Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
29. sep 2009

kuci..dodatocne vsetko naj 😲 cmuk

mgk--ona mozno nenaduva ako vyzivka,,ale ako slivka sama o sebe sposobuje bolest brusinka a moze byt babo velmi plynate,,a to ja chapem ako naduvanie,,mne samotnej staci spapat 3slivky a moje brucho je plne vetrov,,aspon tu v tally sa odporuca od 3rokov,,,ale ja neviem,,kazda to inak citime,,pokial viem len susena slivka a slivka ako konpot pomaha ku kakanicku 😉

bershka..my sme davali na den deti prepichovat,,chcela som hned velku kocicu a na krstinky uz s nausnickami

denkolc--fi,,tak sa tesim,,na stretko na sr,,hadam nejake zorganizujete,,kedy uz aj ja budem moct dojs,,, 😅

vlalu6it
29. sep 2009

nsoci--nedavam kazdy den ovocie,,uz tyzden nemala,,lebo sa z jahnaciny vyhadzala a tak som chcela pockat,,,ale predtym pekne papkala ku vsetkemu ovociu zrele bananiky a nikdy ju nezapieklo,,lebo zrely bananik ta zapiest nemoze,,naopak,,mas peknu stolicu,,je super na creva..a nedozrety banan a dozrievajuci ma funkciu zapekat a pre dietatko je skodlivy,,tu v tally nam robili predansku o ovocicku,,,nemusis sa bat,,ked je dostatocne zrely,,,
a kazde ovocie sa vraj ma nechat minimalne 3-4dni postat,,aby bolo plnohodnotne,,,

asandys,,,krasne si ale ten den zvladla,klobuk dolu,,,

baby a manzel mi priniesol konecne dnes uz zo stromu jedle gastany a este o 22sme och prazili,,a neviem,,,ci asi koli tomu nemozem spat,,,ale ja ich milujem,,na nasom pozemku v kostolnej urcite zasadime jedly gastan,,to je moja najvatsia delikatessa 😀

nsoci
30. sep 2009

fuha to je pocko blavacky....co stretko?

mgk111
30. sep 2009

ahojte - kubko si dnes urobil rano od piatej ☹ asi chcel vyprevadit tatina do ba... vonku leje ako sproste - tak to vazne neviem ako vydrzime s kubkom cely den len doma ☹

vlalu - ja som davala aj cerstve slivky uplne v pohode 🙂 kazde babo je ine a nas zase zapeka banan bez ohladu na to, aky zrely je...

yamahafazer
30. sep 2009

ahojte 🙂
no dnes bola lepsia noc mala sa zobudila raz co mrncala potom na mlieko a potom o pol 5 zas nevedela sa ulozit tak som ju pohupala na rukach a spali sme do pol 7 🙂 .A teraz spi v kociku n chodbe a vonku je otrasne zamraceno ja mam nizky tlak som si spravila kavu ako pre kona a este aj prsi 😠 nemam rada taketo pocasie neviem co budeme doma robit 😒

ja som malej vcera dala slivku varenu,ale nechutila bola moc sladka a tak som jej dala surovu len som naskrabala a tu zjedla akoby nic aj jablcko jej davam surove varene mi akosi nechce to je akesi kyselsie a to jej nejde tak iba nastruham a tiez jej nedavam kazdy den ovocie ani maso mala zatial len 3 krat davam tak obden.A rajciny sa mozu nie su alergicke?Ked varite polievky lebo ja som myslela,ze rajciny az od roka sa mozu?
Ja som spravila malej torticku k pol rocku aj sa mi vydarila tak som bola spokojna 😀 ,ale keby ju mam nestrazila tak nic nespravim.Tak ma boli chrbat zisla by sa masaz.
Cviklu som unas este nevidela ani predavat,ale musim vyskusat.
asandys no to bol teda den 😖

yamahafazer
30. sep 2009

ozaj vcera som malu dala prvy krat na nocnik a sa jej tam moc lubilo,ale necikala ale sa smiala bolo to dobre tak bola zlata keby mi isly tie blbe fotky zmensit 😠 tak by som si spravila album.Moja sa snazi plazit,ale este to nejde tak,ze by stvornozkovala,ale dopredu ide vseliako,ale snazi sa 😀

kucina1
30. sep 2009

bre ranko, nsoci u nas sa zacina vyjasnovat do poobedia bude mozno krajsie

potulka to choditko mi aj ortoped zakazal, ze v ziadnom pripade, bo mam sikovne dieta a nepotrebuje pomocky. ale ja to chcem vyskusat, ci sa v tom aspon chvilu zabavi. on totiz v nicom nechce byt (nosic, satka, ruky...)

hore sme uz dlhsie, cela rodinka zaspala a tato este o siedmej drichmal, odisiel az predchvilou tak urcite pride neskoro 🙂

yamahafazer
30. sep 2009

ozaj baby a tie ktore davate bebu odkedy ste dali 2 ? ja uz rozmyslam,ze dam 2 tam ta 1 jej asi nestaci lebo zacala aj uz zasa vela mlieka papat.Vlastne aky je rozdiel medzi 1 a 2 ?

potulka
30. sep 2009

dobre ranko
hlasim kompletne prespanu noc od pol 9. do pol 7. 😵
nsoci, v starom meste uz neprsi a vykukuje slnko. 😉

kucina1
30. sep 2009

yamaha ja som na dvojku presla ked sme zacali davat prikrmy. rozdiel ti nepoviem mojmu krpcovi staci 150ml a viac nevypije nikdy.

alisia
30. sep 2009

DObré ránko kočule 🙂
yamahafazer, už jasne že daj bebu 2. Od ukončeného 6.mesiaca sa dáva už 2, alebo aj o nejaký týždeň skôr, keď už ti začala veľa mliečka piť. A rozdiel? Beba 2 je trošku viacej do žlta sfarbená a je viacej hustejšia ako 1. Keď spravím 2 tak 1 je oproti tomu skoro ako voda. Tak neváhaj a daj už 2, veď evka má už 6 mesiacov 🙂 a blahoželáme 🙂

zuzic1
30. sep 2009

Dobré polročné ránko...yamaha všetko naj našim drobcom a myslím že ešte diocka má s nami výmesačie...

u nás zelenina úplne odmietnutá nič nechce, dnes skúsim vývar kurací a ryžu pomixovať...vôbec ešte ani pol lyžičky nezjedol a dnes bola noc taká, že každú polhodinu pil a to by som dala ruku do ohňa, že sa budí na hlad...už neviem čo mám robiť...skúsila som večer kašičku nemliečnu a ani tú nechce ani čajík....úplný bojkot všetkého okrem MM 😠 ☹ 😢

yamahafazer
30. sep 2009

dala som fotky na facbook tam mi isly dat aj nezmensene tak mozete pozret 🙂

http://www.facebook.com/home.php#/album.php?aid...

zuzic1
30. sep 2009

Baby mala som návštevu...moja kamoška s malým Dominikom, ktorý nemá ani 2 mesiace a keď mi povedala, že on na večer vypije obidva prsníky potom 100 ml nutrilonu a ešte aj 60 ml kaše tak som na ňu čumela, že prečo mu toto robí, však taký mix to asi nieje dobré a má už 5,5 kg 😕 , no veru macko z neho bude....

yamahafazer
30. sep 2009

ozaj vsetko naj j pol rockom aj ostatnym 😵 a vela vela zdravicka 😉

dobre tak dam uz dvoju no musim uz ist lebo mala sa uz zobudila tak sa majte pa 🙂

mgk111
30. sep 2009

yamaha - aj ja mam rovnaky problem co robit doma ked je takto ☹ ovocie ja nevarim vobec, davam surove len pekne urobene pyre - rajciny su alergen ale ja som usudila z pocitov, ze nikto nie je alergicky u nas a rajcinky mame z chalupy na zahrade takze urobim polievocku aby som aj chute pozmenila drobcovi... a vsetko naj 🙂

kucina - ja som sa radsej na choditko nikoho nepytala - viem co by kto povedal - ale ked chcem coisi urobit tak sa inak neda a kubko lozit neviem, lezkat na brusku vobec nie, sedkat by sa prevratil po hlave takze co je potom lepsie? 🙂 teraz sa hra s vyraznovacom 🙂

potulka - neprovokuj s tym nocami prespatymi 🙂

zuzic - a zubky nahodou nejdu? neboj kazdy aj dospely ma blby den sem-tam... snad dnes bude lepsie... a k tej kamoske - to mi pripada ako prejedanie sa alebo ma prsniky prazdne rčelativne a preto pootm mlieko ale preco aj kasa?... no kazda mamicka si rozumie, ja by som to nedala... nie miesat po sebe 🙂

idem varit pecienku pre dospelych tarhonu som stihla rano 🙂 aj drobcovi polievku zeleninovu s kelom a slizikmi 🙂

ozaj my sme u svokrovcov a nemam tu pre krpca moc teplych veci ☹ tak aj tak musíime byt doma...

potulka
30. sep 2009

vsetko najlepsie oslavencom. 🙂
zuzic, mozno kamilko este nie je prichystany jest dospelacku stravu. skus pockat par dni. alebo si odstriekaj mlieko a donho trosicku zemiaku. ak sa chyti, mozes podiel zemiaku zvysovat.
ta tvoja kamoska... hmmmm. mozno ma doma hladosa. nas matej mal tiez ako dvojmesacny okolo 5,5 kg, hoci bol len kojeny.

zuzic1
30. sep 2009

potulka tú prespatú noc ti závidím a doktorka povedala, že to vypadá na zúbky, ale jednej kamoške to povedala, keď mal malý 2 mesiace a už má 9 a zub ani jeden, tak sa moc nespolieham...skôr to vidím ako hlad, lebo naozaj strebe celý deň, každé max 2 hodiny a v noci každú polhodinu a fakt doslova hlce, tak ja už neviem...a skúšala som už aj tak, že som do môjho MM dala trošku zeleninky a nič...vôbec nechce 😒 ...už naozaj neviem...

potulka
30. sep 2009

zuzic, to ma mrzi. 😔 mozno su to naozaj zuby. a spite spolu v posteli ci zvlast?

zuzic1
30. sep 2009

potulka: spával v postielke, ale už nemám silu k nemu vyliezať a tak spí teraz pri mne a manžel v obývačke, lebo je príšerne chorý...to s tým budením už trvá pár týždňov a stále sa to akosi stupňuje...už nevládzem

zuzic1
30. sep 2009

tu u nás na severe je už riadna kosa a oni blbci ešte nekúria, chodíme naobliekaní že strach a malého sa bojím kúpať...tak to vypadá, že budem musieť kúpiť ohrievač ☹

potulka
30. sep 2009

zuzka, akeho fitnessa mas doma - tie kliky! 🙂 este mi napadlo, ci nema rastovy spurt, ked chce stale jest. ale ak to trva par tyzdnov, tak to na to velmi nevyzera...

mgk111
30. sep 2009

zuzi - paci sa mi kamilko na 24tej fotke - v tej sedacke, ze uz podme je bombova 🙂 ani u nas doma sa nekuri - teda u svokrovcov... ja chodim po celom byte s ohrievacom a zapnem tam, kde prave sme...

mne asi niekto vymenil dieta - som lamentovala ze co s nim budem robit ked je takto skaredo, zima a prsi a on mi po hodinke bytia hore zase zalomil - ja nechapem normalne - toto nie je moje dietko 🙂 tak hadam vazne aj uvarim svokre obedik 🙂

nsoci
30. sep 2009

Ok tak prideme. Aspon na chvilku je mozne ze budem musiet utekat do banky zas ach jo.

atemi
30. sep 2009

Ahojte, nsetihaaaaaaaam... ja len tolko, ze dnes prideme ak nebude prsat, mozno budeme meskat. A tesime sa velmo 🙂
Potulka, ktore plienocky ti to mame doniest?

matja
30. sep 2009

zuzka, je keď som začala malého prikrmovať, tak som si myslela, že sa na tuhú stravu nikdy nenaučí 😀 Až po niekoľkých dňoch prišiel tomu na chuť a teraz papá pekne. Daj mu čas, možno mu vadí hrudkovitá strava. Paťkovi začali príkrmy chutiť po tom, ako som mu dala mrkvového pyré z Alnatury. To je sladká mrkvička, do toho som dala ešte aj MM a postupne som uberala z MM a pridávala domácu mrkvičku, až kým mi nezačal jesť pekne domácu nemixovanú stravu.

slivky môžem dávať Paťkovi aj ja, ale v každom prípade ošúpané, pretože práve tá šupka nafukuje.

lubi22
30. sep 2009

Ahojte 🙂

Tak my sme sa rano s Filipkom v Manduce presli po cerstve pecivo a teraz mi buvinka. Medzitym som objavila na zavese v spalni brutalneho chrobaka, tak som srdce mala az v krku, ale kedze islo o moje dieta a jeho zachranu tak som sa premohla, a a chrobaka zneskodnila 😅 Fuuuj neznasam hmyz.

Labutka - predtym som bola s Filipkom v izbe ja. Budil sa kazde dve-tri hodinky a neexistovalo upokojit ho tak, ze ho pohladkam a dam mu dudku. Okamzite po prebudeni spustil krik a chcel papat. Trochu pocuckal a zaspal. Ked bol starsi syncek chory, musela som ist k nemu, tak manzel isiel k Filipkovi a cuduj sa svete, na upokojenie, ked sa prebudil stacila dudka a spal do rana. A dalsie dni sa nezobudil ani vobec, ani na dudku. Zachovali sme ten model, takze ja spavam v izbe so starsim a manzel s Filipkom a Filipko prespi bud celu noc bez prebudenia, ale castejsie je to tak, ze sa zobudi o 5 rano, idem ho nakojit a uz zostanem pri nom a spolu chrnime do 8. Skusala to aj Miska s Ellou a aj u nich to zabralo. Len treba k tomu ochotneho tatinka, ktoremu nevadi vstat v noci a pohladkat babenko, za chvilku nebude treba ani to. Deticky vycitia asi, ze z tatinka ziadne mlieko nepojde 😅 No nechcem zakriknut, ale my sa celkom vyspime 😉

Evicke a Kamilkovi vsetko naj k polrocku 😵

alisia
30. sep 2009

Babky to koľko stupňov máte v byte keď už ohrievate?

potulka
30. sep 2009

atemi, zober pastelku. dakujem. ak nebude prsat, prideme v ramci prechadzky, ale len tak opodial, aby som na vas nieco neprskla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre