Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
10. okt 2009

ja len ze sa daju zohnat aj lacnejsie...
to sa ti mozno len zdalo, lebo pre malu uz to bolo nieco ine a nechutilo to ako mlieko 😉
moja hodila taky ksicht pri prvej zelenine, no ze ked musim tak to teda zjem...

ajka82
10. okt 2009

matko moc vymeriava veci...asi pojdeme dnes este do kiki 🙂 koberec do chodby, mozno do spalne ak sa nam zalubi nejaka nova postel este mozno nejaku skrinku dokupime do obyvacky... a vianoce budeme mat vybavene tym padom...

katka0602
10. okt 2009

Ahojte! Tak som vas ako-tak docitala, par dni som tu nebola a dooost ste popisali...

Nas Sasko uz skoro tyzden papa prikrmy, ale stale s tym bojuje. Ale zda sa mi ze sa to trosku lepsi. Ale to co zje tak to je len par lyziciek. Nevadi, ved sa hadam nauci... Mne pediater hovoril ze je v poriadku ak trva az do 1. roku kym sa jedlo nahradi uplne prikrmom, teda bez dokojenia alebo bez dopitia UM. Ale ved mozno o par tyzdnov to bude inak a zje viac bude mu stacit. Uvidime.

Egy, pisala si ze trpis na tinitus. Akurat vcera som pozerala nejaky program a hovorili, ze pomaha vitamin B12. Hned som si na teba spomenula, ze ti musim napisat. Tiez hovorili ze spat nie v uplnom tichu - napr. pri cd so sumom lesa, vody a pod. To by hadam Natalku v noci nerusilo. V kazdom pripade ti drzim palce a nech sa ti polepsi!

Vcera som kupovala nejake veci pre maleho na zimu, a to na 18 mesiacov! A vobec mu to nie je velke! To je strasne, zda sa mi to vela na moje 6-mesacne babatko (mimochodom, 77centimetrove a 9.5 kilove "miminko"). No ale co uz, ked je taky velky. Na konci leta som kupovala vo vypredajoch letne veci, ze na rok a neviem ci mu budu ☹

elenam
10. okt 2009

Ahojte babenky, ja len na skok, lebo ideme s manželom na nakup. Máte doma monitor dychu? Lebo ja nie, ale chcem objednat z bazaru, lebo je nehorázne drahý - nový. Ale neviem, či je dobrý prekúpený a používaný, lebo kdesi som čítala, že má životnosť iba dva roky. Je to pravda? Alebo je to dovtedy, kym sa tam niečo nepokazí?

egyptanka
10. okt 2009

este mi aj ostalo tej mrkvy a kooopec bordelu. Tak jej ju zajtra zohrejem a mozno to bude papat ...

egyptanka
10. okt 2009

elena, my mame pozicany jednej firmy a koncom buduceho tyzdna ho mame vratit a prave rozmyslam ci to este na najeke mesiace predlzit, alebo nie. Ci to ma zmysel.

katka0602
10. okt 2009

Nikto tu nie je, tak mam monolog. Ale nevadi, ved za chvilu sa maly zobudi tak budem musiet ist...

Denka, vzdy sa ta chcem opytat a zabudnem, ako si spokojna s Bugaboo? Nie je ta sportova cast mala? Je tam dost miesta?

Inak ja uz pomaly zacnem mat cestovnu horucku - lebo buduci piatok cestujeme. Dost sa toho bojim, ale snad zvladneme. 2x prestupujeme, takze budeme vzlietat a pristavat 3x. Cestou na Slovensko pojde aj manzel, tak to bude lepsie, ale naspat pojdeme iba ja a maly, ale hadam dako zvladneme (naspat prestupujeme iba 1x). Ak vas napadne nieco co by som mala mat pre pripad so sebou, dajte vediet. Pre istotu beriem teplomer a nieco proti teplote.
No a aj ked sem neprispievam az tak pravidelne, verne vas citam a rada by som sa s vami stretla osobne. Cestujeme takmer po celom Slovensku. Inak som zo Zvolena, tak mozno niekde narazim pri kocikovani na Lenku. Alebo na Lubku v BB, tam chodime veeeelmi casto 🙂

elenam
10. okt 2009

Tak mi poraďte. Lebo minule ten syndróm náhleho úmrtia dávali v tel. novinách a môj manžel sa ma opýtal, prečo sme ten monitor nekúpili. Vraj to riziko je do 1 roku. Tak neviem. Len si myslím, že to nie je zbytočnosť, a využijem to aj pri druhom nie? Ked nám pán Božko požehná.

egyptanka
10. okt 2009

elena, ked planujete aj druhe tak smelo do toho. Ja by som sa nebala kupit z bazaru ...

egyptanka
10. okt 2009

katka a do BA sa nechystas?

katka0602
10. okt 2009

Elenam, ano hovoria ze riziko je do 1. roku. Ale najvacsie do 4 mesiacov, statisticky viac u chlapcov ako u dievcat. Ale samozrejme pre pokoj v dusi je to dobre mat. A urcite to vyuzijes aj pri druhom.
My sme monitor nemali, lebo maly spava s nami v posteli. Iba teraz som ho zacala davat do jeho postielky, lebo uz strasne kope 🙂

katka0602
10. okt 2009

Egy, ano, urcite pojdeme aj do BA aspon 2x za ten cas co sme doma. Ak budete mat stretavku tak by sme sa za vami zastavili. Ak nas vezmete medzi vas 🙂

egyptanka
10. okt 2009

katka, jasneeeee ... staci len dat vediet kedy sa sem chystas a my sa uz nejako zorganizujeme 😉

katka0602
10. okt 2009

dakujemeee!!!
musim uz ist, Sasko je uz hore
pa

denkolc
10. okt 2009

Elenka, my monitor nemáme, ani sme nemali a zvažovala som to len kvôli tomu, že som sa chystala na chatu, ale napokon z ničoho nebolo nič....hehehe...

Katuli, čo sa týka Bugaboo Cameleon, ktorý mám, tak asi toľko....tá športová časť vyzerá malo, ale Tánička je v tom spokojná. Keď to dám do vodorovnej polohy, malá si v tom pospí, oddýchne. A má výborný výhľad z toho...ale....jasné, že je tam ale, pretože mám ešte kočík Chicco S3 Trio Top, model minulého roku a veruže sa oooomnoho lepšie kéruje, aj skladá a ovláda....takže superkočík neexistuje, si myslím....Bugaboo je fajn do mesta, po chodníčkoch a tak.....a ten druhý je zas tereňák....Ale keby som za ten BGB mala dať 800-900 Eur, nadávala by som...

A tešíme sa, že prídete!!!

My sme sa vrátili práve z výstavy psov a bolo to prevrat, bordel, špina, chaos, takže ohúrená som, ale nie zo psov...tých sme videli hlavne v klietkach a ledva sme sa pomedzi ne predierali....

Ajka - boloňské špagety? Za chvíľku idete na rezne, či ako? 😀 Ja len teraz začínam s mäskom a spomínam na krásne časy LEN kojenia.....

Ozik a otázky: to UM sa dáva dokedy deťom??? To je len číslo 2 alebo sú aj ďalšie čísla? Kto sa v tom vyzná, asi Lubi abo kto...

munu
10. okt 2009

my tu mame mlieko APTAMIL 1,2,3.. ja davam teraz 3ku..

a mame doma hotovu raketu 😀 Matko uz stvornozkuje ostosest 😀

egyptanka
10. okt 2009

denka, dobra otazka ... niezeby som sa chystala odstavit malu, ale ked budem potrebovat si niekam odskocit tak aby doma nejake bolo, kedze ja neviem odsat dostatocnu davku ☹

egyptanka
10. okt 2009

mala by som ist na skolenie k pasojke ohladom odsavania ...

egyptanka
10. okt 2009

fyi:

+++ Materské centrum v Ivanke pri Dunaji Vás pozýva na tradičnú veľkú burzu jesenného a zimného detského oblečenia a potrieb, ktorá sa bude konať 17.10.2009 (sobota) od 10,00 do 14,00 v budove Osvetovej besedy na Nám. sv. Rozálie v Ivanke pri Dunaji. Oblečenie na predaj preberajú v priestoroch materského centra (Nádražná ulica, vstup do praku kaštieľa pri železničnej stanici, budova I-KLUBu) vždy v pondelok (16,00-18,00) a štvrtok (10,00-12,00). Tovar je možné priniesť aj v piatok 16.10.(17,00-18,00) priamo na miesto konania burzy.
Veci je potrebné označiť nálepkami s uvedením osobného kódu (napr. skratka mena) a ceny. Ceny prosím zaokrúhľujte na celé euro alebo 50 centov. Informácie na č.0903 341 278, 0907 509 412.

+++ pozývame vás na BERNOLÁKOVSKÚ JESENNÚ BURZU DETSKÉHO OBLEČENIA, HRAČIEK A DETSKÝCH POTRIEB, ktorá sa uskutoční v sobotu 17.10.2009 od 9.30 hod. do 13.00 hod. v priestoroch Kultúrneho domu v Bernolákove.
Oblečenie a veci na predaj preberáme v piatok 16.10.2009 od 17.00 do 19.00 v KD, prípadne po dohode na tel.: 0918 590 322 - Renata, 0904 722 430 - Lujza, 0903 109 694 - Zuzana.
Všetky veci prosím riadne označte lepiacimi štítkami/etiketami s cenou (najlepšie na viacerých miestach, napr. pri oblečení aj zvnútra) a priezviskom, príp. skratkou/iniciálami. Noste prosím len čisté a moderné oblečenie. Ceny zaokrúhľujte na celé: napr. 2,50 eur, taktiež si prosím prineste so sebou drobné peniaze na platenie.

egyptanka
10. okt 2009

je tu niekto??

pasoa
10. okt 2009

angelicina debata s karinkou nemala chybu.

egy, termo tanier, to je také ufo 😉 Matúško ho dostal od mojej sestry - svojej krstnej, a papáme z toho od začiatku. Nemám problém ani s ohrievaním, lebo keď do toho dám studenú papu z chladničky (vždy robím na 2 dní, takže na druhý deň už vyberám hotové z chladničky), a vlejem do spodku prevretú vodu, tak ono sa to tam ohreje.
A niekedy papá matúško tak pomaly, že nám to celé vychladne - aj jedlo aj "thermo-voda" 😀

egy, pozri sa sem: http://www.facebook.com/photo.php?pid=97366&id=...
no... moc tam toho nevidno.. hmmm...

a kľudne príď na školenie o odsávaní 😀 Nasadíme cucače mlieka a môžeme klábosiť 😀

egyptanka
10. okt 2009

pasoa, hmmm ste ma s ajkou navnadili na ten termo tanier ...

egyptanka
10. okt 2009

Jooooj latkovky ... mam taky mily pribeh pre Vas ....

... vcera sme boli u mojich rodicov a moja mama odnekadial vytiahla moju najoblubenejsiu babiku ked som bola dieta ... ona je v podstate skoro taka velka ako Natalka a ja kukam na nu a ona normalne prebalena. Na sebe take komunisticke PUL vrchne nohavicky (dokonca s kapsou, kde sa daval poskladany latkovy stvorec) a na tom vlniaciky. Som kukala ako PUK ... tak ja som dokonca ako dieta latkovala na babike a ani som o tom nevedela. 😉

pasoa
10. okt 2009

egy, novidíš... to je jasný dôkaz, že táto nová doba nič NOVÉ nevymyslí. Všetko je vlastne obnovené retro 😀

ajka82
10. okt 2009

straaasne vela ludi v kike 🙄
skrinka policka a nova postel objednane 🙂 uz len nejaky koberec vybrat 😵
denka rezne ani ja moc nemusim(vyprazane mi lezi v zaludku)... ale taka klobasa 😉 😝

munu uz ti to zacina 😀 😀 😀 som to vravela

egyptanka
10. okt 2009

pasoa, tak tak ... nieco na tom musi byt 🙂
ajka, aj denka ma rada klobasu s dvoma vajciami a mliekom 😉

nsoci
10. okt 2009

Ufff ceyl den sme boli v Modre na Dni jablcok... prsalo ale dobre bolo. Som unavena. Ale este idem so Snehulienkou von pod dom pokecat.

Ad monitor: no neodporuca sa kupovat pouzivany, lebo nikyd nevies v akom je stave a ci snima spravne. A ak snima nespravne, naco je potom? Ked ho poziciavaju tie firmy, tak tam to servisuju potom, to je ine myslim.

egyptanka
10. okt 2009

nsoci a co tak pokecat s nami?? Haaaa? 😀 😀

taella
10. okt 2009

naše deti sú typický slováci 😀 dnes papali halušky ( namiesto bryndze sme dali biely jogurt ), a keby ste videli , ako ich baštili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre