Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
13. okt 2009

potulka uz aj je zase slniecko a jasno, cestuje to do blavy 😀

iron
13. okt 2009

kuci sa tesime...len keby nefukalo...vsetko ostatne je v pohode.

mona1111
13. okt 2009

ja by som tiez isla von ale u nas je hrozne pocasie, vetrisko fuka, prsi na prestavku, takze budeme dnes doma druhy den... Vcera tiez prsalo cely den aj som sa necitila este na prechadzku, manzel bol v sluzbe..... dnes mi je uz o nieco lepsie, uz tak nekaslem ale to zase pocasie nam nedovoli, ved by nas asi aj odfuklo....

kucina1
13. okt 2009

hej presne, ja by som tiez isla von, ale ked tak fuka nejdem, bo mne tomasko fakt vietor neznasa a iba by celu cestu prereval

potulka
13. okt 2009

mona, nesli sme, to by som mu uz, chudiatku utrapenemu, neurobila. cakame na muza a ideme kupit fusak. do toho ho nebude treba tolko babusit, aspon zatial.

baskaj
13. okt 2009

ahoj kočky, ešte som nedočítala víkend... ste sa v písaní zase raz prekonali...

no boli sme s kamošmi na tej chate pri Sklici. bolo super! čerstvý vzduch, detičky. paráda! len som sa v noci moc nevyspala, bo malý spal na posteli medzi nami a furt som ho len kontrolovala, lebo tam tak slabo prefukovalo, tak či mu nie je zima, potom sa mi zase spotil, potom sme sa kojili, prebaľovali a pod. ale pekne zaspal, aj večer, aj poobede. bez rúk 😵...
akurát, že sme tam na papanie mali brokolicu v skle a poriadne ho zapiekla. včera sme teda vo veľkých bolestiach konečne porodili 3oj dňové ho.no. bolo toho hádam aj kilo... 😝

pasoa - to ja som písala o tom jemnom špenáte s bramborami od Hami. v dm ho mali s tým mliekom a smotanou a v tescu presne, ale presne ten istý bez mlieka, s jablčnou šťavou a kukur. škrobom 🙄 . ešeže som si to všimla!

a k tomu času obeda - podľa mňa je to jedno. my obedujeme niekedy o 13tej, niekedy o 15tej a včera to vyšlo až o 18tej a v poho. mne totiž malý spí a papá hocikedy a hocijako dlho, tak nejaké plánovanie by som si mohla akurát tak niekam strčiť... ale práve včera som rozmýšľala, či mu ovocko budem potom dávať na desiatu alebo na olovrant... uvidím... (ako "naplánujem" 😀 😝 )

aaluska - dokina vravela, že aj iný olej, len nie ten na fritovanie, ale keďže mám olivový, dávam zatiaľ len ten. baklažán som kúpila a malému dávala 3 dni s tekvicou a zemiakom. klasicky som to vše spolu uvarila. ešte mám z neho v mrazáku. ale dobre vedieť, že je taký top zdravý...

ja sa snažím dávať damiánovi zatiaľ len domácu alebo kúpenú bio zeleninku. veď čokoľvek už dnes človek kúpi, je to ponapúšťané svinstvami, hnojivami, postrekmi, rýchliacimi prostriedkami, prostriedkami, aby sa to nepokazilo, ale vydržalo transporty, dlhé skladovanie... už to ani normálnu originál chuť nemá, zvonku krásne, vnútri choré alebo nahnité... a to nehovorím, že už aj pôda sama o sebe je nabitá hnusobou, dažde, výfuky... nie som paranoidná, ale aj na výške sme sa o tom čo-to učili. takže chémie a antibiotík si dami ešte užije, zatiaľ aspoň tie prvé mesiace ho chcem od toho chrániť. ale jasné, ak doma bio nebude, dám aj obyčajné...

drozdik78
13. okt 2009

potulka ja mam parn hrniec 🙂 a tam " brozurku " kde mam presne napisane kolko ktoru zelninku treba parit mozem ti poslat 🙂

vlalu6it
13. okt 2009

yamaha--pekne fotos,,a vy uz mate mikulasika 🙂 😅 😀

matja,,vazne,,treba si na to davat pozor,,hlavne po kupani deti rychlo nachladnu,m,,nechapem,,preco tam nie je spravna teplota,,ked sa vedu kurzi pre najmensich,,hmmm

ajka--my mame na stranach otvory a tam prudi vzduch,,,,takze v pohodke,,,

mgk--neverim 😀 som zvadava,,,hmmmzeby vazne tato???

baskaj
13. okt 2009

a iron - aj môj malý začal pri kojení robiť to, že síce ešte nemá zuby, ale ďasienkami mi stisne nie dvorec, ale bradavku a to tiež pekne bolí. tak som mu začala hovoriť nono! vysuniem mu ju z pusy a hodím zamračený pohľad. ale on z toho zatiaľ asi len pochopil fyz. zákon akcia-reakcia a tak ho to desne baví a hádže potom na mňa také šťastné úsmevy a la hrajme sa ďalej. učím ho to asi 2 dni, a keďže už pochopil, že to súvisí, prejdeme na pravidlo, že v tej chvíli papanie na dobro skončilo...

vlalu6it
13. okt 2009

mne je stale horsie,,nechapem,,,antibiotika nezabrali,,,ci treba asi este vyckat,,mala podobne,,volali sme pred chvilkou dokimu,,zajtra mame dojst,,ze sa mu ta vysoka teplota nezda,,ak by v noci prekrocila 39ist do nemocnice,,uff,,,ale teraz sa mi zda malicka ok,,plazi sa po zemi a vymysla,,opat za kablami,,cipka zabrala

iron
13. okt 2009

fuha vladka...no teda. Mozno cez noc to prejde

vlalu6it
13. okt 2009

iron,,dufam,,uz mam dost,,,,fakt dost,,choroba cudesna jedna preccccc

boldy
13. okt 2009

ahojky,
tak sme to dnes riskli a sli von... strasny vietor... malej som dala prvykrat overal, bola v tom uplne blokovana a z toho dost nervozna, tak neviem ci si zvykne alebo to budeme nejako inac riesit 😖
vsetkym chorym zelam skore uzdravenie.. aj my sme si to minuly tyzden vytrpeli, mala bola zasoplena, oci pomlcky ani sa nevladala hrat, ale uz je lepsie...
baskaj, iron> tiez ma minule kusla do bradavky, hrozna bolest a to este nema zuby, tak toho sa uz teraz obavam...
ste mi dali dobry typ na baklazan, ma nenapadlo, lebo dnes uz som nevedela co pomixovat dokopy na obed 😉

mgk111
13. okt 2009

yamaha - eviícka je zlata 🙂

vladka - no po susedovi nie je 🙂 🙂 inak dufam, ze malej ta teplota prejde a tebe sa ulavi... chudiatko ja take vysoke teploty zatial nepoznam...

mgk111
13. okt 2009

kubkov dnesny obed - porik, mrkva, brokolica a kuracie masko - ale smakovalo a na olovrant hruska s bananom 🙂 ked je tak hnusno a neda sa von, zbalila som kubina a isla k mame 🙂 a este k tomu za hodku padim na masaz - jupiii 🙂 takze teraz si idem dat sprchu a len relaxovat 🙂

iron
13. okt 2009

Moje dietatko spinka. Tu je slniecko, ale stále fúka ten hrozný vietor. No čo už, počkáme na ocinka a pôjdeme aj tak von.

iron
13. okt 2009

A moja nechce fľašu,...ale už chce ovocie.

No kto dá tipy ako ju presvedčiť že fľaša je fajn. Ani jej oblubený cumlík nepomáha.

baskaj
13. okt 2009

no, ja dnes damiána nespoznávam - doobeda spal 3 hodky a teraz spí už vyše 2 ... čo to? ešteže som sa doobeda konečne vychrnela s ním. 😵

ajka82
13. okt 2009

iron, u nas cumle nefunguju, ani na flasi a to ked bola mala tak jej bolo jedno ci prso ci cumel... ale z flasky mi vypije vodicku ked tam ma taky "naustok" jak je na tych poharikoch pre deti 😉

ajka82
13. okt 2009

to bolo myslene ze ci prso alebo flasu (ten cumel)

krpec si vyrobil hrcku s modrinou na cele 😅 kym som bola na zachode nechala som ju v postielke a zrazu taky rachot...som ani nedokadila a letela pozret co sa stalo a ona sa na mna vyskerila z postielky ze aha co som urobila a vyzerala byt jak uzlik zlozena... a jak sa pozviechala, hned sa stavala znova

mona1111
13. okt 2009

my sme dnes prvykrat papali banan a velmi mu chutil......
iron ja ti s tou flasou nepomozem, lebo aj ja riesim dilemu flasa.....

egyptanka
13. okt 2009

tak po dva a pol hodine v tek fujavici sme doma ... napocuvodovanie mala este nepyta jest a to som ju po obede, ktory bol o jednej o druhej kojila. Tak nechapem ci tych 10 lyziciek zemiaka moze zasytit. ... Inac ja som taka nestastna s tych prikrmov ... mala sa nevie nejako rozbehnut. ☹

Som bola premotivovana z kucininho Tomaska.

No a na rizikovej mi povedali, ze mam zrychlit podavanie prikrmov aby mala dohnala vahu, lebo ich stale máta jej nizka vaha a preto budeme pod castejsou kontrolou a dufaju, ze ked prideme o tri mesiace tak uz bude vahovo stabilna. Mala sa moc nepredviedla, lebo bola unavena, o takom case zvykne spinkat.
Ale v poslednom case straaaasne krasne dzavoce ... ga, ba, me, ma, hm, ge, pe ... a niektore dokonca davaju zmysel ako ja, nje, aha 🙂

ajka82
13. okt 2009

egy, nemozes od natalky cakat zazraky ked ste len teraz zacali s prikrmami...10 lyziciek uz je pekne 😉
vas budu volat aj o tri mesiace kvoli vahe??? my mame ist az v roku 😒 ta teta je vazne sisi

baskaj
13. okt 2009

egy - ja som ešte neprečítala víkend, ale ako vidím, už papáte. chcem ti len povedať, že keď ti natálka ešte nezje veľa, nesil to. daj jej čas. ono to neni iba o chuti, ale aj o žalúdku. ja som do malého od začiatku cpala, keď chcel napr. aj 10 lyžíc a začínať by sa malo len tak s cca 3mi. ale ja som si povedala, že šak chuť už z toho, ako predtým papal tie vyvarené vodičky poznal, tak prečo nie. ale potom som si uvedomila, že to je aj o tom, že to je proste iné jedlo - iná hustota, iná záťaž na žalúdok, tak som mala začínať viac pozvoľna. podľa mňa...

kucina1
13. okt 2009

egy ale nemozes si robit priklad z tomaskovho papania, on bol na umelom mliecku, velmi rad zmenil chut. s natalkou su uplne rozdielni, uplne kazde dieta je jedinecne. skor ci neskor jej papanie zachuti, objavuje uplne nieco nove. uplne novy styl jedenia, uplne nove chute. tak si musi zvyknut. hlavu hore 😎

kucina1
13. okt 2009

ach jaj prave nam okakal cely koberec a len kustik od neho bol serblik 😠

nsoci
13. okt 2009

Aaluska to s tym fenom as prave nema, vysusuje to este viac...

Pasojka kde si?

mgk111
13. okt 2009

egy - ona sa nauci papat neboj... a z tomaska nech si priklad neberie - to je extra jedak ktoreho nevedia dobehnut ani druhy 🙂

inak vazila som kubka - 17.9. mal 9345g a teraz podla nasej vahy klasickej na ktorej sa vazim ja, ma okolo 9600 cize uz nam veru moc nepribera... vtedy na MM kakaval raz za 5dni teraz dvakrat za den, takze je to asi tym a este sa viac hybe...

ja som po masazi, okupala som drobca, tatinko krmi a asi mrknem ordosku... zajtra pride kamoska - kolegyna s manzelom ktorych sme dlho envideli tak hadam aj prach utrem 🙂

ako pasojka? - halooo kde si? myslime na teba...

ajka - prva modrina? 🙂

denkolc
13. okt 2009

Dnes bola krásna prechádzka, za hodinu som prežila všetky ročné obdobia, prevetrala si hlavu, skoro mi zamrzli uši a tvár, pobili ma ľadové krúpy, zmokla som a domov som došla ako totálny zblúdilec....Tánička so psom chránený v kočíku sa však tešili...aspoň tak.... 🙂
Idem vás čítať a trošku reagovať a odreagovať... 😀

pasoa
13. okt 2009

aaach... tu som.... prekladám...

nepíšem nič, lebo je toho veľa a neviem, kde začať. Ale rezultát je taký, že genetika je abstraktná veda a Matúško je v podsate normálny chlapec a máme ho vychovávať a ľúbiť ako doteraz... ALe bola som tam 2 hod a veľa sme si povedali... ale to napíšem neskôr...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre