Nájdu sa tu maminky z Ivanky pri Dunaji a Zálesia?

titkovamiriam
13. dec 2006

Su tu maminy z Ivanky a zalesia

sachmet
30. okt 2008

caute, povodne som sem chcela napisat, ci sa tu najde nejaka mamicka na popisanie a nejaky pokec z Bernolakova, ci blizkeho okolia, dosla som vsak na to, ze tuto sa odohrava niekolko mesacna debata dvoch mamiciek, ktore si asi nerady pisu cez internu postu 🙂
no nic, ak by sem niekedy zavital aj niekto iny, kto hlada nejaku normalnu kamosku ako ja, tak nech mi napise cez ip, potesim sa, tak prijemny pokecik 🙂))

tinasc
2. nov 2008

ahoj Sachmet, viem, že Ivanka pri Dunaji aj Zálesie je plná mamičiek na MD, preto netuším, prečo sem nejaká iná mamička nezavíta. V tejto debate to nie je len o nás, rady pokecáme so všetkými mamičkami, ktoré sem napíšu... len sa nejaké musia nájsť.
Rady pokecáme s kýmkoľvek, kto sa pridá 🙂

titkovamiriam
autor
5. nov 2008

ahojte ! konecne som sa dostala aj sem-trosku som dovolenkovala 🙂 -samozrejme ze dusickovo.Cintoriny boli tento rok krasne a marek bol vecer hotovy s tych plamienkov 😀

tinasc
5. nov 2008

no my tiež tak. Ivka bola tiež uchvátená sviečkami, ale aj vyvádzala sfukovala ich, lebo chcela, aby sme ich stále zapalovali 😀 tak som ju musela krotiť. Inak pohoda, zvládli sme to lepšie ako minulý rok, to bol teda zaberák 😉

titkovamiriam
autor
10. nov 2008

ahoj!
tak vcera vecer bolo tak super vonku ze som sa presla z jedneho cintorina na druhy a este o siedmej sme sa z marekom hrali na dvore pri zapnutom svetle 😀

tinasc
10. nov 2008

ahoj, dlho si tu nebola 😉
inak Ivka sa tiež dlho dokáže hrať vonku, už na seba pomaly ani nevidíme, ale ona nie a nie ísť dnuj 😀 ešte máme dobré svetlo na dvore 😉 inak ako sa máte?

titkovamiriam
autor
12. nov 2008

mame sa fajn-marek ma plysakove obdobie a obdobie mazlenia sa,v noci k nam preskakuje stale sa chce tulit 😀 ,babka je s nim stale vonku,no uz sa neda tak dlho ☹ - no teraz vnutri kreslime,citame,skladame 😀

tinasc
14. nov 2008

ahoj,
keď sme vonku s Ivkou tak babku s Marekom dosť často stretávame 🙂
niekedy neviem aký program Ivke urobiť, nie všetko ju baví. Dnes bolo vonku dosť mokro ,celé topánky zablatené som jej ich musela hodnú chvíľu umývať...

titkovamiriam
autor
18. nov 2008

ahoj-bola som od stredy bez netu no uz ficime 😀
marek je s babkou vecne vonku ja som radsej doma na piesku,ale v sobotu som si spravila okruznu jazdu po ivanke 😀 .doma kreslime citame staviame a ked nic tak dvd 😀

tinasc
19. nov 2008

ahoj, ja mám angínu, po dlhom čase som chorá ☹
babka s Marekom sú asi fakt veľa vonku, lebo v utorok som bola u doktora a na rohu som ich stretla 🙂 asi je Marek veľmi rád vonku. Ja s Ivkou tiež radšej len na dvore na piesku a hojdačke, lebo mne v poslednej dobe dosť uteká, jednoducho sa vytrhne a už frčí 😉 😀

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

tak teraz cez vikend sme trcali doma- vsobotu som to vydrzala 30min na zahrade a isla som dnu a vcera sa nedalo nic. ☹
hojdacku sme dali pod taky vchod co mame doma-no aj tam treba byt naobliekany 🙂

tinasc
26. nov 2008

ahoj, no my sme hojdačku a pieskovisko už definitívne schovali, už sa na záhrade aj tak nedá nič robiť, akurát taka na chvíľku sa vyvetrať. Inak bola dobrá zima 😉 v nedeľu sme ani my neboli vonku, tiež sme sa len tak doma motali 🙂

titkovamiriam
autor
26. nov 2008

idete 3.12 na mikulasa 🙂

tinasc
28. nov 2008

ja som sa práve chcela spýtať to isté. Ideme a už sa teším, uvidím ako bude Ivka reagovať na Mikuláša, či sa mi necukne a nezačne revať. Nie vždy ju odhadnem, keď si myslím, že je v pohode, zrazu urobí pravý opak.

titkovamiriam
autor
1. dec 2008

marek asi bude revat ☹

tinasc
3. dec 2008

no však uvidíme, koľko detí sa zľakne, ani Ivka už nie je taká hrdinka ako bola kedysi. Vtedy jej nevadilo nič ani cudzí ľudia, teraz v poslednej dobe sa však hanbí a nie je taká sebavedomá 😀

titkovamiriam
autor
8. dec 2008

ahoj tak ako mikulas v sobotu rozvecoval stromcek boli ste?

tinasc
11. dec 2008

ahoj, neboli sme, boli sme a vlastne ešte sme choré. Ivka začala v pondelok minulý týždeň kašlať, boli sme u doktorky, aj mňa to potom chytilo, potom sme boli v Osvetke na Mikuláša a to ma dorazilo, aj ja som na antibiotikách, s Ivkou som bola už druhýkrát u doktorky, čo jej to nechce prejsť ☹ a kašleme riadne, ide mi roztrhnúť hrudník. Tak sa liečime, aby sme na Vianoce boli fit 😉

titkovamiriam
autor
12. jan 2009

jeje tak to sa tu vobec nekecalo 🙂 kedze sme ostali stale len dve tak ti prajem v novom roku len to najlepsie a hlavne vela zdravia. 🙂
ja som mala dovolenku az do dnes ,sviatky bolo pohodove trosku sme aj soplili a kaslali 😠

tinasc
12. jan 2009

ahoj, no tu sa nekecalo, keďže sem chodíme len my, a je mi to veľmi ľúto, že sem nikto iný z Ivanky nezavíta ☹ ☹ ☹
aj ja Tebe prajem do nového roku veľa zdravia, šťastia a spokojnosti 🙂

titkovamiriam
autor
13. jan 2009

a pritom je ivanka plna mamiciek no asi nechodia na konika ☹

tinasc
13. jan 2009

viem, že je veľa mamičiek v Ivanke, myslím, že ich pár chodí aj na koníka, ale neviem prečo nezavítajú do našej témy, však nemusia len Ivančanky, aj maminy z okolia 🙂

titkovamiriam
autor
15. jan 2009

vidim ze sencaniek je tu vela-takto mame sukromnu temu 😀

tinasc
15. jan 2009

no senčanky majú svoju tému, ale keby sem tak zavítali maminy zo Zálesia, Malinova, Mostu... to by bolo fajn... ako sa máte? Ja som bola dnes s Ivkou u doktorky, lebo má taký suchý kašel, musíme ísť aj na odbery 😖

titkovamiriam
autor
16. jan 2009

mame sa dobre akurat mi volal priatel ze si s marekom boli kupit cizmy 😀 ,babka bola s nimi aj nakupil tak ked pridem domov tak navarim,michal je chory-dostal to az teraz 😠 .inak ok

janula203
17. jan 2009

Ahojte dievcata,
ja sa trosku pridam, este som zo senca, ale hadam do najblizsich par mesiacov uz budeme z ivanky....rekonstruujeme rodicovsky domcek..
Chcela som sa vsak opytat na skolky, ako to s nimi vyzera, lebo tu v senci je to bieda, vsade plny stav....janku sme chceli dat, bo sa velmi pytala, no vychadzaju jej zle roky, az v novembri ma narodeniny.....ale je velmi sikovna, aj do skoly by som ju chcela dat o rok skor....inak som ucitelka na ZS, 1.stupen....tak som to trosku zvazila, ze pre nu to bude lepsie, ist skor...ale isto co sa skoly tyka, je este daleko...ale ta skolka by ma zaujimala

tinasc
20. jan 2009

ahojte 🙂
Janula, vitaj, som rada, že sa niekto k nám pridal, snáď sa to tu trošku viac rozbehne 🙂 a z Ivanky si Ty, alebo manžel, keď si písala že rekonštruujete rodičovský dom?
inak s tými škôlkami je to aj v Ivanke bieda, sú tu dve ak sa nemýlim a ako počúvam, tak aj tu majú plný stav, v jednej dokonca prijali viac detí a v tej druhej neviem aká je situácia. Aj ja som rozmýšľala, že by som aj do Ivanka podala prihlášku, ale vraj nemám šancu, tu v Zálesí mi ju nezobrali, neviem ako to bude od septembra. Inak aj Ivka je októbrová, takže nám to nevyšlo, a tiež by som bola rada, keby mi ju zobrali do školy o rok skôr, ale to je ešte vážne ďaleko 🙂 😉
Miriam a vy ako?

janula203
20. jan 2009

Nooo, tak dame prihlasku na Hviezdoslavovu, lebo na Slnecnej sa skolka vraj rusi....a asi by sme chceli dat do cirkevnej Janku....
Ja som povodom z Bratislavy, manzel je z Ivanky :o))))

tinasc
21. jan 2009

fíha, to je na betón, že sa škôlka ruší? a kam potom dajú všetky tie deti? a dopyt po škôlke je čoraz väčší, kam potom budú decká chodiť, iba do jednej?

janula203
21. jan 2009

no aspon tak povedali manzelovi, ze po hygienickej stranke tusim ta skolka nevyhovuje....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre