Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

elenam
13. okt 2009

Som to vyriešila. Dala som si notebook na pult, krmim malú a pritom som tu. Vy chodíte vonku po takom vetrisku? Šsk by ma odfúklo.

iron
13. okt 2009

fuha, vy ste sa rozpisali...

Pasoa...drzim palce, myslim ze zbytocne rychlo robis zavery. Ved ani nevies o co ide. Pockaj co ti povie lekarka. Ja viem ze sa stresujes a hned myslis na to najhorsie, je to normalne. Len vydrz naozaj co ti povie.

Ja davam malej von toto: tielko, pancusky, tricko s dlhym rukavom, overal teplucky, cizmicky, rukavicky, ciapocku, hodim ju do deky a do nanoznika.

elenam
13. okt 2009

Keby netrebalo deťúrence tak obliekať bolo by všetko fajn. Moja to z duše nenávidí. Hneď dáva čiapku dole, vie si rozzipsovať bundu. Tak mám ja s ňou trápenie

ajka82
13. okt 2009

vlalu na co foliu? (prsiplast myslis?) ten keby dam tak ked sa opre vietor, ufukne mi kocik z chodnika...

elena, my sme boli zatial za kazdeho pocasia, mala doma nevydrzi aj ked sa snazim ju nejak zabavit ked je skaredo...

no vcera vecer mal krpec body, tenky svetrik, pancusky, nohavice, papucky a kabatik(vyzera jak kozustek) a ciapku...a do pasa zakryta nanoznikom a bolo jej fajn, len llicka mala studene ked fukalo a rucicky lebo musela stale nieco mat v ruke a ozuzlavat ... zato mne uz bolo trosku chladno ale mala som len tensiu bundu cez seba(musim sa polepsit nech neochoriem)

vlalu6it
13. okt 2009

ajka,,hej to som mylslela,,ci to aj vetrru nezabrani,,

lubi22
13. okt 2009

Ahojte 🙂

Pasoa drzim paste, nech vsetko dobre dopadne. Snad sa obavas zbytocne. A s druhym dietatkom - kazde je ine, uvidis, za chvilocku bude Matusko velkac a zaziada sa Ti este male babulko - Filipko a Terezka su krasne mena 😉 Ja niekedy nechapem - mam dve deticky, maju rovnakych rodicov a jedine, co maju spolocne je farba oci a vlasov. Nic ine - ani povahovo, ani vyzorovo. Takze urcite sa nebudes chciet ochudobnit o druhe dietatko - prinesie vam vsetkym velku radost, ked bude ten spravny cas. 🙂

vlalu6it
13. okt 2009

lubi,,presne ako pises,,,

lubi22
13. okt 2009

Vladka zelam obom skore uzdravenie. My sme tiez nascipani, ale nastastie bez teplot. Akurat varim riadne kyslu kapustnicu, nech vynici vsetky bakterie. 🙂

Inak co sa tyka pohlavia druheho babenka, priklanam sa k teorii, ze vacsina chlapov robi bud len dievcatka alebo len chlapcekov 😀 Aspon v nasom okoli je teraz cerstvo kopec druhorodenych deticiek, pripadne kamosky a zname su tehotne a asi z 10 bab len dve maju kombinaciu - starsie dievcatko a mladsi chlapcek. Vsetci ostatni maju bud chlpcekov oboch alebo dievcatka. A aj v teme, kde chodim este od Samka, baby uz maju druhe dietatka a opat maju v prevaznej vacsine rovnake pohlavie ako pri prvom 🙂

ajka82
13. okt 2009

vlalu zabrani aj vetru (oskusane uz kedlialo vonku aj fukalo... ale ja jej to len kvoli vetru nedam, mne sa zdy ze sajej tam potom malo "cerstveho" vzduchu dostava ...cely predok igelit a vzadu cele latka-je na strieske taky pas kde jesietka ale to sa mi zda malo, takze ked neprsi snazime sa viac beat uzkymi ulickami kde az tak fukat nebude...

ajka82
13. okt 2009

lubi ja co mam kamosky tak maju vacsinou zatial len jedno a tych par je tak ze dve maju strsie dievcatko a mladsich chlapcov, jedna ma tri baby (chceli by chlapca, tak neviem ci popracuju este), jedna dvoch chalanov a jedna najstarsie dievca a styroch chalanov 😅

ajka82
13. okt 2009

uz vsetky obedujete? ta nasa drnda este chrni 🙂

drozdik78
13. okt 2009

ahojtee 🙂 hlasim ze u nas pada dazd so snehom 😀

...ja mam tak tenucky fusak - pouziva sa hlavne do autosedacky ale m ho teraz vuzivame v sportaku takze ma kvazi funkciu " deky " no ale neviem ked hlasia uz "mrazy a snezenie " ci nevtiahneme " skutocny " 😀

lubi s tou kapustnicou si narobila " dobre ! chutky a varis aku aj so zemiacikmi a maskoma klobaskou 😀 ? juuj dala b som si 🙂

vlalu skore uzdravenie prajem 🙂
iron tak preco si na napokon rozhodla 🙂 ? inak mala je zlata v casopise 🙂

matja
13. okt 2009

baby, čo dávate deťom na nožičky? Čítala som, že iron čižmičky, to už také normálne? Ja som dávala zatiaľ iba také normálne capačky, čo mával aj doteraz... Ani neviem, či sa dá kúpiť niečo teplejšie pre nechodiace detičky.

super tip na baklažán, určite ho malému kúpim.

pasoa, špenát so zemiakmi dostať kúpiť aj bez kravského mlieka. Ja ho malému kupujem. Ktosi písal, že je taký istý s mliekom aj bez, tak študuj ďalej zloženie a určite naň natrafíš.

dnes sme boli na plávaní, no bola som dosť sklamaná. Malému bola zima, dúfam, že neochorie. Chcem tam poobede zavolať, nech zabezpečia teplejšiu teplotu vzduchu.

brrrr, videla som poletovať prvé malilinké vločky snehu 😠

mgk, pýtala si sa, ako zaspáva Patrik - stále väčšinou na rukách. Večer aj v noci vie zaspať sám v postieľke, ale počas dňa ho uspávam na rukách. Párkrát ma potešil tým, že to dokázal aj počas dňa sám, ale nestalo sa to pravidlom. No v kočíku zaspí aj bez rúk.

lenka138
13. okt 2009

ahojte, fuj u nás je tak hnusne, taký vetrisko fúka, že by som sa normálne bála ísť von aby mi kočík neodletel z rúk

ja nechceeeeem zimu 😠 , to obliekanie..., ale dostali sme od svokry super fusak, tak sa z neho veľmi teším, určite bude drobcovi teplúčko

ja som mu doteraz dávala na nôžky dvoje teplé ponožky a potom som mu zakryla nožičky poriadne dekou, ale mám také capáčiky čo sú aj s kožušinkou, ale to asi ešte trochu počkám, teraz sa mi to zdá zase veľmi teplé

my sme už po obede, tak je drobček pri mne a zase je z toho taký vytešený, že sa dobre napapal 😀. My sme si tiež už vytvorili celkom pekný režim, tak sa z toho teším, lebo papáme tak po tých 3 hodinkách , tak je to už fajn

alisia
13. okt 2009

ahojte babky, dievčatko už sem nechodí?

mgk111
13. okt 2009

mona dik 🙂

lubi - hej nema problem, ale na zaciatku ako sa narodil tak sme bojovali aby som kojila, co sa nakoniec podarilo ale vzdy bol lenivy tahat tazke maval aj odstriekane z flase a teraz si povedal, ze lyzicka je lepsia a staci aj UM 🙂 som stastna ze sme to vydrzali aspon tolko... v dvoch mesiacoch strajkoval a myslela som ze koncime a kde sme sa dostali 🙂 nie, nesli by sme s nim - on by chodil tak na cca dva tyzdne tam potom doma, alebo podla potreby ale maximalna doba mesiac a zase doma... aj jeho brat tak chodi a je to na stavbach, montuju kadeco (hoci moj manzel manualnu pracu nemusi, na tejto sa da dooobre zarobit)... to je riesenie len preto, aby sa dostali domov korunky a ked budu aj do rezervy, tak zase si bude hladat vo svojom fachu nieco... len potrebujeme "prezit" toto blbe obdobie... a na kubkovi je zavisly tak sa moc nebojim toho, ze by sa odcudzili, jasne ze je ine, ked je niekto prec, ale bude sa snazit chodit stale domov... aj jeho bracho teraz prisiel na sestrine promocie, potom ide prec a za dva dni zasa domov... cestu si daju do nakladov, takzeje to len o case stravenom na ceste...

pasoa - drzim palce nech to nie su zle spravy, uz ste si ich uzili az dost ☹ my papame tiez divoko, podla toho ako treba neda sa to zaskatulkovat ale plus minus takto: okolo 7-8 UM, okolo 11-12 zeleninka, masko, okolo 14-15 ovocie resp. jogurtik, 17-18 UM a o 19-19.30 vecerne UM - v noci papame 2x UM tak cca po 120ml.
chapem ta s tym druhym babom, hmm niekedy je to tazke, viem, ze deti su radost, ale ja radsej budem mat menej a doprajem tomu dietatu cokolvek (v ramci moznosti) ohladom zdravia, jedenia, osatenia a vyzitia sa...

elenam- mne to neslo...

vlalu - hadam uz je v tejto chvili lepsie... a manzel sa veru pekne stara, no vidis, problem sa vyriesil a ako je vam krasne (hoci ste chori)... a v zadocku sa odratava pol stupna nie cely... inak dakujeme, maly je cely tata ved uvidis 🙂

matja - mne kupila svokra take zateplene vysoke akoby ponozky ale skor to vyzera na cizmy lenze su len "latkove"... a davaj aj topanocky vacsie o cislo-dve skratka aby sa tam dala dobre nozicka v pancuchacoch... dnes mi uz kubko druhykrat zaspal na rukach ale nie v polohe na lezaka ale preveseny cez plece... 🙂 ale je zlaty len skoda toho poacasia ☹

iron
13. okt 2009

matja...to su capacky cizmicky...ale aj tak si vsetko dava dole..okrem pancuch, tie jej idu tazko 😀
My sme boli von, skoro nas odfuklo ale vzduch treba. Mala mala aj rukavicky a normalne jej nevadilo, ze nezuzle palcek. No mam pocit ze cez zimu sa od dnauci.....

pasoa
13. okt 2009

matja a kde to kupuješ ty? lebo ja som pátrala v DM v Tulipe.... a to akože od tej istej značky? mám popreberať všetky fľaštičky, čo sú na regáli, či akoooo???

matja
13. okt 2009

pasoa, naposledy sme kupovali v Tescu. Ja neviem, ale niekto to tu napisal, ze uplne rovnaka znacka, ze si treba citat zlozenie. Ale mne sa to este nestalo. Kupujem Hami: http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ... - a tu sa da tiez precitat zlozenie a nie je tam mlieko. Viem, ze existuje aj spenat od Hipp, tak mozno mlieko je tam.

potulka
13. okt 2009

v hippe veru mlieko je. my mame doma zeleninovy mix s ryzou, co bol v tom kufriku z porodnice a tam pisu aj o mlieku. hipp sa mi celkovo dost nepaci, v ovoci maju zasa cukor. 😠 ked uz, tak hami.

dievcata, materska demencia ako vysita: po obede sme sa chystali von. prvykrat do zimy, navliekla som na maleho hrubu mikinu s rolakom, dvojo ponoziek, v kociku hrubu fleecovu bundu, deku, nanoznik, ciapku... matejko reval, akoby ho na noze brali, nemohol sa ani pohnut. rychlo som na seba hodila kabat, ze teda ideme, prechadzka mu to vynahradi, ked som zistila, ze nemam kluce. nebolo ich. nikde. rozrumazgala som sa spolu so spotenym matejom a popritom som ho krvopotne vyzliekala; uboziak, urcite nicomu nerozumel. ked sme sa obaja upokojili, pozrela som sa este raz do tasticky a kluce boli samozrejme tam. 😠 🙄 🤐 😠

aaluska
13. okt 2009

Pasoa, na zaparenú riťku vyskúšaj fén - dobre čítaš, trošku pofénovať, vraj to funguje.

Kucina, naša doki berie deti do roka prednostne a nedávno som sa dozvedela, že deti do dvoch rokov majú všade u lekárov prednosť (?)

yamahafazer
13. okt 2009

ahojte 🙂
moja buva no dneska je hrozne neviem ci teda von pojdeme som dneska pridala nove foto tak mozte pozret

http://www.facebook.com/album.php?aid=2026219&i...
http://www.facebook.com/photos.php?id=120818774...

aaluska
13. okt 2009

Ajka, mne kázala doki variť na pare. Inak v pohode, lebo mám také dva hrnce, ktoré dám na seba a ten vrchný je vlastne sitko... no a navrch dám pokrievku.

Ozaj, do tých jedál dávate iba olivový olej? Alebo aj nejaký iný?

kucina1
13. okt 2009

no parada prave je tu prietrz mracien s krupami, snehom a dazdom dokopy uz mame biele travniky a dieta mi spokojne spinka

aluska u nasej doktorky je tiez vycapene ze deti do jedneho roka maju prednost tak ja neviem

aaluska
13. okt 2009

Potulka, dobrééé

potulka
13. okt 2009

aaluska a ako dlho sa tam zelenina vari? tiez sme si kupili "paracik", tak ma to zaujima.
do jedal davam bud olivovy alebo slnecnicovy olej. postastilo sa mi zohnat oba bio.

potulka
13. okt 2009

kuci - prietrz?? v BA je krasna belasa obloha, slniecko a AZ 10°! 😀

yamahafazer
13. okt 2009

aj ja mam take capacky cizmicky to som este minuly rok kupila ked som bola tehu a este sm jej kupila take hunate kozusinove capacky skor papucky neviem ako to mam nazvat to v sekaci

mona1111
13. okt 2009

ahojte

ano v hipp je aj plnotucne mlieko aj smotana..... Mala som spenat so zemiakmi znacky hami a hipp.... takze hipp som nedala, ked som si precitala zlozenie a na to ma upozornila baska, ktora o tom nedavno pisala....

Ja tiez len kupujem znacku hami a mala som pocit, ze mu to aj najlepsie chutilo... Vyzivku nekupujem , lebo mame domace....

pasoa drzime palce a myslime na vas, verime, ze to budu dobre spravy.... drzte sa....

mona1111
13. okt 2009

potulka a nakoniec ste isli von alebo si si to rozmyslela, ked si ho musela opatovne obliekat.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre