Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
27. sep 2009

mgk hej spapa mi to v pohode s lyzicou, ked je nahodou velmi unaveny a kasu nechce a zmoli si oci, tak mu dam mliecko a troska spapka a spi. ale toto sa stava velmi malo krat

mona1111
27. sep 2009

dakujem za vase rady potuka a mgk 😉

Neverite ale pomohlo mi to, aspon som sa utvrdila, ze som zacala dobre. Dnes som mu varila mrkvicku, zemiacik, kvapku oleja olivoveho a potom som to rozmixovala, pridala som do toho tu vodu v ktorej sa varila zelenina a bolo to take riedke pyre. Mne samej to celkom chutilo ......

A uz neviem ale niekto tu pisal ze cajik odmieta, mne tiez odmietal zo zaciatku cajik, stale mrstil nostek akokeby som mu davala citron, ale skusala som tri dni, cez flasu nam pitie nehrozi tak som mu davala lyzickou a teraz uz chce cajik ale len na lyzicku..... cumel z flase hryzie....

egyptanka
27. sep 2009

baby, este som sa chcela spytat, ked ste robili ovocne pyre tak ste ovocie supali alebo ste ho uvarili aj so supkou a potom normalne mixli??

mgk111
27. sep 2009

egy - ja som supala a este stale supem...

egyptanka
27. sep 2009

oki takze supat ... 🙂

pasoa
27. sep 2009

a mne sa se*ie PC a internet a CEWE Fotosvet a vraj mám vírus a samé sa mi to tu nainštalovalo a teraz si to mám kúpiť za 90 doláčov, aby to fungovalo, dokeluuuuu som z toho jeleň, ale furt lacnejšie ako NODka, tak neviem teraz....

bershka
autor
27. sep 2009

pasoa. neruhaj sa,moj mangel vyraba NOD. nazalujem 😀

egyptanka
27. sep 2009

fyi ... od 30.9.09 najdete v sieti obchodov Hypernova Slatinske detske piskoty za 0,99 € ... skoda, ze ta moja piskotka este piskotky nemoze ... a odkedy sa mozu piskoty??

ajka82
27. sep 2009

egy, myslim ze to zavisi na tebe a na natalke kedy moze piskoty (aj podla druhu piskotov)

ajka82
27. sep 2009

jaj a chcela som, my tiez supeme ovocie, ale my podavame vzdy cerstve-nastruhane, popr. popucene

ajka82
27. sep 2009

ak chcete vidiet ake pekne muchotravky sme nasli, ked sme boli na hriboch, tak mozte kuk foto 😀 😀 😀

lubi22
27. sep 2009

Ahojte 🙂

Mona Saminkovi vsetko naj k polrocku 🙂 Ja varim vsetko spolu - ale davam do hrnca postupne, lebo vsetko ma iny cas varenia, napr. cukinu dam iba par minut pred odstavenim zemiacika a mrkvicky.

Baskaj, Katka dakujeme 🙂 Baskaj nie som daleko od toho posr...ia pred zajtrajskom. Sice neucim prvy rok a ani novy predmet, ale rok som nic mudre odborne z ust nevypustila, tak mam boja. Aj si hovorim, ci mi to bolo treba, ze teraz by som radsej nikam nesla, ale viem, ze ked nabehnem do toho systemu, bude mi tych par hodin mimo domu robit dobre. Tak dufam, ze zajtra nebudem pouzivat vela zdrobneliniek. A Katka ano, pamatas si spravne. No ja kladiem doraz ani nie tak na prednasky, teoriu sa nauci kazdy ako na prakticke vypocty. Ale studenti sa vacsinou boja cisiel ako cert kriza, ja ich prave mam rada, lebo tie nikdy neklamu a su exaktne 🙂

Egy ta Tvoja kolegyna - cista zavist. Je len na vas ako si zariadite zivot. Niektori ludia nechapu, ze prioritou nemusia byt vzdy len a len prachy, ale ze to moze byt aj rodina a cas straveny s nou. A piskotky - napr. na slatinskych je od 6 mes., ale obsahuju lepok, ten by sa mal az neskor. Je na Tebe. Vhodnejsie sa aspon mne zdaju tie nesolene kukuricne chrumky, tie su bezlepkove.

Pasoi Matuskovi blahozelame k prvej uspesnej pape, len tak dalej 🙂 Co sa tyka odsavania pri prikrmoch, ja neodsavam vobec. Tvorba mliecka sa po dvoch-troch dnoch upravi, tak aby bolo presne tolko, kolko dietatko potrebuje. Ale ak chces udrzat vyssiu tvorbu, tak radsej odsavat.

Potulka tekutina - vodicka, cajik by sa mala davat po jedle, ked uz uplne nahradi kojenie. Kym po prikrme este dokojis, tak netreba davat. Plna porcia prikrmu zeleninky by mala byt 120 -150 g.

Baskaj ja by som tiez idealne chcela davat dietatku iba vodicku, ale casto musi clovek volit medzi mensim a vacsim zlom. A to sa tyka nielen pitia, je to pri kopec vecoch. Starsi syncek mi vodicku vypluval, tak som mu radsej dala ovocnu stavicku alebo cajik, nez aby nepil vobec. Uvidime, ako bude s Filipkom.

Mgk necudo, ze si obcas nervozna, ved ked sa manzelik nemoze hybat, to mas ako dve deti 😅

denkolc
27. sep 2009

Tak som si vás prečítala a všetkých vás velice pozdravujeme....ale už je neskoro, tak len v krátkosti - s príkrmami sme na tom tak ako Potulkovci..a vodu tiež nechce piť, ale hádam ju to naučím...no a včera malej môj manžel našiel v plienke Tanke prvé hovienečko plastelínové....no, chápete to? Nie ja, ale on....ts..... 😀 😀 😀

Boli sme dnes v Sade J. Kráľa, koncert Backwords, Kočiš a pak Smatanová - ale to už domooooov....zajtra vybavovačky, konečne dám prepísať moje druhé auto na nového majiteľa a mám o starosť menej...poobede sa túlame v starom meste...

Krááásne sú tie naše detičky, považujem toto obdobie za NAJKRAJŠIE, lebo sú zlaté, usmievavé, papkajúce, neodvrávajúce, prosto milované (a hlavne, keď spinkajú...).... 🙂

nsoci
27. sep 2009

ahojte....
docitala som, ale nemam energiu reagovat sa kajam...

http://babetko.rodinka.sk:80/index.php?id=592132
hm hm

zajtra vybavovacky aj my, ak nebvude nahodou miesto v kurze plavania (nahradzame hodiny) tak asi tiez v centre budeme...

bru bru

yamahafazer
28. sep 2009

ahojte 🙂
tak my sme mali dnes divoku noc zaspala skoro o pol 19 lebo poobede nechce spavat co len pol hod pospi ☹ a potom uz nevie co zo sebou tak je unavena a v noci som bola hadam 30 krat hore co stale mrncala stale som ju popravovala a davala dudel a potom som ju hladkala za rucicku a zabuvala.Hore sme uz od pol 6.Vcera prvy krat co mi nechcela spapat zeleninu neviem preco akosi jej to nechutilo lebo som pridala maso kuracie ale mala ho aj pred vcerom prvy krat a chutilo a vcera uz nechutilo no neviem,ale zas mlieka popapala aspon.No uvidime dnes spravim jej len zeleninu ci popapa.Furt si myslim,ze zuby a stale nic tak uvidime.

zuzic1
28. sep 2009

Dobré ránko všetkým.....včera sme skúsili prvú mrkvičku a dopadlo to katastrofálne...zjedol 4 lyžičky a potom takáááááááá šabľa, že všetko vygrckal a aj mliečka trochu...dúfam, že nebudeme mať problém s papaním, keď vám všetci papajú v pohode 😖 ....som znechutená z príkrmov už teraz...dnes opäť skúsime a skúsim redšie a len tak 2 lyžičky

kristinka.s
28. sep 2009

ahojte maminky, mam taku otazocku: kolko vam vase dietky spinkaju cez den?
moja je hore tak 2,5 hod a uz je unavena a spi tak 1,5, niekedy aj viac.
je to normalne? alebo by som sa mala obavat. v diskusii spanok babetiek mi jedna kocka spominala, ze by uz nemala byt taka unavena. tak neviem, zacinam mat obavy.

atemi
28. sep 2009

Bre ranko.
Ja sa kajam, ale ja nestihnem ani docitat ☹
Takze len k tejto strane:

Egy, ja varim aj so supkou, ale nemixujem, pasirujem cez sitko. Viac roboty, ale viac vitaminov zostane.

Lubi, good luck! 😉

Denka, to mas tak. Ocinovia si vzdy zliznu tu smotanku. U nas je to uplne na slak trafenie. Uz brutalne ziarlim. Moze byt maly aj neviem ako uplakany a pride ocino a maly sa rehli od ucha k uchu. Ked ho ja mam na rukach, chyti ma za nos a odtlaci, ziadne mojkanie, vzdy ho zaujima vsetko ostatne. Ked ho chyti ocino, tak ho obzera, ohmatava mu celu tvar. Dnes rano sa za nim odplazil este aj na WCko. Krical pri tom sice ma-ma ma-ma, ale isiel za ocinom... No a najvacsia bomba je - som v piatok? pisala, ze nic nezje, ani jednu lyzicku... no prisiel vikend, ocino doma, isli sme krmit, zobral ho na kolena a Kubco otvoril dokoran ustocka, celu lyzicku zhltol, ako keby jedaval uz 10 rokov!!! Zjedol skoro celu davku! To je vrchol!!! Uz som niekedy len kusocek od toho, aby som sla do roboty a chlap na matersku 🙄

Nsoci, dobre vyzeraju tie prednasky. Zaujimavo velmi, dala by som si povedat. Ale 333 EUR??? A kazdu sobotu az do konca juna byt cely den prec? To Kubco bude stastnejsie dieta, ked nebudem mat profi vedomosti o vychove, ale bude travit kazdy vikend niekde v prirode a hlavne s oboma rodicmi. A za 333 eur mu vymyslime paradny program. Pochybujem, ze sa im tam prihlasi niekto kto ma male dieta. Mozno ti, kde obaja rodicia nepracuju a su doma cely tyzden. Ale tam je zase vacsinou problem 333 eur.

atemi
28. sep 2009

Kristinka, bud rada!!!! V spanku sa deticky vyvijaju, rastu. Nehovoriac o tom, ze ty si v pohode, oddychnuta a mozes tak dat dietatu ovela viac. Ja som studovala nejake poradne pediatrov na tuto temu, lebo nas Kubco je opak - spi max 2x za den po 10-15 minut ☹ A na take pripady ako je Sofia pisali, ze je to uuuuuuuuplne ok. Pokial nezaostava v psychomotorickom vyvoji a dobre prospieva, tak taky spanok je to to najlepsie co sa vam mohlo "stat". Jooooooj, zavidim 😉

atemi
28. sep 2009

Ale ak mas pochybnosti, napis do nejakej poradne pediatra, vygooglis ich kopec. Alebo sa spytaj vasej dr.
Joooooj, zavidiiiiiiiiiim 😀

lenka138
28. sep 2009

tak ďakujem, počkám teda či sa to nejako upraví a nebudem to siliť, ked ja som sa tešila, že aspoň po príkrme vydrží dlhšie a nič

ja malému asi tiež skor strčím do ruky niečo ako tie chrumky aby si až tak nezvykal na sladké, i ked zdá sa mi, že tie slatinské piškoty by nemali byť asi až také sladké, kúpim, vyskúšam ja 🙂 a uvidíme, lebo ja piškótky môžem a hlavne v pudingu a krupici. Ja som našla, že lepok sa môže od ukončeného 6. mesiaca

kristinka.s mne je drobec do tých troch hodín tiež unavený, ale pospinká zväčša už len kratšie, nejakú pol hodinku, i ked sa stane, že sem-tam aj hodinku

mona1111
28. sep 2009

Lubi dakujeme a drzime palce 😉

bershka
autor
28. sep 2009

ahojte kočky.
včera som kúpila fusak. v auparku v peg perego. vyšiel iba 1290. je teplučký flisový z vnútra a je tam taký macko. najlepšie je, že sa dá zmenšiť aj predĺlžiť

ajka82
28. sep 2009

bershka, my mame taky isty uz od minulej zimy 🙂 cierny a vo vnutry oranzovy

bershka
autor
28. sep 2009

ajka, aj myyyyyyyyyyyyyyyy

bershka
autor
28. sep 2009

ten oranžový je najkrajší. hihi. ajka, máme rovnaký vkus. my sme nemali fusak min. rok. zdalo sa mi to zbytočne, keď bola v overali a pod mega dekou. ale tento rok sa zíde, aj na sánky, aj na bár čo iné. až teda bude sneh

bershka
autor
28. sep 2009

baby, neviete o nikom, kto by chcel náš kočík? kuk album bobeček

vlalu6it
28. sep 2009

ahoj kocky,,tak ja som opat spat,,,boli sme doma dost chori,,crevna chripka a potom moje problemy s podbruskom,,ale uz som za vodou,,mala nastastie cely cas ok,,,

dnes sme sa prvy krat dvihli na ruky ako maly boxerista,,robila ako kliky,,ake mile,,som sa potesila,,,

ajka--krasne fotky z hubcekov,,aji a neboli ta chrbat ked nosis mali na pleciach,,ja moju ani pol hodku neodnesiem,,strasne mi je tazka,,,,ako to len take chude ziena zvladas,,hmmmm

ajka82
28. sep 2009

bershka, veru aj mne sa lubil najviac 😵 no nam sa zisiel, lebo krpcek sa ponahlal na svet...

vlalu, praveze hentak v manduce v pohode odnesiem, s tym ziaden problem nemam, ale normalne len na rukach doma ked malu nosim je problem, uz po par minutach citim chrbat (inak doma v manduce nechce byt, len vonku)

vlalu6it
28. sep 2009

ja nasej malej od zaciatku davam len vodicku,,,cajik sme len raz podali a vsetko vyplula,,, 😅

lubi--prajem ti dnes vela sil,,,aby si to hravo v skole zvladla,,,a bolo ti v praci prijemne 😉

no a uz 3den mame sportovy kociarik,,,velmi sa jej tam paci,,,,taka je spokojna,,viac sice lezkame,,ale mozem to polohovat,,no volim stale leh koli chrbticke

vcera som sa definitivne rozhodla ,,ze prikrmy uz total mixovat nebudem,,polovicu som rozmixovala na pyre a druhu polovicu som poriadne popucila vidlickou a vsetko pekne zmiesala,,a na moje pocudovanie,,ona to papkala,,,mij milacik,,,prekvapila ma,,,pekne popucene masko a zemiak s mrkvickou a fenkel a mangold,,,to je nieco ao spenat,,,velmi jej chutilo,,ona spapa celu misticku,,,mliecko podavam, az po hodinke a pol,,,inak zapija vodickou,,kupili sme jej uz flasku s nahubkom,,,aby si ju drzkala sama a ucila sa pomalicky pijkat,,no moc to nechce,,,

zubky nam este nejdu,, 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre