Nájdu sa tu maminky z Ivanky pri Dunaji a Zálesia?

titkovamiriam
13. dec 2006

Su tu maminy z Ivanky a zalesia

paprikacervena
23. júl 2013

Ahojte, v sept sa nam ma narodit prve babo a ja zacinam uvazovat o pediatrovi. Sme z Bernolakova, ale vy v Ivanke vraj mate dobreho detskeho lekara 🙂 Poradite mi? Ake mate skusenosti? Ratam s tym, ze za lekarom budeme dochadzat. Zatial sme sa nerozhodli, ci lekar v Ba, Velky Biel, Ivanka alebo Senec. Uz maminy, ake mate skusenosti, nejake vyhody/nevyhody nemat lekara priamo pod oknami? Totiz, zatial si to neviem velmi predstavit, prevlacat male babatko, popr aj starsie dieta s teplotou. Dakujem

deni5982
31. júl 2013

@paprikacervena ahoj paprika🙂 kedy mas termín a kde budes rodit? tiez cakáme prvé babatko, termín mám 7.sept. a cerstvo sme sa pristahovali do Ivanky z Kosíc. Tu v Ivanke nikoho nepoznám, som tu sama, celá rodina na východe. Tiez hladám nejakého pediatra a kedze manzel pracuje v BA a moze sa stat ze niekedy budem potrebovat k lekárovi a akurat bude v práci, ja bez auta a autobusom cestovat za lekarom do BA mi príde s malým bábom obtiazne,tak som sa rozhodla pre miestnu pediatricku na tej babyclinic..má dobré ohlasy, chcem íst za nou v najblizsích dnoch, ci nás vezme.

paprikacervena
31. júl 2013

@deni5982 ahoj, zatial planujem porodnicu antolska, ale viem, ze je tam dost plno. Nie som 100% rozhodnuta, ale je to vysoko pravdepodobne. Termin mam 23.9. A ako pediatricku som sa vcera rozhodla, Misikova z Ivanky. Tiez sa jej planujem cim skor ozvat, hlavne zistit kde presne sidli. Prijemne posledne tyzdne 🙂

mimave
31. júl 2013

@paprikacervena v zdravotnom stredisku pojdes uplne zozadu budovy, vojdes cez dvere a das sa do prava , je tam na konci chodby, je ozaj dobra 😉

paprikacervena
31. júl 2013

@mimave dakujem

deni5982
1. aug 2013

@paprikacervena Ahoj, akurat som bola za Dr. Mišíkovou, velmi príjemná..Vravela, ze v dohladnej dobe zverejní oznam, ze uz neprijíma nové babatká, lebo má toho vela. Tak ak chces chodit k nej, kontaktuj ju cím skor. Hovorila som s nou mozno 5 min ale bola mi velmi sympatická, mám z nej dobrý dojem. 🙂

paprikacervena
1. aug 2013

@deni5982 juuuuj dakujem, pokusim sa to zariadit cim skor

mimave
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nespokojnysmolko
13. sep 2013

Dobry den mile mamicky,

po nie dobrych skusenostiach urcite neodporucam skolku Smolkovo. Na prvom mieste majitelov nie su deti, ale ich vlastny zarobok. Ked mate zaujem, viac info v IP.

mimave
19. sep 2013

@nespokojnysmolko tajnosti? po takomto prispevku by si mala /mal napisat normalne co sa stalo, nie osocit tu niekoho a robit tajnosti🙂 mna by to zaujimalo co sa tam take zle deje a nemyslim to rypacne, takyto prispevok im tu nenarobi moc dobre tak by si mala/mal byt ferova/vy a vyjadrit sa jasne, nie?

nespokojnysmolko
20. sep 2013

@mimave samozrejme nemam problem sa vyjadrit. Myslim, ze je fer, ze ked si majitelia stanovia, ze budu mat jeden tyzden ako sanačný, teda 1/4 mesiaca, co je zaroven aj 1/4 skolneho, tak by bolo fer, keby to rodicia nemuseli platit. Vsak rodicia sa nerozhodli dobrovolne, ze tam dietatko nedaju.

Po dalsie: zamestnavaju aj brigadnicky, ktore napr. nevedia prebalit dieta, jedna dokonca dala dietatku po zadku. Uz tam ta slecna samozrejme nepracuje.

Po dalsie: na strave setria neuveritelne. Jedla ako spagety s kecupom, 5x do tyzdna chlieb alebo pecivo s rastilnym maslom, segedinsky gulas a pod.

mimave
20. sep 2013

@nespokojnysmolko toto je prva zla reakcia co som na nich pocula, praveze si ich kazdy chvali, deti maju spokojne co som pocula a rodicov tiez. neviem ci sa da setrit na jedle pre deti, ty co varis doma ? ja tiez davam malemu aj cestoviny, aj viac krat do tyzdna niekedy, nemusi mat maso kazdy den, zas take zdrave to nie je. a chlebik nas maly papa stale, co ine mu dat? ved neverim ze natierku ma kazdy den taku istu, ci? a k tej po riti... majitelia nemozu za to ze zlyha ucitelka a ked uz tam nepracuje tak to podla mna prave svedci o tom ze to maju dobre zariadene ked vyvodili dosledky. ja z toho co viem tak tato skolka je velmi dobra, ale je samozrejme ze sa musi najst aj nespokojny clovek, ved sto ludi, sto chuti.

nespokojnysmolko
20. sep 2013

@mimave samozrejme 100 ludi 100 chuti, zial nie sme jedini nespokojni 😢

Ak ty davas tvojmu dietatu jest 5krat tyzdenne rastlinne maslo, je to tvoje rozhodnutie. Myslim, ze nejaku pomazanku urobit by nemal byt az taky problem. Samozrejme treba mat na to cas a chut.

cicuska166
20. sep 2013

Dobrý deň.
milí rodičia, píšem k Vám ako majiteľka škôlky Šmolkovo. Sama som mamička a túto prácu robím, lebo ma veľmi baví a naplňa. je to krásne vidieť pokroky vašich detičiek a ich usmiate spokojné tváričky.
Rada by som sa vyjadrila k našej škôlke. Sme súkromná škôlka Šmolkovo . Ivanke pri Dunaji pôsobíme 1,5rok. Sme otvorený od 6:30 - 17:30hod, Sme otvorený aj po pracovnej dobe, prístupný aj cez víkendy a rodičia majú k dispozícii odvoz a dovoz detičiek ZDARMA. Okrem posledného augustového týždňa sme zatvorený nakoľko musel prebehnúť sanitačný týždeň (malovali sme školku, dezinfikovali hračky, postielky, umývali okná) ak si niekto myslí že sa to da stihnúť za jeden víkend nakoľko si všetko robíme sami, lebo naša finančná situácia nieje taká ako si niektorý predstavujú (ale to je už iná téme k podnikateľom ktorý sami vedia, že v dnešnej dobe nieje nič ľahké) Za tento týždeň sme pripravili našu škôlku tak, aby sme mohli uvítať vaše detičky 🙂 Čo sa týka školného každému rodičovi bola odrátaná a vrátená suma za stravné ktoré mali predplatené. Za tento týždeň sme museli zaplatiť nájom aj pani učiteľky,(alebo že by sme sa dohodli z majitelmi že sme zatvorený, prosím odrátajte nám to z nájmu :D ) Ale poriadku,každý máme na to svoj názor, my sme prístupný k všetkému a nemáme problém sa z rodičmi dohodnúť, ak nám to oznámia skôr,(že momentálne ich nepustí finanč. situácia) už sme mali prípady že nám rodičia nezaplatili, prípadne nám poslali len časť z opatrovania a pod. Veď sme ľudia a vieme sa dohodnúť. Všetko je o komunikácii, ktorá je medzi ľudmi veľmi dôležitá, preto prosím všetkých rodičov, aby ak sa im niečo nepáči, mi hneď zatelefonovali, prípadne ma v škôlke odchytili, aby sme sa dohodli a vedeli postupovať ďalej.
Čo sa týka stravy v škôlke : tú dovážame zo štátnej škôlky z Turne. Strava splňa všetky kritéria predškolského stravníka. Je obohatená o ovocie, zeleninu, nátierky , mliečne výrobky a pod. Čo podotýkam detičky si pýtajú väčšinou z obedu aj duplu 🙂 Čiže majú nad rámec stravu za ktorú si samozrejme nepýtame žiadne peniaze.
Čo sa týka zamestnancov máme p. uč. Mgr Michaela Š. , ktorá sa vašim detičkám venuje počas celého dňa, učíme ich správnemu stolovaniu, hygiene, učíme ich na wc a pod. Ďalej k nám chodí učiť hudobnú výchovu p. uč Zuzana Andrejcová autorka prvéhoo hudobného šlabikára na Slovensku (učí detičky správnej notizácie a pod) Máme anglický jazyk pod vedením p.uč. Moniky L. (má veľké skúsenosti z vyučovaním anglického jazyka iných škôlok) Zumba v našej škôlke je pod vedením Mišky H. (Malinovo zumba) Tvorivé dielničky, v celkovej sume majú rodičia aj narodeneninové oslavy ( nemusia deťom nič nosiť do škôlky, všetko zabezpečíme) a mnoho ďalšieho. Každ mesiac k nám budú chodiť psíkovia, aby sa detičky naučili ako sa k zvieratkám správame a pod.
V škôlke máme k dispozícii aj našu brigádničku Vierku R. (pracuje u nás už rok)je osvedčená a rodičia si ju volajú aj na stráženie k sebe domov) pracuje u nás vtedy keĎ nastane choroba u p. učiteľky. Neviem ako inak sa riesi taká situácia ked niekto ochorie, asi by nebolo správne aby chodila chorá medzi vaše zdravé detičky. Ak máte neaké návrhy sú vitané 🙂
To je tak v skratke obsahu našej škôlky, ktorej sa naplno venuje a naďalej budeme, Máme ja prac.zošity, týždenné plány, mesačné plány)
Momentálne máme plný stav v škôlke. Sme prístupný a otvorený k všetkým rodičom. Poskytovali sme zľavy z opatrovania, poskytujeme deň zdarma, odvoz a dovoz.
Chcem sa poďakovať všetkým rodičom za pozitívne i tie negatívne referencie!
Zároveň vás milí rodičia chcem poprosiť, aby sa predišlo takýmto nepekným a možno aj nepravdivým článkom, aby sa najprv informovali o situácii v škôlke.

Ak máte nápady, návrhy ako vylepšiť našu škôlku sú vítané 🙂 Sme prístupný všetkému.
Tešíme sa na vaše detičky a urobíme všetko preto aby sa u nás cítili skoro ako doma 🙂
Prajem pekný všetkým pekný usmievaví deň 🙂

Zajačiková Katarína
www.smolkovo.sk
https://www.facebook.com/pages/Šmolkovo/1508764...

cicuska166
20. sep 2013

neskopojny smolko. Asi by bolo trosku fer sa najprv porozpravat z majitelmi,nie sa takto dozvedat taketo informacie. K tej strave to dost zaskocilo aj samotnu p.kucharku. Este raz dakujeme za take negativa. Ak je niekto nespokojny treba sa porozpravat,takto to dospely ludia neriesia a myslim mi da za pravdu nejedna mamicka.

samulko123
20. sep 2013

môj syn chodil do Šmolkova vyše jedného roka, bol tam maximálne spokojný, čo pre mňa ako matku je prvom rade. Nemám pocit, že by na strave šetrili resp. by strava nevyhovovala normám detskej stravy. Je to stravovanie ako v iných škôlkach - štátnych i neštátnych. V iných súkromných škôlkach je zavreté tri týždne - mesiac - a tí rodičia to musia platiť, nakoľko zamestnanci chodia do práce, nájomné či energie platiť musia. Pokial si dobre pamätám aj v Zmluve s Čarovným domčekom, Hrubá Borša i v Zmluve so Šmolkovom to bolo uvedené.
Ak by som mala na výber zo strany financií - tak nechám syna v Šmolkove 🙂 Po traume z prvej škôlky sa v Šmolkove adaptoval za jeden týžden, bol spokojný, kľudný a mala som problém ho dostať domov zo škôlky. CO sa týka majiteľom - nemala som s nimi jeden jediný problém, boli ústretový, nápomocní a ochotní. zaujímali sa o to či som ja ako matka spokojná, zaujímali sa o tom či je Samko spokojný a či je všetko v poriadku. Ja Šmoklovo jednoznačne odporúčam všetkým maminkám a hlavne im deťom 🙂

cicuska166
20. sep 2013

@samulko123 dakujeme veľmi pekne. Veľmi si vážime každej reakcie, ci už pozitívnej alebo negatívnej 🙂 Samka všetci velmi pekne pozdravujeme 🙂 radi spomíname na neho ako i na všetky detičky 🙂
Pekný deň prajem
Katka

qexinka
20. sep 2013

Ja mam tiez len dobru skusenost s touto skolkou. Mam synceka, ktoreho sme dali do tiez sukromnej skolky a neustale tam plakal, dopadlo to vzdy tak, ze po hodine nam volali nech si pre neho prideme, nakolko sa to s nim neda, namiesto snazenia sa zaujat dieta. Nakoniec sme so skolky odisli. Po tejto skusenosti sme si s malou dusickou vybrali tuto skolku Smolkovo. Nemozem povedat jedno zle slovo o tejto skolke. Maly sa od prveho dna tesi do skolky, plakal mozno par minut prvy den a to bolo vsetko, pani ucitelky su strasne mile a ochotne a detickam sa naozaj venuju. Dokazom je aj spokojnost nasho drobra, ktory v tejto skolke nemal vobec ziadny problem a rychlo sa adaptoval. Velka vdaka z mojej strany celemu timu skolky.

cicuska166
20. sep 2013

@qexinka dakujeme , budeme sa aj nadalej snaziť aby ste boli u nás spokojný, urobime vsetko co bude v nasich silach 🙂

klarikab
20. sep 2013

Mamičky aha - kuk na S DEŤMI DO MESTA : https://www.facebook.com/pages/S-DEŤMI-do-mesta...

mimave
20. sep 2013

@nespokojnysmolko inak po taktomto utoku by som ja napriklad bola zvedava kto vlastne ste, lebo takto osocovat je chrapunstvo a normalne asi nemate chrbtovu kost lebo nemate tu ani fotku ani prave meno, taketo veci robia pubertiaci 😵

kacenka277
20. sep 2013

Moj syn Sebik tam chodil 3 mesiace a bola som max spokojna rovnako ako on. Ak by sme nesli do zahranicia urcite by tam chodil aj teraz. Pani ucitelky boli skvele rovnako ako pani riaditelka, ktora sa stale ked sme sa stretli opytala ako sa nam tam paci ci som spokojna a podobne, Ak by Sebiho nevzali od septembra do statnej v zalesi urcite je moja druha volba Smolkovo.

kblahutova
20. sep 2013

My sme mali v Smolkove Miska,ked este fungovali v Hurbanovej vsi.musim potvrdit ze pristup majitelov bol naozaj velimi seriozny.co sa tyka stravy,zhodou okolnosti teraz chodime do skolky v turni a kedze nam zistili alergie na niektore zlozky potravin,jedalny listok z turne odkial vozia stravu do smolkova,studujem kazdy tyzden dost podrobne.musim potvrdit,ze strava je naozaj velmi pestra.na chlebik striedaju rozne natierky,mavaju pudingy,vianocku,jogurty,cerealie,....predpokladam,ze ten isty jedalnicek plati aj pre smolkovo. koniec koncov rozpis stravy by mal byt niekde v skolke vyveseny ns nastenke,tak si to rodicia vedia skontrolovat.

cicuska166
20. sep 2013

@kacenka277 za Smolkovo vam velmi pekne dakujeme, sme radi ze na nas v dobrom spominate. Sebinka pozdravujeme 🙂 dakujeme vsetkym za pozitivne i tie negativne reakcie , ved predsa nikto nieje dokonaly 🙂 stale treba pracvat na tom aby bolo lepsie 🙂

cicuska166
20. sep 2013

@kblahutova dakujeme 🙂 Miskovi drzime palce nech mu alergie co najskor prejdu 🙂 p. kucharky v Turni robia naozaj velmi dobre obediky 🙂 pochvaluju si nielejn deti ale aj p. ucitelky

miselka252
24. sep 2013

@nespokojnysmolko Skoda, ze ste mali takuto skusenost a plne chapem, ze clovek je znechuteny, aj ja by som urcite bola. Chapem to ale aj zo strany skolky, ze nie vzdy to vyjde so zamestnancami. Verim, ze majitelia si taketo nieco urcite odsleduju, na skolke im urcite zalezi. Ze chcu mat zisk, je podla mna pochopitelne. Ale nemyslim, ze zisk je v tomto pripade na ukor starostlivosti o deti.
Vo vseobecnosti: so Smolkovom mame aj my vyborne skusenosti, nasa Lujzicka tam chodi uz druhy rok /s prestavkami kvoli chorobam/ a mame skor problem ju dostat domov ako do skolky🙂 vzdy sa dalo na vsetkom dohodnut, zazili sme vzdy len seriozny pristup. Mali sme narodeninovu oslavu, cely den patril len nasej oslavenkyni, maju pekne kruzky, tancuju Zumbu, spievaju.. Aj Lujzicka mavala plienky, ked nastupila a prebalovali ju pani ucitelky a nevsimli sme si ziaden problem. Co sa tyka stravy, byva zverejneny rozpis, realne nemam ako skontrolovat, co dieta naozaj je, pretoze mi odkyvne na hocico🙂 Ale tak verim, ze to, co je v rozpise, nemam dovod neverit. A v rozpise nebyva 5 x tyzdenne rastlinne maslo. My doma jedavame celozrnnu ryzu, cestoviny, vobec nejedavame kecup a podobne veci, ale nemozem ocakavat, ze v skolke kvoli nam zmenia jedalnicek. Je to bezna skolkarska strava, v statnej skolke by nedostala nic ine. Deti tu papaju aj ovocie, ked zostavaju dlhsie, tak dostanu najest aj neskor, aby neboli hladni, napr. cerealne gulicky, za to od nas nikdy nikto nechcel nic navyse. Takze takto.

titkovamiriam
autor
24. sep 2013

Spojená škola Ivanka pri Dunaji a ivanské záujmové združenia záhradkári, chovatelia, včelári, rybári, poľovníci, miestny spolok Slovenského Červeného kríža a Únia žien vás pozývajú na Výstavu ovocia, zeleniny, kvetov, domácich zvierat, včelárskych, rybárskych, poľovníckych exponátov, výtvarných prác detí a degustáciu vín 27. až 29. septembra 2013 v Spojenej škole Ivanka pri Dunaji, ul. SNP č. 30
Program
27. septembra 2013 (piatok 12.00 -18.00 h.)
12.00 h. Slávnostné otvorenie výstavy
Vystúpenia: mažoretky, deti materských škôl
Autogramiáda Prof. Ing. Ivana Hričovského, DrSc. pri príležitosti vydania jeho novej publikácie Rok v ovocnej záhrade
Hodnotenie chovateľskej súťaže
28. septembra 2013 (sobota 9.00 - 20.00 h.)
9.00 h. Súťaž vo varení guláša, degustácia vín
14.00 h. : Vyhodnotenie súťaží, Výtvarné práce detí, záhradkárov, Cena starostky o najkrajšiu výstavnú expozíciu , Cena Spojenej školy o najchutnejší guláš, Dychový súbor ,,11“ z Ivanky
29. septembra 2013 (nedeľa 10.00 -14.00 h.)
14.00 h. - vyhodnotenie chovateľskej expozície
Sprievodné akcie - výcvik psov, vodenie detí na koni, ukážka drezúrneho a westernového jazdenia, akvaristika, podanie prvej pomoci, ukážka zásahu jazdeckej polície.
Občerstvenie zabezpečené formou bufetov - cigánska pečienka, guláš, pivo, víno, kofola, cukrovinky.
Exponáty na výstavu môžete priniesť vo štvrtok od 13.00 do 20.00 hod alebo v piatok od 7.00 do 9.00 hod. do Spojenej školy
Bližšie informácie o výstave dostanete na tel. čísle: 0908358522

babatko37
25. feb 2014

Aký internet v Ivanke mi odporúčate? Orange alebo Telecom, alebo niečo iné? Ďakujem za radu.

rut
27. feb 2014

Aké máte skúsenosti so škôlkou na Hviezdoslavovej? Sú tam milé pani učiteľky? Je tam dobrá príprava predškolákov? Robia sa aj prijímacie pohovory, na základe ktorých sa zaraďujú deti do tried (alebo podľa čoho sa zaraďujú) alebo sa iba odovzdáva prihláška?

silvie101
29. máj 2014

Ahojte Ivanské mamičky, v pondelok 2.júna o 17:30 v Matičnom dome bude divadelné predstavenie pre deti Elá Hop.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre