Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
2. okt 2009

ja chcem cerveny overal nech to tomaskovi ladi s kocikom 🙂

potulka
2. okt 2009

pasoa, presne, aj my sme vela veci podostavali. akurat dnes muz na moj popud doniesol z pivnice krabicu, lebo som mala taky hmlisty pocit, ze su tam zimne veci a prosim ta, nasla som tam 4 (styri!!) zimne bundy a trojo oteplovaciek. vacsina je privelka, ale jedna retro bunda bude, myslim, matejovi celkom dobra. okrem toho kopa vselijakych nohavic, ponoziek, mikin... 🙂

pasoa
2. okt 2009

kucina, ja mám od tej kamošky také červené zateplené tepláčky, červenú bundičku (taká mierne do bordova, ako vínová červená alebo ako sa to volá) a chcela som k tomu čiapočku a mama mi objednala z mimibazáru a prišla taká ružovááááá vuááááá... no to bude, keď toho matúška oblečiem 😀

kuci, bože, zlatýýýýýý jeeeeminu, zlatýýýý fakt!!!! 😀 Asi chúďa nechápe, čo to akože má byť, podarené!

pasoa
2. okt 2009

potulka, to je hotový objav pokladu, že? ja mám jednu skrinku v obývke, kde sú matúškove aktuálne veci a potom tri ďalšie kade tade po byte, kde sú ešte veľké veci. a sem-tam načriem do tých 3 skriniek a zistím, že jjjjeeeeejjj, toto mu už je malé a ani to nestihol nosiť (ak sa to minie so sezónou), alebo v lepšom prípade, že mu je niečo akurát a tak. to sú potom iné objavy! 😀

nsoci
2. okt 2009

http://www.energyquantum.sk/Ruz_Echo_str_16a17.pdf
tak na tomto som bola
moj rozum protestuje....tak hladam na nete jakto, ze ten pristroj o mne tolko vedel?

Potulka ok.

Vlalu kam si zmizla?

Pasoa fuha... po anglicky je to "pin punch" ale to Ti asi nepomoze. Na wiki to neni, tam sa lahko preklada, ked vlavo prekliknes an slovansky jazyk.

ajka82
2. okt 2009

na facebooku zase prd pozrem 😠 ...co uz s vami 😀 😀 😀

pasoa ten preklad... neni to taka ta "palicka"-závlačka na co sa daju kolecka aby sa rovnako tocili aby pohanali motor, ci jak to je? len neviem na to najst slovensky nazov 😅 ...neviem ci si ma pochopila 😅

pasoa
2. okt 2009

ajka, no niečo so závlačkou to má spoločné.. má to niečo poháňať, lebo je to "Treiber"... žeby závlačkový poháňač? 😀

lubi22
2. okt 2009

Nsoci clanok, co si dala o tom pristroji musim precitat, vyzera to zaujimavo. 😉

Vladka - mam rovnaky nazor, ako pisu baby. Nic nie je take zle, ako vyzera. Treba vychladnut. Mate nadherne dievcatko, ktore je zdravucke a sikovne a iba na tom zalezi, urcite si vsetko vyjasnite a bude znovu fajn.

Aj mna dnes napalil moj manzel, on vzdy ked soferuje tak sa tlaci na tych soferov pred nim, pomaly by im vliezol autom do kufra, lebo podla neho su vsetci pomali a neschopni asi a ja mam z toho nervy. On zase povie, ze ked soferuje on, nemam sa starat, ze on nekeca, ked soferujem ja. Este navyse pritom brutalne gestikuluje a ja to neznasam. Mali sme ist na veceru po dlhom case, sme u nasich, postrazili by deticky, na jeho oblubeny steak, tak ma presla chut na akykolvek cas straveny osamote vo dvojici. No a dobre, ze sme nikam nesli, lebo ma taka zimnica chytila, teplota 39 a zase tu mame zapal prsnika. A v tejto Trnave netusia, co su homeopatika 😠 Tak ani lieky nemam, musim vydrzat do rana, snad daku taku lekaren najdeme. Takze to, ze Filipko prespi celu noc bez kojenia nie je az taka vyhra, rano mam prsia ako kamene a dnes uz to bolo asi prilis.

Takze dnesny den ma asi celkovo nejaky negativny naboj, aj Egy pisala, ze je bieda.

ajka82
2. okt 2009

pasoa, ked ja naozaj nemozem prist na ten vyraz, jak sa tomu u nas nadava 😅

denka, dorobila som puzzle, pri balkone je taky vyklanok siroky asi 15 cm, co neni pokryty a samozrejme mala si lahla tam 😠 ja ju nechapem... a jak som vravela ze sa stavia na kolena, tak teraz akurat pri vanicke z kocika uz tie nohy vystierala, aby lepsie dociahla do vanicky a vybrala odtial zvysne veci...parada, sa tesim 😅 ... 😀

alisia
2. okt 2009

lubi, neviem kde si sa bola pýtať na homeopatíká, ale sú tam lekárne kde ti ešte aj poradia. A tá v tescu? Idem pozrieť ktorá lekáreň má pohotovosť, či vieš?

alisia
2. okt 2009

lubi, lekáreň Farmacia na Zelenom kríčku, malo by to byť oproti zástavkám medzimestkým, ako boli voľakedy také silá, určite to nájdeš, alebosi tam zavolaj či majú to to čo potrebuješ.

lubi22
2. okt 2009

Alisia - manzel bol v Tescu, tam homeopatika vobec nemaju, potom na pohotovosti na zelenom kricku a tam tiez nemaju. Manzel hovoril, ze dakde pri stanici minule mali homeopatika, tak snad budu mat zajtra doobeda otvorene.

iron
2. okt 2009

ajka...myslíš hriadeľ?...to nie je hriadeľ. Na konci to má závit...pasoa....závlačkový poháňač nieeee, to ti u mna ako technickej verejnosti neprejde...to je blbost...Idem to kuknut blizsie...co to je.

alisia
2. okt 2009

lubi, je to oproti stanici. Určite homeopatiká majú tuším je to jeruzalémska ul, ulička vedľa ulice kde sú požiarnici, je to taká zašitá lekáreň, aj sa čudujem že ešte existujú a určite majú na rybníkovej ul., už mi vypadávajú ulice ako sa volajú keď som mimo trnavu, je to smerom k obchodnej akadémii od tej veľkej križovatky čoje za požiarnikmi. Dúfam že som ti to nevysvetlila jak hotentot 😉 mňa začína nejako v hrdle škrabať. a aj na evanielickom dome v lekármi by mali mať homeopatiká. Iné lekárne už neviem, na tej jeruzalémskej som si aj ja kupovala sprej do nosa a tabletky.

lubi22
2. okt 2009

Alisia dakujem, manzel pojde rano obiehat, dovtedy musim vydrzat. Ale dala som si paralen aspon, tak sa potim, apon ma netrasie a pojdem este odsat mliecko co najviac. Myslim ze na evanjelickom dome homeopatika maju, len dufam, ze budu lekarne otvorene v sobotu.

alisia
2. okt 2009

Nie, tá lekáreň nie je na rybníkovej, ale na špačinskej ceste

alisia
2. okt 2009

Nie je začo lubi, dúfam že sa ti podarí niečo zohnať, hádam budú lekárne pootvárané. Potom je v celku dobrá lekáreň v Maxe hneď pri vchode od stanice.

iron
2. okt 2009

pasoa...no viem naco sa to pouziva...Je to kvázi nieco ako klin na nity...bistu...pockaj kuknem terminologický slovník

drozdik78
2. okt 2009

lubi zapal prsnika poznam velmi dobre...presla som si nim aj ja a viackrat mne pomohla aspo trosku octanova mast a teple zabaly a ked mas rano tvrde prsniky skus ich nahriat horucou plienkou / ja som ju vyzehlila horucou zehlickou / alebo sa moze pouzit aj horuci fen a rozmasirovat od pazuchy smerom k prsniku....ja som kojila aj ked som mala zapal....ale ptavda je taka, ze sa mi v tom prsniku tvori menej mliecka

a ked som odchadzala z porodnice / uz so zapalenym prsnikom / mala som napisany recept na antibiotika sice som ch nevbrala ale pri druhom zapale uz ano... hlavne ked mas teplotu...tak verim, ze ti to prejde co najrychlejsie

lubi22
2. okt 2009

Drozdik dakujem, octanovu mast som este neskusala. Ja uz som si tiez zapalom prsnika presla, mala som tak isto vysoke teploty a lekarka mi predpisala ATB. Filipko mal 7 tyzdnov, isla som za znamou homeopatkou a ta mi poradila dva lieky - Belladona a Pyrogenium a fakt zabrali okamzite. ATB som nebrala. Uz ked je zapal, tak by sa na to prave malo davat studene, ja som davala kapustne listy a tvaroh. Ale na predidenie zapalu je super tak ako pises. Aj ja som sa dnes snazila rozmasirovat po horucou sprchou tu hrcu, no uvidime, teplotu mam stale. Uz nech ma Filipko rok a nekojime, pri Samkovi som nikdy taky problem nemala, pri Filipkovi dost casto. Len tu je jediny problem, on mi nechce pit z flase, tak som zvedava, ako mu budem potom davat mlieko 😕

ajka82
2. okt 2009

pasoa, hodila som ti kratku IP...na viac sa nezmozem 😀

pasoa
2. okt 2009

lubi, ja sa spýtam ako dement možno, ale to Z ČOHO si dostala zápal prsníka???

iron
2. okt 2009

pasoa...no teda...si mi normalne dala chrobaka do hlavy...ze co to je. Normalne teraz nezaspim,.. Vyzera to ako dierovac, ale nie je to dierovac, trieska sa po tom kladivom aby tie nity zapadli do dier na obeznom kole....no co toto. to to....to... 😒 🙄

iron
2. okt 2009

a zajtra ideme do tesca na nakupy, tak hadam budu nieco mat. Krpatej treba novy spaci vak, nejake zateplene pyzamka, overalik....a vela inych hovadin

ajka82
2. okt 2009

iron, no povodne som to myslela, ale neni to ono 😅
kokso, krpata sa vsade stavia pri skrinke, pri stoliku atd. na kolena a skusa aj vyrovnavat nozky a ona je este taka nestabilny a smyka sa jej...uz len s nou lozim a pridrziavam ju aby si frnak nerozbila 😅

drozdik78
2. okt 2009

....lubi vidis to som zas nevedela ja ze studene... o tvarohu aom aj ja pocula ale nikd evyskusala,ale mne octanova mast dost pomohla tak vskusaj...no ja tiez planujem malu kojit aspon do roka....tiez neviem pit z flase a Jarka som kojil do 2 a pol roka a potom sme prsli na klasicke mlieko tiez nepoznal flasu..tak uvidime 🙂

potulka
2. okt 2009

lubi, este som pocula aj o obklade z rozomletych lanovych semienok. uch, drzim palce, aby si to coskoro rozchodila. dokelu, to som si ani neuvedomila, ze pri dlhych kojacich pauzach taketo nieco hrozi. predvcerom matej jedol o 9. vecer, potom o siedmej rano len z jedneho prsa, tym padom sa druhe dostalo na rad po takmer 13 hodinach a veru som kvilila, ked sa mi tesne pred kojenim samo spustilo mlieko. musim si davat lepsi pozor. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre