Maminy zo Zvolena a Banskej Bystrice

kika22
14. máj 2009

baby tak dúfam, že sa tu stretneme a podelíme sa o skúsenosti a rady našich drobcov 🙂

cimba
5. júl 2009

ahojte maminy,
tak sme doma s dovolenky bolo super aj počasie nám nakoniec vyšlo 😎 , ale doma je len doma 😀
no prišla som len na skok idem robiť ríbezľový lekvár tak ma to teraz trochu zamestná... 😉

a čo je tu nové? Asi ste všetky na dovolenkách ked tu nikto nepíše.
marionn ja mám zubárku tu na západe dr. Vančovú ale celkom v pohode len je trochu drahšia ako ostatný ale chodím k nej už 20 rokov ako sme sa sem nasťahovali a zatiaľ v pohode aspoň ja ak niekto iný nie je spokojný ale koľko ľudí toľko chutí........ 🙂

anickaajanko
6. júl 2009

babenky idem vas znova pootravovat
prosim kolko ste platili/platite u gynekologa? rocny poplatok, za objednanie ale najma sona v tehu
ak mozem poprosit dakujem pekne

zuzu223
6. júl 2009

Ahojte zenicky.
Je tu aj niekto z BB? Som tu nova a snazim sa trochu zorientovat...

bibinka2
6. júl 2009

Anicka ja chodim ku Kovacikovi, platila som rocny 400 korun, teraz neviem davno som tam nebola,
musela som cakat a sono nema.Viem, ze tehotne u nemenovanej lekarky platia na objednanie 100-korun
a musia cakat dost dlho.Ja teraz idem do B.B.,lebo som sa prestahovala.Tam sa u dr.Frivalda tiez plati za objednanie,ale spravi sono hned,co je vyhoda.

kika22
autor
6. júl 2009

no ja som platila do 300 sk a sono mal a neplatila som uz za nic a vzdy mi ho spravil pri kazdej poradni....

ozaj uz sme aj my boli na uvitani do zivota....

kika22
autor
6. júl 2009

zuzu223 my sme sa tu spichli povacsine co sme rodili vo ZV čiže aj baby z BB su tu a aj zo ZV 😉

vlasatica20
7. júl 2009

Ahojte,ked ste rodili vo Zvolene urcite ste sa stretli na porodnej sale so sestrickou Miklianovou 🙂
neviete, co je s nou? Udajne uz nerobi.Ja som ju mala pri prvom porode a bola fantasticka. 🙂
Chcela som ju mat aj pri druhom.Neviete ci je chora, alebo odisla prec?
Ak ma niekto info,dajte prosim echo. Dik.

kika22
autor
8. júl 2009

vlasatica to je taka starsia? ..lebo ak hej tak pri nej som zacinala s kontrakciami pred porodom potom koncila nocnu a mna odrodila sestricka Uhliarova, ktora je tiez super...myslim, ze su tam vsetky fajn a niet sa teda coho obavat 🙂

vlasatica20
8. júl 2009

Ano, kika bola starsia uz viem, ze je na dochodku
sestricku Uhlarovu nepoznam, je mi jasne,ze hlavu mi nikto neotrhne, ani neublizi z toho
strach nemam. Uz by som chcela mat po.
Toto druhe tehotenstvo je uz o nieco narocnejsie,asi je to vekom.
Tak dik a pa. 🙂

pupi78
9. júl 2009

Ahojte. 🙂
Tak my máme konečne po angíne, tak si veselo beháme po meste. 🙂
V sobotu máme ísť na oslavu,tak sa teším,len dúfam,že bude počasie OK,lebo to vyzerá ako v apríli. 😒

Vlasatica, podľa mňa,tie sestričky sú tam skoro všetky dobré, ja som natrafila pred pôrodom na jednu postaršiu,nepríjemnú - tuším sa volala Gondová, alebo Gondeková, no mrcha to žena. Ale ináč všetky boli fajn, aj doktori, aj sestričky,čo nás umývali, a starali sa o nás. 😵
Uvidíš, bude dobre. 😎

matuskovamamina
9. júl 2009

pupi, tak to je super, len sa uz vyhybajte chorobam🙂

vlasatica, ja som tiez mala Uhliarovu, ako Kika, a dovolim si povedat, ze nebyt jej, tak to nezvladnem...Klobuk dole pred nou...Fakt ma nervy🙂

pupi78
9. júl 2009

Uhliarová je super. Ja som chodila ku nej na tie predprípravné kurzy. 😵

sana15
12. júl 2009

ahojte,po sto rokoch som sa prisla ukazat. citam len poslednu stranku a rozoberate sestricky. ja som zacala rodit pri sestricke Beatke (priezvisko mi teraz uplne vypadlo) a dorodila som pri Janke Uhliarovej. obidve boli skvele.
zavitala som lebo zhanam infosky.drobec ma uz tri dni zvysenu teplotu.v utorok sme boli u Dr. s kaslom (aj ked len malickym a zriedkavym) a ak to nemame z toho tak sme asi nieco schytali v cakarni ☹ Vzdy si odtial nieco donesieme. v utorok nas maju ockovat druhou davkou a asi si to odlozime.

kika22
autor
12. júl 2009

no sana to je nič moc do takéhoto pekného počasia ochorieť 😅 my už máme za sebou aj druhé očkovanie...ja tiež nerada chodím k DR. s malým keď mu nieje niečo vážne, pretože v čakárni sa takéto malé chrústiky dorazia kedže majú minimálnu imunitu 😒

a matúška už dokrmuješ? my s zatiaľ len kojíme...počkám do toho 6 mesiaca....

kika22
autor
12. júl 2009

sana kukla som foto tak máte už vari zub, supeeer 😵 a malý je pekný okáň 😉

pupi78
13. júl 2009

Ahojte babule. 🙂
No,tak my máme po oslave, hodila som aj nejaké foto na FB, bolo super, aj Maťko sa vyjašil, aj keď na začiatku sa hrozne hanbil. Ale keď sa oťukal, tak to ste mali vidieť....predvádzačky 😀
Od budúcej nedele Vás budem zanedbávať,keďže budeme na dovči, dovtedy som tu ako na koni 😀 😀 😀

kika22
autor
13. júl 2009

no pupi myslela som na teba ked si mi pisala, ze dovolenka na dome u nasich bude super a aj tak bolo 😉 boli s nami aj 2 kamosky takze keby som nekojila ani neviem, ze mam dieta....pocko nam vyslo...ja v bazene na nafukovacke proste veget 😎 ...no ale pomohla som aj v zahrade.... 🙂
tak nech aj vam vyjde pocasie nech si dovcu uzijete ako sa patri....

pupi78
13. júl 2009

Kika, v dobrom závidím, už sa teším na bazénik aj ja. 😀

bibinka2
13. júl 2009

Ahojte,
ak mozem rada by som sa spytala na skusenosti s kocikom,kupovali ste tu na Slovensku,alebo
v Polsku?Pocula som,ze tam su lacnejsie.Len by ma zaujimalo,ci vydrzia teda aku mate skusenost?
Dakujem za radu.

pupi78
13. júl 2009

Bibinka, ja som prvý kočík mala kúpený cez www.lacnejsie-nekupis.sk, oni asi kupujú z Poľska. Bol výborný, mala som ADBOR PICOLLINO, stál 5.5OO,-Sk ale teraz máš lepšie a za dobrú cenu, tu sú celkom dobré linky pokukaj.
www.mimibazar.sk skús sekcia,kočíky
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5887093
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3974629
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4044981
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4650723
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5882342

teraz ako je Maťko podrástol,tak sme kúpili čisto športový QUINNY FREESTYLE
http://www.topkocarky.cz/inshop/vyrobci/quinny/...[id-QFC030]-quinny-freestyle-3xl-comfort-navy-2009.html

bibinka2
13. júl 2009

pupi,si strasne zlata ja ti dakujem popozeram to vecer s mojim m 🙂,
este raz dik,mas pekneho chlapceka 🙂 Pa

kika22
autor
13. júl 2009

bibinka aj my sme kúpili cez mimibazár kočík... 🙂
pupi 😎

cimba
16. júl 2009

ahojte tak aj som tu pos to rokoch a čítam že rozoberáte sestričky ja som rodila pri sestričke Milklianovej a bola super ja som s ňou bola spokojná, chodila okolo mňa, starala sa o mňa no zlatá žena 🙂
a čo sa týka kočíkov švagriná mala Picollino tiež poľský ale bol nanič. Kolesá išli do jednej strany, hrdzavelo jej to tam všade hlavne cez zimu od snehu, sfukovali jej kolesá no hrôza povedala že by už taký kočík nechcela ani zadarmo. K tomu bol ťažký a mohutný 😒 takže len toľko ja neviem ale tiež by som si poľský kočík nekúpila...ale každý podľa gusta a hlavne peniažkov 😵 mi sme si to mohli dovoliť tak sme zainvestovali a som celkom spokojná to mám peg-perego AT4 a chicco CT04 🙂

matuskovamamina
16. júl 2009

cimba, nieco mi hovor. ja som nechcela dat vela za kocik, tak sme kupili "polsky tank" za 7tis a je taky pokazeny, ze mam chut ho zhodit z mosta..cely sa naklana na jednu stranu, tak ze maleho hadze ako na tankodrome...tak som sa nasr.... a kupila som, teda vyhrala som kocik na mimiaukcii....a to som sa od svokrovcov napocuvala....ale hlavne, ze bude bezpecny...

gabii83
17. júl 2009

ahojte baby, ako sa mi mate???
mi tak vsadejako, zubbky nic lencakame a trapime, a sedime a na kolenach zuzleme postielku a postavila sa na nohy hned ten den ako sme dali madrac nizsie v postielke, kde sa jej velmi nepaci ani cez den ani v noci, berham s nou vonku cely den a ona len sedi a pozera, kym nie je ataka unavena ze si ju dam lezat v kociku ak sme vonku velkym revom zaspi))))
vy ako??

cimbus, kde ste boli na dovolenke?? aj mi chceme len neviem ci sa vydat na taku ccestu s Leikou - clhorvatsko je najblizsie, ako ti to mala znasala?? lenze mi v aute nespi ani za svet, uz musi byt velmi unavena

kika22
autor
17. júl 2009

no gabi ty si tu dávno nepísala 🙂 tak sa vari už staviate...poviem ti , že môjmu Matejovi slúži postieľka na vyplnenie času cez deň na takých 10 minút...vôbec mi v nej nespí...som skonštatovala, že je v izbe len pre efekt zato, že máme dieťa... 😀

my sme boli na dovči len tu u našich na dome bazén a ľudia čo sa mi o Mateja postarali takže super 😉
cimba to tu písala, že boli v Štúrove..

pupi78
17. júl 2009

Ozaj, Kika, už dávnejšie si písala, že ste boli na uvítaní, aké to bolo? A aký darček Vám dávali? Oni to zvyknú obmieňať, my sme vlani dostali takú drevenú skladačku ako puzzle - bolo to milé. 🙂
No tak my zajtra pádime na tú rodinnú dovču, kde si konečne vyložím hore nohy a budem krochniť v bazéne. Kika budem na Teba myslieť. 😀

cimba
17. júl 2009

no gabi boli sme len tu na slovensku v Štúrove aj to nám stačilo na týždeň. Do Chorvátska sa chystáme na budúci rok sa mi zdalo že pre Elišku by to bola ešte záťaž teraz taká dlhá cesta tento rok ale niektorý chodia s malími krpcami. Nám to stačilo aj tu myslím to peklo 😝 teplo
pupi tak peknú dovolenku ozaj videla som ti maminu dnes? Nie som si istá lebo mám taku trasu že najprv hodina na korčuliach pri hrone a potom ked je teplo tak hľadám tieň medzi bytovkami a chodím aj popri tvojej.

gabii83
17. júl 2009

v Sturove, ved odtial pochadzam, ak sa pamatate, ci mozno som to ani nepisala, a mala ako to zvladla???
a pacilo sa Vám tam???

pupi78
18. júl 2009

ďakujééém. my za hodku pááádime zo ZV, tak sa tu majte krásne, babulky. 😵
Hej, bola to mamina, prišla vo štvrtok a išla domov v piatok doobeda. Ja som si bola užívať na nechtoch a Maťko bol s ňou, sa vyjašil pri fontánke na námestí a u Wittmanna pohádzal všetko čo sa dalo do fontánky. 😀
No ja bežím ešte dobaliť malému čaje a mlieko, a jedlo. pá pá 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre