Maminy zo Zvolena a Banskej Bystrice

kika22
14. máj 2009

baby tak dúfam, že sa tu stretneme a podelíme sa o skúsenosti a rady našich drobcov 🙂

cimba
18. júl 2009

gabi bolo dobre aj kúpalisko bolo čisté a teplá voda. Len to počasie vždy vyvádzalo nevedeli sme nikdy či ideme na kúpko ale dalo sa mi si tam dávame také 2 - ročnice, každé 2 roky chodíme do štúrova dúfam že na budúci rok pôjdeme k moru ešte som tam nikdy nebola 😎 uvidíme podľa peniažkov. A malá celkom fajn ona si nesťažuje na teploty zaspí ako dudok ked má svoj čas dokonca lepšie spala tam ako doma, 😀 mohla by aj doma tak spať nebola by som proti.

kika22
autor
19. júl 2009

No pupi tak si uži dovču počko vám vychadza tak super 😉
na uvítaní sme dostali aj mi také dve menšie drevené hračky z toho jedná sa skladá takže niečo obdobné asi ako vy...bolo v pohode Matj obdivoval susediacu dievčinku( bola v ten istý deň narodená ako my)...páčili sa mu kvietky na jej šatoch, ktoré jej naťahoval spolu aj z jej retiazkou na cumeľ...no sranda 😀

Cimba tak korčuluješ na hrádzi? Zišla by sa tu dáka trasa na korčule...všade je betón zdevastovaný 😠 ...ja som sa veru ešte na kol. korčule nedostala....nestíham 😒 Matejko zatiaľ nič iné nepapá a nepije okrem mňa...veru som si ešte nespravila chvíľku bez malého...a ak ho náhodou nemám tak neviem čo by som potrebovala skôr spraviť doma 😅

cimba
21. júl 2009

no kikuš ja chodím korčuľovať tu na západe popri hrone na sekier by som to mala ďaleko 😀 a chodím ked má ísť malá spať ja už musím s kočíkom stepovať ráno okolo 9.00 lebo malá mi doma nezaspí v postielke iba v kočíku takže som prvá mamička pri hrone ráno 😀 😀 bože ako vám závidí,m baby ktorým maličký spia doma aspoň si stihnete porobiť ja to robím ked prídem z vonku dám najesť malej ja sa najem niečo porobím a zase von takže doma som poobede iba 2 hodky a za tú dobu poriadim žehlím iba večer ked je muž doma. 🙂

kika22
autor
22. júl 2009

tak to nemas bohvieco, no mne spi maly v posteli cez obed popripade hned doobeda....ale spi 30 min. ci je v kociku alebo v posteli takze spravim cez den prd 🙂 ...presne ako pises makam doma az ked muz je doma popripade ak nieco chcem uvarit postrazi mi ho starsi syn ....tak Matej uz gembli na PC s bratom 😀

my sme teraz v TN u svokrovcoch tak som si odychla boli sme hrat tenis...bolo super na buduci tyzden sem ideme znovu tak bereme aj kol. korcule tu je na to robena hradza....aj vo ZV by sa veru taka zisla...

martina1305
23. júl 2009

pupi, neboli ste zaciatkom mesiaca fotit u Gabiky? tesakujeme na fotecky. my ideme k nej zajtra 😉

sana15
24. júl 2009

ahojte,zaciatkom mesiaca sme sa fotili my, ale este foto nemame

sana15
24. júl 2009

Kika, kdeze my zub nemame 🙂)) Este sa nic ani nerysuje.Ale slinta statocne-denne ho prezliekam a to netaram aj 10 krat. iba tie zvysene teploty a kasel a sopliky uz viac ako dva tyzdne. zase sme boli na krcnom - uz treti krat a zase mu nic nenasli. takze to vsetko zvaluju na GER....
ako citam,tiez mas perno. ja tiez cele dni nic neurobim a maly zaspi po deviatej,takze som rada ze sa stihnem najest a osprchovat. nedavno sme sa stahovali,tak nemusim ani pisat,v akom neporiadku sa nachadzam. ide ma z toho roztrhnut,ale neda sa robit poriadok ked ho mam mat vkuse na rukach. a na to privitanim nebola nahodou vedla vas mala Tatianka?

sana15
24. júl 2009

a pytala si sa na prikrmy. tak vcera sme zacali. ja som uz dostala BIO mrkvu 🙂 a tak som len vyckavala kym prejdu sopliky,ale vcera sme po krcnom este museli ist k obvodnej a ta popri zistovaniu priciny povedala,ze tento tyzden uz mozeme zacat davat mrkvu. tak som mu ju dala hned vcera,ale zeby sa trhal.... asi mu to nepasuje,ale ani sa mu necudujem. ja zeleniny mam rada,ale ta kasa z tej neochutenej uvarenej mrkvy nechuti ani mne. takze vcera jedna lyzicka, dnes dve,z toho aj vypluval... Ale kolko vazime neviem,naposledy sme mali poradnu a vazenie v aprili. a kedze sme mali obdobie,ze ani mlieka nebolo vela, teraz pre istotu papa iba 2 minutky a uz sa vzpina,tak neviem ci sme uz nemali zacat ovela skor

kika22
autor
27. júl 2009

Sana veru Tatianka bola pri nás 😉 ...ja už mám mrkvu zo záhrady doma a plánujem tiež začať....no neverím, žeby mu to tiež chutilo....zatiaľ keď sme mu niečo dali do pusy na" okoštovku" boli to riadne ksichty 😀 ...a keď ho kojím tak teraz keď je teplo tak cicne nachvíľku a častejšie...nechce mi totiž ani čaj ani vodu...tak už ste presťahovaní?...no aj teraz píšem s malým na nohách tak ťukám tu ako ďateľ jednou rukou... 😀

pupi ešte oddychuješ? počko vyšlo 😉 ...my sme boli kosiť tak sme si dosť pomakali 😒

petka_s
27. júl 2009

ahojte baby,tak som tu aj ja po sto rokoch,ako sa mate??

petka_s
27. júl 2009

a spomínali ste dovolenku..ja by som tak strašne niekde šla,no asi z toho tento rok nič nebude,tak chodime plavať na sliač,je tam super,pre mna je to perfektny relax a maličkej sa to páči tiež,a už ste začali chodiť na tie plavecke kurzy niektore?

sana15
27. júl 2009

kika,my papame kazde tri hodky a max. tak 3 minuty. viac do neho nedostanem. akurat som ho musela konecne naucit vypit caj viac ako tri lyzicky - v tychto horucavach,ked vo vnutri mame 28 stupnov. a uz mu to ide,po mesiaci uz sme znovu objavili pitie z flasky. už sme prestahovani,ale este nehovorim o byvani,lebo zatial to vyzera ako po mensej katastrofe.manzel mi slubil,ze do dvoch tyzdnov mi konecne zmontuje linku a snad dovtedy vyberiem spotrebice,takze aspon nieco sa pohne. my sme zacali s mrkvou.papali sme uz tri krat a sme zapeceni,takze uz vcera sme nedavali a cakame na nejaku nadielku v plienke a stale nic ☹
tiez mam maleho na kolenach a prave mi oslintal polku klavesnice na notebooku,tak to idem utierat

kika22
autor
29. júl 2009

no ja idem dat malemu mrkvu zajtra tak uvidime ci nas zacne zapekat...ale chcem si natocit na kameru ksichtik ako mu to bude šmakovať 🙂

sana15
30. júl 2009

stale sme zapeceny.dnes uz 6-ty den ☹ Zajtra asi pobezim k doktorke. mrkvu som mu uz nedavala a asi viac krat nebudem. skusila som uvarit jablcko,dala som asi 5 lyziciek,dnes sme skusili od Hipp vyzivu so sliviek (tak to nechcel ani prehltnut - ksichty horsie ako pri mrkve). uz neviem co s nim. prdka dobre, od tej hnusnej mrkvy aj zapachajuco,ale nic z neho nejde. je umrncany,nepokojny,uz pomaly sa budu pekne minuty s nim dat spocitat na jednej ruke 😖

kika22
autor
31. júl 2009

no pekne...mi sme nezjedli hadam dokopy ani lyzicku mrkvy...napinalo ho chudacika...tak som dala pauzu...no Matusko chudacik takto sa ti trapi...daj vediet co povedala doktorka....

pupi78
3. aug 2009

Mati, neboli sme este, mame to presunute na august, tak niekedy v strede, tak dufam, ze nebudeme zase chori, ako uz dva krat predtym.
Vy ste uz boli? Hod potom fotocky. 🙂
Babule,este stale sme v LC, moje kvety doma hadam ani neprezili, bo sme mimo domu uz 3 tyzdne.... ☹

Kika, my sme tiez zacinali s mrkvou len po par lyzickach, potom zemiak po 3 dnoch, a ked sme dosli k miesanej zeleninke,tak mu to vsetko v kope chutilo. No uvidis. 🙂

kika22
autor
3. aug 2009

no pupi tak to budes mat miesto kvetov susienky 🙂 ...ale aspon si uzi volno ked pocko vam vychadza super...
tak dnes sme mali mrkvu zas a o nicom ☹ nebere mu to skusime ten zemiak teda...ved dam vediet ako pokracujeme...

sana15
6. aug 2009

my mame po troch dnoch mrkvy pauzu uz dva tyzdne a sme len na kojeni. predvcerom sme boli ockovani, tri vakciny,tak sme si dva dni a dve noci uzili 😖 Chudatko malicke ☹ Zda sa,ze tu zapchu uz rozchadza,ale neviem ci zabrala "dieta" alebo tie rotavirusy z ockovania 😔

kika22
autor
7. aug 2009

no ja som dnes skúšala cukinu, ale nejde mu nič veru dole krkom čo nieje sladké...dala som mu skúsiť aj smotanový jogurt keď som si dala ja tak ten mu bral celkom...chcem nech poskúša trochu chute....

sana a to ste len teraz mali to druhé očkovanie?

iku
9. aug 2009

Ahojte maminy, kedy ste začali s dokrmovaním? My sa len kojíme, ale nejak jedáva každé 2 hodiny,podozrievam, či jej to stačí.

pupi78
10. aug 2009

Ahojte. 🙂
Hlásim sa po mesiaci prázdnin znova na koni. 😀 Bolo super, nemusela som variť, žehliť, prať, sem-tam full service o dieťa, no komu lepšie ako mne. 😀 😎
Ale už som späť v realite, a o dušu makám - t.j.žehlím,periem,varím. ☹
Iku, ja som začínala po 5.mesiaci - boli sme však na UM. Dávala som 3 dni mrkvu, potom 3 dni zemiak, a potom spolu a postupne som pridávala k týmto ďalšie zele. Skús sa podľa mňa poradiť s Tvojou dokinou. 😉

kika22
autor
11. aug 2009

no my sme zacali teraz ukoncenym 6 mes. no nechuti mu nic...vypluva.... 😅 no trapime sa kazdy den s niecim...teraz ficime na zemiaku 🙂 takze sme len na MM...

pupi a co kvety?...inac pocko ti veru vyslo na dovci 😵

pupi78
11. aug 2009

Kika, kvety prežili, MM chodil poctivo polievať, bo posl.týždeň už pracoval, no my sme boli ešte off.
Kikuš, čo sa týka tých príkrmov,dáko slabo papáte, ale aj Maťovi to trvalo cca 1 mesiac kým si na všetko zele zvykol. Uvidíš, možno sa rozpapá.
Ja som včera dala malého zaočkovať na žltačku typu A, o pol roka ideme na ďalšiu dávku, dokopy sú 2, ale každá stojí 30 eur, no čo už. ☹

kika22
autor
11. aug 2009

pupi tak kvietky žijú 😀
čo sa týka očkovania baviila som sa o tom s kamoškou čo má aj 3 ročného a takého krpca čo aj ja...zhodli sme sa, že to nieje zlé, ale tie naše deti sú už očkované hádam proti všetkému čo sa dá...hádam si potom vybuduju nejakú tú imunitu 😅. Ale dosť svine pýtajú za to očkovanie 😠

čo sa týka tých príkrmov fakt jeme otrasne 😅 ak sa mi podarí do Matejka dostať 1/2 lyžičky čo mu to dávam po troškách ...odmieta mi aj vodu a aj čaj...pri staršom som takéto strečkovanie neabsolvovala...no každé dieťa je fakt iné...

sana15
17. aug 2009

Kika, my sme boli len na druhom ockovani. prve sme mali dlho posunute kvoli ockovaniu proti TBC a druhe sa nam tiez posunulo o dva tyzdne,lebo mal teploty a kaslal. ale nakoniec to zvalili na reflux 😒 Takze preto to mame take oneskoreny. ozaj a vy ste tiez davali ockovat proti tym rotavirusom? lebo zatial co sa pytam mamiciek,tak ziadna to nedala. tak ja neviem,ci to doktorka nenavrhne kazdemu,alebo ako to funguje.
co sa tyka jedla,tak je to bieda. dva tyzdne som len kojila aby si to kakanie upravil. teraz som zacala davat opat jablcko uvarne,ale dala som dva dni a uz zese kakal po styroch dnoch a to bola ina story. trvalo mu to aj dvadsat minut a tolko trapenia som v jeho tvari este nevidela. teraz som mu uvarila jablcko so slivkou - ale ani mu to uz nejdem davat,je uz neskoro,tak neviem,ci to v chladnicke vydrzi do zajtra,alebo to rovno vyhodit a zajtra uvarit nove. dufam,ze ta slivka mu to trosku potlaci. zase sme dva dni bez plnej plienky. neviem, co mu dat,aby ho nezapekalo. myslim,ze zemiak bude este horsi. ja caj davam kazdy den,ale vacsinou ho len vylejem. velmi pit nechce,max za den vypije tak 50 ml aj to nie kazdy a nukam mu ho kazdu hodinku.

Ike my sme zacali prikrmovat tiez po 6.mesiacoch

kika22
autor
17. aug 2009

sana ja som skúsila dať výživu hrušku nekakal mi len jeden deň, ale chutila mu...vy to máte teda s tým kakaním ťažké. Ináč ja keď som uvarila dačo malému odložila som do chladničky a papal mi to 3 dni a potom som to prihriala na pare ...na tie rotavírusy sme sa nedali očkovať....ja neviem čo je lepšie...veď tie deti už fakt proti všetkému len očkujeme... 😅

sana15
19. aug 2009

tak stale nic ☹ ☹ ☹ ani ta slivka nepomohla. takze navaris toho viac a potom prihrejes? ja som zatial aj to malo varila stale cerstve. pre istotu. kedze v druhom mesiaci mi v noci po nakrmeni z jedneho prsnika zaspal,tak ja som druhy odtriekavala,aj hodinu, dala som do chladnicky a cez den vysterilizovala poharik,preliala a dala do mrazaku - reku na laktacnu krizu. hoooby... ked som to po vyse mesiaci vybrala a malemu chcela dat na vecer,aby ho viac zasytilo,tak to vobec nechcel a vypluval to....takze takto som sa zbytocne trapila tri tyzdne, v mrazaku zamraenych aj 1500 ml mlieka aj viac a nakoniec sa to vsetko vyhodilo ☹(( Teraz viem,ze keby som ho ja tapa,len prelozila na druhy prsnik,ze by mi pil aj v spanku (teraz ho niekedy inak nenakrmim,len ked uz spi). mohol aspon nejake to deko vazit naviac ☹

kika22
autor
19. aug 2009

...tak vari nekakáte....hej tak ako píšeš, že som uvarila napr.zemiak alebo cukinu a mal to na 3 dni...ale nechce mi zeleninu vôbec jesť...ani varenú a ani zo skla kúpenú tak som sa vysrala na pravidlá a fičíme na ovocí a to mu chutí....
sana tak to ty si riadne mliečka uskladnila...a malý Matúško to nechce, sila ako to rozozná, že mu to nechutí...

pupi78
20. aug 2009

Kika,, a to vôbec nechce ani mrkvu? veď tá je sladká. my sme ju 😉 mali radi.

kika22
autor
21. aug 2009

Si predstav, že nie ani zo skla a ani zo záhrady čo som mu uvarila....neviem prečo mu to nejde... to bue asi taká sladká riťka ako som ja 😀 ...no dnes som mu uvarila mrkva petržlen a zemiak...tak uvidíme či mu to bude chutiť, veľmi tomu neverím....ale skúšame stále nech si zvyká ...no furt ho napne chudáčika.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre