Nájdu sa tu maminky z Ivanky pri Dunaji a Zálesia?

titkovamiriam
13. dec 2006

Su tu maminy z Ivanky a zalesia

silvie101
1. jún 2014

Ahojte,
prosím pomôžte vyhrať materskému centru TIK-TAK Ivanka pri Dunaji v súťaži s Mary kay. Hlasujte za našu fotku: https://www.facebook.com/mikihodenicek/photos/a...
ďakujeme za každý like 🙂

jolly84
1. jún 2014

@nespokojnysmolko 5 x spagety, segedin?pozerám to akurát na nete s nič take tam nevidím. Iné varia, iné dajú na net?

silvie101
8. jún 2014

Milé Ivanské mamičky a detičky. Zajtra máme v materskom centre oslavu MDD. Tešíme sa na Vás.

dooscoby
6. júl 2014

Maminky potrebovala by som poradit ako sa cestuje zo Zalesia smer BA rano medzi 7mou a 9viatou autom ci su velke zapchy a potom ako niekto pouziva autobus ci chodi casto lebo sa nam tam paci len nas trosku odradza to dochadzanie do BA

elllla
6. júl 2014

Ahojte, tak sa hlasim aj ja, ak vsetko dobre pojde, tak sa do konca augusta stahujeme do Ivanky :D

stascha
26. júl 2014

@dooscoby aj ked ti odpovedam neskoro. To cestovanie v tom case je hrozne, ja chodim rano okolo 6.10 az 6 15 a uz som v kolone od prveho cisla. V tom case ako ty pises ty to musi byt este horie. Neviem ako je to busom lebo chdim autom. A keby sme nemali mojich rodicom po ruke tak neviem. Teraz so uz doma nakolko zaciatkom oktobra cakame prirastok tak asdpon na cas si vydychnrm od kazdodennej zapchy ci yz do Ba alebo po obede z Ba. Ale ono na vsetko sa da zvyknut. Pred par rokmi to bolo uplne supet ani nie za 20 minut si bola vBa,ale vela ludi vela aut je to asi tak zo vsetkych smerov do Ba s tym uz nic nespravime vsetci caskame na 0-ty oobchvat.

elllla
30. júl 2014

ozaj, babulky, mozem poprosit par praktickych rad? (ak mozem zatial oslovit @silvie101 @titkovamiriam @stascha)
Kde v Ivanke su obchody? (viem o tescu expres a o samoske).. Kde sa da kupit cerstva zelenina? Je niekde aj trh s domacou zeleninou? Masiar je ten na namesti pri parku? Je niekde pekaren alebo drogeria?
Viem, kde je zdravotne stredisko aj posta a lekaren, ale kde je cintorin? (pozerala som na mape - je to na Stromovej?)
Ihrisko je len na namesti pri pizzerii a potom tik-tak centrum?
Autobusove zastavky - smer BA (aj spat): Videla som, ze je pri zdravotnom stredisku a pri kastieli.. Su aj ine?
Ako mate riesenu TV - Magio? Skylink? Satro? A co internet?
DAKUJEM!!!

titkovamiriam
autor
31. júl 2014

@elllla obchody su na kazdom kroku,mas tu cba,pri nas je sama,fipe,jednota,metro...zeleninu kupujem na namesti vedla langosov,alebo na trhu -vo stvrtok,drogeria je na hlavnej ulici ako sa ide od tesca ku kastielu,oproti je dalsi zelovoc,pekaren tu nieje jedine tak fornety,zdravotne stredisko je hned pri tučko pizzerke alebo dalej v obci,my mame digi a net od telekomu,zastavky su rozne po obci lebo je smer na zalesie aj bernolakovo tak si niekedy prejdi,cinroríny su tu dva na cintorinskej je stary tam sa uz nepochovava potom ten smer na Bernolakovo-som si nevsimla že si ma oslovila tak prepač za neskoru odpoved a dalej sa pytaj!!! 🙂 inak na stranke obce najdes skoro vsetko:
http://www.ivankapridunaji.sk/

janushka7
7. jan 2015

Baby, poradte mi dobreho pediatra v Ivanke, dakujem

titkovamiriam
autor
11. jan 2015

@janushka7 Ja chodím doktorke Tvrdonovej,no akurat mi syn vraví že je tam nova doktorka a potom je tu pani doktorka Mišíkova
http://www.ivanka.sk/modules.php?name=News&file...

janushka7
11. jan 2015

@titkovamiriam dakujem a ktora z nich je lepsia? ci to je jedno?

titkovamiriam
autor
12. jan 2015

asi to je jedno 🙂

titkovamiriam
autor
14. jan 2015

@janushka7 tak veru pani doktorka Tvrdoňova už nerobí,je tam nová lekarka...

veryhappy
16. jan 2015

@janushka7 Ja chodím k MUDr Slávke Mišíkovej, podľa mňa je super, odpisuje na maily aj o polnoci, v štvrtky jej vypomáha ešte jedna pani doktorka, tá je tiež veľmi veľmi milá. Akurát k nim sa dá dostať už len ak patríš pod ne rajónne podľa ulice...inak už nových neberú, majú strašne veľa detičiek.

janushka7
16. jan 2015

@veryhappy tak to ma asi nezoberie, ja som z Malinova ale skusim jej zavolat , dakujem 🙂

lencul
26. jan 2015

@titkovamiriam a nemas nahodou info, prosim, aka je ta nova dr.? ja som uplne prekvapena z toho, ze uz tam nie je, 23.12. sme boli na ockovani a vôbec nic nehovorila. Zajtra mame ist na poradnu, tak som volala, ci tam su namiesto nej alebo sa niekde prestahovala 😅

titkovamiriam
autor
26. jan 2015

@lencul ja som s nou hovorila pred sviatkami,lebo syn je v Prahe že či može stale patriť k nej a ona že ano,a nespomenula vobec nič.U tej novej som este nebola našťastie po doktoroch beham len na preventívky a ano su na tom istom mieste.Dokonca som sa pytala v teme Bratislava ci ju niekto nepozna z Kramarov,to som nasla na nete ze tam robila ale nik sa neozval-tak neviem vobec nic.Tak potom daj zajtra info aky na teba nechala dojem. 🙂

elllla
2. feb 2015

Ahojte, o chvilu sa blizi cas podania prihlasok do skolky..
Ak som spravne pocitala, tak v Ivanke mame tri statne skolky: Slnecna, SNP, Hviezdoslavova. Potom tu mame jednu cirkevnu a par sukromnych..
Zistovala som, co je dolezite pri podani do statnej MS..
Treba mat trvaly pobyt v Ivanke..
Potom uprednostnuju predskolakov, surodencov a deti, ktore dovrsili 3 roky.
Neviem, ci aj zalezi od poradia podania prihlasky.. netusim ani, kolko deti z Ivanky sa zvykne rocne hlasit a kolko ich zvyknu prijat..
Treba podat prihlasky do viacerych skolok.
Vitam vsetky dalsie skusenosti, rady, postrehy...

mirkita
18. feb 2015

ahojte kocky...prosim ako riesite dochadzanie do BA,zo Zalesia a skolu,kruzky...? dakujem za kazdy postreh...vsetci nas strasne odradzaju..

mirkita
18. feb 2015

@titkovamiriam ahoj, prosim, vies mi dat info k ZS v Ivanke? ked sa prestahujeme do Zalesia, maleho by sme tam chceli zapisat...mozno... ale nakolko budeme dochadzat do/z BA, tak by sme museli riesit aj druzinu, resp. nejaky klub po skole...nevies prosim ako to chodi?
pripadne ak poznas niekoho kto denne dochadza a ma to nejak inak vyriesene, budem vdacna za info... vedela som ze doprava je naozaj katastrofalna...ale dnes ma uz 3 ludia velmi intenzivne odradzali od toho aby sme v Z.vobec zacali stavat ked mame male deti...tak som taka rozcarovana, sklamana a zmatena..no neviem skutocne 😖

titkovamiriam
autor
18. feb 2015

@mirkita hned ta odradim aj ja.Zalesie nema ani len postu,skolka nestiha deticky ako jasne aj cele okolie.Deti co nevozia autom do skoly/skola jasneže prepchata a to postavili úposchodie,starosta uz na nervy ze preco zalesie neriesi skolu/druzinu platia 36 eur,ivanske deti 18/ chodia rano autobusom cca 60-70 deti deno denne rano k nam a poobede od nas .Linky su tak aby to stihali.Ak by si robila vBratislave druzinu nestihned lebo ak bude z roboty chodit okolo 15,30-16 do Ivanky sa dostanes za hodinu a viac je to normalne stres,preto vacsinu deti beru babicky a opatrovatelky.

titkovamiriam
autor
18. feb 2015

@elllla o zaradenych detoch rozhoduje zriadoval,predskolakov jasneže beru prednostne a potom podla toho ci rodicia robia,maju trvalý pobyt ale uz asi vieš,nevsimla som si ze si sem pisala.

mirkita
18. feb 2015

@titkovamiriam mne ta nevybavenost nevadi - obchod, posta, restika a pod...to je uplne OK, aj keby sme na samote byvali, to nam bolo uplne jasne ked sme pozemok kupili ze to tam este velmi dlho nebude, ak niekedy....skolu ale tym padom budeme riesit v BA - cakala som ze aspon je ta moznost nad ZS v Ivanke uvazovat...pripadne aspon kruzky tam funguju okolo 16-17-18?

mirkita
18. feb 2015

@titkovamiriam a dakujem za odpoved samozrejme 😉

titkovamiriam
autor
18. feb 2015

@mirkita tak kruzky su tak do 15,30 aspon v ramci šk.klubu co chodia deti,samozrejme vyšsie ročniky ich maju aj vo vecernych hodinach v telocvicni.sk.klub je do 17,30 to uz triedy pospajaju-su tam tak 3-4 deti vacsinou idu domov do 16,30 a rano je sk-klub od 6,30-to treba nahlasit vsetko pri zapise aby vedeli kolko bude deti a s tym sk.klubom je dost bieda lebo blani bolo napriklad 13 tried a teraz len 10-niesu proste ucitelky ,a tak isto aj v skole-je bezne ze teraz jue 4-6 prvých tried...Ako skola je super aj na kruzky aj na jazyky ci informatiku.Vidim že mas este trosku casu uvazovat nad skolou tak uvidis.

mirkita
18. feb 2015

@titkovamiriam dakujem...ano...a nemusime nutne riesit Ivanku,aj mame rodicov na dochodku co su ochotni pomoct...len premyslam ci je lepsie mat deti blizsie k domu ci k robote a v BA kde su rodicia...

titkovamiriam
autor
18. feb 2015

@mirkita veru tazka dilema 🙂

mirkita
20. feb 2015

@titkovamiriam miriam a Tvoje deticky este chodia na ZS alebo uz na SS? a ako to riesite...tusim si v inej teme pisala ze Ty nedochadzas do BA, manzel za hranice...ak si dobre spominam... uz treti den riesim a riesim 😀 kludne mozes aj IP ak nechces verejne... ja uz spekulujem aj nad Bernolakovom - ci tam nevozit neskor deti k vlaku alebo ci aspon vacsinu roka nebudu moct ist na bicykli na stanicu do Ivanky a pod... 😀

titkovamiriam
autor
20. feb 2015

@mirkita moji su uz von aj zo strednej Marek je druhak na zakladnej,ja som teraz doma ako osobny asistent mamine , tak mi to vyhovuje ale 17 rokov som robila na čiernej vode a potom 2 tu v Ivanke do BA som nikdy necestovala za pracou to by som nestihala .Bernolakovo je urcite lepsia volba aj co sa tyka skoly,skolky aj vybavenosti,cestovania-casto tam chodime na vylety,akcie a nakupy 🙂

mirkita
20. feb 2015

@titkovamiriam dakujem...byvat by som v B. nechcela...to Zalesie je pre nas ideal co sa tyka byvania, horsie fakt doprava, dochadzanie...no neviem...muz mi hovori ze daco budeme musiet obetovat ak si chceme splnit sen mat svoj dom v peknej lokalite...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre