Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
30. sep 2009

asandys, si mala včera super deň, ako tak čítam 😉

a mapina Karla už je spolovice zadaná Matúškovi 😠 ... ale vy ste tam obe z KE, môžete tam poza náš chrbát chodiť na vohľady a my ani nebudeme vedieť. a ja som tak chcela nevestu z východu 😀 Noale dievčatkina Miška hádam je ešte stále voľná pre nás 😉

egy, kokos, iná chata, tak ja som mala v pláne chatu ale echt CHATU. nie hotel/penzión, ale chatu.. chápete.. takú, pre turistov.. žiadny luxus... kde prepychom je tečúca voda a splachovacie WC 😉

labuťka, my máme monitor z Union, volali asi keď mal matúško 6m a 3t, že prídu a stále je na chodbe a za týždeň už bude mať matúško 7m, takže keď zavolajú, máš kopec času ho zbaliť 😉
labuť.... 28.8. podľa mňa.

nšoči, ďakujeme. 🙂

vlalu, pochopila som správne, že sa chystáš vrátiť na slovensko? keď budeš chodiť na brušné v Trenčíne? jaj, to by som sa s tebou rada stretla, keď tu už budeš natrvalo.

lubi, čo by matka nespravila pre dieťa.. 😀
ja som tiež už raz chytila do ruky akéhosi hmyza, lebo skočil do kočíka! jaaaaj, ma striasalo dobre ešte pár minút brrrrrrrr

My máme v byte okolo 20 - 21°C, ale keď zasvieti slniečko do okien, tak aj teplejšie. no to je teraz málo, je dosť oblačno. aj mne je už v krátkom rukáve chladno veru. matúško má body s krátkym, na tom teplákovku alebo tenšiu mikinku či čo to je, pančušky a tenké tepláčky. a ponožky samozrejme. a aj tak je niekedy studený, keď ho dám na zem na deku.. popri zemi dosť ťahá, máme také debilné netesniace prahy na špajzi aj na vchodových dverách a medzi nimi je pekná dráha akurát cez kuchyňu a obývku (máme spojené) a tam sa pohybujeme najviac. tak sa snažím matúška dávať na zem bokom od toho ťahu prievanu, ale aj tak je na zemi chladnejšie...

V noci má bodynko s krátkym a overalík a prikýrvam paplónikom. ale ruky furt vyberá von a má ich potom chladné, noale nemôžem ho nejako viac babušiť na noc, aby sa zas nezapotil a nezachladol.. nech už začnú kúriť..

kucina, matúško je vážny kandidát na založenie klubu Papkáčov s predsedníctvom tvojho Tomáška. Jeho denná dávka je 140ml a dnes zas zjedol na obed 90g zemiakomrkvy a zapil 100ml MM. 🙂

dnes to bolo prvýkrát dvojzložkové (začali sme tak neskoro, lebo sme boli v nemocke, potom v dojčáku na pobyte, tak až teraz), 4dni mal zemiačik a dnes som šupla aj mrkvičku, papal pekne, ako doteraz. 🙂 Veľmi sa z toho teším.
baby, po akom čase ste začali dávať olovrant ovocný? ja mám v brožúre že po mesiaci od začatia prikrmovania...

egyptanka
30. sep 2009

no my sme si troska pospali poobede ... taku hodinku a pol a u nas je presne to co popisala labutka ... ked spim aj ja s nou tak dokaze spat aj dve hodiny inac tak 30-40 minut. Takto sme dnes doobeda prespali teplotu ... doobeda 2 hodinky, okolo obeda tak 40 minut a to spala sama a od takej pol stvrtej spala 1,5 hodin a keby nezazvonil muzovi telefon tak by to potiahla mozno aj na tie dve hodinky ... ale nevadi. Hlavne je ze je v klude, teraz sa mi tu pokakala, ale uz ju to tych 10 minut do kupania vydrzi ...

... jaaaj a otvorila som na ochutnanie jednu ovocnu presnidavku a je uuuuuuzasna. Aj manzel pochvalil, ze je lepsia ako v obchode. Len tie ostatne musim pred nim schovat, lebo on je schopny ich zjest. 🙂

egyptanka
30. sep 2009

... inac asi rozmyslam nad zmenou pediatricky. Vecer popisem viac a podla toho poradite ci som len ja narocna alebo co.

egyptanka
30. sep 2009

pasoa, jooooj ale tecuca voda bude potrebna kvoli nasim detvakom ... 😉

egyptanka
30. sep 2009

pasoa, ale je Matusko pekny papkac ... mala by Natalka prist pozriet, aby sa naucila ako ma papat. 🙂

egyptanka
30. sep 2009

My sme dnes neboli vonku a ani na stretko sme nesli ... rano mala z toho ockovania teplotu, hoci okolo obeda uz po teplote chyru ani slychu. Aj tak som to nechcela presilit a tak sme opatrnko stravili doma.

egyptanka
30. sep 2009

no aj moj monolog zakoncim tym ... ze idem kupat.

mgk111
30. sep 2009

asandys - ja davam (podla navodu bolo ze na 120ml 6lyzic) 140ml a 5lyzic... a kubko je dnes uzasny 🙂 provokujem 🙂

kucina - to je iny papkac 🙂

alisia - ja som davala jogurt az pred tyzdnom ale len od nestle pre deticky...

pasoa - taka chata by bola fajn, ale ked budu aj deticky no nefim nefim 🙂 ja som dala asi po 3tyzdnoch az po mesiaci aj ovocie... teda myslim olovrant 🙂

egy - vidis aka si kucharka 🙂

pasoa
30. sep 2009

egy, mgk, mi ideme za mesiac na takú chatu, že latrína, voda z prameňa asi 800m od chaty na opačnej strane lúky... 🙂 spí sa hromadne v podkroví na zemi na matracoch.. ale jasné, že berieme lehátko a je tam jedna mini izbička, to pre takých ako my, čo sa tam dohrabú s malými deťmi. kto má najmešie deti, toho je izba 😀

no ale si vravím, že za mesiac už bude plná dávka obedová zelenina a na olovrant nejaké ovocie, tak už to bude zas o inom, ako len MM.
kamoška tam bola pred pár rokmi, keď ich malá mala tiež pol roka, tak sme padali na riť, že aká odvaha a teraz idme takto my... a ešte tá cesta.. je to kusisko do lesa za Dobšinou.. no... začnite pomaly držať paluchy 😀

ale na to naše výročné stretko by som vybavila chatu v Nolčovskej doline (Veľká Fatra), kde je aj WC a tečúca voda (aspoň si tak myslím)

alisia
30. sep 2009

mgk to akú kašu dávaš že tam ide toľko lyžíc?? ja dávam nestle alebo hami, v jednej ide na 150 ml mlieka 3 lyžice kaše a v druhej na 160 ml mlieka 4 lyžice kaše, podotýkam že zarovnané lyžice.
Nestle má aké jogurty? Dr. vravela že môžem len bielu activiu neochutenú alebo ten actimel.

nsoci
30. sep 2009

Jaky papkaci.... Matko rambista ovocia tak 90ml (ak tam neni banan tak nechce vobec, tak to donho tlacim) a zeleninka 125 (mala sklenicka)...ale mlueko to on moze!

Dnes sme sa 1xplazili posunovanim vpred.... zaspavame so zadkom v oblakoch a fascinuju nas havovia, vsetky svietiace gombicky (pracka, mobily, ovladac) a mame samovrazedne sklony (skok hlavou nadol odvsadial ak sa niekde objavi nieco zaujimave). Ak nam b tom niekto zabrani tak nasraty rev. Prave si zapol ventilator a susi si vlasky po kupani. Trdielko moje.... A ako sa krasne nahlas smeje furt...na tap tap tapusky, na steklenie (steklivy je tusim vsade).... mam ja veru najkrajsieho a najzlatsieho chlapceka.

Dnes som zo stretka musela odist este skor pomaly kym sa zacalo do banky, zajtra na nas myslite....

mgk111
30. sep 2009

pasoa - a ty sa nebojís o matuska ked tam su take podmienky? ja mam rada take cundre ale sompri kubkovi bojazliva sa priznavam...

alisia - od nestle a od nutrilonu mam doma sa mi zda... ale to su take rovnucke nie vrchovate... mliecne...
nestle s hruskami mam doma jogurtiky a tie su nejako inak upravovane takze nemusia byt v chlade - maju ich v lekarnach a niekde v dmkach... a mne hovorila doktorka o zvolenskom jogurte ze taky mozem ale ja s tym neushlasim tak toto je len taky kompromis - ja to davam hlavne kvoli upraveniu kakania ked kubka zapeka...

mgk111
30. sep 2009

nsoci - aj kubko je vsade steklivy 🙂 pady bezhlavo dole pozname 🙂 a u nas vedie ovladac, potom tatinov mobil s priveskom a potom zaclony - ked je v choditku tak sa ku nim hned priplizi a strka pasticku cez zaclonu do pusinky 🙂 dnes sa rehotal "nasilu" - ja som odpadavala - po smiechu takom od srdca zacal nasilu... boze co uz deticky nedokazu 🙂

vlalu6it
30. sep 2009

zuzic-1,,ake pekne fotecky,,a tam kde sa natahuje sa mi paci to je pecka 😉

mgk--super,ze vam, slivocky chutia ste v pohodke,,,my este trosinku pockame,,my mame radsej jablcko a bananik 😉

mgk111
30. sep 2009

babka vymyslela kubkovi hracku - uzatvaratelnu dozu a donej dudle 🙂 tak s tym hrka ako blazon 🙂

potulka
30. sep 2009

ahojte
v horskom parku bolo super. napchali sme sa kolacmi a bratislavskymi rozkami. karinka na rozdiel od bianky nevedela v bozskom tichu lesa zaspat; az ked okolo prefrnglo hlucne auto, v sekunde zalomila. adam a matej sa hojdali na hojdacich konikoch. atemi vypila potulke caj a potulka si pre zmenu objednala viac dobrot, nez mohla zaplatit. 😀 tolko sumar. na buduci tyzden sa vraj ide na kuchajdu. pozvanky ma na starosti pani domaca - atemi. 😉

iron
30. sep 2009

fuha pasoa...teda ja ta mam zafixovanu ako prehnane uzkostlivu mamicku, ale ked tak citam ako obliekas Matuska. No ja moju teda inak riadne.
Kratky rukav mala doma hadam len ked boli v lete tie horucavy. Teraz ma...a drzte sa....
body s dlhym rukavom, pancusky, overalik /zatepleny). Jednaj je nachcipana a jednak sa stale hra na zemi...a teda vam poviem tam je riadna kosa...uz sa tesim na domcek s podlahovym kurenim....

iron
30. sep 2009

a oné...ja som nedostala pozvanku na dnesne stretko...ktoze na mna zabudol (aj tak sme chori, tak by sme neprisli...ale aj tak)
a este som zabudla...ja som asi divna, ale ja vobec neviem kolko mala spapka...Ja proste navarim a je kym nema dost...a teda netusim, ze kolko.

vlalu6it
30. sep 2009

no my dnes po necelych 2tyzdnoch sme robili 2krat pokus s jahnacinkou,,ale este sa nevysipala,,som zvadava zajtra,,snat bude ok,,a bola to len nahoda,,lebo ona krasne spapa,,ja vazim na vahe elekrickej kuchynskej,,pekne 150,,dala som zemiak ,mrkvu,fenkel,mangold a jahnacinu,,krasne jej to chutilo a zjedla ani nie za 5minut,,a pekne aj pol na pol,,pol mixujem a pol pucima zmiesam,,hrudky sa papat naucila,,krasne prezúvka,,

dnes som ju nechala asi 20sekund bez povsimnutia,,som davala koberec prat a ona rychlostou blesku co je cirka 3metre sa preplazila k stolu pod stolicku a tam bol kabel z pekarnicky a ona podme do ust,,,az mi oci vyskocili,,to je zive striebro,,
boli sme na navsteve a tam sa stretla o mesiac starsim babenkom,dali sme ich tvar k tvari a to dievcatko elizabeth ju vsade obchitavala rucickami po tvaricke a nasa sa smiala ako divoch,,tak som ju este smiat nepocula,,a potom ked sme sli domov som sa stavila s manzelom u susedovcov,,kupili 6tyzdnoveho psika mopsa a to je taky zivan,ten vyskakoval a skakal úo malej a nasa opat nenormalne smiechy,,a stale a stale,,strasne to bolo take krasne,,ako sa rehlila,,az pistala od radosti,tak sa jej psicek pacil,,,

kuci..to vazne tak vela papkate?? 😀 fiha

ale my vonku na jednu supu vipijeme 180 🙄 uplne vazne,,a potom dlho nic 😅

baby u vas prsi a my zdochynama,,horucavy,,mala len v bodikoch,,a v bite stale teplo,a vecer sa zle spi,,este teraz nma balkone svieti slnko a susi sa mi koberec,,,ale vraj sa ma uz ochladit,,som zvadava,,takyto horuci september tu v tally uz dlho nebol 😲

ako ste si vsimli do 3rana som bola na nete,,a hladala som stolik do nasej obyvacky 😔 nic sa nam nepaci,,,my sme asi na ten zapadny styl,,,
a dnes som uz teraz taka unavena,,a to pridu k nam o 8sa rozlucit priatelia co koncia sezonu a o 21dojde kamos k nam spat,,co tiez odchadza zajtra na sr,,,a rano koli nemu musim vstavat na urad,,,jezin,,ked mne sa spanie nejak zmenilo,,ja by som opat najradsej doobedu,,,

inak niekto nam rozrezal kociar na strieske,,,dobre co??? 😖 ,,,niekto uprimny vazne

pasoa
30. sep 2009

mgk, nebojím, práve preto, že to tam dôverne poznám. keby som nepoznala, a niekto by povedal "poď", tak si poťukám po čele.
ale to je miesto, kde keby som mohla, tak idem hneď bývať, a živila by som sa korienkami a lestnými plodmi a varila si bylinkové čaje na piecke 😀 a dni trávila pozorovaním stromov a vtákov 😀 😀 😀
je to podľa mňa najkrajšie miesto na svete.

pasoa
30. sep 2009

vlalu, prdíš na mňa, čo? som sa ťa niečo pýtala, haaa??? 😠

pasoa
30. sep 2009

iron, ja sa priznám, že ja VôBEC neviem matúška obliekať. fakt.
chvíľami mám pocit, že ho zbytočne babuším, chvíľami je studený a myslím si, že je asi zle oblečený.
ale toto. čo som písala, že má na sebe, tak keď je v lehtáku, alebo na zemi sa pechrí na brušku, tak je teplučký alebo sa potí (na brušku je to preňho stále obrovská makačka, udržať hlavičku hore), ale ak leží len tak na chrbátiku a hrá sa s hrazdičkou, tak studený... tak ja nefím... ☹

iron
30. sep 2009

pasoa...kazde je ine. Kamoska ma malu, minule sme sa stretli deti rovnako oblecene. Moja Nina nic a jej sa potila...normalne kropaje potu.

vlalu6it
30. sep 2009

pasojka,,milacik,nie,,len pisem este z predoslej strany a teraz len citam tuto,,
takze ..ostavame celucicku zimu do marca doma,,aby sme mohli konecne dat dokopy ten nas byt nekonecny pribeh,,a tak ked budem mat cas,,,co ja si najdem aj keby nebol,,chcem zacat trosku tie brusne tance,,ja som z toho unesena,,a vsak asi vies ,ze ja som tanecnica,,len toto je iny styl,,a oslovilo ma to,,,vsak sunky mi uz na bruchu narastli tak sa aj vrtiet bude mat co,,, 😉

vlalu6it
30. sep 2009

pasojka,iron,ja sa strasne bojim ako zvladneme tie teplotne rozdiely,,tu v tally je este v novembri tak 26stupnov a doma no neviem,,asi hned vsetci ochorieme,,,

iron
30. sep 2009

vlalu...tebe sunky?...Bistu, pasoa potom si zober teda lupu aby si ich videla.

vlalu6it
30. sep 2009

iron ja som sa uz 2,5mesiaca nefotila,,sa hanbim,,strasne som pribrala,,,mozno je to dobre,,ale ja sa hnusim sama sebe,,,aj mi je dost vela veci akosi pomensich,uplne vazne ☹

vlalu6it
30. sep 2009

baby a piste,,ako bolo na stretku blavacok???

pasojka,,dufam,,ze ked budem do toho marca doma,,aj ja sa s vami stretnem,,tak by som velmi chcela,,aby ste aj moju zivanu videli,,a robim je fontanku cop,,take ma strasne dlhe vlasy a kucerave 😀

vlalu6it
30. sep 2009

aj vy musite strihat detom stale na 3den nechty???no my teda ano,,kazdy 3den,,je to normalne ,ze jej takto rastu??ak by som pozabudla,,cela sa doskriabe,,akoby po jej tvary macky zapasili 😖 ale ona si rada necha strihat nechtiky,,poslusne drzi a pozoruje a ani nemukne 🙂

vlalu6it
30. sep 2009

pasoji--a nevies ci pierko zije??som jej do ip pisala,,,ale ziadna odozva,,na fc je stale,,,teda,,,ona nas uz nelubi ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre