Nájdu sa tu maminky z Ivanky pri Dunaji a Zálesia?

titkovamiriam
13. dec 2006

Su tu maminy z Ivanky a zalesia

tinasc
5. feb 2009

ahojte, no mne by to bolo jedno, do ktorej, ja by som bola celkovo rada ,keby mi ju do Ivanky zobrali, ale neviem, nemáme trvalý pobyt atď... no nič.
U ORL všetko v poriadku, Ivka má nejaký vírus, musíme ísť na imunológiu. Na očnom všetko v poriadku, videnie má ako orol, očká má v poriadku. Inak ja som bola krátkozraká, takže to kľudne môže podediť po mne.

titkovamiriam
autor
6. feb 2009

ahoj!tak to je super 🙂

tinasc
7. feb 2009

ahojte 🙂
hej to je super, že vyšetrenia v poriadku. Lenže dnes mi pripravila rušné predpoludnie. Slečna totiž zhltla kľúčik 😔 a hrozne som sa zľakla. V prvom momente som nevedela čo robiť, no ale čo sa dalo robiť, leteli sme na Kramáre, na rentgen a mala ho tam (lebo som si nebola istá, či si nevymýšľa, ale mala ho v ruke a nikde som kľúčik nenašla) bol v žalúdku. Dostali sme len ponaučenie ako sa správať a musím jej skúmať stolicu 😀 takže slečna bude kakať teraz do nočníka, čomu sa ešte stále bráni, ale nepomôže si 😉 dúfam, že to z nej vyjde prirodzenou cestou, povedala dr. že na 90% to vyjde. Ak do týždňa nie, musíme k lekárovi ☹

titkovamiriam
autor
9. feb 2009

tak prijemne tlacenie 🙂 .mna by asi tiez skoro porazilo 😒

janula203
9. feb 2009

waw tinka.....to mas ale mile dievcatko....ja obcas uvazujem, co by sa mohlo stat, teda ti moji su divosi....ked bola janka mala, bezne sme sa hrali s kinder hrackami, a v puse mala cokolvek, ale neprehltla....a majusko je rovnaky, tak len ucim vypluvat....jejda.....verim, ze si bola v soku, mna by asi tiez porazilo...ale stava sa deti su take...o par rokov z toho bude usmevna pikoska

titkovamiriam
autor
9. feb 2009

marek nastastie nedava veci do ust 🙂 a keby tak pockam az by to vykakal,ak by som vobec zistila ci nieco prehltol.jeden cas tu v niakej teme mamicka cakala az jej dieta vykadi plosku baterku 😅 -marek by sa k niecomu takemu este nedostl.

tinasc
9. feb 2009

čaute, no zatiaľ kľúčik nevyšiel, ale zatiaľ z toho nerobím drámu, veď doktorka povedala, že to bude až za pár dní 😀 ja si myslím, že ona ho ani prehltnúť nechcela, smola je, že niekedy ešte dáva veci do úst a toto sa jej vypomstilo, asi ho mala v ústach a zašiel tak hlboko, že už len prehltla, to asi nebolo úmyselne 😉 no čo už, narobila mi starosti, hlavne teraz mám akoby za trest že som na ňu nedala pozor, keď jej musím pozerať stolicu, no niekedy mi je všelijako ☹ 😖 všetko malé z hračiek som jej vyhodila, kinderká nekupujeme, dávam pozor, či niečo nedáva do pusy, ale niekedy sa to ustrážiť nedá 😉 ale dlho to už nerobila, tak neviem čo ju to napadlo.

titkovamiriam
autor
10. feb 2009

to vieš deti,tie napadne všetko možne 🙂 .aj marek sa vcera postavol na prazdnu krabica a ta pod nim rupsla-viac sa zlakol ako buchol a reval ako besny ☹

janula203
10. feb 2009

no....tak ked som bola tehotna s majuskom, tak asi v 8.mesiaci sme s jankou boli dva razy na chirurgii....raz si pretla obocie o hranu stola...a druhy raz, nahoda...vsade mame na zasuvkach chranice, a jeden jediny raz manzel zabudol dat, a ja zhodou okolnosti som nechala pri posteli kovove sponky, a co janka urobila? stricila tam jednu....chudatko, popalilo jej to prstek, ale stastie, ze len to......tiez som skoro z nej porodila...velmi som si to vycitala, ale co uz, deti su sidla...a tie moje dve....hotove striebra...

tinasc
10. feb 2009

ahojte, no Ivka mi toho už navyvádzala... ani to nerátam a radšej si to ani nepamätám 😀 ale nikdy sa to neskončilo horšie ako udretím, len toto bol zatiaľ najhorší prípad 😀 zatiaľ kľúčik nemáme, takže čakáme na ďalší pokus 😉 dnes bolo desné počasie, úplne sme zmokli 🙂

titkovamiriam
autor
11. feb 2009

no pocasie bolo otras-najprv sneh a potom lejak ☹ ,rano som sa skoro natiahla do tej vody plackanicovo-zamrznutej 😠

tinasc
11. feb 2009

ahoj, ja som sa tiež včera skoro natiahla, stále som sa šmýkala, dala som si nevhodné topánky, zmokli sme ako myši, inak dnes počasie tiež otrasné 😠 Ivka bola mrzutá, dnes nemala svoj deň 😀

tinasc
16. feb 2009

no ahojte, tak kľúčik je už vonku, chvalabohu, máme o starosť menej, zase také menšie starosti ako kontrolovať Ivku, či niečo nemá v ústach, stále ju kontrolujeme, no ale čo narobíme, chvíľu nám bude trvať, kým jej zase budeme v tomto veriť 😀
včera sme boli na muzikáli Fontána pre Zuzanu, bolo to super, dobré výkony, dobrá muzika a atmosféra 🙂

titkovamiriam
autor
23. feb 2009

ahojte no tyzden som prazninovala a nikto nepise-chvalabohu ze je vonku 😀 ,ja sa tiez chystam na fontanu-no len chystam neviem kedy pojdeme 😠 .
co hovorite na sneh-dnes som mala do prace trosku viac chodenia lebo nesiel kolega tak som slapala az k sakalovi v tom snehu 😀 a bola som prekvapena ako vsetko bolo odhrnute,no samozrejme az na firmy ktore sa nato vzdy vykaslu 😲

tinasc
23. feb 2009

ahoj, no boli prázdniny, aj som sem nakúkala, či niekto nenapísal 😉 no ten sneh dnes to bola teda nádielka, som sa potrebovala dostať do Ivanky a auto sme museli skoro odhrabovať spod snehu, vážne takú kopu som ani nečakala 😀 a potom keď sme sa vracali domov, tak sem prišli po kolená premočené 😉
inak dievčatá, neviete náhodou, alebo sa vám dostalo do uší aká je situácia v Ivanke so škôlkami??

titkovamiriam
autor
25. feb 2009

ja idem na slnecnu v pondelok tak potom dam aktualne info

tinasc
25. feb 2009

dík. My ideme dať v pondelok do Zálesia prihlášku, dozvieme sa až v apríli, či ju zobrali. V Ivanke na Hviezdoslavovu sme prihlášku už dali, ale to nepredpokladám nejaký úspech 😒

titkovamiriam
autor
25. feb 2009

ja ani neviem kedy vlastne daju vediet-boze to su stresy ☹

janula203
25. feb 2009

Ahojte dievcata...ja akosi nestresujem, ale asik sa zacnem...no dufam, ze nam janulku vezmu...ozaj miriam, a na slnecnej je kedy zapis?
Ja uz uvazujem aj maleho na buduci rok pe pripad zapisat

titkovamiriam
autor
26. feb 2009

od 1.3.

tinasc
26. feb 2009

ahojte, no poviem vám to naozaj sú stresy, dnes som sa dozvedela, že v Ivanke asi nemáme šancu ☹ ale nejako sme s tým rátali. Idem dať zajtra potvrdiť prihlášku do Zálesia k doktorke, neviem či to nie sú vyhodené peniaze, však to nie je lacné. Na Slnečnú tam sa asi nejdem ani pýtať.

titkovamiriam
autor
27. feb 2009

no ved ja uvidim v pondelok 😀

tinasc
27. feb 2009

ok, daj potom vedieť. Nikde to nie je ružové, doktorka spomínala, že aj inde v dedinách majú riadne problémy ☹
prajem vám príjemný víkend, dúfam, že nebude upršaný 😉

titkovamiriam
autor
2. mar 2009

tak cerstva sprava zo slnecnej:prihlaska prevzata beru do 31 marca-no ucitelka to nevidela ruzovo,vlani len tam nevzali 22 deti a sytuacia sa nezmenila.zevraj v bernolakove stavaju novu skolku a tu nic,rozmysla sa podla toho kolko bude deti prihlasenych ze vsetkych predskolakov supnu do skoly a potom sa deti niak prerozdelia ,tak mozno skoncime aj v inej skolke uvidime ked sa ozvu.priatel to siel hned aj dat potvrdit k lekarke a zajtra zanesiem 🙂

tinasc
2. mar 2009

ahoj, tak potom mám dobré informácie, že vraj je jedno, kde dám v Ivanke prihlášku, aj tak to bude obecný úrad rozdeľovať a rozhodovať a možno sa decká umiestnia aj v inej škôlke ako sa prihlásili. Je to fakt nanič, keď chceš dať decko do škôlky, ja som už u doktorky potvrdzovala tri prihlášky a viac ani nebudem dávať 😒 ďalší rok doma by pre nás už naozaj nebol dobrý ☹

titkovamiriam
autor
4. mar 2009

no a co mate kocky nove okrem nervov zo skolok_

tinasc
6. mar 2009

ahojte, no my riešime tvrdohlavosť a neposlúchanie, ale to riešime priebežne, len teraz je to akési intenzívnejšie. Niekedy je to riadne o nervy, doma je Ivka dobrá, hrá sa, ale vonku neposlúcha, už musím vyzerať riadne trápne, ako Ivku stále upozorňujem, hreším, volám na ňu, usmerňujem 😀 no ale čo mám robiť, keď sa mi rozbehne priamo na cestu, alebo oproti autu???? inak nervy zo škôlok sú tiež, už aby som vedela, na čom sme, lebo už sa budeme musieť pohnúť ďalej 😉

janula203
16. mar 2009

ahojky dievcata, kedy asik budu chodit vyrozumenia skolok, ci deticky prijali....normalne trpnem :o((

titkovamiriam
autor
16. mar 2009

ahojte-neviem kedy daju vediet ale asi po 31 marci,

inak v sobotu som bola na sutrovke na snezienky a wigwam bude zasa fungovat,zobral si to Butika a bude tam robit aj detske ihrisko.

tinasc
16. mar 2009

ahojte,
no vyjadrenia zo škôlky by mali chodiť asi do 15. apríla, alebo do konca záleží od škôlky, každá to má inak. Inak ja mám informácie, že vraj deti, ktoré nemajú trvalý pobyt v Ivanke majú minimálnu šancu, ale držím vám palce, nech to vyjde 🙂
Miriam to je super správa, my na šutrovku chodíme radi, tak sa teším 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre