Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
28. sep 2009

ajka--ja mam len babyvak,,ale je mi tazka na pleciach a aj manzelovi,,je to normalne???

bershka--a preco chcete predat kociarik,,ste s nim nespokojni???

bershka
autor
28. sep 2009

vlalu. ale neeee, som sa zamilovala do iného, tento chcem akože predať preto, lebo vanička mi je nanič a autosedačka za chvílu tiež 😉

ajka82
28. sep 2009

vlalu on ju tak niesol raz (mozno dva, nepamatam) a nejake staznosti neboli, len som si vsimla ze isiel tak mierne zakloneny, lebo karinka mu zaspala a vraj sa val aby jej hlavicka neodkvecla... (ale ono to chce na taketo nieco aj prax asi a nebat sa ked zaspi) ... ja si tak chodim ako keby som ju tam ani nemala

bershka
autor
28. sep 2009

vlalu, ani my nemáme zuby. ani nelozíme. je lenivá jak hnida

ajka82
28. sep 2009

co tam po zuboch, zatial ani my nemame 😝 ...sice moja mama vravela, ze uz by nieco mohlo vyliezt a vraj ked pojdeme najblizsie k nim, tak uz pojdeme so zubom, ale stale nist a myslim ze o dva tyzdne asi este nebude...

munu
28. sep 2009

Kristinka, nas Matko spi pocas dna dokopy aj 5 hodin.. jeden spanok ma stale tak 2-3 hodinovy a potom tie dalsie, tu polhodka, tam polhodka alebo hodka.. no a tak sa to nazbiera.. a je unaveny uz tak po hodinke a pol alebo po dvoch hodkach.. a ked nema svoj spanok 3-hodinovy, ze sa mu neda spat, tak to na nom vidiet.. akoze hraje sa a je dobry, ale trosku viac umrncany nez ked sa vyspi dosyta.. ja mu nebranim.. nech si pospinka kolko potrebuje.. ved to su este malicke deticky.. a kazde babatko je ine.. niektore nechcu spat vobec, ini su spachtosi.. ako moj.. a aj v noci spinka dobre.. takze ja sa zatial neobavam.. a vyvija sa v poho, zaostaly nieje.. prave naopak.. este sice nestvornozkuje, ale dviha sa na ruckach, niekedy sa mu podari dostat aj nakolienka, ale par sekund sa pohupkava a potom naspat klesne a je len na ruckach.. ale strasne sa stavia na nozky.. nechce ani sediet..len by chodil a stal.. takze nemyslim, ze je zaostaly.. a je velmi culy.. vsetko krasne vnima a ked sa vyspinka kolko potrebuje, tak je hotovy vysmiaty medik.. ja by som sa tak nebala o to.. a uz bude mat zaraz 7 mesiacov.. tiez som pocula, ze tak do 6 mesiacov, babatko ma spinkat 5 hodin denne a v noci takych 10 hodin.. no Matko ma skoro 7 a stale tolko spinka.. uvidime ako to pojde dalej.. zatial sa nicoho neobavam..

kristinka.s
28. sep 2009

ahoj munu, no dakujem ti velmi pekne za tvoju odpoved. Moja Sofinka je presne taka ista, ked sa zobudi je cela vysmiata, ma len 6m a tiez by najradsej uz chodila, stala, plazit sa este nevie ale velmi si to nacvicuje. Stale sa vrti, kope nohami, gula sa z chrbta na brusko a naopak. A tak po 2,5 h (je uz asi z tolkeho cvicenia) unavena a ide si pospat. Spi tak 1,5 niekedy aj viac a potom je zase vsetko fajn.
Tak som rada, ze si ma ukludnila. Prajem vsetko dobre a nech pekne rastiete a ste zdravi! 🙂

potulka
28. sep 2009

ahojte
nam sa nejako kazi nocne spanie... 🙄 uz treti ci stvrty den je to tak, ze spi s nami v posteli, lebo pri prekladani do svojej postielky sa vzdy zobudi (zaspava pri kojeni poleziacky). a pocas noci je 2-3 hore, co predtym nerobieval. vacsinou po nakojeni zasa zaspi, no napr. dnes bol aspon hodinu hore, rozpraval si, alebo sa jedoval, mlieko uz nechcel... potom som ho uz celkom bezradna supla na manzela a ten ho za chvilku uhojdal do spanku. 😠 atemi, pravdu mas s tym zliznutim smotany! pevne verim, ze je to len prechodny stav, regres pred progresom (zuby? lezenie?). sme takto s muzom dost nevyspati a celi polamani od toho, ako sa spolu krcime na jednom matraci a kral matej sa sam rozvaluje na druhom. 🙄 😀
kristinka, to je super, ze malicka cez den tak pekne spi. nas matej ma podobne intervaly, akurat, ze po cca 2 hodinach si hodi len asi polhodinoveho slofika, obcas dlhsie. ale aj tak je to celkom fajn, mne to celkom vyhovuje.
inak, neviem, ci v stredu pridem na stretavku (btw, o kolkej a kde? zasa mi nic neprislo! 😨), lebo ma stale hneva hrdlo. nerada by som vam priniesla nadchovy darcek... este uvidime, ako sa to vyvrbi.

mgk111
28. sep 2009

kristinka - mozes byt akurat rada, co by sme my ine za to dali 😀

ajka - potom daj vediet kedy bude prvy zub, my tiez nic... ale zato slinta ako bernardin a ozuzlava co kde pride aj radiator uz olizuje 🙂

berskha - my asi lozit nebudeme, pretaca sa a tak ale lozenie nie, to skor sa stava na nohy a chvilku ustoji ked ho pridrzim pri posteli...

babka ho zobrala von, ja som dnes prisla na to, ze ty koky ja si nemam obliect ake spodne pradlo xixi - sme stale u svokrovcov a take pradlo sa nepralo dlhsie tak idem dnes do obchodov 🙂 vraj netusim kolko tu este budeme a ja som myslela ze uz pojdeme domov, len ide marek na kontrolu, vytahovanie stychov, prevezovanie takze to bude asi dost bolestive...

atemi
28. sep 2009

bershka, hod kocik na mimibazar.sk , ja som tak predala. A ake nove faro si vybrala?

Baby, sa mi zda, ze tento konik robi aj trosku neplechy... kazdy sa tu chce porovnavat, ake robi jeho babo pokroky, ci uz sedi, lozi, kolko spapa, kolko spinka atd. Ale v prvom rade si treba uvedomit, ze deticky su strasne individualne! To ze nieco zacnu robit neskor neznamena, ze su zaostalejsie. Mozno sa budu vyvyjat rychlejsie a o rok budu v rovnakych veciach ovela zdatnejsie ako tie, ktore su borcami teraz. Nebojte sa, detickam sa venujte tak ci tak a ak robia aspon minimalne pokroky, budte v pohode a teste sa z toho. Su zdrave a vyvyjaju sa tak ako je to pre ne idealne. Amen! 😀

atemi
28. sep 2009

Baby latkarky, tie vlniaciky nechcete? Dnes vecer objednavam!

pasoa
28. sep 2009

atemi, ja veru neporovnávam a ani sa o to nepokúšam, lebo môj matúško je dosť pozadu, tak cca 2-3 mesiace, ako v čom. niečo robí pekne, ako pol ročné bábo robiť má a ničo veru ee.

naše dnešné papanie - matúškova dávka je tých 150ml. dnes zjedol na obed 130g zemiakového pyré a za tým ešte vypil 100ml MM. teraz síce trochu ochká a mrnká, asi má riadne preplnené bruško, ale nedávala som mu nič nasilu. keď už som videla, že ten zemiak už nelezie, tak som nechala tak a dala MM a to otváral ústa na fľašu, akoby 100 rokov nejedol a pekne vybumbal 100ml, potom sa už začal odvracať... takže asi zjedol a vypil, koľko vládal. no.. bruško maličké, musí si teraz poradiť s takou dávkou!

potulka
28. sep 2009

atemi, mudre slova. 🙂
vlniaciky si neprosim, ale zato idem objednavat plienky. konecne som sa rozkyvala. vybrala som si bavlneno-bambusove Anavy na snappku, konopne Ellas House na patentky a HD Pastelku (maju vacsie a mensie, tak tie vacsie). viem, ze sme sa dohodli, ze mi pastelku ukazes na stretku, ale kedze moja ucast je otazna a dnesnym dnom odovzdavam babylucy, musim urychlene konat. 😉 zatial objednavam z kazdej po dve, uvidime, ako sa osvedcia.

atemi
28. sep 2009

Potulka, Anavy nepoznam, posli link 🙂 Vidis, ani neviem, aku velkost Pastelky mame, mozno to bude tym, ze sa mi zda mala, ja som bola v tom, ze je to len jedna velkost 😅
Ellas House je super strihovo aj savostou, ale strasne mi tvrdne, straaaaasne, asi najviac zo vsetkych :( A neches radsej EllasHouse BumHugger? Ta ma oproti beznej konopnej este flisovu kapsu, takze necitit, ked je tak stvrdnuta a mozes ju este aj pohodlne vypchat vkladackou, ked pouzivas na noc a tak... Prepac, uz ta nechcem chaosit, ked mas vybrate, len tak mudrujem 😉

atemi
28. sep 2009

Pasoa, no vidis, ste prikladom ako je to vsetko indi-vindi... Matusko napriek jeho problemom papa ako divoch a Kubco stale nevie jest, hoci v inych veciach je casto popredu. A vy svojou vytrvalostou a poctivym cvicenim vsetky deturence dobehnete lavou zadnou. A potom bude Matusko taky rozbehnuty, ze sa budes stazovat ako rychlo sa uci veci 😉
Mimochodom, vraj z deticiek, co mavaju problem s fyzickym vyvojom, vyrastu casto veeeeeeeeeeeeelmi inteligentne bytosti... To ja budem mat doma sportovca s vyfukanou hlavou, a vlastne dvoch, bo s jednym zijem 😀 😀 😀

atemi
28. sep 2009

Aj ked toto moj chlap asi citat nebude, aj tak musim uviest na pravu mieru, ze to bol samozrejme len vtip!!! 😉

potulka
28. sep 2009

atemi, podla tohto kluca bude moj syn vysportovany intelektual a este k tomu samozrejme aj krasny. 😀 😝 plienky som uz objednala, naspat cesta nemozna. ale ak v stredu pridem, prines ukazat, mozno sa namocem. anavy je nova ceska znacka, nasla som ju tuto:
http://www.branakdetem.cz/jednovelikostni-bambu...
k pastelke - mas pravdu, je len jedna. poplietla som si to s tou ella`s house. a objednala som si nakoniec este aj HD klasik. dokopy 8 novych plienok + mame 6 BL bamboo. takze rozhodne este budem nakupovat dalej. 😉

pasoa
28. sep 2009

atemi 😀 😀 😀

potulka 😀 😀 😀 😀

nemáte chybu baby.

noale to bude teda matúško veľmi inteligentný, veľmi pohybovo zdatný (už teraz je to riadne šidlo, len ho ešte ručičky moc neposlúchajú) a taký krásny, že padnete na zadok tetky! 😀

atemi
28. sep 2009

Fiiiiha... aka uzasna generacia nam rastie, sami inteligent... ale ked nebude robotnikov, nezvysi sa HDP a vlada neprida na dochodky a ja si chcem na dochodku pocestovat po svete 😀 😀

pasoa
28. sep 2009

hmmm... atemi, musíme teda robotníkov hľadať v iných mesiacoch. marcovčatá budú asi samí intelektuáli a manekýni 😀

pasoa
28. sep 2009

kde ste všetky? ja idem za 5 min tancovať, ale stále ešte odsávam... a práve ma nasr* fotolab, lebo som vyrobila akciovú knihu a v objednávke mi vyletela neakciová cena, čo som zase urobila zleee??? 😠

munu
28. sep 2009

Atemi, ja sa s nikym neporovnavam, len som chcela upokojit Kristinku, ze nieje sama, co jej dietatko vela spi..aby sa nebala.. nechapem, preco si to zobrala ako porovnavanie... ja to v zivote nerobim.... neporovnavam Matka s nikym!!!

munu
28. sep 2009

toto je forum o detickach a tehulkach.. my tehu uz niesme tak co sa mame bavit o autach??? logicky o detoch.. tak sorry ak to niekedy znie ako porovnavanie z mojich prispevkov.. nikoho som urazit nemala v umysle.. len pomoct..

lenka138
28. sep 2009

munu atemi to pravdepodobne myslela tak všeobecne, nie konkrétne teba

munu
28. sep 2009

no to dufam.. ale aj tak sa tu podla mna nikto nema starat o to, ci sa niekto s niekym porovnava, alebo nie.. kazda mame obcas obavy a preto chceme vediet, ako su na tom ine babatka.. ci je to, alebo ono v poriadku.. chapes.. nemam rada, ked tu niekto ide robit rozbroje.. len tolko som chcela tym povedat..

munu
28. sep 2009

idem zehlit, neskor pridem.. pravdepodobne az vecer, ked bude drobec spat, lebo som sama doma.. muzik je v robote a konci az o polnoci, to ja uz budem dufam spat.. tak zatial sa majte vsetky 😉

asandys
28. sep 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeee

hlasim sa po maximalen pracovnom vikende davaniu nasho bytu kus obyvacej podoby. Uz nam ostalo len niekolko krabic a tie zmiznu v stredu, kedy pridu skrinu montovat. Kuchyna stoji, akurat teraz otec zapaja varnu dosku na 380V. enmozem n ato kukta, tak som zdrhla k pc. Nechce si vypnut poistky na 220V pre istotu, bo ze vraj po tme nevidi, ide ma trafit. ☹ JA viem, ze sa nic nemoze stat, ale istota je istota. Adama som konecne uspala od rana spla 2x20 min a v noci 11x hore.

Uz ani v noci nekojim od vcerajsieho dna, proste studna vyschla. 😒

No a Adam sa v sobotu chcel splhnut pre ockom, a sa posadil zo styroch. A uz sedi, v kuse lozi, a v sede oddychuje, a zase lozi a tak cely den dookola. Mna uz prestalo bavit vkuse mu preklada paplony zo zeme, tak uz lozi rovno po podlahe a enskutocne ho to bavi, bo sa mu nesmyka. K teme, co na zem, tak mame v celom byte plavajuce, do buducej oybvky palnujem kupit taky usovy koberec, no a v spalni mam tiez taky kusovy. Adamko nebude mat svoju izbicku zatial, lebo mame 3 izb. byt a v jednej izbe je moj otec. Neskorsie , ked bude Adamko starsi tak ja pojdem s manzelom do obyvacky, a vtedy bude mat maly izbu. TAk na vyber nabytku amm este kopec casu. Ja sa strasne bojim, ze pri tom lezeni tresne tu makku hlavku dakde dorohu. Moja najnovsia nocna mora. No a rano stal v postielek an nohach nalepeny na tyciach. Skoro ma treslo. Musime este postielku znizit 😉

Chcela som sa opytat, Adamko ma velku plochu na bradicke posiatu vyrazkami, ze bud od cumlov alebo slin, davam mu a to kalciovu masticku, ale nepomaha. NEmate dajaky tip, ako mu vylepsti vizaz?

A ked davate detom kasu, tak vzdy len z misky? Lebo ja davam z misky, ale Adam to bojkotuje. Tak chcem oskusat z flase, n neviem, jaky pomer mam urobit, zeby mu to tieklo.

Pasoa , tvoj Matusko vyzera na riadneho papkacika.
Inac, neviem kto sa pytal ohladom spenatu, Adamko z neho dost vracia a napina ho. Spapal ho pekne, ale vsetko skomcilo na tricku.

Lubi , verim, ze tvoj skolsky den dopadol na jednicku a ze Ti ti studaci dali vydychnut 😀

iron
28. sep 2009

tak ja len v skratke. Cez vikend sme boli na oslavach, cestovali sme v noci. Oslava super, bola neskoro do vecera, hluk jak hovado. Mala vobec nespala, nachcipala sa. Takze dnes som bola u lekarke, mame dvoje kvapiek a nejaky sirup. Chrapci dietatko od hlienikov, odsavame atd. Dnes jej ani jest nechutilo. Teraz uz haja tretiu hodinku.
Uz to zacina byt lepsie.
Ja menim endokrinologa, lebo ta moja je nejaka pribrzdena. Takze presuvam do petrzalky...je to pre mna blizsie.

mgk111
28. sep 2009

asandys - ja davam z flase kasu a nie podla navodu... menej lyzic a hotovo, ide to v pohode cez vacsi dudel...

munu - atemi to myslela v dobrom ty trdlo 🙂 tak filtruj poriadne jednym uskom a druhym von ak sa to teba netyka oki doki? 🙂

atemi - ja neporovnam a porovnavam - som zvedava co robia uz ine deti a kubko nie, ale netrapim sa tym aby bolo jasne 🙂 ved kubko sa mi zacal otacat az teraz v 7mesiaci a baby tu pisali od 4mesiaca ze to deturence robia 🙂

ideme kupat,papat a hadam buvat 🙂 a ja pozerat superstar 🙂 zatial papa

atemi
28. sep 2009

Munu, neblazni, to nebola reakcia na tvoj prispevok. Ked chcem niekomu nieco adresovat, oslovim ho menom, nikdy by som nikoho nekritizovala takto skryto. Ak to tak vyzeralo, tak prepac.
Je samozrejme, ze porovnavame, aj ja sem kvoli tomu chodim (aj kvoli tomu) 🙂 Chcela som len povzbudit vsetky baby, aby to neprezivali velmi, lebo je fakt, ze to nie je az take dolezite pre vyvoj babatka mesiac hore-dole.
Chodim sem kratko, ale myslim si, ze babu, co by robila rozbroje, tu nenajdes. Tvoj prispevok je prvy, ktory sa mi na rozbroj podoba. Ale beriem to tak, ze sa ta velmi dotkol ten moj, takze si mala na to pravo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre