Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
23. sep 2009

Iron petrzlen a zeler su velmi silne alergeny. Ja ich zatial vynechavam v strave. Ale ktovie, mozno to je z niecoho ineho. Mne sa napriklad maly vyhadzal na licku, ked som mu dala u nasich ochutnat kusok banana, mali take obycajne. A ked som mu kupila bio banany, tak bez problemu, ziadna vyrazka.

Ja tiez detom nic neoblizujem, ani cumlik, ani lyzicky.

lubi22
23. sep 2009

Super, ze Pasoinmu Matusikovi sa tak dari, tak sa oplatilo ist na ten pobyt. 🙂

iron
23. sep 2009

no uvidime co zajtra...a pripadne nebude zatial papkat petrzlen...O tom zeleri som to vedela, ale petrzlen...no neva...

iron
23. sep 2009

takze dnes dostane cuketku so zemiakmi, nejde pokusat radsej...davam to do mrazaku....moja bambulka malicka... ☹

mona1111
23. sep 2009

ahojte

Idem o chvilku uvarit mrkvicku aby sa napapal, je to ina zabava tie prikrmy,....

Egy ja tiez varim vo vode z vodovodu, ale ja ani nemam dojcensku vodu a nikdy som malemu taku vodu nedavala. Ked sa mu ckalo tak som mu dala prevarenu filtrovanu vodu.....

drozdik zistila som za aj ja som v niecom postupovala ako si napisala, ale inac dobre riekanky hned si ich opisem a budeme sa ucit.....

iron a nesvrbi ju ten chrbatik co sa vyhadzala? Nas sa vyhadzal uz davnejsie ale na brusku a to ho strasne svrbelo ani sudokrem nepomahal, potom sme mu do kupela davali septonex proti svrbeniu a aby sa pokozka upokojila...pomohlo to....

Ja tiez nemam nic zamrazene a ani nic zamrazovat nebudem.... Ved som doma tak to nie je taka velka robota mu to uvarit cerstve.... Inac kupila som male z dm prve prikrmy babylove - bio mrkva, potom od hami spenat so zemiakmi a mrvicku so zemiakmi.....

Uvidime ako mu to bude chutit.

a moja mamka vcera skusila uvarit vyzivu jablkovo - mrkvovu tak ked sa osvedci idem jej pomoct a urobime viac davok, aby sme mali na zimu domacu vyzivu....

vlalu6it
23. sep 2009

ahoj,,baby nasa mala sa nam totoal asi z jahnacinky vyhadzala,,, ☹
a sme chori,,ako prvy mangel,potom ja,len mala je este ok,,,hnacka,,bolest hlavy a kychaniea horucka a potrazdenost a malatnost,,uf,,,3dni preslo,,ale ja dnes snat asi lepsie,,, 😖

my nezamrazujeme,,ja varim stale na 2dni,,,a vzdy cerstve,,,

alisia
23. sep 2009

Babky, Damianko je taký nervozny, a pozrela som mu do pusinky a tlačí sa mu pravý dolný zúbok, na ďasienku z vonku má neskutočnú bielu hrču! Za aký čas mu to vylezie von?

iron
23. sep 2009

mona..nesvrbi..uvidim co to je
alisia nam za dva tyzdne... ☹

alisia
23. sep 2009

iron, takže pôjdeme učebnicovo 😀 prvý zúbok v 7. mesiaci 😀 ale chúďa, tak ho to musí bolieť, už dva dni je neskutočný, umrnčaný, urevaný.... gel moc nepomáha, mám calgel, už som kázala manželovi nech kúpi niečo iné, tuším ani tu to niektorej nepomohol ten gel.

taella
23. sep 2009

alisia vyskúšaj dentinox 😉

alisia
23. sep 2009

taella a vám to pomohlo? už mi kamoška radila potrieť citronom

taella
23. sep 2009

my ešte nemáme zatiaľ zúbky , ale kamoškinim deťom to pomohlo a mám ho už aj ja doma kúpený , keby bolo treba .

alisia
23. sep 2009

Tuším ale 5x od pôrodu som sa normálne naobedovala v čase obeda, inak tak o 15-16. Idem si ešte spraviť kafé. Dá si niekto? 😀

denkolc
23. sep 2009

...a mne svokra radila cumeľ do mrazáku....

allisia
23. sep 2009

Ahojte, ja len na skok bo deti soplave obidve tak odasavame o dusu, maly je na tom cez den fajn ale v noci ked sa zobudi na papanie tak sa nevie nadychnut pocas kojenia a tak bojujeme 😝 vyzeram ako vygrcnuta spageta. Som teraz dala starsiu spinkat a maly mi zabuval na rukach. a to mi treba este obed dokoncit

Vlalu nech vam to cim skor prejde a aj ostatnym co su chorucky 😵

inak ten dentinox som davala malej a celkom pomahal

allisia
23. sep 2009

denka ono sa davaju aj tie hryzatka do mrazaku aby to chladilo na zubky tak aj ten cumel nie je zly napad 😉

alisia
23. sep 2009

babky, sú aj špeciálne dudlíky ktoré sa používajú pri raste zúbkov, dnes mi ho manžel donesie, teda majú ho len do šesť mesiacov, tak asi počkám na väčší. Pýtajte sa na to v lekárni, vraj je to nejaká novinka, ak to nebudú mať, tak nech vám to objednajú. Stojí cca 2,5 E +/-.
Hrizátka dávam do mrazáku aj chladničky, ale to na dlho nepomáha. Suseda potiera malému sem-tam repákom domácim. Ale to sa bojím.

drozdik78
23. sep 2009

alisi a ja sa hlasim a poprosim s kockou cukru a mlieckoo 😀
inak ja som pocula natierat bielm vinkom 😀 my mame 7 mesiackov a po zubkoch ani stop ale mrzuta je velmi dlhooo 🙄

alisia
23. sep 2009

A jeje, že hryzátka s mäkkým i... hanbami! prepáčte!

allisia
23. sep 2009

ali my sme este malej kupili taketo dudlikove hryzatko http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3761710 ale ona do toho hryzla z opacnej strany 😀

allisia
23. sep 2009

drozdik aj nas maly sa uz tri mesiace tvari tak ze by maly ist zuby a furt nist 😝

alisia
23. sep 2009

allisia, pekný dudlík, som zvedavá aké predávajú u nás. Aj malý kúše dudel do karičky 🙂

drozdik78
23. sep 2009

aj my ho mame a potom som malej este kupila ked sa prerezavaju 2 a 3 a ako pise allisia pouzite z obidvoch stran 🙂

allisia
23. sep 2009

starsia mala prvy zub ked mala presne osem mesiacov tak som zvedava kedy vylezie Oliverkovi
tie 2 a 3 som pozerala ale kedze u Natalky bolo to prerezavanie celkom ok, bez kriku, hnaciek a teplotiek, sme pomaly ani nevedeli ze jej idu zuby tak sme dalsie uz ani nekupovali.

iron
23. sep 2009

calgel je na figu, odporucam dentinox. Hryzatka mame tri, pekne hryzka a to mrncanie a tak musite nejako prezit...

lubi22
23. sep 2009

Navarene, pozehlene, drobcekovia buvaju, tak idem obedovat pri vas 🙂

Allisia tak to sme na to rovnako, aj my odsavame hlava nehlava, ako na pase. Ale tato noc uz bola lepsia, vyskusali sme Euphorbium - homeopaticky sprej na sopliky a fakt lepsie dnes u oboch. No a rovnako aj nasmu Samkovi vysiel zubok presne na 8 mesiacov, tak som zvedava, ci aj Filipkovi vtedy.

Aj my zelame vsetkym chorusikom skore uzdravenie 🙂

lubi22
23. sep 2009

Filipko sa mi tu cez obed rehunal s hovoriacim psikom, je to jeho hrozne oblubena hracka, fakt odporucam, tolko s nim prekeca 🙂 :

http://www.biga.sk/aktivne/fisher-price-hovoria...

drozdik78
23. sep 2009

lubi tak ty si ina sikulka 🙂 ja sa idem akurat ucit s malm slovicky z angliny 😅

drozdik78
23. sep 2009

nsoci chcela som sa optytat ci mas na svoju manduccu aj celorocny vak 🙂

munu
23. sep 2009

nas Matko dneska spapal po prvykrat jogurtik jahodovy, ale nemajte obavy... niesom zla mama.. je to jogurt urceny uz od 4.mesiacov.. najprv sa zatvaril ako na citron, lebo je to zasa nova chut a potom uz zbastil cely a este otvaral pusu, ale druhy som uz neotvarala.. zatia na zaciatok jeden staci.. nech si zvyka pomaly 🙂

Iron mne sa Matko tiez raz vyhadzal a bolo to z prasku... ked som skusala vzorku persilu bio, co som dostala v porodnici.. a ked som mu vymenila saticky, ktore boli vyprane v jeho beznom prasku, ktory pouzivam Fairy bio, tak vyhadzanie zmizlo rychlostou blesku, ani som nicim nenatierala, len som trosicku potrela pudrikom, ktory pouzivam normalne pre prebalovani.. a nas Matko uz papal petrzlen aj pastrnak a nic mu nebolo.. dokonca jedlo, ktore obsahuje pastrnak miluje.. basti ho jedna radost 😉

Nsoci u nas to vyzera asi takto:
08.00 - ovocna vyzivka
11.30 - cerstva uvarena zeleninka s maskom
15.00 - kasicka cista alebo s prichutou ovocia
17.30-18.00 - mliecko
22.00 - mliecko
05.00 - mliecko ......... a zase je tu rano a tak dookola..
samozrejme uvedene casy su plus/minus polhodka...niekedy aj o hodku sa posunu, to zavisi od Matka......

kasu mu pred spanim nedavam, teda neskoro vecer, pretoze on chodieva spinkat castokrat okolo 18.00-19.00 a pocula som, ze kasa je tazsie stravitelna, tak aby mu nesedela na zaludocku...tak radsej tak na olovrant..
a Matko prestava mat rad mliecko.. takze... ked nespi a je cas pit miecko, tak ho donho dostanem jedine tak, ze jednou rukou drzim flasu mliecka v jeho puse a v druhej ruke (v tej, ktorou ho podopieram pri piti) mam hracku alebo nejaku vec, ktoru este nemal v ruckach a s nou sa zabavi, obzera a medzitym vypije mliecko.. okolo tej 22hej, ked pije mliecko, tak to je uz zaspaty, aj o 5tej rano, tak to pije na spani, tak vtedy ani skoro nevie, ze ho pije, tak sa to da...
dneska sme mu kupili mliecko na pokracovanie,, urcene pre deti od 6tich mesiacov.. tak uvidim ako mu bude chutit.. malo by to byt to iste mliecko, len obsahuje viac niektorych vitaminov, ktore deti od 6teho mesiaca potrebuju pre lepsi vyvoj.. 🙂

k olizovaniu cumika, lyzicky a bozkavaniu na usta sa nevyjadrujem.. kto ma pozna, vie ako to je u nas a vie, ze v istych veciach niesom tabulkova ani nahodou.... 😉 Matka chranim od chorob a tak, ale neprehanam nic..

ok, drobec spinka a ja utekam varit... kuraci perkelt bude dneska 😝 mnamky 😉 ahojte zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre