Máte rovnaký dátum pôrodu?

cora73
24. nov 2008

Mate niektora termin porodu okolo 25 januara a budete rodit v Ruzinove?

sisinocka
5. dec 2008

ahoj, ja mam termin 24. januara a idem asi do Ruzinova, este nemam nic zaistene... ale asi nebudem nic menit

leony83
5. dec 2008

ahojte. ja mám termín 24.1 😀

cora73
autor
5. dec 2008

Ahojte,ze sa niekto ozval,som milo prekvapena,uz som sa aj prestala chodit pozerat a bolo mi doporucene,aby som sa pripojila k uz existujucej diskusii,ale tam uz na moj vkus boli kocky moc zabehnute..
Tak co,dame stretko na porodnej sale... 😀 😀 😀 😀 😀

zajo79
6. dec 2008

ahoj cora73, no zabehnute mozno sme, ale uvitame kazdy prirastok 😉 a podla tabulky zistis ci niektora mamina sa chysta do ruzinova

sisinocka
6. dec 2008

cau cora, no mozno sa tam stretneme.
Budes chodit tie styri tyzdne pred terminom do poradne priamo do Ruzinova, alebo mas svojho doktora?

cora73
autor
6. dec 2008

Cau sisinocka,uz som si tam vybavila dr.Otapkovu,idem k nej 18.12. -vlastne prvykrat,teraz 9.12. este idem k svojmu dr a potom uz len Ruzinov... Ty ako,tiez mas nejakeho dr v Ruzinove?
Cakas prve alebo uz mas dietatko?

zuky
7. dec 2008

... helou aj ja sa chystám rodiť v ružinove, temín mám 14.1...ale ktovie, švagriná prenášala 2 týždne 😒

cora73
autor
7. dec 2008

Ahoj zuky,ja som tiez prenasala 2 tyzdne prveho syna a vyvolavali mi porod,ale tie druhe su uz zevraj

rychlejsie..Tak uvidime,nechame sa prekvapit,ako sa nam tam vsetkym tie terminy prehadzu.. Uz si zbalena do

porodky? Ja este nie,stale to natahujem a odkladam,dufam,ze sa mi to nevypomsti.. 🙂 🙂 🙂

sisinocka
7. dec 2008

ahoj cora, ja idem k svojmu doktorovi teraz 10.12. a potom este neviem, zatial to vyzera tak, ze nabehnem ta tu vsetobecnu poradnu do Ruzinova, kde sa vraj dlho caka... Stale neviem presne, ako to funguje. Toto je moje prve babo, takze som to este neriesila, musim pohladat na nete, moj doktor nie je moc zhovorcivy... Ked si si vybavila tu doktorku, to znamena, ze k nej budes chodit tie styri tyzdne? ci aj k porodu by mala ist?

cora73
autor
8. dec 2008

ahoj sisinocka,tak toto netusim,ja ju mam po znamosti,dostala som jej tel.c.,zavolala,dohodla kedy pridem,ked som prisla tak som sa jej pripomenula,ze od koho idem a o porode sa budem info teraz,idem tam 18.12...
Ale skus sa opytat v ambulanciach v poliklinike,niekto ta zobrat MUSI,a porod bud budes mat zaplateny,alebo nie.Ak chces zaplateny,tak si to s tym dr musis dohodnut...

zuky
10. dec 2008

..ja už som zbalená, už iba drobnosti ako sú zub. kefka a pod....
... no ja som rodila 2 hodky, tak ak má byť 2. pôrod rýchlejší, tak sa teším...
...no a čakať v nemocke bola pre mňa dosť trauma pri prvom pôrode...až neskôr som si zaplatila dr., najhoršie bolo, že čakáš..pred tebou 20 tehu, nemáš si kam sadnúť a dnu zavolajú 4, ktoré čakajú nahé v kabínkach a keď niekto otvorí dvere a si na rade, samozrejme ťa je vidieť ako ťa boh stvoril...ja si určite zaplatím... 😉

(dúfam, že prenášať nebudem, pri prvom som bola iba 2 dni po termíne)

petinka11
10. dec 2008

ahojte kocky ja mam termin 21januara a budem rodit urcite v ruzinove,teda ak to stihnem,uz chodim do ruzinova aj na poradnu,a kocky mate skusenosti aj s nejakymi lekarmi????

snehulienka
10. dec 2008

ja mam termin 14.1. ale mimi je vacsie tak mozno od zaciatku roka to bude

dula_renka
10. dec 2008

tak dievky moje, tie čo rodíte po novom roku už dostanete ten vačší príspevok po pôrode 😉 sa máte 😉

snehulienka
10. dec 2008

jaky vacsi prispevok??? zmenila sa vyska?

dula_renka
10. dec 2008

pri prvom dietati to bolo okolo 20 tisíc myslím a teraz je to aj pri druhom a treťom.....ale neviem to isto

snehulienka
10. dec 2008

hej, tak je. len som sa zlakla ze aj pri 1.dietati sa nieco zmenilo a zrejme nic

inga77
10. dec 2008

ahojte kocky ma niektora termin okolo 3.januara?

jaja257
11. dec 2008

inga: ja mam termin na 4.1. a budem v ruzinove, mozno skor alebo neskor. Uvidim ako sa rozhodne krpata.

cora73
autor
11. dec 2008

Caute kocky,tak vcera to prezident podpisal,je to do 25.000 aj na druhe a tretie dieta...uz len vydrzat aby to nebolo 31.12.2008 o 23.59...
Petinka,skus dr.Otapkovu,chcem si ju dohodnut na porod,je velmi mila a su na nu len chvaly..Uz mam plne zuby muzov doktorov,ktori do teba vrazia ruky ako masiari a este zacnu ziapat,aby ste sa uvolnili.. 😠 😠 😠
Ved aj manzel sa musi trochu posnazit,aby to islo lahsie.. 😀 😀 😀

petinka11
11. dec 2008

CORA- ja mam zenu svoju gynekol.a teda je to total krava,tak ze neviem ci su zeny lepsie,skor si myslim ze je to na charaktere doktora.ja mam termin podla menzesu 21.1 a porla ultrazvukou,11.1,9.1,2.1,ale vcera som bola v nemocnici a povedali mi ze sa uz otvaram,na 1prst, krcok mam spotrebovany,hlava nalieha,a cervikalne skore mam cs8,aj sa ma pytal ze ci ostanem v nemocnici ale ved lezat mozem aj doma,tak mi dava 2tyzdne,mam krce ako pri menzese,bolia ma krize,pichy v podbrusku,a neviem co si mam o tom myslet,ci naozej hpozi porod,alebo nebodaj budem este prenasat,a vy ste na tom ako kocky,uz mate nejake priznaky ze sa porod blizi?????????

cora73
autor
11. dec 2008

Jeezis,Petinka,nestras,ja mam termin 25.1. a este nechcem rodit !!! Tiez mavam krce a pichanie v krizoch,ale nie az tak strasne,skor mi v poslednom case byva spatne od zaludka,na vracanie,na odpadnutie a tak,ale ja som aj tak stale nizkotlakova,80/60 je moja klasika.. Beriem rano aj vecer Magne B6,lebo mam kvoli celiakii poruchu prijimania vitaminov a mineralov-cize ja sa mozem v magneziu kupat a nic,ale snazim sa to dodrziavat,magnezium by malo pomoct predlzit tehotenstvo..Hlavne oddychuj,kasli na upratovanie-zapoj rodinu..Lahko sa mi radi,ked sa sama nesetrim... 😒 😒 😒

a.d.r.i.k.a
11. dec 2008

čauko cora 🙂 písali sme si aj na mamaaja,tam som adrikacik.Tak som bola v pondelok u Oťapkovej a presunula mi termín tiež na január...na 21.1 😕 a už ma "prinútila" zostať ma MD,lebo ja aktivistka som sa ešte do robotky hrnula.Že cervix makký,presiaknutý...dofrasa a to som prvé mimčo prenášala,tak tento chlapina bude asi skor.

cora73
autor
11. dec 2008

Cau adrika,som rada,ze si sa ozvala,na mamaaja uz ani nechodim,skapal tam pes 🙂 ,a ani ty si sa uz potom neozvala..Tak to mame potom dost podobny termin,ja 25.1...Ja som na PN uz od juna,takze mi doma uz pomaly zasibava.. 🙂 🙂 🙂 Nechapem,aku dieru do sveta si este chcela v praci urobit... 😀 Uzivaj si a oddychuj. Napecene uz mas? Ja uz skoro vsetko,a vianocne upratko robia moji chlapi.. 😵
Prveho som tiez prenasala-2 tyzdne,tohto drobca by som chcela porodit nie moc skoro,ale zatial mi dr povedal,ze je vsetko ok.Dnes je asi nejaky akcny den,maly neskutocne CELY den skace a prevracia creva.. 🙂 Ozvi sa potom,co mas nove,a kedy ides Otapkovej,ja idem 18.12. na 13.30

inga77
12. dec 2008

ahoj jaja 27, tak vidim ze nie som sama na tento termin 🙂 Ako si na tom ty uz s nejakym vybavovanim porodinika, balenim a pripadne s epiduralkou? Ja sa dnes chystam vybavit si epiduralku, ktoru by som pouzila len v urgentnej potrebe. TRak som zvedava ci sa mi to podari vybavit. Inak vies co nam vsetko treba do ruzinova a aky je tam rezim? Rozmyslala si aj o nadstandarnej izbe? Vies ake su tam socialky a pristup personalu?

jaja257
12. dec 2008

Ahoj inga,
ja uz mam epiduralka vybavenu, bola som minuly tyzden,uz len ju zaplatit. Porodnika uz mam vybaveneho, idem k nemu uz 3 krat, od neho som dostala zoznam veci ktore potrebujeme, ak chces mozem ti poslat do ip. Zbalena este nie som ale veci uz mam na jednej kopke a vedla nich mam kufor. 😀 Nadstandart chcem ak bude volny a porodnicu si chceme ist pozriet na buduci tyzden v stredu, len tam este musim zavolat ci to bude alebo nie. A na tej prehliadke sa chcem pytat na vsetko co ma napadne a vsetko o rezime a tak. Ved aj ty tam mozes ist na prehliadku, ak chces cislo tak ti ho tiez poslem.

a.d.r.i.k.a
12. dec 2008

Ahoj cora.K Oťapkovej idem až 29.12,chodím do Senca.A neviem či tam budem chodiť až do konca,alebo ma potom už bude do Ružinova volať ten posledný mesiac...???
Jááááj,a napečené mám zatiaľ len linecké a pudingové rožteky 😒 Ešte by som vanilkové rožky chcela robiť a tie orechové koláčiky-sú ako "fúkané",len sa obávam že sa mi ich nepodarí vyklopiť z formičiek ako minule 😀 😀
No a to máš dobre tých svojich chlapov vycvičených,keď ti aj upracú 😵 Ja som minulý týždeň okná umyla-vysela som tam jak blbec...a chvalabohu nejak extra ani nemusím moc riešiť upratovanie,lebo sme sa cca pred 1/2 rokom nasťahovali do bytu takže sa mi darí udržiavať relatívny poriadok 😀 😀

cora73
autor
13. dec 2008

Ahoj,posledny mesiac uz budes chodit do Ruzinova,ani ja uz nechodim k svojmu...A kolace uz mam napecene,este ozdobim pernicky-robila som ich prvykrat a vlastne vsetky kolace som robila prvykrat-bezlepkove-a vsetky mi vysli.. 🙂 Este kokosove gulicky dorobim....A okna umyval manzel,ja som vcera vyzehlila zaclony a zavesy,a byt sme tiez kompletne prerabali- "od podlahy",ale ten prach je furt...Tak pa a drz sa...

zuky
13. dec 2008

... ja si nejak z vianočného upratovania tento rok "hlavu" nerobím, veď bude aj jarné 😝 😀 a čo budem robiť keď bude vonku pršať, nie? takže vtedy bude dosť času (snáď nebudem mať ďalšie hyperaktívne dieťa)...
... ja idem ešte bud. týždeň k svojmu gyn., a potom fuu, už len čakačka na pôrod..

... inak ako sa cítite vy? ja už mám pocit, že babulo je stále nižšie a aj sa mi preto ťažšie chodí...tŕpnu mi ruky a nalievajú sa nohy... 😒 to som teda dopadla, hi, ale čo človek neobetuje pre malé stvorenie 😵 a koľko ste pribrali ...ja mám "zatiaľ +18 (čo je super, keďže pri prvom som mala + 30!!! 😅 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre