Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
1. okt 2009

ahojte

prebehla som vas len tak narychlo.... My sme dnes papali, cuketu, mrkvu a zemiacik a velmi mu to chutilo ved aj spapal 180 g prikrmu, a ani mliecko som mu uz nedala, mal dost.... Teraz spinkame ale uspali sme sa na prsniku. No co uz ale aspon spinka....

Dnes ideme do hypernovy videla som v letaku dobru peknu drevenu stolicku tak ideme pozriet a kupime..... Dnes som ho dala sediet na gauc oprel sa videl letak tak som mu ho podala a ake divy robil,.. papier pokrcil ,roztrhal este ze som bola pri nom lebo som ho este istila, aby nespadol, a samozrejme letak putoval do pusinky hned som mu ho zobrala a pohrozila s prstom ze no no no a on sa zacal smiat.....

Pri nasej dokine to vyzera asi tak, prideme sestricka ho hned zvazi, zmera.,,,, ideme k doktorke ta ho poprezera, opyta sa ako sa mame, skusa ci sa sam taha do sedu, popocuva ho, da ho na brusko ako zdviha hlavicku a ako drzi chrbatik,o prikrmoch mi povedala, ze uz mozem zacat davat, dala mi brozurku v ktorej je vsetko pekne rozpisane aj nejake recepty ale aj tak tu som sa dozvedela daleko viac...
A poradne tiez az o dva mesiace....A este prezrie hlavicku ci sa pekne uzatvara a asi vsetko .... to bolo na poslednej poradni zaciatkom septembra a teraz ideme zaciatkom novembra....

mgk111
1. okt 2009

baby poraďte - idem zamrazovať mäsko - koľko by malo byť na jednu porciu gramov?

mona1111
1. okt 2009

a este dnes co rano bolo. Maly lezal s nami na posteli prstek v pusinke a povedal nieco ako mamka.... V tom manzel vstal a pozeral a hovoril mu no este povedz mamka ale on uz bol len tisko ako blska 🙂

nechtiky strihame raz za tyzden niekedy aj skor, lebo ked neostrihame tak spime s desiatimi malymi maciatkami hned sa poskriabeme.....vacsinou to odnesie jeho cielko....

potulka
1. okt 2009

ahojte
test cukinou s pohankou dopadol dobre, chutilo. a prisla som na vyznamny objav - matej toho zje viac, ak vzprianene sedi, alebo ho drzim postojacky na rukach. lebo normalne obeduje v kresielku v takom polosede. neviem, preco mi to nenapadlo skor. 😅

potulka
1. okt 2009

a neviem, kolko toho vlastne zje. teraz ro boli asi tri polievkove lyzice pyre + trocha vody na zriedenie. niekto sa tu dozaduje este mlieka, takze paaaadiiiim. 😉

mona1111
1. okt 2009

prosim vas tie co kojite - ak ste uz davali kasu aku ste dali ?

potulka
1. okt 2009

mona, ja s kasou zatial nemam skusenosti. ale chcela by som sa ta opytat - pisala si, ze samko zjedol zeleninu a mlieko uz nechcel a potom si ho uspala na prse. pri tom uspavani si aj pocuckal? a aky dlhy cas presiel od jedenia obeda do uspavania? pytam sa preto, lebo nas matej vie zatial zaspat len na prse (OK, vonku mu ho netreba 😉) a tak si predbezne neviem predstavit, ako vynechat obedne kojenie.

ajka82
1. okt 2009

mgk tusim 20-50g
dnes to mrzne 😕

mona ja som davala mliecnu-zarabanu s vodou, ale ak mas dost MM na jej zarobenie daj nemliecnu a urob ju s MM

mona1111
1. okt 2009

potulka - o 12.00 papal a potom o 12.26 hod som si s nim isla lahnut aby si trosku pospinkal dala som mu prsnik a pocuckal takych 6 minut... potom nejako sa mu bradavka uvolnila z ustociek tak som sa pozapinala este som si pri nom trosku polezala a potom som ho nechala a to som bola prekvapena ze spinkal 2 hodiny...

ajka ja som neodsavala mlieko a myslim, ze ho mam tak akurat pre maleho tak asi vyskusame co sa zaraba s tou vodou.... A aka je to znacka?

kucina1
1. okt 2009

baby ked ma tomasko teraz 6 a pol mesiaca moze uz lepok? bo mame doma obilninove kase a dosli mi dnes uz ryzove a kukuricne. este som mu kvoli lepku nedala ziadnu piskotu, bo su zo psenicnej muky okrem tych bezlepkovych pre celiatikov

nsoci
1. okt 2009

Bry vecer....

hlasimn predaj a kupu bytu a konecne spiaceho Matka....

Po dlhom case sme doma upratali a aj som sterilizovala flase.... uz to robim fakt zriedka. Tak raz za 2-3 tyzdne, iank umyvam v horucej vode.

Dnes rano muz odisiel na sekundu z izby a Matko spadol z postele... na hlavu, poculi ho aj susedia, chudacik malinky, tak plakal, som an to cely den myslela... nechalis me ho u mamy na doobedie a obehavali banky, kataster, pravnikov. No a poobede otvoril suflik a vrazil si ho do cela. Som si nadavala aka som neschopna matka, ze ho neustriehnem.

Denka fakt si schudla...aj snehulienka si to vsimla, sme ta "ohovarali" ked si tak odchadzala od nas v tej Raci...davaj an seba pozor zena... ja si veselo priberam... tusim Ta musim vziat do vykrmne 😅

Egy podla mna daj u lekara na svoj pocit... moja tiez nedava nejake dlhe prednasky, ale citim sa tam vitana so svojimi otazkami, vysvetli, upokoji ma a berie moje obavy vazne. Ale nadhodit veci/temu musim ja.

Kuci pockaj este do konca 8-9. mesiaca s lepkom. Ja nedavam Matkovi kasu kazdy vecer. Lepok som mu sice dala ako 6-mesacnemu, ale nevedomky, nechtiac.

ajka82
1. okt 2009

mona, ja kupujem od nestle, su rozdelene od1 do 4. stupna (zacali sme 1. postupne presli na 2.), su s roznymi prichutami... ale kludne si kup aka ti padne znacka do oka, vsetcia tusim robia aj mliecne aj nemliecne
kucina to je skor otazka na vasho dr., rozprava sa ze od pol roka sa lepok moze, ale zavisi aj od toho, ci mate nejake alergie(vy aj maly), ako reaguje na prikrmy atd.

mona1111
1. okt 2009

www.porodnice.cz/node/38907 - kuci pozri sa na to

lenka138
1. okt 2009

ďakujem za vaše odpovede, včera som kašu ešte nedala, lebo sme išli k svokre a aj sme tťam prespali, tak som to nechala tak, ale dnes som už trochu dala a celkom chutila

kedže sme dnes na obed neboli doma, tak som mu dala hotový príkrm, ten malý z alnatury 125g a on mi to celé zjedol, som len kukala, že super, doteraz stále len tak po 60-80g papkal

vôbec nestíham ani čítať poriadne, snád zajtra ked bude malý spať, tak sa dostanem trochu na dlhšie sem, lebo tento týždeň to máme hotový blázinec, ani poriadne doma nie sme a zajtra už zase balím na víkend, asi ma z toho už šibne 😅

mona1111
1. okt 2009

ajka diky 😎

kucina1
1. okt 2009

ajka prave mne bola na 3 mesiace celiakia diagnostikovana a potom mi ju dalsi lekar vylucil, teraz segre hrozi. tak radsej pockame

pasoa
1. okt 2009

mona, no kruci... to som v šoku, ako asi každý, kto roky počúva nejakú teóriu a berie ju za fixnú a zrazu takéto zmeny... to ako keď povedali, že Pluto vlastne nie je planéta.
Tak ja som teraz celkom na rozpakoch, že môžem dať už o týždeň Matúškovi obyčko piškótu alebo zahustiť príkrm krupicou, no som z toho dobre schyzofrenická dokelu... asi nedám... doprčic... sa bojím... čomámrobiťteraz?
😒

kucina1
1. okt 2009

pasoi ved to je take iste ako vsetko v tomto svete, raz bolo nieco pred rokmi dobre, a teraz ani za nic. a stale sa vsetko meni. treba dat na vlastne pocity. asi ako davam aj ja na svoj pocit, ze mu lepok nedam az do najblizsej poradne. mne povedali, ze ani jogurty az do najblizsej dat nemam. najblizsia bude az na konci tomasovho 7 mesiaca.

juj za chvilu mi konci drazba toho hopsadla a daka zenska mi to chce ukradnut, tak drzte palce. juj uz si predtavujem ako to manzel zajtra pojde vyzdvihnut a krpcovi spravime uzasnu radost. ked mi to nevyjde, budem nestastna.

aj tie hopsadla a choditka su stale v kurze. niektore krajiny v pohode, v niektorych zakazane ...

yamahafazer
1. okt 2009

ahojte
ja len na skok uz sa chystam spat malinka uz buva uz nevedela poobede co so sebou taka bola upistana no hruza.

co si poslala mona ten link tak to uz je clovek ztoho jelen tak raz povedia tak raz tak pokazdej je to inak to naozaj ked clovek spravi podla seba tusim a hotovo lebo ani ty doktori sa nevedia dohodnut.A piskoty ani sladke kekse nechcem davat nech sa skoro nenauci na sladke,ale skor tie cestoviny potom.

dneska sa mi po prvy krat co som robila prikrm podaril pripalit hrniec 😀 lebo sme s muzom pozerali film a ja som varila najprv maso kuracie malej a tak akosi rychlo vyvarila sa voda tak mala nakoniec len zeleninu.Len dnes jej akosi moc nechutilo neviem preco,ale zasa za cely den pospala dokopy vyse 4 hod a to uz davno nebolo.

pasoa
1. okt 2009

kuci, pokiaľ viem, tak v ČR hcodítka zakázané. to hopsadlo je rozkošné, ale no... neergonomické a teda zaťažujúce kĺbiky a chrbtičku.
však sme tu už o tom mali vášnivý debat s muňu raz.... ale istotne tam nebudete dávať Tomáška stále, len sem-tam, takže až také zlé by to byť nemalo.

ja mám zas matúška stále v lehátku a to tiež nie je zrovna ideálna poloha na chrbátik... no čo, niekedy si človek nepomôže...

kucina1
1. okt 2009

pasoa hej mali sme uz taku debatu. to hopsadlo som zvedava ako vyuzijeme, bo mne nechcel byt ani v takej klokanke ci co to je. ale fakt tam nebude cele dni. tak uvidime

za 11 minut konci drazba juj som normal nervooz 😀 dako to prezivam xiix

pasoa
1. okt 2009

jáááj, yama, to ja som pripália hrniec už predvčerom. na tenučko nakrájaný zemiačik a troška vodičky a vodička sa vyparila skôr, "než bys řekl švec" a zemiačik sa veselo pripaľoval o dno. a ja čuchám, čuchám, reku kúrnik, čo je niečo na sporáku kycnuté??? a to dym spod pokrievky, odkryjem a tam tma 😀

iron
1. okt 2009

yamaha..to s vypalenymi hrncami poznam..u mna skoro vzdy...tot minule mrkva pre malu. mohla som zacat odznova
Kuci hopsadla su podla mna fajn. Aspon si clovek oddychne trosku od drobca...ked ono tie deti su take akcne, ze uz niekedy neviem co vymysliet.
Co sa tyka tych kasi. Ja malej davam kazdy vecer. Tyzden dostavala od nestle moja prva kasa...Teraz uz treti den papa od Hami - ryzovo mliecnu malinovu (odporucala Lubka...)ale tato jej brutalne chuti. Este nas caka Obilninovo jablkova..ale ta je s lepkom. Ja sa toho lepku nebojim. U nas ho nikto nema. A ak je nan alergicka a ja to zistim teraz alebo neskor je podla mna jedno. Stravovanie budem musiet prisposobit tak ci tak.

kucina1
1. okt 2009

je to mojeeee jeeeej tesim, povodna cena 51 euro a ja som vydrazila za 19 jupiiiiii

kucina1
1. okt 2009

jeeej a je hopsadlo moje tesim tesim

iron tomasko ma velmi rad statie na nohach a tak sa odraza a skace tak snad v tom bude rad 😀

iron
1. okt 2009

kuci hod link ze ake hopsadlo

iron
1. okt 2009

dievcence...robim pokus s mojou malou. Dala som ju do postielky a dufam ze zalomi uz konecne sama a nie na rukach. Zatial jaci....teraz stichla..protestuje...priebezne poinformujem.

pasoa
1. okt 2009

iron 😀

kucina, gratulujem 😉 Hoď link, sme zvedavé 😅

lubi22
1. okt 2009

Ahojte 🙂

Iron som rada, ze malinova kasa Ninke chuti, ta bola Samkova najoblubenejsia 🙂 Filipkovi som este kasu neskusala, ja som ju pri sakovi davala na ranajky obcas.

Iron drzim paste pri uspavani. No a vdaka, ze si mi napisala, ze Ninka spinkava aj na boku a brusku v spacom vaku, ja som sa bala, ze sa bude Filipko hnevat, ale zaspinkal uplne v pohode aj v nom. A aspon je v teplucku. 🙂

Precitala som tie clanky o zavadzani lepku, som prekvapena. No ale v podstate ideme skoro podla rad toho dr. S prikrmami sme zacali necely tyzden pred 6m a davame uz obcas slatinsku piskotku do rucky, hoci je z nej uzasny bordel potom 😅 Krupicnu kasu ale asi samko jedol prvy krat az ked som ja bola tehu a vy ste tu v kuse robili chute, takze to tak skoro davat asi nebudem ani Filipkovi. Navyse, Filipko ma 9,5 kg, nie je treba aby zbytocne z kasi priberal.

Kuci gratulujem k hopsatku. Mne sa to tiez lubi, Filipko mi skace v kuse, ked ho drzim na rukach, az mi niekedy idu uz kropaje potu z tolkeho jeho telocviku, ale lekari to hopsatko moc neodporucaju, tak do toho nejdem. Takisto ako do choditka. Ja radsej nepopracem, nenavarim, ale tieto dve veci vyuzivat nebudem. Za chvilocku zacne behat sam, tak uz tych par mesiacov vydrzime nosit sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre