Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
1. okt 2009

takze dieta jacalo...vzala som na ruky vysmiate ako blcha...Tak som ho hodila ocinkovi a ja som isla na prechadzku s havuchom...Pridem a dietatko haja. Kto vie ten vie... 🙂

potulka
1. okt 2009

iron, toto poznam. u nas to bolo podobne pred par dnami v noci. ja som sa usilovala asi hodinu, potom som mateja supla muzovi na brucho a ked som sa vratila zo zachodu, mrnus bol uz na polceste do hajan.
mona, dakujem za detailny popis vasho obedovania. 🙂

lepok - je to diskutabilne prave tak, ako vsetky ostatne teorie o jedeni. nasa generacia dostavala kase ovela skor ako v 7. - 8. mesiaci, potom sa tvrdilo, ze nieeee, az neskor, a asi sa to tvrdi uz dost dlho, tak je cas na dalsiu otocku o 180°. 🙂 pripadne ma pan doktor kamaratov v bebe/sunare/hami... 😉

nsoci, blahozelam k bytu. verim, ze su to dobre nervy. a matko to, zda sa, oslavil po svojom... 😅 co sa da robit, objavitelia to nemaju lahke. inak, zda sa mi, ze kazdemu sa tu uz dieta rozpohybovalo, len toho nasho knedlika vzdy najdem tam, kde ho polozim. pripomina mi nase nebohe morca. 😀 maximalne sa otoci na brusko a tam robi kliky.

mona1111
1. okt 2009

kuci gratulujem k tvojej prvej a uspesnej drazbe......
Co sa tyka toho lepku tak asi aj tak kazdy robi ako si sam mysli co ma dat dietatku. Moja kakomska ma 7 mesacnu a uz jedla biely jogurt, chlebik s masielkom a to som mala vygulene oci co vsetko uz jej davali. V niecom sa mi zdalo ze to mohli este pockat ved sa nemusime ponahlat ale ved kazdy urobi aj tak podla seba.....

potulka
1. okt 2009

jaaaj, a kuci, blahozelam k drazbe. som zvedava, co na to tomasko povie. nas matej by vlastne tiez stale len hopsal. knedlikuje iba ked lezi.

pasoa
1. okt 2009

mona, tak tak.

potulka, neboj nič, náš matúško má ešte ďaleko k nejakému lozeniu alebo niečomu, čo sa na to iba vzdialene podobá. nôžky by možno už aj, ale ručičky sú slabučkééé, tie sa práve učia držať telíčko nad podložkou ako tak, keby len v tej hlavičke nebolo toľko tažkého rozmu! 😀

pasoa
1. okt 2009

kucina už asi nevydržala a utekala pre to hopsátko, keď na nás zvedavé takto prdí 😎

egyptanka
1. okt 2009

HEEEEEEELP ... ako spracovat patizon?
Ako docielim aby ten povrch zmakol, ved to neviem poriadne osupat.

pasoa
1. okt 2009

egy, dosť nahovn* sa to šúpe, ale dá sa to 😀
poradím ti tak, že najprv ho roporcuj, napr. na štvrtiny a potom to až šúp. ono to kvôli tomu divotvornému tvaru ide dosť blbo. a musíš šúpať nožom, lebo tá kôrka je viacvrstvová a pod hlavnou kôrkou je ešte vrstva akoby stvrdnutého patizónu, ale aj to je ešte šupa, aj to musí ísť preč... a aj striedka preč potom...
proste papračka. keď to ošúpeš a vydlabeš, ostane ti veľké prd 😀
ale čo by sme nespravili pre naše pokladíky, však? 😀 😀

egyptanka
1. okt 2009

pasoa ... fuuuuu. A ze preco taketo divotvorne zeleniny nejem... idem na to ☹

kucina1
1. okt 2009

ale neprdim na vas
ja pozeram ordinaciu a manzel pozera na notase svoje serialy. tak som teraz docitavala

toto zajtra pojdeme vecer vyzdvihnut
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1355091

nehnevajte sa xixi

iron
1. okt 2009

kuci...dobre...sa asi mozno tiez namotam

egyptanka
1. okt 2009

... tak to zeleninove ufo som nakrajane poslala uz k ladu ...
pasoa, DAKUJEEEEM ... ked som tu cudnu zeleninu zobrala do ruky tak som na nu pozerala ako pedofil do kocika, ze co s nou ... Natalka bude mat v prikrme aj kvapky mojej krvi ako som to lupala. 😉

iron
1. okt 2009

egy...tak jej ten patizon daj ked uz bude moct aj masko....ked uz to mas aj s krvou.

pasoa
1. okt 2009

egy, vraj UFO, dobrééé 😀

egyptanka
1. okt 2009

no brokolica oddelena do ruziciek, mrkva nakrajana na kolieska, nakrajany fenykel, cukety, patizon, kalerab ... zajtra, pozajtra este dokupim ovocie a spravim vyzivku 🙂

a ked pride v pondelok mamina tak tam mam este asi dvojkilovu tekvicu tak ona si chce polku zobrat na varanie a polku zmrazim pre Natalku ... dufam ze vydrzi.

baby som sa chcela spytat mozem zmrazit aj zemiaky, alebo radsej nie??

pasoa
1. okt 2009

egy, zemky samé nie. nejako sprznú. ale keď spravíš mix zeleninky, kde je trošku aj zemiaku, tak to môžeš zmraziť, to nevadí taká troška.

pasoa
1. okt 2009

a ty si počuj aká akčná takto v noci 😕 🙄

egyptanka
1. okt 2009

no ja sem v mirnem soku ... a ja som dnes presviedcala, ze potraviny s lepkom az okolo toho 8 mesiaca. Ta co? Sa zmenili pomery? Som mirne zmatena ...

babyyyyyy ... ako som sa tesila na zavadzanie prikromov, tak sa mi akosi nechce do toho. Nemozem ju dojcit do puberty??? 😀 Povedala som, ze jej dam prvi mrkvu 6.10. Moja mama sa toho chytila, ze uz by mala jest nieco poriadne a neviem akosi sa mi nechce.

iron
1. okt 2009

egy ved mas este cas....Vies aka to je zabava, tie ksichty co pritom hadzu a prskaju. Potom ti to zhodia a je z toho cela kuchyna a rucickami vsade tresnu a zaspinia sa az doslova za usami.

Mne sa to tak strasne lubi. A uplne najviac, ked taka zapapuzena hodi usmev....Ze 100 bodov.

egyptanka
1. okt 2009

pasoa, oki budem robit cerstve ... ved aj mne zemakova kasa chuti najlepsie cerstva.
ze v noci ja som zacala uz o osmej ked dieta zaspalo a este predtym som musela reorganizovat mrazak ... zistila som, ze tam mam kopec veci tak je nacase vytahovat veci.

potulka
1. okt 2009

aj ja, aj ja som akcna! vyzehlila som kopu plienok, matejove pyzamka a sebe dvojo nohavic. prosim si pochvalu. 😀

egy, surove zemiaky urcite nemraz, oni zosladnu a su nanic. uvarene som spolu s cukinou mrazila aj ja, hadam to bude jedle. inak, prisla som na to, ze k zamrazenym vyzivam sa dostanem ktoviekedy, ked matejovi staci len malicko. nemala som male pohare, takze som to supla aj do takych 3-4 decovych, no a ked sa to raz rozmrazi, uz to treba do 2 dni spotrebovat, takze... ehm... mozno navrhnem kucine vymenu - mrazene maxiporcie za par sterilizovanych minivyziv. 😀 kuci, beries? tomas by to zjedol na posedenie. 😉

lubi22
1. okt 2009

Egy ty si ina sikula 😉

Ja pozeram zufale manzelky a predtym proposal so sandrou bullock, som sa narehotala riadne 🙂

Dnes ma Filipko tak okakal, to sa mi v zivote nestalo. Kamoska mi volala, zrovna, ked som ho prezliekala a ja v dobrom, ze si pokopka na holatko, kym par minut s nou pokecam a on taku ranu pustil, ze zasiahol pol spalne 😀

iron
1. okt 2009

idem spat....som hotova...Este som kukala nejaky overalik pre dietatko v HM ku no nist neni.

egyptanka
1. okt 2009

ja som vyzivy ktore som robila v pondelok sterilizovala a su v 230 ml poharov. Viac ma bavi spracovavanie ovocia ako zeleniny ... i ked je viac pri tom bordelu.

Jaaaaj a este baklazan sa este mrazi 🙂

ajka82
1. okt 2009

a ja sa musim pochvalit, ked tu tak o tych zababranych ksichtikoch 😎 my uz tak papame, ze nam niekedy ani brindak netreba, pekne cisto okolo nas 😵
a dnes zase nieco povedala: "babo" .. ale ona neopakuje, len tak necakane to povie 😵 taki sme boli vyteseni s matom ked sme to poculi 😵

tak a idem spat, bo som KO 🙄 bru noc

potulka
1. okt 2009

iron, mne sa to tiez celkom paci, je to take hrajkanie sa. ale na druhej strane je to dost obmedzujuce. bud bude treba so sebou vlacit polku kuchynskeho vybavenia, alebo byt na jedenie vzdy doma. viac mi vyhovuje kojenie. zalozi si raz matej s natalkou Klub dojcenych pubertakov? 😉

matja
1. okt 2009

zoberiete do klubu aj nášho Patrika? 😀 Pre mňa neexistuje nič pohodlnejšie ako dojčiť 😉

dnes sme boli prvýkrát plávať, Paťko bol z toho v akomsi šoku, vôbec nehádzal úsmevy, ako je to u neho obvyklé, ale kukal dookola, pozeral, ulovil si nejaké hryzátko a s ním sa prebavil, až kým som ho neobliekla a neodišli sme 😀
ale je pravda, že takto ráno on býva ospalý, zvykne o takej dobe spávať. Myslela som si, že ako dlho bude po plávaní spať, no ha-ha. Dnes spal za celý deň dva razy po pol hodinke. 😅 Takže ešte menej, ako predtým 🙄

ozaj, malá pikoška, malého mi pre jeho zdravotný stav nepoistili 😠 Uviedla som, že bol raz operovaný kvôli hernii, že mal jeden zápal močových ciest, že mu raz zistili hraničné hodnoty na obličkách a mal anémiu... Vraj mám skúsiť o rok...

Učím malého ťapkať. Keďže ho to nebaví o svoje ruky, tak ťapká aspoň tak, že jeho ruka o moju. Zdá sa, že tomu už rozumie. No uvidím zajtra, či to dnes nebola náhoda. A ešte jeden pokrok - pred niekoľkými týždňami som sa tu tešila, že sa začal plaziť, ale trvalo to iba jeden deň. Na ten ďalší deň sme si museli počkať dodnes. Riťušu nadvihne dohora, tváričku zaborí do postele a posúva sa 😀

a aj ja som bola dnes šikovná 😀 Potriedila som Paťkove vecičky, vyradila tie, čo sú mu malé a nemal ich na sebe ani raz, upratala som mu skrinku, popritom našla nohavice, o ktorých som vôbec nevedela a s tým všetkým som sa piplala 3 hodiny. Skončila som teraz a idem spať.

pasoa
1. okt 2009

potulka, silno ťa chválim 😉

egy, potulka, aj mne je taaaak ľúto, že Matúško už nie je plne dojčený (hoci pre mňa to neznamená iba vytiahnuť prsník).. už je to proste veľký chlapček. Zubatý, čo papá gruľky s mrkvičkou 😀 a od soboty aj s patizónom (egy, tiež som sa s ním tak sr*la, neboj nič 😉 )

iron, u nás tiež takmer čisto pri kŕmení, bo zapnutý v polosede v lehátku, nejaké samostatné sedenie nehrozí a ani metanie ručičkami okolo seba, sem-tam mi chmatne po lyžičke a pchá si ju sám do ústočiek, juj, vtedy by som ho zjedla. Ale to on má taký reflex - chmatnúť oboma rukami a napchať do úst... čokoľvek.

Zatiaľ nevypľúva, takže podbradník je iba mierne zakyckaný a kŕmim v obývke normálne.

no, preložila som 5 strán a idem do sprchy a odsávať a spať... boože to nedám do polnoci, som KOoooooo

brúbrú

egyptanka
1. okt 2009

potulka, mozeme ... a ako som na dojcenie nadavala, len teraz mame skor problem, ze mala sa vonku poriadne nevie najest, zaujima ju vsetko mozne len nie jedlo ...

fuuuu a teraz som ju musela nadojcit lebo hodila takyyyy rev, ze az hroza. To uz tu davno nebolo, ze o 23 hore 😲

matja
1. okt 2009

ešte niečo - má niekto väčšiu smolu na defekty ako my? 😠 Keď bol Paťko v hlbokom kočíku (Peg Perego), mali sme 4 defekty. Jeden a pol mesiaca po tom, ako sme malého presedlali do šporťáku (Bébé Confort), sme dostali defekt zas 🙄 A to sa snažím dávať ešte väčší pozor na to, kadiaľ chodím. No čo už, to je nevýhoda nafukovacích koliesok (alebo vizitka toho bordelu, čo máme na chodníkoch??)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre