Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

atemi
24. sep 2009

mgk, stoja cca 10 eur, ale minaju sa rychlo. Je to nejake specialne probiotikum.

Bosorka, neviem ti poradit veru. Myslela som, ze problem moze byt skor, ked sa pomaly uzatvara... Kubco to ma cca na sirku dvoch prstov, ale to je len moj odhad.

Lenka, zavidim to papanie. Kubino zatial len vypluva a najnovsie sa naucil, ze ani usta otvorit nemusi 🙂

lubi22
24. sep 2009

Atemi Jakubkovi vsetko naj k polrocku, hlavne viac spanku 😵 My sme mali podobny problem so Samkom, nepotreboval vela spanku, v ziadnom pripade nam nespal ani v kociku ani v aute, doma dal vzdy dvakrat po polhodke aj to s prebudenim. Uspavanie - jedine fit lopta a nadskakovanie na nej, do pol roka spal skoro iba na bruchu - myslim inej osobe. Fakt sme si uzili riadne. Trosku pomohlo, ked sme zacali ako polrocni plavat, po plavani aspon po ceste vzdy zaspinkal a postupne sa naucil spinkavat trosku lepsie, ale musel spat - lezat niekto vedla neho. V 10 mesiaci zacal spavat iba raz denne, cez obed a to bolo vykupenie - odvtedy to bolo omnoho lepsie. Najprv spaval iba hodku, hodku a pol (hoci aj s prebudeniami) a postupne sa to predlzovalo. Takze drzim paste - fakt bude lepsie, ale casom. My si teraz hovorime, ze Filipko je za odmenu - spinkava v postielke, v kociku, v aute 😀 Len nech ho neprechvalim 😀 Ak sa budes citit istejsie, nech Ta lekarka posle na vysetrenie k neurologicke, nic tym nestratis.

Miska to som rada, ze havko sa Elle paci, Filipko ho zerie 😀 Hrozne moc s nim debati, hryzie ho, krici na neho, smeje sa mu, fakt sa mu paci 😵 Som rada, ze ste dopadli dobre u lekarky. Som zvedava, co my zajtra u toho druheho krcneho, dam potom vediet 😉

atemi
24. sep 2009

Lubi, dakujem za povzbudenie 🙂 Ja to vydr, len nech je maly v poriadku. Aha, dnes som si nasla aj cas na pisanie, nevadi, ze je vsade bordel a neozehlena kopa 😉
Aky havko? Aj ja chcem nieco, s cim Kubino vydrzi dlhsie ako 10 sekund.

kucina1
24. sep 2009

tak vonku ani ocko nezazmuril, tak sme doma aj z prechadzky. tato ide kupat, potom krmit a hadam hned zaspi. teda verim ze ano, lebo on mi spi vzdy vecer pekne a to aj celu noc. len cez den je to vzdy rozne :(

mgk tomaskov prvy kocik som v kocikarni nechavala ale doma si maly zvykol v kociku pospat. teraz v tomto kociku byva prakticky vzdy ked ho davam vobec spat. iba v nom mi zaspava tak ho doma potrebujem.

kucina1
24. sep 2009

bosorka nam nikdy tu fontanelu ani nekontrolovali tak neviem poradit

lubi22
24. sep 2009

Atemi - hovoriaci a spievajuci psik od Fisher Price - momentalne najoblubenejsia Filipkova hracka 🙂

atemi
24. sep 2009

Babule, ja si myslim, ze ste si len nevsimli, ze fontanelu kontroluju... To musi kazdy lekar skontrolovat min. prvy rok urcite. Nam to kontroluje tak, ze pohladi hlavicku, rychlovka, ani nezistim, ze to kontroluje, keby to nekomentovala.

munu
24. sep 2009

neviem ako je to s fontanelou, ale nas Matko ju na tiez uz velmi malicku, tak ma nestraste... ale ako sme tu uz raz pisali, tak sme dosli k zaveru, ze zalezi urcite aj od velkosti hlavicky, ze? ako je to s tou fontanelou teda? vie niektoooo???????? 😕

iron
24. sep 2009

no ja veru neviem...ale pokial mi lekarka nic nehovori tak to neriesim....
hladka ju po hlavicke...ale som si myslela, ze to preto lebo je taka krasna 😅 , no a teraz ste povedali, ze to kontroluje fontanelu.

egyptanka
24. sep 2009

dieta okupane, nakojene a uz spi 🙂

mgk111
24. sep 2009

bosorka - praveze to ma byt ze cim sa neskor fontanela zrastie tym lepsie lebo rastie mozocek... nam povedali ze je este dostatocne velka a je to v poriadku ale co by robili v opacnom pripade neviem... ved ti doktorka povie...

dedo robi svakrky, my ostatni po uspati kubinka ideme na poharik vinka 🙂 a hadam pozrem dnes aj ordosku... po dlhom case som tu stravila relativne vyse casu a som nesmierne rada 🙂 diky baby za dobru naladu 🙂

munu
24. sep 2009

no neviem, ale ked sme boli na slovensku, tak detska lekarka, ktora bola este mojou lekarkou ked som bola dieta, videla nasho Matka, lebo chytal zapal ocka asi z prievanu alebo vetra, tak sme boli pre nejake kvapky a ona sa s nim hrala a tusim ho aj pohladila po hlavke,ale niesom si ista 😖 tak teraz ste ma nastrasili, lebo tu v anglicku na poradne nechodime, len sa povazit.. ale nabuduce ked sa pojdeme vazit, tak sa spytam na to health visitor.. ozaj a v pondelok sme sa boli vazit a Matko mal 8300g.. presny priemer.. takze je akuratny 🙂

atemi
24. sep 2009

😀 😀 Iron, samozrejme ze aj pre to, ze je taka krasna 😉 A mozno len pre to... Mozno to fakt nekontroluju niektori, ale nezda sa mi to. Fontanela poukazuje aj na rozne problemy, ked je prepadnuta a pod. A tiez to ako zarasta je dolezite, takze by to mali kontrolovat. Nasa Dr. vtedy nehladka tak klasicky, ale tak po vrchu hlavicky a len par prstami. Ale fakt sup-sup.

mgk111
24. sep 2009

sa mi zda ze ked je prepadnuta akoby vpadnuta tak to znaci dehydrataciu dietata ale nie som si uplne ista...

ajka82
24. sep 2009

a nam povedali ze fontanelka zrasta pomaly 😅 to budem mat doma genia s velkym mozgom???
ale ona uz vazne dobre rozmysla, vie si dat dokopy 2 a 2 😀 😝 😀

atemi
24. sep 2009

Z jedneho clanku:
Rodičia (a dosť často aj pediatri) venujú väčšiu pozornosť veľkosti veľkej fontanely (otvor medzi kosťami na vrchole hlavy) alebo jej predčasnému uzatváraniu ako samotnému rastu lebky. Veľkosť veľkej fontanely a jej uzatváranie z hľadiska času sa aj u zdravých detí veľmi líši (vo všeobecnosti platí, že veľká fontanela sa uzatvára okolo 18 mesiaca). Samotná odchýlka v jej veľkosti alebo časová nepravidelnosť v jej uzatváraní nemusí mať žiadny diagnostický význam. Vždy treba sledovať súčasne tvar lebky, jej veľkosť, rozostup lebečných švov a celkový neuropsychický vývin dieťaťa. Na odborné neurologické vyšetrenie treba dieťa odoslať, len ak sa veľká fontanela a lebečné švy rozostupujú. To isté platí pre veľmi predčasné uzatváranie veľkej fontanely, podsun kostí a retardáciu (zaostávanie) rastu lebky.

bosorka33
24. sep 2009

ked som sa doktorky pytala nech mi povie ze ci je to zle ked ma fontanelu taku mainku tak mi povedala ze je to individualne ale povedala radsej dame spravit sno tak mam strach a na sono ideme az 7,oktobra do vtedy sa aj zblaznim pomooooc

ajka82
24. sep 2009

mgk aj dehydrataciu moze znamenat, ale to uz vo vyssom stadiu... ale aj ine veci, ale uz si nepamatam...

no a dnes bola mala zlata, neviem ci nahodou ale ked som jej povedala ze kde je knizka, tak sa k nej doplazila a vzala do ruky, ked kde mas hracku tak vzala prvy predmet k comu sa doplazila, ked pod ideme robit mnam, mnam, tak priliezla k stolicke na jedenie a chytila sa jej a ked som sa spytala kde je tata tak odliezla na miesto odkial ho videla a pozerala jeho smerom 😅

munu
24. sep 2009

ANKETA: Napiste mi prosim obvod hlavicky a zaroven velkost fontanely vasho babatka... dakujem

ajka82
24. sep 2009

anketa? 😀
obvod 45,1, fontanelka cca 4,0/2,5 cm

iron
24. sep 2009

mojej zarasta....vlasmi... 😀
moja ma obvod hlavicky 41,5 a velkost fontanely...netusim

atemi
24. sep 2009

Bosorka, neboj. Bud rada, ze mas starostlivu dr, ktora nechce nic zanedbat. Ak jej dobre rastie hlavicka, tak je to ok, ako sa pise v tych clankoch. A takto budes mat este aj 100pro istotu.

Karinka aka sikovnica!!! To si ju aj ucila Ajka?

Kubinko uz buva. Idem urobit nieco na veceru.

mgk111
24. sep 2009

ajka - ja to vidim aj na kubovi ze ako vymysla a rozmysla 🙂 je to uzasne tie ich pokroky 🙂 a ani ja si uz nepamatam co som vsetko o tom citala - materska demencia chichi a mala je uzasnaaaa 🙂 dufam, ze tatino uz poslucha ...

nam teda rastie hlavicka pekne🙂 kazdy sa smeje, ze ma velku hlavu po tatovi 🙂

bosorka - neboj, keby to bolo vazne tak by ta poslala hned a nie na cakacku... takze to bude len take kontrolne sono... a ak jej rastie hlavicka tak sa nemas coho bat...

munu - to by som ho musela zobudit chuda - lebo keby som ho zacala chytat mame po spanku 🙂 ak mi materska demencia dovoli tak zajtra 🙂

atemi
24. sep 2009

Munu, ja obvod hlavy netusim 😕 Dr to meria, ja sa tomu vobec nevenujem. A fontanela odhadom 2,5x1,5 cm.

ajka82
24. sep 2009

atemi, asi si to dava naozaj nejak dokopy, lebo doma vsetko robime spolu, vsetko jej komentujem a ona ked ju necham na zemi v poslednej dobe, tak sa priplazi a nacahuje hore za mnou ruky ze chce ist hore a vsetko pozoruje...

ajka82
24. sep 2009

no ja teraz miry viem vsetky, co sa meraju krpcom, kedze mame tento mesiac vsetky komplet vysetrenia za sebou, uz len krvny obraz chyba a ten bude 30teho...

mgk poslucha, sak on vzdy posluchal, ale sam tam som mimo z jeho robenia poriadkov a ukladania veci, lebo ja mam svoj vlastny bordel 😅

ajka82
24. sep 2009

no karinka asi oddychnuta, pospala teraz az 15 minut a mozme robit bordel do polnoci 😀
a tatinko nieco vedla pracuje...

egyptanka
24. sep 2009

a uz aj mamicka je napapana 😀

egyptanka
24. sep 2009

a tu nikto??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre