Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
28. sep 2009

matejko spal od obeda do olovrantu. 🙂 dufam, ze to bolo dohananie predoslej noci a nie nadspavanie na tu dnesnu... 🤐 🙂
reklamacia plienok sa podarila, bola som v Zivici odovzdat nase ubohe babylucy a hned mi aj vyplatili plnu sumu. ze s vyrobcom sa uz oni dalej dohodnu. tak parada. odvcera stvorcujeme ako divi, pomaly sa uz aj naucime ako na to. na noc davame BL bamboo. no a netrpezlivo ocakavam novu zasielku.
lubi, vdaka za rady k prikrmom. aj doktorky sa este zajtra opytam.
nsoci, vdaka za tip na bazzarik, skacem meter dvadsat. 😉

atemi
28. sep 2009

Asandys, s tou briadkou fakt neviem. Nam najlepsie na vsetky sarapaty zabera ta kalciova. A ma to nejake zapalene, alebo len take potnicky?
Iron, my sme presne ale presne to iste absolvovali minuly vikend, az sa mi nechce verit... V piatok cesta, tiez v noci (vsak uz sme si o tom nasom slavnom cestovani pisali...), tiez kvoli oslave (ujova 50-tka) a maly tiez prechladol. V sobotu teploty, soplik, odsavanie, zly spanok. V pondelok som tiez bola u dr. a dostali sme dvojo kvapiek a sirup 😀 😀 😀 Je toto normalne? 😀
Ale v utorok uz bol Kubco fit, tak aj to snad budete mat rovnako 🙂 Drzte sa!

nsoci
28. sep 2009

Hej hou, slnuce zachodi....

Idem zgegnut, dnes som stravila 3 hodky v MHD bo aj hlava sprosta som zabudla cosik na katastri tak som musela zasa naspat, vecer zas na spravu bytov do race, na nakup.... stretla som tam denku, ktora vencila svokru a Tanicku... no mam dost

matko vecer kasu nejak nevladze lyzickou, len place a narieka, tak uz ho netrapim a davame cez dudel... dnes som kupila Mam flasku, krasnu zelenu... uz je velkac tak si vysluzil velku flasu

nejak sa nam tymi vybavovackami pokazil rezim... aj papanie nam parkrat odpadlo.... no musim sa polepsit....

iron skore uzdravenie malej, taella ako sa ma Karolinka?
Lubi ako?
Pasojka iny papkac... tolko ani matko nezbodne...
Ajka krasne fotecky...
Ak som niekoho zabudla sa kajam...

U nas velke zmeny a objavy, dava sa na styri a do vselijakych inych pracudesnych poloh (pred-klikova poloha, ritka v lufte poloha, vzper na rukach so zahrckanymi nohami poloha...) no som zvedava co z toho bude 😀 ale skvela nalada nas neopusta.... rastie mi doma riadny smejo bez pudu sebazachovy... niekoho mi tym silono pripomina... akurat ten am o 31 rokov viac 😀

mona1111
28. sep 2009

ahojte ja tiez len v skratke, manzelik uz okupkal Samka a ja idem nakojit.... Mne dnes maly nespal nemal svoj den len pri papani zadriemal doobeda a trosku aj poobede....
mgk ja tiez porovnavam aj neporovnavam asi tak ako ty.... Tiez ma zaujima co druhe deti uz papaju, ake pokroky robia, nas sa este nepretacaa prehupuje sa zo strany na stranu ale na to brusko mu nejde sa pretocit.... zavadzia mu jeho rucka, ale ved pockam on sa uz chce staviat na nohy tak uvidime .....

Ja tiez idem pozerat superstar tak sa zatial majte...............

nsoci
28. sep 2009

Potulkos nemas zaco... druhy skryty tip je v Petrzke na Strecnianskej v Modrom dome... bola tam podobny obchodik ale vraj ho rusia, ale je tam aj TextileHouse asi najlepsi v BA kde maju nove veeeeeelke detske oddelenie...mi srdco plesa ked tam vkrocim 😀

Ta Anavy plena je doooost dobra... aj ja chceeeem....
Atemi ja si objednavam vlniaky tu teraz.... dlhe na doma v zime... 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3264006

munu
28. sep 2009

mgk tykalo sa to aj mna..

nsoci
28. sep 2009

Ja porovnavam... a sa za to nehanbim. Vsak jak inak mam vediet ci je vsetko ok? Porovnam, ale nestresujem. Dam na svoj pocit.

mgk111
28. sep 2009

nsoci a ostatne - a co by pomohlo po porovnavani stresovat? 🙂 ved kazde babo je jedinecne 🙂

kubko sa vie dat na styri akurat tak vo vani 🙂 a potom hodi ritkou do boku a zdruhej strany si plesti hlavu o vanicku - trdlo krpate 🙂 dnes som mu kupila dve pyzamka na 9-12mes a po prichode domov som ich vymenit lebo mu boli kratke!!!! o boze... uz ani neviem odhadnut co kupit... ale nastastie vymenili...

baby nemate pocit ze tie deti papaju stale tu zeleninu a masko, ze to je uz pre ne jednotvarne? ja idem zajtra vyskusat miesto zeleniny s maskom pridat asi aj nejake cestovinky alebo co... kubko sice zje ale uz ho to asi tolko nebavi... a dnes sme dali jogurtik od nestle a zacal plakat ked uz nemal 🙂 zajtra asi skusim bud ovocie alebo kasu pre zmenu na olovrant a uvidime... no idem aj ja kukat telku papa

kucina1
28. sep 2009

mgk ja zajtra idem prvy krat spravit tomaskovi ryzovy nakyp, taky isty pocit mam aj ja

baby ja neviem ako mam krpca zabavit, len mi mrnci a nic ho nebavi, neviete mi nieco poradit?

teraz mi este ani nespi, a je plny zivota, tak pozera s tatinom superstar a ja si chcem ist kopirovat nejake prispevky z konika z temy "nase pokroky..."

kucina1
28. sep 2009

baby idem dat recepty pre nase deti do temy marcovky varia 🙂

potulka
28. sep 2009

kuci, u nas je dobrou zabavou, ked sedime na koberci a okolo beha zajac. 😉 matej moze na dorke oci nechat. potom ho ona ovoniava, on po nej capne ruckou, ona mu to vrati a tak dokolecka. ja som ta len ako pedagogicky dozor. 😀

kucina1
28. sep 2009

hej to aj u nas bolo vcera 🙂 nedari sa ho tomaskovi chytit a snazi sa mu hadzat loptu

mne sa hral dnes tym, ze roztrhal cely casopis na marne kusky, potom sa hral s naberackou a chvilu s plastovou flasou. ale len taketo divne veci ho zaujimaju

este stale nespi. dokola ho davam do postielky... potom do kocika... zase do postielky.... zase do kocika. uz sa zhorsuje aj jeho jedenie, aj zaspavanie, aj zabavanie aj poslusnost, aj spanok. no ide to dole vodou a vraj, ze bude len lepsie ...

potulka
28. sep 2009

kuci, akoze dolu vodou? praveze napreduje vsetkymi smermi, rozvijaju sa mu zmysly, tak nemoze lezat ako kysnute cesto na plechu. 😉 pre neho je svet uzasne zaujimavy, potrebuje ho cely preskumat. ozaj, a ten casopis nechcel zjest? lebo ja by som rada dala matejovi takuto zabavku, enemze by sa nim napchal... 😉

kucina1
28. sep 2009

hej chcel ho zjest, ale potom som mu strcila dudel a nepchal si to do ust.
no ja neviem, tomasko fakt napreduje, uz si dnes aj sam sadol na zemi, snazi sa plazit, viac blabota, ale kazi sa rezim a tie ostatne veci

denkolc
28. sep 2009

Kuci, toto sme mali posledné mesiace aj my...všetko dole vodou....a fakt neviem, čím to je, lebo ak by to boli fakt zuby, tak už by hádam dačo trčalo...ale nič...no a máme už pár dní dobrú náladu, zaujíma nás okolie, smejkáme sa, hrajkáme sa, dokonca vydržíme ležkať vo svojej postieľke - po polroku!!! Proste zmeny a nechápem, prečo... 😅

Nsoci, máš dosť z toho, že si stretla, ako venčím svokru a Táničku? Tak z toho si nič nerob, také dačo sa Ti môže stať častejšie, keďže svokra je z Rače... 😉 😉 😉 Ale som Ti mala znadať, že si sa nedržala mojich odborných rád, že ležať a oddychovať...hehehe...no, to sa dalo čakať... 😎

Baby, to vážne už vymýšľate deťom jedlo? Však moja ešte kopu toho neochutnala....jaaaa vám neviem, nejako to do nej nejde....dá si, ale nie moc, dávky sa nezvyšujú, furt len ako predjedlo a pak MM...ale posledné noci mi plakáva z cuckania, akoby nebolo....a hryzie ma!!!! Tak to ma dosť znervózňuje...

A čo by ste spravili, kebyže dáte svoje dieťa strážiť niekomu z rodiny a ten ide s dieťaťom do krčmy na terasu a chlasce tam??

kucina1
28. sep 2009

denka uz netreba vymyslat jedlo, dala som recepty xixi

deni no u nas sa to takto kazi po pol roku :(

deni moje dieta si nikto nikam este nebral, len tatino ked si ho berie so sebou von, sadne si vonku na terasu v kaviari a tam chlasta kavu 🙂

denkolc
28. sep 2009

Kuci, inak moja máti dala minule malej do ruky dáky časopis na hranie pod dozorom a za chvíľku mala Tánička normálne zafarbené prsty...som jej to schmatla, lebo však to môže byť dobrý bordel, aj otrava... ☹

Nabudúce by sme mohli na terasku dať kávu všetcia štyria.... 😉

kucina1
28. sep 2009

deni dobre dohodnute 🙂 ale ja kavu ee tak dam caj aj s krpcom xixi

taella
28. sep 2009

nsoci , obidve deti stále soplíkujú a už aj pokašlievajú 😠 ale už neteplotujú 😉

asandys , tak to už o mesiac , aby si kúpila aj topánočky pre Adamka 😀 šikovník je to 😉

asandys
28. sep 2009

taella, topanocky uz ma take po doma bo ortopedicka kazala, aby stal na tvrdom 😵 😵 Ale ja mu ich neobuvam, kto to kedy videl chodit po dome obuty 😀 MAs to doma zrejme vesele, ked obe deticky soplikuju. Ja fakt by som dve deti nezvladla, klobuk dolu 😉

taella
28. sep 2009

no keby si musela , tak ich zvládneš 😉

Len to odsávanie soplíkov by sme už mohli mať za sebou . Už len čakám , kedy sa budú sťažovať susedia , že čo hučíme v noci s vysávačom a deti tak neskutočne revú 😖

potulka
28. sep 2009

denka, za chlastanie sa rata aj ked si muz da popri kocikovani jedno pivo? pripadne ako tuto sobotu, ked sme sli rodinne s kamaratmi na veceru do slovakpubu a tata s krstnym tatom si dali po dvoch pivach? 😉
matej ma v poslednych dnoch tiez obcas hryzie. teda sa skor hra s bradavkou, natahuje ju a ked ma v ustach uz len koncek, dost to boli. on ma z toho velku srandu. 😅

iron
28. sep 2009

taella...kaslat na susedov..nasi by ani nemali pravo sa stazovat, lebo aky oni dokazu robit cirkus....
no idem spat. Dnes bol nejaky narocny den. Zajtra musim zbehnut za lekarom, tak dufam ze tam nestratim nervy pri cakani s babkami demokratkami.

lubi22
28. sep 2009

Ahojte 🙂

Tak prvy pracovny den za nami, este takych 9 a semester je za nami 😀 Snazila som sa rozpravat v prvej osobe jednotneho cisla a bez zdrobneliniek, tak snad ty vyslo 😅 Aj tak najkrajsi na vsetkom bol Filipcekov siroky bezzuby usmev, ked som prisla domov, milacik moj zlatunky. Isla som vybozkavat aj Samka, ale ten ma poslal prezliect sa 😅 V poslednej dobe nas brutalne diriguje, a to ma iba cez dva roky, som zvedava, co bude za chvilu.

Taella presne, ked treba odsavat, tak susedia musia vydrzat, drobcekovia nemaju ako inak dychat, iba cez nostek.

Asandys sikovnucky je Adamko, ked sa uz posadil 😵

Vy uz vymyslate recepty? To mne nehrozi. U nas je receptar jasny - teraz zeleninka, obcas masko a potom 2x do tyzdna telacie, 2xkralicie, 2xhydinove a raz zltok a k tomu rozna zeleninka. 🙂

Nsoci tu flasku Mam zelenu taku peknucku som kupila aj ja, len co ked mi drobcek nevypije zatial ani pol deci z malej, velku ani nevytahujem 😅

Takze hovorite, ze marcove deticky su sami sportovo zdatni intelektuali-ky a manekyni-ky 😀

ajka82
28. sep 2009

asandys aj si sa pytala doktorky ci je ta reakcia na spenat normalna? (no ja sa asi opytam, ked pojdeme v stredu na odber)
my sme boli dnes kuki bazarik, karinka ma zimnu bundu, dobru hrubu zimnu capicu, strasne sa mi lubi a comu som neodolala bolo ponco s kapuckou 😅 tak to ma tiez 😵
my uz len rukavicky a salik zozenieme a moze prist sniezik 🙂 este by som mohla niekde zlovit nejake oteplovacky, ked bude overal v pradle, nech nosi von tie s bundou 😎
a este mame nieco ale to vam neprezradim, hodim neskor foto ked ku v tom odfotim 😵

ajka82
28. sep 2009

sa tesim z tych veci jak male decko, mam vacsiu radost jak cela rodina dokopy 😅

jaaaj a dnes jak sme isli z vonku domov, tak skoro pred domom jak sme boli, karinka nieco povedala, smola ze nevieme s matom co to bolo, lebo na krizovatke pred domom mame velku premavku a cez auta sme nerozumeli ☹ ale sme pozerali jak puci, mato najskor myslel, ze to ja som nieco povedala tak detsky 😅 (ine deti na okoli ziadne neboli, bolo to o osmej vecer)

egyptanka
28. sep 2009

baby kam chodite do tych detskych bazarov, resp. sekacov?? dajte tip ...
nsoci, ty si vravela v Petrzalke v modrom dome vedla polikliniky ... ja som tam bola (ja som bola v tom vedla banky) a nic som tam detske nevidela ... je tam este nejaky iny??

ked bude viac casu tak napisem par veci ohladom mojej "svokry" ,,, teraz akosi nie je nalada.

matja
28. sep 2009

ajka, tuším včera som ti písala, že malému špenát chutí a nič mu nerobí. Tak už to asi nie je pravda ☹ Dnes skončil vonku nestrávený asi po 4 hodinách... Neviem, čo mu uškodilo, či to bol fakt ten špenát. Dala som mu totiž lyžičku domácej marhuľovej výživy, ktorá bola trochu kyslejšia. Po prvej lyžičke sa divne zaksichtil a po druhej ho natiahlo a všetko vyletelo von, dokonca aj obed. Takže možno to nebolo v špenáte ale v kyslejšej marhuľovej výžive, lebo dovtedy mu nič nebolo. Fakt neviem...
Dnes poobede/večer ma drobec teda poriadne vystrašil. Fontanelku mal sklesnutú, plienka suchá, bol dehydrovaný. Po príkrmoch nebol smädný a po grckaní MM nechcel, lebo špenát mal aj v nose, no aj keď som mu ho odsala, už nechcel piť. Potrebovala som doňho dostať nejaké tekutiny, vodičku z pohára vypil iba trošku, zo slamky to nevedel, tak som mu ju nakoniec dala do fľašky. Ale stále bol dosť mrzutý, dúfam, že to neznamená nič vážne. Večer už vypil obidva moje preplnené prsníky.
Ozaj pasoa, pýtala si sa na prsníky, tak moje ani po vyše mesiaci prikrmovania stále akosi nepochopili, že nám stačí menej MM a prsníky sú tak naplnené, že ma občas pobolievajú 😅

No zdá sa, že Paťkov tráviaci systém nie je stále dobre vyvinutý, preto sa nejdem radšej nikam ponáhľať. Dávala som mu doteraz po rade našej doktorky ovocie na desiatu aj olovrant, ale teraz opäť prejdeme na dva príkrmy denne (1 mäsovo-zeleninový a 1 ovocný). A to ma dnes Lenk30 navnadila aj na večerné kaše, ktoré som mu pomaly chcela začať dávať, ale po dnešnej skúsenosti ešte radšej počkáme, nebudem mu bruško zaťažovať ešte viac.

ináč ja si nemyslím, že jedlo majú detičky jednotvárne. Však niekoľko mesiacov boli iba na mliečku, nič iné nepoznali a podľa mňa je to pre ne zrazu zmena a dosť veľa nových chutí, ktoré spoznávajú. A tá zelenina sa dá tak rôzne kombinovať a obmieňať, podľa mňa je to pre ne dosť pestrý jedálniček.

ajka82
28. sep 2009

matja, mozno len nezapasovalo..., ale mne to urobila zatial pri kazdom spenate aj teraz aj davnejsie
a vam doktorka povedala ze mate nahradit aj desiatu aj olovrant v rovnakej dobe? 😲 😕 to som este nepocula... a ak by si chcela zacat kasami, tak zacni tak stvrtinovovu davkou, neskor zvys na polovicu atd.... myslim, ze to je v pohode takym systemom... aj namiesat sa tak da bez problemov...

ajka82
28. sep 2009

ty koki, matja, teraz ma trklo, sak moja nechcela po spenate na olovrant jablko, hadzala kysle ksichty a tiez bolo kyslejsie, som ho nekostla pred podavanim... ja by som ho asi tiez nezjedla cele na jej mieste... ze by preto? nova nadej 😀 😎 no uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre