Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
4. okt 2009

taaaaak a dalsie ovocie co som kupila vcera spracovane a Natalka bude mat k dispozicii asi 20 ovocnych domacich bio vyziviek v roznej kombinacii hruska-jablko-broskyna a kazda ma cca 230 ml (styri z nich su vacsie cca 290 ml).
A ked jej to chutit nebude tak manzel sa uz dobrovolne prihlasil na konzumaciu 😀

iron
4. okt 2009

den...od koho...povedz...
a ake maju vsetci?
egy...takze ked doma dojdu zasoby, staci dojst k tebe na navstevu. No dobre vediet.

iron
4. okt 2009

no tak ja idem hajat....zajtra precitam.
Uz nemame sopliky....hura...som ju vyliecila...hura...snad sa to teraz zlepsi aj s tym spinkanim cez den, ked uz moze dychat.

egyptanka
4. okt 2009

iron, robenie vyziv ma celkom chytilo, ale uz to budem asi len mrazit a nie sterilizovat. A nebudem robit naraz z troch druhov, ved nemam tolko hrncov a tolko bordelu : 😒

ajka82
4. okt 2009

tak, mala zachrnela, mala by som ist nieco hodit do seba(nejaku veceru) a ist spat... nemala som kedy a ako jest, kedze sme same doma a bola som rada, ze som jej kasu urobila na veceru
tie tetusky lekarky su perfektne...vraj neobmedzujte dieta v pohybe a nechajte ho aby robilo vsetko co ono chce (ako co sa pohybu tyka)... parada 😀

ajka82
4. okt 2009

co by som pre malu neurobila, sak nech sa pekne pohybovo rozvija 😝
prajem pekny zvysok vecera, podaktorym uz dobru noc 😉

egyptanka
4. okt 2009

ajka, tak ja som toho jedla tiez nejak do seba nedala dnes ... jeden jogurt s ovsenymi vlockami, jeden cheesburger, dve tablicky cokolady, jeden rozok s acidkom ... tot moj dnesny jedalnicek ... zdrava strava kojacej matky.

Ina pozeraliste dnes spravy na JOJke ... hovorili o dojceni a spominali, ze je prirodzene dojcit do 3-5 rokov dieta 😲

ajka82
4. okt 2009

hehe, moj jedalnicek dnes: kroisant plneny vanilkou, kafe, stroganov s ryzou, medove kremese a teraz par rohlikov so sunkou...a tomu ja vravim, ze mohla by som zjest aj viac 😅

egyptanka
4. okt 2009

hmmm ten stroganov by som dala ... a kreeeemes.

ja mam taaaaaku chut na palacinky, ale nestiham ich spravit. Hmmmm ... keby mi ich niekto chcel spravit a doniest.

egyptanka
4. okt 2009

no idem spat, noc bude kruta ... dobru noc.

Bude sa mi snivat o palacinkach 🙂

ajka82
4. okt 2009

egy aj by som ti doniesla, ale ja uz sa nestiham ani po muku otocit do skrinky 😀

katka0602
4. okt 2009

palacinky!!! jeeeeej!!! aj mne!!!

Dufam ze ste mali pekny vikend. Vsetkym dodatocne blahozelam - k vymesaciam, k zubkom, ...k zmiereniu s partnerom 🙂

Tak my mame za sebou 3. den s prikrmom, a ten moj najdrahsi najmensi sa za tym vobec netrha. Vobec nevie co ma s tym jedlom robit. Skusala som hustejsie, uple riedke - to bolo skoro ako iba MM, pred kojenim aj po kojeni a nic. Pusu otvori, ale nevie prehltnut. A jazyk si dava akoby dozadu. Neviem, budeme trenovat, dufam ze sa to zlepsi. Alebo ho asi budem kojit aj ja az do puberty.

Zajtra nas caka ockovanie, tak dufam ze vsetko bude dobre...

Prajem vam dobru noc!

nsoci
5. okt 2009

Bre ranko

snehulienka mi zicla cely rocnik Mama a ja za ucelom namotat ma a celkom sa jej to dari... dost dobreeeee

Moje naj poznatky zovcera:
Deti nie su od prirody dobri a zli papkosi, zlych papkosov maju na vine rodicia, vacsinou mama je moc mlada/stara, boji sa o dieta, caka od neho vela, je to jej prve... Hm... zial vela sadlo z textu pod tym na mna.

Deti menej pocuvaju, viac vidia. Ak chcete aby dieta nefajcilo, umyvalo si zuby, nechodilo na cervenu, neklamalo, nerobte to ani vy, nikdy, a nehadzte sa na marodku akoze - za ucelom mat den volna.

Howgh!

kucina1
5. okt 2009

Dobre ranko
dnes o pol tretej budicek a krmenie 🙂 opat po dlhej dobe, potom sa mu nechcelo zaspat ale nakoniec zaspal do stvrt na sedem u nas v posteli
nsoci u nas sa stale blinka a blinka, aj po kazdom prikrme ked ho zapije tekutym 😎

yamahafazer
5. okt 2009

ahojte 🙂
tak ja som vcera prisla na to preco sa mi mala stael budi v noci co stale mrnci 😒 ked som sa vcera pozrela tak ako lezala tak ma na spacom vaku suchy zips a on ju skrabal na licko a ja som videla kazdy den,ze ma poskrabane licko,ale som si myslela,ze sa ona v noci skrabie a to ju skriabal suchy zips chudatko moje ☹ neviem ako som si to mohla vsimnut az po tyzdni.Tak som jej vymenila spaci avk a teraz buvala pekne len raz sme dali mlieko v noci 😵 aj to som asi ani nemusela skusim ci vydrzi celu noc bez mlieka.A som zistila,ze ked jej dam na desiatu ovocie potom je dost najedena a nechce moc papat obed tak ja budem davat na olovrant ved to je hadam jedno nie?

gratulujeme k vsetkym zubkom a vymesaciu 😵

vlalu vidis,ze to dobre dopadlo 😉

iron
5. okt 2009

dobre ranko...pozeram ze je von krasna jesen. V byte zima jak v prdeli, esteze vymysleli ohrievace /ticho zavidim tym co maju samostatne kurenie/. Krpata vyhajana do ruzova, terorizuje v postielke medvedov.

A ako mam donutit dieta aby papalo ovocie? Jablka nechce, ani banan.. a to ani v cerstvom resp. vyzivkovom stave.
Idem kuknut ze co este mozem do nej napchat. Lebo zeleninu mame zmaknutu.

clea333
5. okt 2009

Dobre ranko, maly konecne zaspal 🙂 podla mna to nebude nadlho.
Teda vcera sa tu tocilo o palacinkach, jaj to by som si dala.V poslednej dobe strasne do seba pcham hlavne sladke. Asi je to z toho kolotoca kazdodenneho, tak si to obohacujem vzdy inou coko 😀
Dnes chcem pridat drobcovi k mrkvicke a zemiaciku aj kalerab-som zvedava, co na to povie.Zatial krasne otvara usta a vcera sme spapali 90g.Celkom dobre na to, ze papa len tyzden zeleninku nie?
Odkedy papame zeleninku, tak Filipko krasne vzdy po dobrom obediku zaspinka aj na dve hodiny, dokonca ho niekedy uz ani nemusim vonku nosit, lebo je taky unaveny, ze zaspi a dam ho do kocika, HURA!

babule, varite drobcom prevazne vy ci davate hotove?

Iron, my mame tiez zimu, som naobliekana a maly tiez. Skusala si davat hrusku?Vraj aj marhule su dobre, ale to uz asi nebude. My sme este nedavali ovocie, sme len na zeleninke.

Yamaha, nam sa zase isty cas maly budieval v noci, som zistila ze to je kvoli zmene plienky-teraz davam na noc LEN pampers, cez den aj ine.

Nsoci, ja tiez odoberam Mama a ja a paci sa mi ten casak zo vsetkych maminkovskych najviac, vzdy tam najdem nieco co prave riesim.

Blahozelam vsetkym babatkam, ktore maju prvy zubok, a tiez k vymesaciam!

Vlalu, tesim sa s tebou!

clea333
5. okt 2009

Katka, nas maly tiez najskor nevedel prehltat-najhorsie to bolo prve 3 dni. Potom som zistila,aako mu to chuti najviac-uplne zmixovane a zriedene dojcenskou vodou, ale len trochu, aby to bolo hustejsie, lebo ked to mal riedke, absolutne mu to nechutilo. Ja by som poskusala rozne konzistencie. A na 5.den som dala cisto zemiacik a odvtedy papa pekne.Drzim paluchy!Babtkam to trva aj 2-3 tyzdne kym sa naucia papat, to je normalne 😉

iron
5. okt 2009

Mama a ja tiez odoberam...no skusim zase nejaku vyzivku...ale to ovocie u nas nevyzera ruzovo. A to zeleninku a kasicku nema problem zbastit.
Dnes ideme plavat..sa tesim, konecne mi bude hadam aj spat.

egyptanka
5. okt 2009

Bre rano... 😖

ajka82
5. okt 2009

cafte, som si pospala sest a pol hodky a som cerstva 😀
tatinka asi dnes neuvidime, lebo pracuje az do vecera...vcera dosiel o druhej v noci a o siestej isiel uz naspat pracovat 😒
iron ako jej davas ovocie? varene ci surove?

boldy
5. okt 2009

dobre ranko,
my sa mame uz lepsie, jasmi mala nadchu a sople jej tiekli vsade, no hroza... papat jej chuti, aj ovocie uz jedla hrusku, jablko, broskynu a bez problemov... mame aj prve slovo hami 😉 a ked sa ocko opyta kde je mama pozrie na mna a povie hami, no takze vieme preco, som dojka 😉 ale stale je leniva na otacania a na styri asi to u nas skoro nebude 😒

iron
5. okt 2009

ajka uz som skusala aj aj...no asi potrebuje len cas

ajka82
5. okt 2009

iron, ked ti zeleninu zje, skus jej dat jablko v mrkvou...ked ani to, tak ten cas by mal pomoct 😉

denkolc
5. okt 2009

Iron, Ajka - ten dotyčný je jeden krásny chalan, ktorý sa rozišiel s manželkou a majú spolu dve deti....tak ostal sám ako prst a zháňa podnájomníka a rozhodol sa, že by tam chcel mňa....uvidíme, čo na to povie moj mangel... 😀

Takže idete na túru so Nšoči? Držím päste, nech si poriadne zaturistikujete... 🙂

Egy, dobre, že si robíš svoje, ja už som na tie hotové minula fakt že hrozné prachy...ale čo narobím..neviem zavárať zatiaľ...

ajka82
5. okt 2009

denka, ze by len podnajomnika zhanal? 😀 😀 😀 a manzel isto neebude proti 😎 ... 😝

potulka
5. okt 2009

ahojte
vsetkym sopliacim mamam, ocinom a detom: ta CIBULA S CUKROM fakt funguje! poradila nam to pediatricka. nakrajat surovu cibulu, pomiesat s cukrom, dat do pohara, zatazit mensim poharom (aby bola cibula stlacena) a supnut do chladnicky. cibula pusti stavu a je z toho taky sirup. treba ho spotrebovat do 24 hodin. matejovi sme dali asi 1/3 kavovej lyzicky 3x denne a sople + zacinajuci kasel ustupili. my s muzom sme si dali tiez po lyzicke a nadcha odchadza. parada! 😵

vlalu, som velmi rada, ze ste sa pomerili. vcera som na vas myslela cely den, kedze si mala ultimatum. tesim sa a verim, ze si na taketo velkolepe zvady uz date pozor. 😉

matejko dostal vcera prvy raz masko. teda akoze slepaciu polievku. zmixovala som dokopy vyvar, masko, mrkvu a este trocha tekvice so zemiakom, co zvysilo zo soboty. malo to uspech. a ozaj, v sobotu po cca 100 g prikrmu uz vobec nebolo potrebne mlieko, az o dve hodiny. jupiiiii! 🙂 vcera si este pytal. vsimla som si, ze to dost zavisi od toho, ako je v case obeda hladny. ak velmi, zje menej prikrmu a pyta si hlavne mlieko. ak az taky hladny nie je, staci mu prikrm. tiez riesim, ci mu v takom pripade dat vodu. zatial som nedala.

yamahafazer
5. okt 2009

no mala mi spustila taky rev tak chcela spat anie a nie sa ulozit len hucala ako pavian no dufam,ze vydrzi chvilku buvat
nam uz kuria ale dva dni len v noci a dneska uz aj cez den 🙂
ved je dneska dobre zima ked som vesala pradlo na balkone som skoro zamrzla
ja som este malej nekupila ziadnu vyzivu vsetko jej varim kazdy den doma kupovane este nic nemala iba kasu

clea333
5. okt 2009

Maminy, ked varite drobcom na dva dni, do coho to davate?Mate niekto skusenosti s Avent via poharikmi?Ja som niekde dostala v obchode dva, ale kdesi som citala, ze su len na 4 pouzitia,ci?Neviete?

clea333
5. okt 2009

Ja malemu tiez zatial len varim, ale napr.taky spenat kupim ale to az neskor, este musime vyskusat ine veci 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre