Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
2. okt 2009

clea. prevarila som ju. no natieram jej to nechtíkovou indulonou, tak hádam to prejde. odstrelím sa, keď bude taká jak v lete. to sa škriabala všade a na cm2 mala asi 10 pupákov.

iron
2. okt 2009

ja tu moju asi nieci ovalim....nechce spat, trdlo. Vcera mi zaspala prvy krat od rano (pol osmej) o tretej....no uznajte to nie je normalne...ja neviem na com fici.
Dnes poobede ideme zase nacenovat kuchynu...tak snad krpata bude kludna.

lenka138
2. okt 2009

nám sa to tiež s tým spánkom nejako serinká.
ráno sme vstali o 7 a až teraz prvýkrát od vtedy zaspal a posledné 3 noci sú tiež divoké, budí sa cca každé 3 hodinky a musím ho vždy nakrmiť, ale nie len tak, že cucne aby sa ukľudnil a znova zaspal, ja mu normálne v noci musím dať oba prsníky a on len pije a pije. Môže mať teraz špurt, ved to nie je normálne

včera som mu tú kašu dávala okolo6 kedže som to skúšala prvýkrát tak som nechcela hned na noc, ale dnes ho naládujem pred spaním a uvidíme 😅 😨

a ozaj, po kaši dávate zapiť ešte aj mliečko? ja som si kúpila mliečnu, takže ju robím s vodou, nie s MM

iron
2. okt 2009

lenka...tak my v noci vzdy pijeme oba...
Inak ma to tak na striedacku. Dnes v noci bola hore raz. Predtym v noci spala do druhej a potom bola hore kazdu hodinu a pol....Takze ja neviem co sa jej sniva.

iron
2. okt 2009

ja davam pit mliecko aj za obedom aj za kasickou...A inak banan mi kompletne vyplula. Na obed ju caka masko..to som zvedava, co bude dokazovat

lenka138
2. okt 2009

no a už má okále otvoréné, on si pospal len nejakých 25 minút 😨

kucina1
2. okt 2009

my sme boli doobeda vonku. musim uz hracky z madla dat prec a pouzivat nanoznik. bolo dost zima, ale krpcovi stacila deka. vobec sa mu ale vonku nepacilo, stale mrncal az nakoniec strasne vrieskal az z toho zaspal. teraz je este v nohaviciach a ma fajn naladu. zachvilu mu dam polievocku s maskom co mam vysterilizovane uz asi 2 tyzdne

potulka
2. okt 2009

matej zbastil asi 100 g cukiny+pohanky+cvikly a vobec si nepyta mlieko! 😵 to je po prvykrat, jupiiii! asi mu dam o chvilu trosku cucnut, nech sa napije a pojdeme von na bagetu. 🙂

potulka
2. okt 2009

ozaj, volala som doktorke, co mam robit, ak pojde v mojich nadchovych slapajach - dnes trosku chrchle, hoci sopel nema. poradila mi, ze na nadchu je vyborna slepacia polievka (su v nej nejake enzymy) a potom stava z cibule (pokrajana cibula s cukrom zatazena niecim tazkym na 2 hod. do chladnicky). mozno sa vam to niektorej zide.

lenka138
2. okt 2009

my sme papali karfiol, ale moc nechutil, ale má po obede aspoň takú super náladičku 🙂

ozaj a krémujete deti teraz už niečím, ked aj ten vetrík už tak fúka a začína byť chladnejšie

drozdik78
2. okt 2009

caute mamky 🙂

kuci tak dufam, ze ta drazba prinesie vytuzeny uciok 🙂))

potulka a ako varis tu pohanku 🙂 ?

inak my to mame do polska na skocik a typ vyjdu hotove prikrmy / ako od Hame / na 15sk tak kolko je teda vyrobna cena ?

ja davam kasu malej okolo pol siestej a vecer mi zaspi so tej polosmej ale nemyslim si ze to ma ucino na spanie .))) vraj je to uz prekonany mytus 🙂))) a lenk kremovat sa uz zacneme, mala ked pride z vonku tak mame licka ako dve jablcka 😀

chcela som sa sptat aky mate nazor na ockovanie...hmmm, vy ste dali zaockovat proti rotavirusom ? sledovali ste v stredu modre z neba ? Bola tam pani co po ockovani ochrnula...... a to by som teda nechcela zazit ab sa nieco take prihodilo aj nam.... asi sa len velmi malo pise o skodlivch ucnkoch ockovania....

clea333
2. okt 2009

Tak my sme uz prisli z vonku, samozrejme, ze sme sa nosili, ako inac 🙂 ale teraz maly zaspal, tak som ho nechala este na balkone-som zvedava, dokedy bude spat.

Nam sa ten spanok praveze zlepsuje, ked bol mensi, spal tak 2krat 30 minut denne, ale teraz spava vacsinou doobeda hodinu a poobede tiez asi tak, niekedy aj menej alebo aj viac, ale uspech nie 😉 Od 3.mesiaca nam spinka celu noc az do 5-6hod.Ale aj tak ma v noci zobudi, lebo hlada cumlik a vecne sa niekde zasprajcuje medzi tycky, tak vstanem ho vyprostovat aj 4krat za noc niekedy.

Na obed sme mali zemiacik a pekne ho spapal, kase sme zatial nedavali.
Kolko toho vlastne maju spapat?A robite to huste, ci taku vodu?Ja ked som vcera spravila riedku vodu, tak to nechcel vobec jest a dnes take hustejsie pekne spapal. Ale pekne som zmixovala, lebo nam kazali popucit, ale vsak nema ani zuby, tak ako to bude papat 😎

Drozdik, ja keby sa nemuselo, maleho nedam ockovat, ale lekarka vravela, ze je to nutne. Proti rotavirusom som nedala, lebo to nie je povinne-nic nepovinne nebudem davat. Ja si o tom myslim svoje, je to podla mna strasne silna davka na tak male deticky.

clea333
2. okt 2009

Lenka, ja som si na chladnejsie dni a na zimu kupila v lekarni kremik proti chladu a vetru od Biodermy 😉 lebo ten je neparfemovany a nechcem riskovat, lebo ja som alergik, tak nech sa mi maly nevyhadze.Stal cca11-12 Eur.

lubi22
2. okt 2009

Ahojte 🙂

My tiez pouzivame Biodermu kozmetiku, takze tiez sa chystam kupit ten kremik na zimu, co Clea.

Ja som dala proti rotavirusom, lekarka nam to odporucala. Kamoskina mala to chytila a bola na infekcnom asi 5 dni, hroza, s infuziami, mala vtedy asi rok aj daco. Co sa ockovani tyka, nemam na to vyhraneny nazor, ale myslim si, ze urcite su deticky, ktore zareaguju zle na ockovanie, ale zase keby sa neockovalo, ktovie, ci by nebolo viac takych ochoretych na choroby, proti ktorym sa ockuje. No neviem. Ja som dala napriklad Samka aj proti ovcim kiahnom, aj zltacke typu A a planujem aj Filipka, ked bude mat na to vek. Napr. tie kiahne - vsetky deti okolo nas chore, horucky, tri tyzdne zavrete doma, skrabali sa, pozostavali im jazvicky a my sme nemali nic. Takze nelutujem.

My sme boli kuknut buginu a autosedacku, myslela som, ze sa lepsie rozhodnem a prave naopak, uz mam total chaos. Asi som prilis narocna, uz mame par kocikov za sebou, tak viem, co chcem, ale preco nemozu urobit taky, co by splnal vsetky nase kriteria? 😠

My mliecko uz za obedom nedavame, davam rano 9.30 a potom cca o 16. Medzi tym obed a vodicka trosku z lyzicky.

clea333
2. okt 2009

Lubi, to ockovanie ma urcite nieco do seba, ale mne vadi hlavne ockovanie takych malych babatiek-konkretne myslim teraz novy ockovaci kalendar,podla ktoreho sa ockuje do oboch noziciek, to je podla mna prilis vela na tak maleho cloviecika, potom sa este preockuje ☹ Ja by som to skrtla, keby som mohla. My sme tiez neboli voci niektorym chorobam ockovani a sme tu, prekonali sme chorobu, organizmus sa s tym popasoval a nemuseli sme ho zatazovat injekciami. To je moj nazor 😉

boldy
2. okt 2009

ahoj dievcata, ked ste davali prvykrat hrusku detickam, tak ste ju len postruhali surovu alebo najprv uvarili a tak roztlacili?

pasoa
2. okt 2009

clea, o školdlivých účinkoch očkovania sa toho práveže píše veľmi veľa. sú o tom samostatné fóra, diskusie...
Mám pár kamarátok, čo sú veľmi proti očkovaniu a stále ma bombardujú mejlami na túto tému. ale ja ich nečítam, lebo sa nechcem zbytočne vydesiť. som rozhodnutá dať matzúška zaočkovať. veď kedysi deti zomietali na čierny kašeľ, týfus a pod. dnes sú na to očkovacie látky a kvalita života je celkom niekde inde.
matúško ale zatiaľ stále nie je očkovaný, lebo bol taký maličký a k tomu tá epilepsia a iné neurologické potiaže, že neurologička pocvedala, že najskôr v 7. mes. očkovať. Podľa toho, aký bude veľký a ako na tom bude po psychomot. stránke. Lebo očkovanie okrem iného ešte aj spomaľuje psychomot. vývoj.

pasoa
2. okt 2009

boldy, to je indivindi, deti s predispozíciou alergie (rodič alergik) by mali začínať len s varenými. inak je veľa báb, čo dávajú rovno surové, len nastrúhané.

potulka
2. okt 2009

my sme mateja proti rotavirusom dali zaockovat. podla mna je to ochrana. kamaratkin syn tuto infekciu mal a teraz ma velke problemy s jedenim (malo papa) - aspon teda jeho mama to dava do suvisu. moj nazor je taky, ze s ockovanim sa snad organizmus vysporiada lahsie ako s chorobou samotnou. ale napr. ockovanie proti chripke az tak neuznavam, to je dost sezonna a variabilna zalezitost.
boldy, ja som hrusku este nedavala, ale v mraznicke uz mam nachystane pyre - uvarene a pomixovane.

boldy
2. okt 2009

pasoa dakujem, tak skusim aj tak aj tak 🙂

potulka
2. okt 2009

drozdik, pohanku som varila aj pre seba, 1 diel + 2 diely vody 10 minut a nechat dojst. matejovi som potom za lyzicu supla do hrnca, kde sa varil cukina, takze dalsich cca 15 minut. potom spolu s cukinou sup pod mixer. sebe som ju povarila v mlieku na kasu. je to celkom dobre, ale ovsena je lepsia.

iron
2. okt 2009

tak strucne
- Na obed sme mali prvy krat masko. Zbastila plnu vyzivovu flasticku a normalne nemala dost. Mlieko uz nechcela...Hura.
- Ockovanie urcite ano. Vsetko co mi odporuca pediatricka ak bude potrebne aj ine. To ze sa picha do oboch noziciek....mne nevadi, mala to prezila. Rozhodne je to podla mna lepsie ako sa strachovat ze dostane nejaku brutal chorobu.A ockuju sa take male deticky preto, lebo nemaju imunitu a pokial by takuto chorobu dostali, tak mozu zomriet.
- Dali sme proti rotavirusom. Pasoa neviem ako to bude u vas, viem, ze tie rotavirusy musia byt zaockovane do 6m veku dietata. A medzi jednotlivym ockovaniami musi byt 6t rozdiel.

munu
2. okt 2009

ahojte 🙂

nejdem reagovat na nic co sa tu pisalo, lebo vas nemam precitane.. nestiham akosi...

moj muz (Mato) je chory, teda uz mu je lepsie, choroba ustupuje, uz len trochu kasle a ma este trochu nadchu, horsie je to so mnou.. ja kaslem, teda uz zykaslievam, nadcha ako hrom a bolelo ma aj hrdlo, no uz prechadza, lebo som si nasadila hned antibiotika ospamox.. a najhorsie je to, ze Matko to skoro schytal tiez.. trosku kasle a ma sopliky a kycha.. boli sme vcera u doktora, tak povedal, ze antibiotika nepotrebuje, lebo nema zapalene hrdielko, ma ho ciste a to, ze niekedy zakasle, tak to su len sopliky, ktore mu stekaju do hrdielka, tak mu tam vadia.. teda povedal, ze je absolutne zdravy, ani na prieduskach nic nema vraj, len ta nadcha.. tak odsavame sopliky a davame kvapky do nosteka.. mam pocit, ze dneska mu je uz lepsie nez vcera.. no uvidime zajtra ako bude..

a zajtra aj v nedelu muzik robi 12ky.. tak budeme s Matulkom sami doma cele dva dni 😒 ja nosim samozrejme rusko na ustach, aby nedostal odo mna kasel a zapalene hrdielko.. takze tak sa my mame teraz.. inac Matko sa nam uz plazi dozadu ako rak 🙂 a otaca sa dookola za hrackami 😉 len este nevie stvornozkovat dopredu.. a nema to ani rad.. najradsej by chodil, uz robi trochu krociky, ked ho postavim na nozky, alebo ked je v chodanke.. predvcerom som umyvala riad v kuchyni a tam mame len gumu na zemi, tak bol v chodanke pri mne a dosiel ku kuchynskej linke a zacal trieskat s dvoma vrstkami na linke 😀 otvaral a zatvaral ich, stale dookola.. nechapal, ze tam ma chodanku a kvoli nej ich nemoze otvorit uplne 😀 tak som sa nasmiala z neho 😀 😉

tak zatial tolko, kedze neviem o com tu je teraz momentalne rec 😉

ozaj letmo som zahliadla, ze Kuci - tvok Tomasko ma uz hopsatko? Paci sa mu v nom?

munu
2. okt 2009

aaaaaaaa este som zabudla.. ze dneska Matko papal prvykrat detsku krupicku 😀 velmi mu chutila 😉 aj, ze mam uz kupenu cviklu, tak zajtra vyskusame aj tu 🙂

egyptanka
2. okt 2009

Prosiiiiim vymazte tento den z kalendara! Som na uplnom dne a v uplnych srackach ...

munu
2. okt 2009

egy co sa stalo?
😨

egyptanka
2. okt 2009

munu, odhliadnuc od toho, ze uz som od druhej rana hore a spala som prerusovanym spankom len necele dve hodiny tak som myslela, ze mala si spanok vynahradila doobeda ked spala asi dve hodinky, potom sme isli do Sadu J. Krala a tam nejak nechcela spat, snazila som sa ju uspat prsnikom a vobec nechcela, ani jeden ... a teraz bojujeme uz od siestej aby jedla. Musel si ju uz zobrat manzel, lebo ja som sa uz normalne zrutila a spustila som hystericky plac. ... 😢

munu
2. okt 2009

egy ved to nieje take strane, ze nechce papat.. mozno jej uz idu aj zubky, nikdy nevies.. 😉 aj Matko niekedy trucuje ked ma papat, to sa stava.. aj ty ako dospely clovek nemas vzdy chut jest.. nic si z toho nerob, oddychni si a skus jej neskor ponuknut.. neboj sa, ked vyhladne, bude papat.. ved hladna predsa nebude chciet byt 😉 a chodte dneska skor spat a dopraj si dobry spanok.. nie kazdy den je nedela, vies... hlavne sa tak netrap a neplac.. hlavu hore, bude dobre 😉

egyptanka
2. okt 2009

no idem dalej bojovat ... drzte palce.

munu
2. okt 2009

egy a este ma napadlo, ze mozno je uz taka unavena, ze nechce ani papat, len spat.. Matko tak parkrat mal.. a bol nervozny z toho, ze nemoze zaspat a aj je hladny a nakoniec zaspal a po polhodke vstal trosku prespaty a uz pekne papal.. az som nestihala mu na lyzicku naberat.. ale to by si urcite videla na nej, ze je uz taka unavena.. takze asi trepem somariny, ze? no neviem, len ma to napadlo.. hmm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre