 🙂 prosim viete mi poradit, co je tam pre deticky nasho veku? Dakujem

majkapatko
12. apr 2013

No, my tu byvame len od leta a vela toho este pochodene nemame, ale ihrisko pri Miestnom urade sme uz objavili a stale sa tam najde niekto, s kym sa Patko zahra. Takisto vecerne bicyklovanie okolo fontany s ostatnymi zbojnikmi je sranda 🙂🙂🙂🙂🙂

syslica
16. apr 2013

@ellit Ahoj, ako ste dopadli? (môžeš aj do IP 😉 ) Pre deti je tu námestie s fontánou a lavičkami... spomínané ihrisko... farské ihrisko (je síce pre deti z cirkevnej škôlky, ale v určité hodiny aj pre ostatných... materské centrum... dve súkromné škôlky, jedna cirkevná, jedna štátna, ktorá kapacitne nestačí... základná škola, v ktorej na budúci rok možno premierovo otvoria až 3 prvácke triedy... 😉

ellit
17. apr 2013

@majkapatko tak sa tam mozno stretneme, teda urcite 🙂 Od buduceho tyzdna sme tam 🙂

marietta0
29. apr 2013

Ahojte, my sa tiez stahujeme do ZB, vychadza to na maj-jun, tesim sa na Vas.

kudrlivka
22. máj 2013

maminy a o kolkej chodite kocikovat? ja neviem ci my mame nejaky iny rezim ale ked sme vonku tak nikdy nikde ani nohy 🙂 ked zacne maly chodit, tesim sa aj do MC

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre