Máte rovnaký dátum pôrodu?

cora73
24. nov 2008

Mate niektora termin porodu okolo 25 januara a budete rodit v Ruzinove?

zuky
25. dec 2008

...Šťastné a veselé tehuľky aj mamičky...
... snehulienka, ja idem tiež v pon. na kontrolu...tak aby sme sa "nestretli" na pôrodnej sále, hi 😝

snehulienka
25. dec 2008

zuky, ja by som aj brala, s mojim velkym mimi by bolo dobre co najskor, inak asi cisarsky..

zuky
25. dec 2008

...jaaj, no ja neviem koľko má moje bábo...ale ja som ako slon...mám +20kg a už mi nevidno ani členky... 😕 tiež by som to mala rada za sebou...ale ešte do Silvestra by som si chcela vychutnať sviatkovú atmosféru... 😅
... no držím palce, daj potom vedieť, či si ťa tam nechali... 😉

snehulienka
25. dec 2008

ja mamsice len +9kg, ale tehu diabetes, a mimi malo pred tyzdnom 3400g... zatial je to tak ze rodim 5.1. vyvolavackou..

stellamiapiccola
26. dec 2008

dobre sviatočné ranko

no mám za sebou hroznú noc strašné bolesti ,každých 5 min toaleta čurať ledva som som sa hýbala už je trošku lepšie .

prosim vás neviete mi daktorá poradiť asi mám hemeroidy čo s tým mám mast homeopaticku aj čipky ale dako to nepomáha a vážne som zúfala od bolesti.

jaja257
26. dec 2008

ahojte babulky,
tak sa asi v pondelok uvidime, aj ja idem na kontrolu a kedze krizko st ma dovolenku, tak idem ku krizkovi ml. 😀 tak sa stretneme 😉

snehulienka
26. dec 2008

jaja na kolku ides, ja na 13.45, len ci este budem pokope dovtedy, dnes mam od rana pravidelne kontrakcie, slabe, neviem ci je to uz ono...
potom pokecame. skus ma podla foto poznat..

funy
26. dec 2008

jaja,
a mas Faktu cipky?
tie su vraj velmi dobre.....

jaja257
27. dec 2008

snehulienka ja idem na 12.30 tak asi sa neuvidime, inac aj som zacala mat kontra, zatial nepravidelne, ale su..

funy, co je to? to som este nepocula a na co su dobre?

zuz11
27. dec 2008

sprava od SNEHULIENKY:
Adelka, 27.12.2008, 8.55hod, 3270g a 50cm 🙂

tak predsa isla rodit!!! GRATULUJEMEEEEEEEEE 😵 😵

stellamiapiccola
27. dec 2008

blahoželám snehulienke moc moc 😵 😵 😵

cora73
autor
27. dec 2008

Takisto blahozelam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

funy
27. dec 2008

snehulienka,

GRATULUJEM.
to bolo nejake necakane, nie? 🙂 🙂 🙂

zuky
28. dec 2008

Fiiiha snehulienka, tak si "nepočkala"? Pripájam sa ku Gratuláciám !!! Tak to už máš za sebou....ti závidím...keď sa budeš cítiť lepšie, napíš ako sa to udialo a či si spokojná so službami... 😵

jaja257
29. dec 2008

snehulienka, no gratulujem ku dcerke. Super, zavidim , ze to mas za sebou. Potom napis ako bolo. 😀

zuky
31. dec 2008

...ahojte, tak my sme nevydržali a včera sme sa narodili...Laura 2650g, 41cm

cora73
autor
31. dec 2008

Zuky,gratulujem a zelam vsetko naj naj !!!!!

A vsetkym ostatnym zelam krasneho Silvestra a stastny Novy rok 2009 s nasimi drobcekmi.. 😀 😀 😀 😀

stellamiapiccola
31. dec 2008

zuky

blahoželám a držte sa všetko naj naj naj 😉
Všetkým Šťastný Nový rok 2009

funy
1. jan 2009

zuky,
GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM

a vsetkym zelam SNR a zdrave deticky

ja mam KO zajtra, tak sa hadam maly uz rozhybe 🙂 🙂 🙂

funy
1. jan 2009

jaja, tie cipky su velmi dobre na zl. zilu.

a.d.r.i.k.a
1. jan 2009

Želám všetkým všetko dobré v Novom roku,hlavne veľa veľa zdravia,lásky,pohody a spokojnosti !!!! 🙂
....a porody,na ktoré budeme v dobrom spomínať.... 😉

jaja257
1. jan 2009

zuky, gratulujem a vela zdravicka 😀

Ja som bola v utorok na ultrazvuku a mala ma uz 3700 g a dali nam novy termin 6.1. tak uvidime, a 7.1. mam mat kontrolu, najradsej by som ju uz mala vonku pri sebe.

zuky
1. jan 2009

Babulky dakujemeee, tak sa niektorá poponahlajte, mozno ma este zastihnete na odd 😝

alisve
1. jan 2009

Ahojte tehulky 😉
V prvom rade vam chcem vsetkym zazelat vsetko naj v novcom roku, hlavne rychle a bezbolestne porody 😉 😉 😉
Chcem sa vas opytat, ako funguje poradna v Ruzinove, teda kedy su ordinacne hodiny, a kde, ci sa to da zistit na nejakom tel.cisle a ci kazdy lekar ma presne urcene v ktory den a cas ma poradnu.Asi chrlim moc otazok, ale uz sa tam budem musiet hlasit a kedze uz nie som z BA, tak sa mi nechce behat s bruchom akoo svet a dvoma detmi 100-krat do Blavy 😖 🙂 Ja mam sice termin podla PM az 2.1. ale podla sona mi ho doki posunul na 22.1. a aj sa citim na to, ze drobcek pride na svet v tom 38tt(teraz koncim 36tt), lebo aj moji dvaja starsi certici sa narodili o 2tyzdne skor ako mali termin 😀 😀 😉

Neviete ako je to teraz na nadstandarde? Pocula som, ze ho prerabali?Je to pravda?..ja som tam posledne rodila pred skoro 3 a 3/4 rokom, takze sa mohlo kadeco pomenit 😵 😵 ...dufam ze k lepsiemu 🙂 🙂 🙂

snehulienka
2. jan 2009

baby, odhlasujem sa z januara

my mame adelku 27.12. 3270kg, 50cm. rodil ma krizko ml. a bol uplne vynikajuci, odporucam. potom ma bol este velakrat pozriet ci som ok. proste kapacita.
porod som mala relativne rychly na 1.rodicku..
drzim vsetkym palce.

alisve, co chces vediet o nadstandarde, pis do ip, teraz mam malo casu sem prist.

baby, tu je co som pisala do inej temy...

takze ako to cele bolo. ratam ze aj tam naraz nenapisem vsetko, takze 1. cast

ako viete skracovali sa mi kontrakcie. isli sme s muzom spat. on spal asi 1 hod, ale mne sa este viac skracovalo, tak 10 min. potom 8, 6 a tak. to uz nemohol spat a sme sa rozhodli ze ked bude takych 5x menej ako 5 alebo 5 tak ze ideme do nemocky. najprv ze pockam do rana, nech lekar chudak nevstava ku mne.

tak sme potom vyrazili 1.30 v noci, viezol nas kamoskin muz zo sused domu. najprv mu vraj nechcelo nastartovat auto...vola matke ze ideme. kukala jak puk. volam dokimu, ze on je v trencine, ja ze jeeeezis maria.a on ze ked ma vysetria nech volam a ze on je za hodinu v BA. reku super.
skontroloval ma sympos doki mlady, tak som si povedala, v najhorsom ma rodi on. bola som len na 1.5 cm. vraj muz ma ist spat domov, tak som ho poslala k matke co byva blizko. ja vraj mam oddychovat, ze este budem potrebovat vela sily. tak som isla do izby cakateliek. jedna baba tam bola a spokojne odfukovala co ma neskutcne vytacalo, kedze ja som mala 3-4 min kontrakcie. ozaj a este mi dali 2 cipky, tak som sa vyondila co celkovo napomohlo rychlejsiemu priebehu. tak si tam lezim a funim a dokonca som medzi kontrakciami mala mikrospanky. zacalo to byt brutal silne v porovnani s tym co predtym, epidural som okamzite rozhodla ako jedinu moznost.potom som si uz povedala ze to je moc silne a idem povedat sestricke, kukla ma ze 4cm. pichli epi 5.30 ale az na 2.x lebo nejaku zilu ci cievu trafili co nebolo dobre. volala som dokimu ze uz je cas. a muzovi nech pride od matky.

tak 2.cast.
tie bolesti co boli tesne pred epi, je ako ked mas riadne silnu ms a tak to znasob tak 5timi. ale drzi ta pri zivote ze to o minutu skonci a vydychnes si na chvilu, na tu dalsiu uz nemysli len na tu ulavu co ta caka, ked tato odide. nechapem jak mozu baby rodit bezepi, su to velke hrdinky v mojich ociach..
lezala som na monitore, epihned zabrala, citila som ze sa furt nieco deje v bruchu ale inak vsetkym som mohla hybat.brucho som mala take merave ako strpnute. po hodine mi vyprsala epi a tak som si dala pichnut dalsiu. to uz alebolo ine, lebo som citila ze mi strasne treba na velku. dosiel muz a moj doki. doki ze ked chcem aby somsa trochu poprechadzala a vycurala.kukol ma a bola som tusim uz aj na 8cm. povedala som mu ze mi o par minut skonci epi. potom ma kontroloval a vyslovene som citila ze mam hlavicku medzi nohami a on ze ma aj vlasy.tak som sa potesila ze ma vlasy. zachvilu prisiel omakal ma a ze ideme rodit. zrazu sa vsetci zhrkli okolo mna, kopec ludi, co mi bolo uz fakt jedno. som sa sustredila na to co som sa naucila na civceni. tlacila som asi do 10x na 3 kontrakcie bola von. valali sa mi tam po bruchu. povzbudzovali ma, boli tam asi 3doki.pred poslednou kontrakciou som sa pytala ako sme daleko, co som vedela ze uz sme tam lebo som citila kopec kosti medzi nohami. ze ma nastrihli som netusila. potom zrazu vyslo babo, videli sme to, muz stal za mnou a pomahal mi a vsetko videl lebo je vysoky. neprislo mu to nechutne a bol velmi rad ze tam bol a nesedel doma.trvalo to 10min a bolelo ma to menej nez tie kontrakcie. malu hned zobrali ocistit, tak someste zmenezovala muza nech ju ide odfotit. ked plakala 1.x tak somsa skoro rozplakala.
hned mi ju prilozili k cici ale neviem ci to bolo nieco platne lebo bola len tak bokom a neviem ci doslo k nejakemu vyznamnemu kontaktu s prsom, asi hej. este sme sa snou vyfotili. a zobrali nam ju. muz videl aj placenu aj jakmi trci snura..proste cely masaker.
potom ma doki sil. 5 stehov. este sme tam boli asi 3 hod. uchytkom som pospavala. vedla rodila nejaka baba co mala epi uz od polnoci. a potom jej asi uz nedali,neviem preo, ale riadne vzdychala a nakoniec ze ju beru na sekciu..chudera si vytrpela.
potom mapreviezli na nadstandard. tam som asi hodinu spala. sama na izbe.malu mi opar hodin doniesli,ze staraj sa.cize po 6 hod od porodu.
zachviludoviezli dalsiu babu, rodila 4.x bez epi. fajn baba.celkom sme si sadli za ten cas.
potom som sa naucila prebalovat a skusala som prikladat. ja sprosta som davala len bradavku,lebo somnetusila jak sa to v praxi ma.takze moje bradavky vyzerali dost zle. ako kojit som sanaucila az asi 3.den.odvtedy som ani neprikrmovala milekom.mala tusim prvu noc malo spala.druhu noc tiez a tretiu spala ale druhe mimi na izbe vystrajalo a tak som sa nevyspala.dalsiu noc zas buntosila.treti den som uz sama kupala.skoro som malu utopila,lebo ked som ju mala na bruchu tak sa mi nasekundu prevazila na hlavu, ale aspon viem ze naco si dat pozor.
cele hodinysom sledovala adelku ako telku, ake robi ksichty atak.
muz ma dosiel kazdy den kuknut. najlepsim darom od navstev bola voda, lebo som ju pila na hektolitre.
stehy ma dost boleli a teraz boli este viac, uz nech su prec.
ozaj cukor-teh diabtes. mala ho mala dobry. ja tiez a na vizite sa pytam kedy mi zistia zemozem vysadit inzulin.doki ze to mam ist za svojou diabetologickou, kukala som jak puk, to ako o tyzden ked jeona v robote mam sa s malou trepat zase na dia? tak na dalsi den som sa inej doki opytala co s tym, hned mi zobrali odbery a zedalsi den si mam robit profil, to som furt frcala na inzuline. hodnoty ze 3,7 a podobne, co bolo podla mna hypo anie dobre.
nakoniec ze vysledky mam celkom ok, ze nemuim pichat inz, ale mam ist za diabetologickou. a keby mam cukor nad 10,zemam pichnut inz. dnes som sa nemerala.
mala bola trosku zlta atak do poslednej chvile sme nevedeli c pojdeme domov alebo nie a aj mne este robili cukrove odbery. doki povedala ze mam ist domov az dnes a ja ze ci nemozem uz vcera aona ze ok.este ze som sa spytala.
moj doki bol zlaty, bol ma tam casto kukat ci vsetko ok.
inak nadstandard..jadlo studene. kupelna desna. plesniva ,pomoc.
prvu noc adelka od 20.00 so 8.00 jedla 9x. saci vam. cicia naraz malo, strasne saunavi, funi pri tom jak jezko a potom ma zachvilu budi. skusim to vyresit odsavanim.lebo takto neviem kedy sa mi to poriadne spusti, ked neni dopyt mnozstevny. moja mama bola u nas do dnes vecer a co bolo super navarila aj vcera aj dnes, ale neskutocne mi liezlananervy ze comam anemam ako robit, az som jej asi 3x povedala ze ju poslem domov.len mi robila nervy. dnes mala uz na nas skusala svoje triky. tvarila sa ze ma velky problem, kedsme ju polozili do postielky,lebo sa jej zapacilo ze ju tu traja nosime na rukach a odgrgavame.a riesime preco place. cely den malospala, hadam bude v noci. inak vacsinou ani neodgrgne, neviem preco.dnes sme s muzom uz kupali bez mamy a sme tu ako taki naozajstni rodicia.
cosi velmi pochvalujem su musle-zberace od aventu. odkedy si ich davam bradavky mam uplne lepsie nez bez nich.
skusala som avent odsavacku rucnu aa som nebola schopna si to s nou robit,lebo bolelo. v nemocke mali elektricke medely a tak som vyskusala a velmi sa mi pacila. uz ju mam. aventku som predala jednej babe co tam bola co ju poznam.
drzte palce nech dnes spi lepsie, resp. oddnes...
je to ulava byt doma. v nemocke je sice boli odbornici , ale nedalo sa tam ani na polhodku pospat, furt nieco od nas chceli..a napr nas budili tak o 5.30 -6.00 aku mame teplotu a tak...clovek konecne zaspal po prebdenej noci...
ostali mi asi 2 kg navyse. brucho mam male. skoro ako pred tehu. niekedy provokacne dodam do albumu.
drzte sa vsetky, ja som mala podla mna vzorovy porod, aj vam take prajem.
a vidit nakoniec mala nebola vobec taka velka ako sa javilo a na zaklade coho som pichala inzulin.neviem ci zbytocne. ale dolezite ze sme zdrave a ze mame z adelky aj s tatom radost.

snehulienka
3. jan 2009

Ahoj Snehulienka, tu je manzel Funy:
Funy dnes o 19: 07 uspesne (po 16 hodinach trapenia) porodila nasho syna: 3,85 kg a 52 cm. Poprosila ma, aby som tu dal vediet dievcatam. Prosim preposli info do diskusnych for. (Neviem, kam vsade prispievala).
Dakujem velmi pekne
Funiak

jaja257
6. jan 2009

halo, je tu este niekto kto neporodil? Alebo som naozaj taka zabudnuta a barborka nie a nie ist von. Nechapem, preco sa jej nechce. Uz sme presvihli jeden termin a druhy mam dnes. a stale nic. To je fakt zufale.......

zuky
6. jan 2009

... jaja vyčkaaaj aj na vás príde rad, samozrejme ťa chápem 😉 ...vraj pomáha sex 😅
...my sme ešte v nemocnici, zasiahla nás žltačka....ale konečne dnes sme sa dozvedeli dobrú správu, že sa ide domkoooov 😀 ...tak tu ešte vydržíme tých 6 hodín /toľko im trvá kým napíšu prepúšťacie správy/

stellamiapiccola
6. jan 2009

ahojte tak dnes sme sa vratili z nemocnice v piatok 3.20 mi odtiekla plodová voda a o 7.00 som bola na sále Leonardo sa narodil 7.15 48cm a 3120g.som rada že je to zamnou

petinka11
6. jan 2009

ahoj jaja,no ja som mala prvy termin 2.1 a nic ani naznak dalsi mam 9:1,potom 11.1 potom 14.1 a nakoniec 21.1 tak si vies predstavit aka som hotova,a to mi doky povedal uz v 34t.ze navydrzim ani 2tyzdne!!!!!!!chcem uz to mat za sebou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre