Máte rovnaký dátum pôrodu?

cora73
24. nov 2008

Mate niektora termin porodu okolo 25 januara a budete rodit v Ruzinove?

a.d.r.i.k.a
13. dec 2008

Ja som ZATIAĽ pribrala "len" 11kg.No tak ale Vianoce pred nami ešte.... 😵 Pri prvom tehotenstve som sa prestala važiť keď som mala +17 😀 ,to bolo okolo 36tt...takže asi tak..

cora73
autor
13. dec 2008

Ahojte,ja uz som tiez naliata,prsty na rukach sa mi tru o seba a obrucku nenosim uz asi mesiac..Ja som do minuleho tyzdna pribrala 15 kg,teraz sa uz radsej ani nevazim... 🙂 🙂 Pri prvom som pribrala 20 kg,a nechapem,preco mi vsetci doktori nadavaju,ze to bolo vela,ze teraz tolko nesmiem,ale vidim,ze to bude rovnako a asi to tak ma byt a moje telo je tak naprogramovane a hotovo.. 😀 😀 😀 Vsak to zhodime,ked budeme lietat oklo prckov,no nie??

inga77
14. dec 2008

Ahoj jaja, prave vcera som si aj ja bola vybavit epiduralku. pytala som sa aj na ten nadstndard a vraj sa da dohodnut aj v den porodu, ak bude volny. Mozno sa tzam stretneme 🙂 Inak bola by som velmi rada ak by si mi vedela poslat zoznam veci, lebo ja by som mala ist az v pondelok po prvy krat k dr. ktory by ma mal odrodit a to neviem ci on ma takyto zoznam. Viete inak co budete mat? chlapceka alebo dcerku? ja som o prehliadke sal neuvazovala, ale ak budes mat nejake info, poprosim ta napis 🙂 dakujem pa

jaja257
14. dec 2008

Ahoj inga, poslem ti to zajtra, lebo dnes nemam vela casu, ideme na navstevu a neviem kedy sa vratime. My budeme mat dievcatko. Inac ten nadstandart je podla mna velmi dobra vec 🙂 ked nic ine aspon ma soc. zariadenie na izbe a nie jedno pre cele oddelenie. A vy co budete mat? Koho si si vybrala ako porodnika? Ak nechces pisat sem, tak my to napis do iP. 🙂

zuz11
14. dec 2008

cafte, pridavam sa ku Vam 😀
podla vsetkeho budem mat planovany cisarsky a to uz 2.1. 😀 ale to sa rozhodne v utorok v poradni 😀

snehulienka
14. dec 2008

caute.
my mame origos termin 14.1. ale sme vaacsi o 11 dni. mame cukrovku teh. a pichame inzulin. este k tomu zacinaju krcove zily. od 28tt sme lezali lebo makkol krcok. teraz uz menej lezim. pribrala som 8 kg. mam dia dietu.lekar vravel ze b som mala rodit tak po 7.1. ze vtedy ma zacne sledovat podrobne ci sa otvaram a tak..
bola som na prehliadku saly a pacilo sa mi to. aj muz bol.epi mam vybavenu. neviem ci maam dost siroku panvu na normal porod, ci nebude cisar.

funy
16. dec 2008

zuz11,

drzim palcne na dnesnej kontrole
ja som bola vcera a ziadna zmena. vobec ani najmensia.
ani zmena vahy, ani opuchy, ani nic nove s krckom...
proste nic
hehe

zuz11
16. dec 2008

takze na 99 percent mam ten cisarak 😉 este buduci tyzden utorok idem na uzv a do poradni teda do sukromnej poradni iba na oddelenie kedze dole uz nik nebude a tam uz na sto pro sa vyjadri ale vravel ze aj jazva je tenka a ze este asi stensie a aj babo ma zlu polohu takze mam planovany nastup 1.1. a cisarak na 2.1. 😀 😀 😀

funy
16. dec 2008

zuz, aspon vies kedy porodis.
to je dobre, nie?
ja by som brala uz hocico, uz sa neda nikajo lezat, ani sediet, chodit to uz ani nehovorim ako vtedy vsetko picha a stale na wc.
prave planujem ako zvladnem ist nakupit. tak si pisem rozpis, kade to najrychlejsie mojou pomalou chodzou obehnem
🙂

misutovo
16. dec 2008

Caute kocky,

tusim sa aj niektore v tom ruzinove fakt stretneme. Mam temin 1.1.09, aj ked neviem ci vydrzime tak dlho.

Na poslednej poradni som bola aj na CTG a namerali mi kontrakcie, tak si moj lekar robil sradu, ze ked chcem, tak ma hned aj odrodi 😀

Inak bola som aj na prednaske o pupocnikovej krvi, na prehliadke porodnice a aj epiduralku a muza pri porode mam zaplatene tak uz len teda cakame 🙂

Na prehliadke bola stanicna sestra fakt super a ochotne odpovedala na vsetko co sme sa pytali a aj na CTG boli sestricky strasne fajn, dokonca mi poradili ze si mam vopred vybrat mobil ak si chcem nahrat tlkot srdiecka 😉

Takze zatial (klop, klop, klop) celkom dobry pocit z ruzinova.

zuky
16. dec 2008

... cora mna ani pri prvom tehu nesikanoval gyn. kvoli vahe...hmm 😒 ..mozno by sa mi aj zislo hi 😝
... zuz aj ja by som brala planovany porod...lebo mam obavy ze ma to niekde chyti a to u mna ide potom velmi rychlo..aspon teda pri prvom mi nahle odtiekla plodova voda a to uz som bola otvorena na 8 "prstov" !!! takze preto mam obavy, radsej uz nikam sama nejdem... 😨

cora73
autor
16. dec 2008

No,Zuky,prave som sa po tyzdni odvazila odvazit a mam 77 kg,cize do toho januara to aj tak presvihnem a je mi to srdecne jedno.. 😀 😀 😀
Idu Vianoce a nebudem hladovat,ked ostatni budu mlsat.. 🙂 🙂

petinka11
16. dec 2008

misutova-prosim ta,ja idem tiez rodit do ruzinoa a chcela som sa te opytat kde a ako si si vybavila tu epidudalku a obhliadku porodnice???a kocky tak dufam ze ked to na mna pride ze sa tam z niektorou z vas aj stretnem ,nech v tom niesom sama!!!!!!a kam a aku komu chodite do poradne????ja som bola zatial u foltina a zdal sa mi v pohode

zuz11
16. dec 2008

petinak a kedy mas presne termin? ja chodim uz 9 rok aj normalne k prof. suskovi a je aj moj porodnik 😉 odrodil aj moju prvu dceru, bude dufam rodit aj moje druehe dieta a dokonca rodil aj mojho muza 😀 😀 😀

petinka11
16. dec 2008

ja mam terminou teda hned niekolko a ani neviek ktori je spravny,ale vraj ten z 14tyz.ultrazvuku a ten mam 14.1,ale osobne si myslim ze to bude skor a ty si ako na tom???

zuz11
16. dec 2008

ja mam planovany cisarak momentalne na 2.1. 😀 ale termin mam okolo 4 az 5.1. 😀 Dr by ma odrodil aj skor len ja koli tomu zvysenemu prispevku chcem az v novom roku 😀 😀 😀 a Dr to akceptuje 😉

jaja257
17. dec 2008

petinka: neboj sa, umriet ta nikto nenecha a hlavne zalezi od toho kolko zien tam bude rodit. A vobec moze sa stat ze v jednom termine budu rodit dve, ktore maju zazmluvneneho toho isteho lekara, takze istotu nemas nikdy. Skor potom treba niejaku pozornost sestrickam, kavicku alebo bombonierku aby sa o teba lepsie starali. A ja mam druhy termin 13.1. tak sa kludne moze stat ze sa tam stretneme 😀

jaja257
17. dec 2008

petinka: pytala si sa sice misutova, ale odpovedat ti viem aj ja, epiduralka sa vybavuje v suterene na cisle dveri 014, kazdy den od 13. do 14. Prides, vyplnis dotaznik, potom ti doktor nieco povie a bud ti to potvrdi alebo nie. Ked to budes mat povtrdene, tak pojdes do pokladne a tam zaplatis a doklad o zaplateni si skryjes na porod, v pripade, ze ju nepouzijes, tak ti peniazky potom vratia. Porodnica sa vybavuje v ten den ked chces ist na obhliadku (obhliadky su v stredu a v piatok)treba zavolat doobeda a zistit, ci to naozaj je a ist. Cislo na stanicnu: 0248234609. Ja chcem ist dnes, tak si tam zavolam okolo 11.00 a uvidim co mi povedia.

petinka11
17. dec 2008

jaji,ahoj ja idem dnes do ruzinova na vysetrenie,a potom by som si to isla vybavit tak ze sa tam na tej porodnici mozno stretneme aj dnes a aj v pondelok,inak dakujem moc za odpoved

jaja257
17. dec 2008

petinka, mozno sa aj stretneme 😉 a ku komu chodis an kontroly?

petinka11
17. dec 2008

jaji,asi je este skoro lebo neviem co pisem,myslela som aj dnes a aj v januari "neviem co ma januar spolocne s pondelkom"

petinka11
17. dec 2008

ja som bola zatial len raz ,isla som na nahodu, zo zlymi vysledkami a zobral ma foltin,taky mlady,ale kamoska co tam robi sestricku povedala ze je v pohode,len ma taky zvlastny humor na ktory si bud zvyknes alebo nie.a ty mas kedy prvy termin???

jaja257
17. dec 2008

petinka, ja som to pochopila 🙂 a myslela som tu porodnicu. Inac ja chodim na kontroly v pondelok.... a chodim ku krizkovi st.

petinka11
17. dec 2008

to mas super ked mas niekoho koho poznas,ja to necham na niekoho kto pojde asi okolo????len dufam ze nie nejaky elektrikar.

jaja257
17. dec 2008

mozno pojde aj ten moj a on nie je elektrikar 😀 ti hovorim, nestresuj, tam su vsetci dobri a myslim si ze aj starostlivost je dobra.

petinka11
17. dec 2008

no v to velmi dufam,a uz by som aj prijala ist rodit,dnes som si zaplatila epi tak uz nemam na co cakat

a.d.r.i.k.a
18. dec 2008

Čaute babule...Ja už chcem porodíííííť !!!! Ledva sa gúľam,fučím ako lokomotíva Thomas,po nociach ovečky rátam,čo sa mi nedá nijakovsky uložiť... 😢 veď to poznáte...
Tak držím všetkým palčeky.
A boli ste už niektorá na tej obhliadke v Ružinove? By ma zaujímali nejaké detaily.. 🙂

monika330
18. dec 2008

ja sa uz tiez ledva gulam a uz mi to vsetko lezie poriadne na nervy.. adrika a v ktorom si tzydni?/

monika330
18. dec 2008

prosim poradte mi nieco na opuchnute prsty na rukach prosiiiim

a.d.r.i.k.a
18. dec 2008

Ahoj monika,ja som v 34tt. a ty? ja s opuchaním prstov problémy nemám,našťastie,tak neviem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre