Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

drozdik78
25. sep 2009

matja len ja mam pocit ze niekedy je uz naozaj smadna tak som skusala aj hrncek so sosacikom 🙂 a najnovsie skusam lyzickou ... 🙂 aaa konecne niekto blizsie ku nam 😀 teda v porovnani s BA 🙂
munu ja davam obcajnu ryzu ..

...a skusam dusit zeleninku na pare to ma upne inu chut 🙂

munu
25. sep 2009

ja mu len dam do ruky a on si sam da do pusy a pije.. dneska doobedu takto vypil naraz 70ml, kym som ho ja stihla prebalit 😕 😀 az ja som bola sama prekvapena, ze tolko stihol vypit..ale je to dobre, ze chce tolko pit, lebo lepsie kaka potom a nema vobec suche alebo tvrde kaky 😉

munu
25. sep 2009

ja nemam ako dusit na pare 😒 moznoze kupim nejaky ten maly parny hrniec, kvoli drobcovi... uvidim a ked nie, tak si vystacime s varenym.. ved casom bude papat aj surove ovocia a tak.. takze vitaminy urcite su aj budu.. vidiet to na jeho cervenuckych zdravych lickach, ze mu nic nechyba 😀 ma ich sladke na spapanie 😀

lenk30
25. sep 2009

drozdik, ani ma neštvi s tou zeleninou na pare, ĺebo ten hrniec sme dostali ako svadobný dar a ja som ho darovala mojej kamarátke vegetariánke......tak aby som si teraz kupovala taký istý ale iný

denka, príď bývať do MT, je tu pekná príroda a je aj kde chodiť.

baby technicky zručné viete mi poradiť? Malého fotíme nikonom taký profi foťak, tie fotky sú strašne veľké, nezmestí sa mi to na CD.....mám ich od narodenia v PC, ale nie raz mi drbol notebook............ako ich naraz zmenšiť a uložiť? je na to nejaký program? to by som mala robiť po 1? to by som nezvládla nikdy?
tú kartu, čo sa chystám nahrávať naposledy - tam je asi 1500fotiek - je tam ešte aj to stretko v MT, preto som nepridala..........môžem to nechať na kartách, ale keď si to chcem kukať v PC..........fakt neviem

ajka82
25. sep 2009

co sa tyka jedla, ja nejak speci nevymyslam, co mam doma to uvarim, ale zas nie vela druhov naraz, lebo to nem dobre...
ta polievka, osupane paradajky bez zrniecok som prevarila v troske vody, do toho svihla uvarenu ryzu(varena bez soli, s troskou oleja) a mixla som to, aby bola ta polievka hustejsia... (ziadne bio 😅 , ked mam zo zahrady dam radsej take, ked neni tak neni 😝 )

mala dnes strasne revy pusta...teraz som ju na chvilu zabavila labelom 😀

ozaj este jedna otazka...mali niektori z vasich drobcov problem so spenatom? mne sa zda ze je karinke tazky na zaludok, davnejsie som jej dala a grcala po nom viac a predvcerom som jej dala po case a zas sa pogrcala ☹

drozdik78
25. sep 2009

lenk 🙂)) ja som si kupila v lidl mali za 30 eurosikov a je naozaj dobryyy a dam sa tam robit naozaj vsetko ma 3 nadoby a da sa robit : naraz " zelenina masko a ryza...takze max. spkojnost 😀

a vy ste mali a v MT stretko 🙂 ? ci to len kamosky z okolia 🙂 lebo by som sa aj ja rada s vami stretla 🙂
Leni ak mas nainstalovany Irfan v pc tak ti to zmensi 🙂 da sa to aj naraz zmensit len musis ic mat v 1 adresari 🙂 a teda tvoj skolkarik je riadna sikulka 🙂

denkolc
25. sep 2009

Tak toto som vyzistila ohľadom tých vložiek: vraj jedna taká vložka (keďže sa v nej tekutina zmení na gel) vydrží 4 krát dlhšie ako obyčajná vložka, plus všetky tie vlastnosti, čo som písala vyššie..sú certifikované a vraj sú vynikajúco hodnotené (vyskúšam, uvidíme)...kamoška mi to teraz ponúkla, bo ja ešte frčím na tých pôrodných obyčajských..hehehe....

Ceny: intimky 30 ks 6,50 €, denné 10 ks 4,75 €, nočné 8 ks 4,75 €. Tak ak by dakto mal zájem, idem si u nej objednať, môžem objednať viac a posunúť (osobne, poštou)....ak sú tak eko, musím aj ja začať šetriť životné prostredie a prípadne, ak by som ušila malej aj také vrchné nohavičky, idem do látkovania tiež... 😉 😉 😉

Lenka - tak to je uau, že sa sám postavil...šikuliak vážne..... Kukuricu dostala Tanka v hotovom príkrme, že kukurica a zemiak od Hero Sunárek.

matja
25. sep 2009

munu, dávam obyčko ryžu guľatozrnnú.
drozdík, ja robím všetko pre malého na pare - ryžu, zeleninu, mäsko. Veľmi dobre sa dá využiť aj vývar z toho.
Tiež kombinujem zeleninu rôzne - podľa toho, čo mám doma a čo mi v danom okamihu napadne 😀
munu, ak nemáš parný hrniec, tak stačí taký nejaký parák, čo sa dáva do hrnca, keď si robíš parené buchty. Aj to by mohlo byť OK. ale pozooor: ja som tak robila raz mrkvu a hrniec mi úplne prihorel, nedá sa s ním už nič robiť 😀 😀

ajka, malému špenát veľmi chutí a nerobí mu žiadne problémy...

kucina1
25. sep 2009

deni sup byvat do pezinka, kusok od blavy a predsalen to blava nie je, som tu skoro dva roky a neviem si to vynachvalit 🙂

baby moje zasoby tomaskovho jedla sa uz minaju a uz nemam ani cas mu to pripravovat, ale radsej mu uz robievam kazdy den cerstve

matja
25. sep 2009

drozdik super, prid do MT, spravime dalsie stretko. Bola tu uz aj Cadca a Zilina (zuzic a clea 🙂)

kucina1
25. sep 2009

munu ryzu som dala taku obycajnu gulatu, nic bio nekupujeme, bio ma len to, co mame z vlastnej zahrady xixi

ajka82
25. sep 2009

aj karinke velmi chuti ten spenat, len po hodke a pol az dvoch hodkach ho posle von kade dosiel 😖

drozdik78
25. sep 2009

matja🙂 no rada by som prisla len to mame 80 km 🙂 ale snad sa zadari niekedy 😀

pasoa
25. sep 2009

lenk, kde - kde bola MIA? Pri Smíchove či kde?

denkolc, kucina, vy ste iné VYDLIČKY 😀

muňu, veru. noale tu nšoči založila Rambo-klub a Iron na oplátku Liliput-klub. Tak Matúško jednoznačne predseda Liluput-klubu 🙂

denkolc, ako bolo a čo sme robili a personál??? jaaaj, no ako Martinská nemocnica. Otras prístup, akože na háku, že ide o 6 mesačné dieťa, oni majú svoj režim a svoje postupy a v paži, či dieťatko spinká alebo má práve papať alebo čo.
Ale poznám sa tam s jednou dr. psychologičkou (ona mi vlastne odporučila ten pobyt) a máme aj veľmi zlatú RHB sestričku, tak kvôli nim dvom som to tam vydržala, inak by som asi už po 3 dňoch balila švestky.
Podľa mňa som tam bola na 80% zbytočne, cvičili sme 3x denne Vojta ako aj doma, ráno a naobed so sestričkou, večer sama. To je všetko. Od druhého týždňa dostával ráno aj laser ako stimuláciu reflexných bodov, takže dokopy 5x.

noale aby som bola presnejšia, takže vyzeralo to asi takto:
namiesto pondelku nástup až v stredu, lebo utorok voľný.
Obedy vraj budem mať, lebo malý je plne dojčený. A vraj, aby som prišla najneskôr do tej 10tej ráno. Došla som teda okolo pol ôsmej, muž nás zaviezol cestou do roboty.
Vybrala som si izbu, lebo som bola prvučkká prvá, sestrička mi ukázala, kde čo je a sedela som v izbe (v ktorej bolo pri mojom príchode asi 18°C 😒 ) asi 2 hodiny bez akéhokoľvek kontaktu s kýmkoľvek. Každá izba mala taký prenosný radiator, tak som ho vypeckovala naplno, čo, keď som varila vodu v kanvici, vyhodilo poistky a sestrička mi oznámila, že ho môžem púšťať maximálne na 1-tku.
Matúško mal papať o 9:30. Akurát vtedy došla sestrička, že nás vyšetrí doktorka. Pediatrička. že to bude rýchlo. Doktorka pediatrička, ďakujem pekne, to už aj ja môžem ísť robiť doktorku asi, vravím jej, že malý má teraz papať a ona že to bude rýchlo a začala ťukať do PC prijímaciu správu, opisovala z matúškovej karty údaje no ma skoro drb...o, že však to mohla spraviť aj sama a ja som zatiaľ mohla matúška nakŕmiť. Vyšetrila ho za pol hodinu a potom že ide zháňať ešte nejakú RHB sestru, aby ho po tej motorickej stránke vyšetrila. Lebo naša RHB sestrička Aďka bola preč a mala prísť až na ďalšiu stredu a teda až za týždeň.
A tak som povedala milej pani Dr, že je desať hodín a kým ho ešte vyšetrí RHB, tak bude pol jedenástej a to by znamenalo aj papať večer o takom čase a to reku nie, ja idem kŕmiť a nech ho vyšetria potom.
chápete, jej bolo úplne fuk, že dieťa má papať. proste oni majú svoje postupy. ale ja som zas niekedy verná svojmu znameniu a tvrdohlavo dovi-dopo a šla som. Ale zas slušne, nemyslite si, že som bola drzá alebo čo 🙂

potom prišla RHB sestra, staničná. No čaukoooo, to bola babizňa, ježiši kriste, ovalila sa na matúška a ten spustil chudáčik taký vresk ako ešte nikdy pri cvičení a ona sa ho snažila prekričať, v tej miestnosti brutal ozvena, no taký hurviak, že mi zaliehalo v ušiach. chúďa dieťa. Si prosím, ktorej sa chce, vygooglite niečo o vojtovke, tak sa dočítate aj to, že treba dieťatku navodiť príjemnú atmosféru, príjemnú izbovú teplotu, ticho alebo nejakú relax. hudbu, prihovárať sa mu milo alebo spievať. pani rhb staničná ako kus ľadu, narábala s matúškom ako s kusom mäsa, no des a hrôza. O dva dni na to som s ňou mala v piatok nemilý konflikt, na chodbe na mňa nahúkala ako na sopľavé decko, lebo som si dovolila s matúškom odcvičiť na obed sama (ona bola preč) a nečakala som na ňu (mi to jednoducho nevychádzalo s papaním na ňou stanovenú hodinu). no hučala tam po mne, ozvena jak sviňa, baby vyliezali z izieb, že čo sa deje.
Našťastie cez víkend sme cvičili sami a v pondelok sa už vrátila naša Aďka, no keby nie, tak ja odchádzam, by som tam neostala už ani o de§ dlhšie, ale susedka z vedľajšej izby zistila pri pravidelných večerných klebetách (ktorých som sa nezúčastňovala), že sa tá naša Aďka vráti už v pondelok, tak som si povedala, že to vydržím. a z úcty k tej dr. psychologičke, ktorá je veľmi fajn.

budova 100-ročná, stropy prosímpekne asi 4m, zato izby na šírku a dĺžku možno 2,5 x 3 metre, takže keby sa izba prevalila na bok, tak by bola optimálna, ale takto to bol kamrlík s obrovsky vysokým stropom, staré okná, takže nevykúriteľné a aj za toho pekného počasia som sa tam ja každé ráno klepala od zimy. na chodbu som matúškovi dávala čiapku na hlavu, lebo prievan jak sviňa, no a tie deti, čo lobzovali po chobe, všetky ochoreli, takže hromadná nádcha, tak som medzi tie ženy ani nechodila. Navyše som potom od susedky z izby zistila, že sa tam pekne každý večer čo večer oklepávajú, sotva jedna odíde zo spoločenskej miestonosti, už ju pretriasajú a tak každú. No.. díky, neprosím.
Ja som si vybrala izbu mimo hlavnej chodby, v takej bočnej chodbičke, kde boli 3 izby, ale jedna rohová, v ktorej bol z tých starých okien normálne prievan, tak nebola obsadená a v ostatných dvoch som bola ja a jedna kočka z Prievidze, prosímpekne tiež Marcovka2009. Vraj nás aj číta, ale neprispieva. Mala Sebastiánka, narodeného 26.3., takže 20 dní rozdiel od Matúška, no o hlavu väčší a aj motoricky celkom niekde inde (oveľa ďalej.) ale nevadí.
Pekne sme si rozumeli, po večeroch sme sem-tam na tej našej chodbičke skecli a tak som sa dozvedela nejaké infošky, napríklad aj on našej RHB Aďke, že príde skôr, alebo aj to, že v zime je nemožné izbu vykúriť, (keďže sa tie radiatoríky môžu zapínať iba na 1tku), že v oknách mávajú ženy deky, aby neťahalo, že námraza, ale tým pádom tma ako vo vreci a teda sa celý deň svieti (neónka) a že tam chodia vo svetroch....

takže keď dr. psychologička pri záverečnej debate so mnou spomenula ďalší pobyt, tak som veľmi zdvorilo ale veľmi rázne odmietla. dlho sme si to vysvetľovali, ale fakt som sa z toho vyzula. Že budem radšej chodiť amulantne každý deň tam cvičiť a bude ma to stáť menej stresu ako tam ísť bývať. a keďže som odtiaľto z MT, tak na ten pobyt ani nie som odkázaná. Bola som tam jediná z MT, všetky ostatné z iných miest a okresov.

no ale malo to aj svoje pozitíva, napr. som videla také deti, s rôznymi stupňami DMO, že som nadobudla dojem, že Matúškovi vlastne nič nie je... Ale vlastne moc pozitívny pohľad to nebol, bolo mi to veľmi ľúto za tie deti aj ich matky.
som rada, že som doma. Doma doma doma doma... jaaaaaaaaaaj, DOMAaaaaaa

to som iný román napísala, čo?

a dajte mi pls link na tú našu TV star Nšoči, aj ja to chcem vidieť.

lubi22
25. sep 2009

Dakujeme krasne vsetkym, stale sa este vytesujem, ze sme po a bez tej hnusnej narkozy 😵 Uz aj zacal trosku jazycek vyplazovat 😵

Lenka Filipko je sikovnucky, ked sa sam stavia, to uz budes vsade v strehu 😵

Ajka my sme so spenatom problemy nemali.

Kolko vodicky- resp. tekutin okrem mlieka vypiju vase deticky za den?

Drozdik darceky som zatial pozerala najma pre starsieho synceka - on je milovnik Cars od Disneyho, tak som mu objednala taky velky kamion s 15 autickami a este som nasla kopec super veci, len musim vyselektovat a prerozdelit po celej rodine 😅 Filipkovi este netusim co, kedze Samko podostaval od narodenia velku spustu hraciek, co sa len blyslo, tak to nasi rodicia kupovali, prvy vnucik, este som to pri Filipkovi ani nevytiahla, pomaly to objavujeme a vytahujeme. Filipkovi sa pacia aj Samkove hracky, uz fici s autami 😅 Velmi fajn su kocky Clementoni - su makkucke a tak nadherne vonavucke. No a uspech u nas malo ked bol samko taky malinky aj auto od Chicca Quatro 4 v 1 - je to hojdacka, odrazatko, moze to tlacit a este neviem co.
http://www.hrajko.sk/chicco-quattro-p-258.html

pasoa
25. sep 2009

lenk, ja mám Zoner Photo Studio a je to super, zmenšíš rýchlo, ale tiež musíš mať v jednom adresári. ale to je rýchlovka, takže aj z viacerých adresárov je to šup-šup.

no, idem preorganizovať matúškovi postieľku, lebo ma tam sfúkli, že ho dávam do perinky, že to brzdí jeho prirodzený pohyb (nožičky), tak som vymyslela také leháro, že má zvýšené pod zadkom, aby sa neposúval dolu, aj po bokoch, aby nepadal na strany... asi si to dám patentovať a budem dávať ďalej mamičkám refluxových detí 😀

vypínam PC, brú brú

lubi22
25. sep 2009

Pasoa tak ste si uzili s Matuskom riadne. Ja nenavidim vsetky nemocnice, clovek tam ako keby stracal svoju ludsku dostojnost. Je jedno, co si dokazala v normalnom zivote, resp. aky si clovek, hociaka chudera nevyburena neznasajuca svoju pracu si osobuje pravo spravat sa k Tebe ako k bezprizornemu decku 😖 A je im jedno ci ma dietatko par tyzdnov, alebo 18 rokov, jednoducho je to kus a podla nich sa musi prisposobit.

lubi22
25. sep 2009

Ale hlavne aby vam cvicenie pomohlo, potom to ma vyznam urcite 🙂

kucina1
25. sep 2009

lubi mne pije 150ml vody alebo caju, a niekedy skoro vobec nic nepije (teraz 2 dni skoro nic prave nepil a hned ma tuhe kakanice truhlik moj )

drozdik78
25. sep 2009

lubi vdaka za typy ja tiez pozeram tie odrazadla teraz ale najradsej by som brala take co je aj odrazadlo a zaroven " vozik " dokopy 😀 a chystam sa na tie kocky co ste tu minule vlozili link 🙂
a tekutin vypije emmka zalostne malo 🙄

kucina1
25. sep 2009

fiha si neviem predstavit ist teraz s tomaskom do nemocnice, ved mne to vadilo uz ked sme boli v porodnici, akurat mi zaspinkal a hned ho budili, mal prave jest, a zrovna mal dojst lekar, a to dosiel az o pol hodinu. a fakt je tym lekarom vsetko jedno

lubi22
25. sep 2009

Drozdik vozik? Myslis, ze mozes vozit dietatko? Ci inak? Lebo to chicco ma aj rucku, ked mozes vozit dietatko ty, je to uz od 9 mes.

Kuci 150 ml je pekne, my zatial tak 6 lyziciek denne. Z flase pit velmi nevie. Uvidime, ci sa to teraz zmeni.

mgk111
25. sep 2009

pasoa - niektore lekarky asi nemaju deti alebo co ked sa tak spravaju...

lubi - kubko vypije cca od 80 do 150ml. ako kedy - a co - niekedy cajiky, niekedy stavicky od hippu...

nsoci - a matko sa odkedy prevracia vlastne? som slubila ze napisem ked lenivec kubko konecne nieco spravi a uz sa teda pretaca, prve dni som myslela ze nahoda ale uz veselo z jednej strany na brusko a dnes dal aj z druhej... takze ziadny spomaleny alebo podobne len lenivy 🙂

kubko prave plakal tak ho ma tatino na rukach.. zeby vazne uz zubky? svine nech uz vylezu ☹

bru nocku aj ja zelam ppa

kucina1
25. sep 2009

lubi no to je vlastne maximum ale okolo tej stovky je taky priemer, u nas pije z flasky v pohode (nekojene dieta) ale ucime ho uz z poharika. z toho pije menej. no vzdy mu ponuknem aj flasu, niekedy chce viac pit a niekedy menej.

kucina1
25. sep 2009

so zubkami u nas ziadne tazkosti 🙂
kym budu rast tomaskovi, vase mnohe deti budu uz zubate xixi, aspon budem moct cerpat info co vam zaberalo xixi

kucina1
25. sep 2009

u nas sa pije hlavne voda, potom granulovane caje od hippu, caje sackove, ovocne stavy od hippu a mal uz aj ovocnu 100% stavu jablkovu

labutka
25. sep 2009

trochu odveci... jak mam urobit krpcovi vyzivu z jablk? mamca co zavarala, tak supla aj vanilkovy cukor, vraj aby to konzervovalo, ale ja si myslim ze preto, aby to nemal adam kysle... 😖

kucina1
25. sep 2009

zatial tomaskovi prevaram vodu v ktorej zarabam mlieko, aj cajiky aj cistu prevarenu pije. myslite, ze uz mozem neprevarat? sem tam nam tecie hrdzava voda. ked nebudem prevarat mam ju aspon filtrovat cez brita filter?

drozdik78
25. sep 2009

lubi myslela som ako 2v 1 odrazadlo a zaroven ked bude chodit aby sa mohla na tom aj vozit 🙂
http://www.bejbycentrum.cz/?item=502 nieco take 🙂)

kucina1
25. sep 2009

labutka ja som robila uvarene jablka s troskou vody a pomixovala, potom vysterilizovala a do niektorych som dala hroznovy cukor ale mojmu krpcovi sa nic kysle este nezdalo, sem tam ho zatriaslo ale vsetko spapkal. mne to kysle bolo poriadne xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre