Maminy zo Zvolena a Banskej Bystrice

kika22
14. máj 2009

baby tak dúfam, že sa tu stretneme a podelíme sa o skúsenosti a rady našich drobcov 🙂

pupi78
21. aug 2009

Kika ☹

sana15
21. aug 2009

kika,no ved,uskladnila a vyhodila.aj z toho malicka som to nazmykala kazdu noc a pritom zbytocne. ono to aj inak uz vonalo,a bala som sa ho tym nasilu stopat. ja davam to varene jablcko, ale nekakame ☹ Zeleniny sa bojim. aj ked dnes som do toho jablcka dala trosku surovej mrkvy. zjedol to.

kika22
autor
23. aug 2009

tak to ani ja by som radšej nedala také mlieko ak by sa mi nevidelo...my kakáme našťastie každý deň, no vidno, že sa trošku viacej musí ponamáhať ako keď bol len na MM...ako dlho ti zvykne nekakať?
a vy papáte len to čo uvaríš či si mu dala už aj niečo zo skla? mne malý chce len sklo výživy...aj to len ovocné...
dal mi košom aj na tú mrkvu s petržlenom a zemiakom čo som mu uvarila a pritom to mal nasladlé a rozmixované...no odmietol 😅

sana15
25. aug 2009

kika,ja som skusala vyzivu jablkovu - vobec nechcel,zjedla som ju ja.pritom doma udusene a rozmixovane jablko zje. potom som pri prvej zapche davala vyzivu zo slivak Hipp - takisto to vypluval. zeleninu som po tej mrkve neskusala ziadnu,ani kupovanu. v nedelu sme boli u mamy,tak ma donutila malemu dat zeleninu co varila.odmietla som,ale tak nechala som ju nech vidi,ci zje petrzlen.... Co myslis,co sa dialo? vsetko vypllul.zobrala som so sebou nastastie tu fyzivu Sunarek v takom plastovom obale (ako jogurt), tak zjedol aspon to.tak frcime na tych dusenych jablckach. dnes som mu skusila dat broskynu - tu zjedol. a zje este instantne ryzove kase. Davam mu od stvrtka Duphalac a posledne tri dni kakal kazdy den. je to par "bobiek" tvrdych,ale aspon nieco. a tiez sa pri tom potrapi,az mi je ho luto 😢

kika22
autor
26. aug 2009

tak ani matúško nechcel petržlen aspoň nie sme sami...ináč ani my sme dnes nekakali ☹

kika22
autor
26. aug 2009

pupi nove foto pekne 😉

pupi78
28. aug 2009

Kikuš, ďakujem. No mám dobrý objekt. 😀

kika22
autor
29. aug 2009

pupi to poznám 😀

kika22
autor
29. aug 2009

No my máme hnačky...hádam od zubov to bude... ☹

pupi78
31. aug 2009

Kika, a chutí mu papať? Nech to teda rýchlo prejde. ☹ 🙂

gabii83
31. aug 2009

ahojte daavno som tu nebola
ako sa máte....??
mi momentálne sa trapime - mam zase krámy, a malá slečinka je taká mrzutá zláááá vellmmiiii, ja neviem či jej nadalej mam dat moje mlieko, lebo to sa nedá vydrzat, ale cely den place, reve.....

no ale stacilo, ako sa vy maáte co papkaju vase deticky a boli ste na dovolenke??
mi sme boli pridam fotky....
teraz len na skok......
budem sa snazit castejsie sem kuknut no sa zacina skola a malá v takom tempe vyvija, ze uz len na nohach ale odkedy ma topanocky tazsie sa postavi.... tie prve topanocky su take tvrde......

no precitam vas a tak.

ahojte

pupi78
31. aug 2009

Gabi, super foto, dobrá atmoška, hneď by som išla. No my možno až bud.rok. 🙂
Ináč, pridala som si ťa na FB. 😵

gabii83
1. sep 2009

oki pupi ...
dakujem

pupi78
2. sep 2009

No baby, už máme po lete. ☹
Školákom želám úspešný vstup do škol.roka 🙂

kika22
autor
4. sep 2009

Gabi fakt pekne fotky 🙂
Pupi o škole ani nevrav...xixixi...za chvilku tu budu vianoce...

sana15
4. sep 2009

Kika,tak ako ? uz idu zubky??? nam este nie, ale dnes bol Matusko taky nervozny.niezeby inokedy nebol,ale dnes sa absolutne ani minutku nepohral,len sa nosil na rukach,alebo chcel stat na nozickach a stale mrncal aj napriek tomu. dokonca nezjedol ani jablcko dusene, ani kasu,takze dnes do seba toho vela nedostal. Este stale kojim,ale podari sa mi to az ked maly drieme,inak ked je pri vedomi,tak ho nie a nie donutit. to musi byt uz velmi hladny,ze sa prisaje. Nastastie uz kaka (klop,klop) ale to asi len vdaka sirupu z lekarne co mu davam. aj tak je to stale bobkovite a tvrde ☹ ale uz to zvladne aj bez tych hroznych stonov a placu a mojej pomoci.

sana15
4. sep 2009

gabi,mne uz zacal tiez teraz druhy cyklus,ale maly papa strasne malicko,takze nejaku zmenu ked mam alebo nemam kramy nevidim. zatila maly zje dusene jablko, broskynu, dva krat som uz daval slivku, ma rad aj banan,ale s tym vaham,lebo ten zapeka. a este ma rad tie instantne kase - ryzove. vcera som skusila dat aj piskotu,lebo mi ho bolo luto.my sme jedli a on sa tak strasne dival a otvaral pusinku,tak som vytiahla tie dlhe piskoty co mali byt na tiramisu a dala som mu jednu. cmulal to chudatko, az skoro zcmulal celu 😔 Ale ma len 7 mesiacov,takze lepok by este nemal 😖 Maso sme este vobec neskusali, ani vajecny zltok. akurat rozmyslam,ze zajtra poslem MM kupit brokolicu a vyskusam. predsa len by uz mal aspon nejaku tu zeleninu do seba dostat a hlavne bielkoviny z maska,ked uz to mliecko velmi nechce. ale chcela by som este vydrzat s kojenim,ked uz len vecerne a nocne,ale aspon nieco

kika22
autor
5. sep 2009

sana zubky nic...inac vcera bol aj Matej nervozny mozno to bolo pocasim....aj mne veru takto byva luto ked mi jeme a maly nic tak som mu dala korku s chleba ale som sa bala, ze si z nej odhryzne 😅 tak som mu ju aj po chvili zobrala...s lepkom sme uz jedli veci...od kedy sa moze davat strava s lepkom, lebo mne povedali, ze uz moze...
Tak je dobre, ze kaka Matusko..my sme bobky veru este nekakali...
Vcera som do neho dostala prvy krat mrkvu, ale aj to musel mat pomiesanu s ovocnou presnidavkou...kase nechce vlastne nechce nic okrem ovocia a to sme zacali so zeleninou asi 3 tyzdne a potom som mu dala ovocie, kojim ho aj cez den a 2x za den mu dam prikrm...caj mi dakedy chce no len po lyzickach...
Daj vediet ako ste papali brokolicu ci ju chcel 🙂
Co sat yka cyklusu este som chvalabohu nemala 😝 , ale ze to deti poznaju a neberiei im kojenie...

kika22
autor
5. sep 2009

sana teraz som nasla link co sa tyka lepku...myslim, ze v 7 mesiacoch uz mozme dat stravu s lepkom

http://www.porodnice.cz/node/38907

sana15
10. sep 2009

kika,vdaka za link. ja som citala ze lepok od 8 mesiacov,ale uz sa u lekarov nebude 😖 m absolutne nicomu cudovat. co pocuvam od kamosiek,tak kazda doktorka inak hovori aj na prikrmy, aj na postupnosti - tak si potom mame vybrat 😖
Dnes sme boli s refluxom - tak ho mame stale,aj ked som si myslela ze uz nie 😢 Silno uvazujem nad prechodom na UM,len keby som vedela,co moj maly milostivy by asi tak pit chcel,lebo fakt nemam zase chut a zbytocne prachy kupovat jednu znacku za druhou, zamiesat z toho jednu davku a potom celu plechovku vyhodit.
mne uz papat z prsa velmi nechce, uz len ked zaspava,vsetko by jedol lyzickou.
brokolica prvy den - jedna lyzicka, vcera druhy den - asi tri lyzicky. odhalila som,ze ten moj maly je riadna maska. spapa z lyzicky, dva krat "pozuje" AKOZE, ja dam dalsiu lyzicku , zase akoze pozuje a potom otoci hlavicku,da si do pusy prstiky a popri nich to vsetko vypluje. on proste simuluje,ze to prehltne a zbiera si to len v pusinky,aby to potom nenapadne dal von 😀 ale odhalila som ho - takze to predsa len spapat musel.
ale ta brokolica je fakt o nicom - ked je to neochutene. ale chcela by som uz skusit masko a zltok - nejake bielkoviny musi uz do seba dostat,ked mu to mliecko nejde. a spoliehala som sa na to,ze mu to dam aspon s brokolicou. same asi nie...

kika22
autor
11. sep 2009

sana tak maly je podareny 😉 ...ja som rozmyslala tiez nad mäskom, ale akonáhle mu dám niečo iné ako moju didku alebo ovocnu presnidavku tak struha znechutene ksichty a napina ho... 😒 ono to bez tej soli fakt nema chuti...
dnes som zas po case skusala dat kasu medovu no nebrala mu a je aj sladka a veru nic z toho ☹
a tebe maly chce papat cez cumel? ked spekulujes nad UM?mozno by sa chytil aj na prvu znacku co by si mu dala...ale pravda je ze to stoji dost ...

ttina23
12. sep 2009

ahojte, tak mi sme zacali so zeleninou ,po mesiaci mäsko a potom ovocie
mäsko mu chuti velmi a stale sa kojime ,kakame asi na 4 den

kika22
autor
12. sep 2009

ttina tak to mas fajn, ze ti papa vsetko v pohode ja som zacinala zeleninou no po 2- 3 tyzdnoch som sa na to vykaslala a dala mu ovocie, nech ma aspon nejaky prikrm...no my zas kakame 2x za den 😀

pupi78
13. sep 2009

No babule, zanedbávam Vás ☹
No a aby sa mi rátalo, tak sme od včera zasoplavený 😠 zle spíme, plačeme - som jak živá mŕtvolka. 😠
Kika, no asspoň nejaký príkrm, že? 😀

kika22
autor
13. sep 2009

pupi veru tak aspon nieco donho dostanem...inac aj mi mame sopliky ☹

sana15
18. sep 2009

medova kasa? ja som skusala dat jablkovu kupenu a vraj s medom a voobec to nechcel. uvarene jablko mi zje vzdy.chutil mu sunarek ta kombinacia -banan,broskyna,jablko,mlieko - to sa len tak zaprasi. vcera mi okaslal brokolicu s kur.maskom,tak dnes mu uvarim brokolicu - zase 😀 a uz k tomu mienim dat malinko mrkvy a trosku zltka (nieco ako polievka) som zvedava. teraz pre istotu varim este jablko,lebo to je istota,ze to spapa.
Matus sa mi tri noci budi s takym placom a ked ho chcem prebalit,lebo je precikany (neviem,ale nam proste pampersky vela krat pretecu - asi ma chude nozky,alebo co) tak spusti rev,ze taky som este pri nom nezazila. budi sa 2-3 krat za noc a uz toho mam niekedy plne zuby 😖
nam sa pri uzivani toho sirupu tiez dari kakat kazdy den,niekedy aj 2 aj 3 krat.ale vacsinou je to stale cierne,a neviem z coho 😖 Poradnu mame buduci utorok,tak dufam,ze aspon tych 7 kil bude vazit 😔

kika22
autor
18. sep 2009

sana medovu kasu od nestle som mala na mysli 🙂 my sme mali poradnu pred 2 tyzdnami a mali sme 8,35kg...tak aj vam drzim palce nech ste dobre popriberali 😉 ......inac ja som prestala pampersky pouzivat ...zdalo sa mi akoby mal vlhkol aj na pyzamku a zacala som davat" hugiess premium " nie clasic! a su vynikajuce tie plienky sice trochen drahsie, ale dakedy ho za noc ani neprebalim a to sme hore tak 3x na kojenie... 😉

sana15
18. sep 2009

to vlhko medzi nozkami som si aj ja vsimla.. ja som okrem pampers vyskusala iba tie z tesca-tu na fore ich baby chvalili,ale nikdy viac.... take nepoddajne,tvrde a ked boli pocikane,tak tazke. huggies som este vobec neskusala. tie premium kde dostat? su drahsie ako pampersky?

kika22
autor
19. sep 2009

kupujem ic v tescu ked su v akcii za 14 eur 86ks vel.3-9kg a kupila som aj mensie balenie v postovej ulicke 44 ks za 9,90...ale fakt su dobre .... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre