Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
24. aug 2009

😔 🙄 to aka bola noc? mala o druhej hore, tak sa najedla a zaspala, potom ju vraj priatel dva krat nosil a o pitej zas jedla, to uz ale lezala u nas v posteli lebo sa mi nechcelo vstavat...a o pol osmej uz mi vyzliekala tricko ze chce zase jest...
a este aj to tulky-tulky sa zmenilo na tutu-mutu, takze som sa paraaadne vyspala 😅

ajka82
24. aug 2009

ked aj dalsia noc bude takato, tak neviem ako budem fungovat...ja potrebujem buvat v kuse, nie s prestavkami...aj keby to bolo pat hodin, je to lepsie ako osem so vstavanim kazdu chvilku... 😅

alisia
24. aug 2009

ajka, no zvykajme si... ty si si ešte nezvykla? Ani ja nie 🙂 spávam tak 5-6 hodín, ale je to aspoň v kuse. No keďže aj pracujem, tak je to dosť vyčerpávajúce, lebo namiesto oddychu pracujem.

kucina1
24. aug 2009

ajka uz sme 3 co taku istu noc ako vy mali aj ostatne (ja a egy)

ajka82
24. aug 2009

alisia no ja som si nezvykla kedze mala prespava celu noc od desiatej do siedmej 😅

kucina1
24. aug 2009

aj u nas byva viac prespatych noci ako tych neprespatych

atemi
24. aug 2009

Bre ranko. Baby, ked je tu rec o plienkach... V DM predavaju aj eko plienky Alana. A su uplne v pohode, pouzivam ich ked ideme na dlhsie vonku a hrozi, ze by som musela skladovat Kubcov "naklad" v latkovej plienke v kabele... Aj na noc som ich uz vela krat dala a vydrzali.
Su plne rozlozitelne a neobsahuju chemie, lepidla a neviem ake Aloe kremiky, ktore robia horsie ako lepsie a nesmrdia. Odporucam. Budete mat dobry pocit, ze nedusite prdelku v chemii a aj ze po vasom babatku nezostane 1 tona odpadu, ktory sa rozklada 200 az 400 rokov. Ale nikoho nechcem prehovarat, az taka ekologicka nie som 🙂

mapa
24. aug 2009

cafte babulky,

taela kraasni su partaci... a raperske podbradniky ma vzdy dotanu pri pozerani tvojho albumu...

hlasim prespinkanu noc do 5:00 kojenie a potom do 8:00. ziaden plac, len raz okolo stvrtej pohladenie a cumlik. to sa este nestalo, nikdy tak vyborne nebuvkala!!! ja sa tak tesiiiim, asi tak ako pasoa z kakania bez rr!!!!.... naladu mam asi o 200 bodov lepsiu... akurat, ze uz mam tak dovrzany spanok, ze som sa o tretej zobudila a zistovala ci kajka zije a potom do tej piatej cakala, kym som ju nakojila... ale uz sa naucim, ze proste buvka, nic jej nechyba a je hned vedla mna v postielke 😵
lubi, ja som tiez chcela az od pol roka zacat, ale uz som proste nevladala... cakala som, ze sa to samo zlepsi, pripadne upravi.... a z jednej vety som sa v tej knihe zhrozila, ze ak sa dietatko casto budi v noci okolo polrocika, s velkou pravdepodobnostou to bude robit aj o rok... ked som si to predstavila, tak som sa uz videla na liekoch 😅 boli sme teraz na dovci s presne o rok starsim chlapcekom a ten sa v noci stale budi kazdu hodku-dve a nijako sa neda utisit, len maminou cicou... ja tu kocku obdivujem, ona je velmi energicka zena, tak mozno preto to zvlada... u mna to uz teraz bolo velmi zle... a vlastne polovicu uspechu sme uz mali za sebou, lebo vecer vie zabuvat sama v postielke. len v noci bola zvyknuta, ze ked sa zobudi, tak nestaci hladkanie, cumlik... musi byt cicik na cmulanie... a v tej knizke pisu, ze to je lepsi pripad, ked vie sama zabuvat a len v noci potrebovala moj cicik. ja viem, ze materstvo je v prvom rade o obeti, vnutorne som bola pripravena a vyrovnana s tym, ze k babetku treba okrem ineho aj v noci casto vstavat... ale realita po piatich mesiacoch ma proste donutila k pouzitiu tej knizky ☹ joj a velmi dakujem gabuliacikovi, to ona mi ju poslala uz davnejsie mailom... myslim na nu, nech ju bratov odchod tak netrapi a nech sa s tym co najskor vyrovna 😔
baby, co bojujete s nespankom malickych... asandys, lenk, zuro... urcite vas je viac, rada vam tu knihu poslem mailom, lebo sa mi zda, ze ta metda funguje... dufam, ze to nezakriknem 😅

labutka
24. aug 2009

atemi, ja mam doma len 1 balik pampersiek velkost 3, neotvoreny, doniesli mi ho asi pred 2 mesiacmi nasi, a neviem co s nim..... a este tu mam 2 vzorky z Mama a ja, a nejakych 5 velkost 2. zvysne pleny som dala kamoske. uz nebalim do nicoho ineho nez do latky, aj na dovolenke sme tak boli. 🙂
nsoci, pytala si sa (davno) na slizl - mne tiez nepeni, len voda je taka biela.
vcera vecer som pred desiatou kojila krpca pred spanim, a zobudila som sa o polnoci... 😀
dnes o jednej ideme do poradne, predpokladam ze dostaneme druhu davku ockovania... 😖

mapa
24. aug 2009

jaaaj labuuut, tak to je parada, ze viete obaja spat s kozou v puse.... (pouzila som tvoj slovnik 😀 )

labutka
24. aug 2009

aha, a este totok som chcela - včera som bola v kauflande, maju v akcii 4-balenie servítok na riť Johnsons za 5,99. celkom fasa cena. 🙂

asandys
24. aug 2009

dobre ranko sa praje_)))

K plienkam: doteraz som pouzivala pampers, pampers active baby, papmers sleep and play aj huggies. Najviac mi vyhovovaĺi active, najmenej huggies(sa mi zdali viac tvrde ako pamper). taktiez som teraz pouzila DM kupon na babylove a som velmiiiiiiiiiiii spokojna. Zatial pouzivam treti den, ale adamko neprecikal ani neprekakal. Vychadza tak 3,50 Sk za kus(prepacte, este niesom moderna mama, co vie ceny v eurach🙂)))

mapa, tu knizku mam tiez od Gabuliacika,aj som ju precitala, ale tiez pockam, kym bude mat pol rok. Adamko teraz hlavne nespi kvoli nonstop pretacaniu na brucho. Som z toho grogy. Vcera cely den spal 2x20 min. Akurat som tihla umyt zuby a najest sa. Dnes poobede pride svokra, tak kus popratam. Prave som otca vyslala do obchodu s papierikom. Dnes budeme mat rezance s tvarohom a kopou prakoveho cukru 😀 😀

Adam mi tu pisti od 5, ptoom est chvilku pospal od pol 8 do 8, no odvtedy len vkuse na to brucho sa tociiiiiiiiii. 😠

pasoa
24. aug 2009

mapa, teším sa s tebou.

my sme mali včera zas premiéru preplakanej noci, čo u nás nebývalo vôbec zvykom.
asi bruško, lebo sa strašne vzpínal, sem-tam prdol... až som po 2 hodinách márneho utišovania a cvičenia nožičkami vygtiahla rr, nasledovalo dlhé prdenie a aj kaky no a potom sme kŕmili, lebo už sa mi zdalo, že už plače aj od hladu a noa potom okolo pol druhej v noci konečne zaspal. chudák manžel o 4 hodiny vstával do roboty ☹

atemi
24. aug 2009

servitky na rit 😀 😀
Labutka, ja miniem v priemere tak 1 papierovu plienku za den. Bud na vonku niekedy, alebo na cestovanie, alebo k dr. a tak... Kubco kakanicu stale tak nepredpokladatelne casuje, ze neriskujem, ze by som musela prebalovat ked idem niekam na dlho medzi ludi, lebo nosit tie vone so sebou v taske, to ee...

labutka
24. aug 2009

prave rozmyslam, ze ci nehovorite o knihe Kazde dieta sa vie naucit spat. ak hej, tak tu mi netreba, uz ju mam stiahnuttu...

inak davam do pozornosti dalsiu perlu od mojej mamy... (uz asi prestanem, lebo raz ma za to niekto z hora potresta.....). vcera mi hovori, ze a opytaj sa doktorky, ci je normalne, ze adam kaka raz za 2-3 dni. ja hovorim, mami ked je dieta plne kojene, materske mlieko je plne stravitelne, nemusi kakat vobec. napriklad synovec kakal vzdy v sobotu doobeda. a ona, ze no dobre, ale ajtak sa jej to opytaj..... no co mam robit?

labutka
24. aug 2009

atemi, praveze k doktorke berem zosebou latku.
a kedze cushies tushies zatial doma nemam, dnes vyhra bud IB cierna alebo modra... este sa rozhodujem..... 😀

kucina1
24. aug 2009

ja mam tu knizku tiez, ale neriadim sa podla nej. uz sme mali obdobie ked tomas v postielke zaspaval ale ked sme stale u niekeho na vikendoch na tyzdnovkach a kade tade tak v postielke mi sam zaspava len malokedy. vzdy mi ale zaspi v kociku. v nom mi zaspava vzdy cez den a obvykle aj vecer. ked je unaveny tak zaspi sam aj v postielke. fakt podla toho aku ma naladu.

labutka kasli na mamu, ja kaslem na svokru, tiez mi stale husti co a ako, ze sa mam na hento opytat, na tamto opytat. ze ma jest toto inak upravene, tamto este nesmie, a hento uz davno mal. ja si robim co chcem.

kucina1
24. aug 2009

a este je upne v poriadku ze ti adamkto takto kaka, ved fakt kojene nemusia kakat aj tyzdne. zato moj tomas kaka 4x za den 😀 poriadne klady a riadne smrady

labutka
24. aug 2009

jaj, to moje dieta slinta jak bernardin. to ma asi po mame. 🙂 ja ked idem k zubarovi, tak si musi nachystat nekonecno tych vaticiek, co sa davaju do ust, a nic ine nerobi, len mi ich vymiena, ja vsetko zaslintam. 😀
no nic, idem ho zase "trosku" zneuzit 🙂 😵 asi ho zachvilu zozerem. 😵 a on sa na to tesi, lebo mu hovorim ze ho celeho zjem a on sa na to smeje. 🙂

labutka
24. aug 2009

kuci aj adam ked prdi, to by mohli byt biologicke zbrane z toho plynu. 😀

kucina1
24. aug 2009

mne drobec teraz zaspinkal tak idem upratovat byt este ma polovica roboty caka 🙂

taella
24. aug 2009

alisia , tie Wickies plienky stoja okolo 4,50 Sk za kus ( ani ja nerozmýšľam ešte v € ) , ale je veľkosť 3 . Veľkosť 4 už vychádza na 5,20 Sk . A teraz som kupovala DM-kove , tiež štvorky a tie ma vyšli už s 10 % zľavou na 4,20 ks , ale to som brala to krabicové balenie ( 84 ks ) , to je lacnejšie .

kucina , aj naši kakajú aj 4x denne , niekdy to je iba bobček smradľavý a niekedy poriadna nádielka 😀

atemi
24. aug 2009

Jooooj, to zaspavanie vam taaaaaaaaaaak zavidim. Nam nehrozi ze by zaspal sam, nikdy a nikde ☹ A vlastne ani so mnou nezaspi. Ani vyplakat ho nemozem nechat, lebo ten plac sa stupnuje az sa zadusa. Vobec to nesmeruje k spanku, len k vacsej a vacsej nervozite. Zaspi jedine s cicou v ustach a aj to po dlhoooooooom trapeni, ked je uz uplne vysileny, vyplakany... Takto mu davam cicu aj 5x za hodinu, ked ho uz potrebujem uspat... Par krat len pije, oci mu uz stoja stlpikom, viecka privrete ale nakoniec ich premoze a otvori a plac... tak ho chvilku tisim a zase odznova - cica, pije, zaspava a zase to premoze... takto dookola az sa to podari... Takto fungujeme aj cez den aj vecer. Len v noci pekne zaspi hned po kojeni.

pasoa
24. aug 2009

Zuro, všetko najlepšie k polrôčiku 🙂

clea333
24. aug 2009

Ahojte babule, krasny nazov temy ste vybrali 😉
Ako vidim, uz ste stihli toho aj kooopec popisat, no budem musiet vsetko docitat.
My sa mame celkom dobre, akurat je drobec akysi nervozny v poslednej dobe, teda rad by sa len nosil a nosil, uz malo vydrzi vo vodorovnej polohe.A v noci stale santi, to sa neda poriadne spat, ked sa tak prevaluje.Asi mu idu zuby, mal aj zvysenu teplotu, ale len 37,1 po odratani - pred kupanim vecer posledne dva dni, cez den je to ok.Vcera sme slavili meninky 🙂 robila sa medovy kremes 😉

My sa gulame z jednej strany na druhu, paci sa nam na brusku konecne 😀 a vo vanicke uz robime taky splechot, ze asi uz zacneme kupkat inde a nie v izbe 😀 no ale tam sa mi najlepsie 😉 Pomaly sa pokukavame po stolickach na jedenie, lebo o nejakych par tyzdnov uz budeme aj my prikrmovat, zatial postacuje MM.Jo, objednala som plavkove plienky Imsee Vimsee 🙂

Pasoa, ako sa mavate?Casto na teba s Matuskom myslim a modlim sa za vas 😉

Lenk30, Lubi22 blahozelam Filipkom k vcerajsim meninkam a prajem vela zdravicka 🙂

Zuro, vsetko naj k 6 mesiacikom 🙂

Atemi a skusala si manducu?Nas syncek tiez obcas nechce zaspat aj napriek tomu, ze je zjavne priserne unaveny, ale ja ho dam do manducy a zaspi do 10-15 minut. Aj von ju nosim so sebou, lebo nechce byt v kocariku-najskor ho tam dam, on zaspi a potom ho prelozim do kocarika.

Taella, vy uz ste taki velki a chutni 🙂

potulka
24. aug 2009

ahojte
citala som len uchytkom, ale:
ako je to teda s tymi poisteniami, ked som zamestnana? mam si nieco platit sama? rata sa mi cas na RD do dochodku? ja som na toto uplne lava... tam, kde ma byt v mozgu zavit s nazvom uradne veci, mam ja uplne prazdno... 😅

egyptanka
24. aug 2009

noc a den za vsetky drobne ... vrrrr

potulka
24. aug 2009

labutka - akaze si ty pani ekologicka, ked kupujes utierky na rit? 😉 a co obycajne latkove handricky namocene do vody, ktore sa potom peru spolu s plienkami? my fungujem na nich. kupovane vlhcene utierky pouzivame len vynimocne, ked sme vonku.

atemi
24. aug 2009

Potulka, dobre, dobreeee, len to tu prevychovaj 😉 Pre lepsiu buducnost nasich deticiek 🙂
My nepouzivame ani utierky, ani handricku, ale rovno sup do umyvadla. A vonku samozrejme vlhcene.

Clea, dakujem za radu. S nasim Kubkom je to tak, ze v satke ci manduce vydrzi len ked ma dobru naladu, alebo ked sme vonku a ma co obzerat. Ale zaspat v tom nehrozi... vzdy je tam akcny, malokedy si vobec na chvilku hlavku oprie. Ja uz som skusala asi vsetko, ale vzdy skoncime pri tom "pricucnutom" uspavani ☹

clea333
24. aug 2009

Potulka, dobra otazka, mne prave skoncila materska a uz som na rodicovskej.Viem, ze nemocenske poistenie za teba stat neplati.Mna by zaujimalo hlavne to, ci stat pocas rodicovskej plati za mna zdravotne-predpokladam ze ano-bola som na UPSVaR a Soc.p., ale treba mi ist aj na zdravotku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre