Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
13. okt 2009

denka, psssst ... nespominaj predo mnou slovo sneh ... vrrrr 😠

nsoci
13. okt 2009

Hm... Pasoa, nesipim vela pozitivneho. Vyspite sa na to, rano je mudrejsie vecera. Ze by ste Matuska lubili aj keby mu bolo neviem co, o tom nepochybujem, je - uprimne - jednym z njacarovnejsich drobcekov akycxćh som kedy videla. Posielam pusu a neprekladaj tolko. Chod radsej prelozit krpca z postielky k tebe do narucia 😉 ja viem... zobudil by sa...

nsoci
13. okt 2009

Egy SNEH SNEH SNEH... ufff, to som nemala... zajtra by si nesla so mnou peso do SJK? Dame stretko pred Modrym domom? 😅

denkolc
13. okt 2009

A fakt chcete ísť zajtra do Sadu? A môžeme aj my prísť? 😅

nsoci
13. okt 2009

Denka vy to mate povinne. Aj s Labutkou. Ste mobilne tak nemate vyhovorku.
A Ajka tiez pride. Sice peskom ale pride, ze Ajkusik? Som cula, ze rano skoro vstavas?

ajka82
13. okt 2009

ak nas nesfukne niekde z mosta do dunaja tak dojdeme...ale zatim na 99% nem sto...
nsoci heeej? a kto ti povedal? sak ja stale skoro rano vstavam...len sem tam sa najde vynimka 😀

egyptanka
13. okt 2009

nsoci, peso??? nemam problem, ale to mam blizsie od seba ako vraciat sa dozadu do Petrzky. Uvidime ako sa mala vyspi, dame obed a mozno prideme ... asi nas zoberie muz, lebo pojde do socialnej poistovne.

baby mna v poslednej dobe zacali priserne boliet krize ...

nsoci
13. okt 2009

Budem kukat v telke ci ste trafili.... Teda nebudem vlastne, budu mi vrtat svinu zub. Boli jak das a to mam v sebe uz vsetky zvysne tabletky od bolesti (dve).

nsoci
13. okt 2009

Jak dozadu. Ja ze byvas uplne vzadu.

nsoci
13. okt 2009

No ja vyrazim tiez po obede, tak okolo jednej, kuknem co nove v sekaci a nejak uz dojdem. Asi peso, ale uvidim podla pocka a mladeho nalady.

denkolc
13. okt 2009

No, tak to som rada, že môžeme....tak dajte vedieť zajtra podľa počasia, v akom čase (či aj nečase) sa teda ide... 😉

A Nsoci, Ty už rob dačo s tými kejhákmi, bo sa to fakt môže rapídne zhoršovať...niet asi nad bolesť zubov, asi len bolesť ucha... A čo budeš kukať akože v telke? Kto má čo trafiť? 😕

ajka82
13. okt 2009

mala prispata, tak pojdem aj ja s nou hned do hajan...nebudem buntosit tu do polnoci 😉

nsoci
13. okt 2009

Zajtra si zapnite telerano na markize pred osmou 😉
Idem aj ja medzi chlapov do sendvica.

egyptanka
13. okt 2009

nsoci, tam byvaju moji rodicia ... ja byvam ako je Bingo Alfa (nebo Cik Cak centrum ... pre tych, ktorym podniky nic nevravia)
a nie je zajtra rano v Markize telerane Snehulienka s Adelkou?? 😉

egyptanka
13. okt 2009

Baby, moja prva reakcia na mimibazare na tento tovar
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6603772
tak som zvedava.

Vzdy som tuzila po fusaku s ovcim runom ... tam by bolo Natalienke teplucko 🙂

pasoa
13. okt 2009

nšoči, che che, matúško ešte nie je v postieľke. rpáve večeria s ocinkom a ja som dorazila 10-tu steranu a idem odsávať tie moje napuchnuté bomby zase 🙂
To sa vie, že ho ľúbime testy-netesty.

teraz sa ešte trochen rozpíšem o tom, čo mi teda pani mudr genetička povedala.

Matúško NEMÁ chromozóm Y. tak, ako majú dievčaktá chromozómy XX a chlapci XY, tak matúško ten svoj ypsilon jednoducho nemá.
To vyšlo z jeho krvičky ešte keď mal 3 mesiace. to som aj ale nevedela. vtedy sme boli akurát v nemocke ten 2-hý krát a mudr. genetička prišla osobne tam, aby ho vyšetrila. kukala mu vajká a pipíka, skúšala bruško, obzerala pršteky a usmievala sa a odišla. ja som stále nič nevedela.
(keby som sa jej na to nespýtala po brušných na chobe, tak by mi to sama ani nepovedala, lebo chcela čakať na výsledky ešte od kadesi...)
Ono chýbajúci chromozóm Y by mal totiž naznačovať, že chlapček nie je tak nacelkom chlapček, a že má nejaký problém s genitáliami - pipíčkom, vajkami a pod. No matúško má všetko ok, vajká zostúpené, pipíček kompletný a v poriadku.
A tak len krútila hlavou, že proste ten údaj si akokeby trochu odporuje s tým, čo videla na vlastné oči.

Druhá vec je tá, že ten chromozóm ypsion vyzerá ako taký červíček a má takú malilinkú hlavičku a tá nesie dôležitú a podstatnú "informáciu" a tú hlavičku matúško v genetickom vzorci má, len je v inej skupine chromozómov, než má byť. (Konkrétne v skupine C - ak sa v tom náhodou niektorá z vás vyzná - ja som dostala rýchlokurz dneska 😀)
Len sa nevie, v ktorom chromozóme presne a či je neporušená. Ak je neporušená, tak je vlastne všetko ok.
Ak je porušená, poškodená, neúplná, tak .... nevieme čo.
Môže to niečo znamenať, aj nemusí.
Čo to môže znamenať? Na túto otázku niekoľkokrát položenú som odpoveď nedostala, napokon predsa len. čujte akú:
"Genetika je taká komplikovaná veda, ešte celkom neprebádaná, je to ako obrovská kniha popísaná písmenami, medzi ktorými nie sú medzery a nik nevie, v akej je to reči, kde je čiarka a kde medzera... nik to nevie prečítať a nik tomu nerozumie, je to iba obrovský zhluk písmen a vedci nad tým sedia, aby to rozlúštili." To mi povedala MUDr. + Doc, primárka genetiky tu v MT, veľmi príjemná, milá, sypatická, rozumná a vážená žena.
A ja jej na to..... úha, aká zaujímavá abstraktná veda! A ona - áno, veru abstraktná.

Denka, preto abstraktná, vieš? 😉

Tretia vec, číselný výsledok matúškovho genetického reťazca je "45, X"
Keby som v tehu podstúpila aminocentézu (čo som napriek opakovane hraničným výsledkom AFP testov odmietla) a toto by mi vyšlo (nie možno, toto by naozaj vyšlo), tak by to hovorilo o dievčatku s takým vážnym postihnutím, že by mi dá dr. navrhla ukončenie tehotenstva. a sama na to dodala, že by asi potom nemohla už nikdy viac kľudne spávať, keby videla, aké dieťatko som nosila pod srdcom (a síce chlapčeka v úplnom poriadku).
Keď mi to povedala, tak som mala veľmi veľmi čo robiť, aby som sa jej tam nerozrevala, ale som sa hanbila, tak som sa premáhala, ale aj tak som cítila, ako mi spuchli oči...

DORITI DORITI DORITI... teda vlastne CHVALA BOHU!!!!
Chvala bohu, že som nešla na amnio! ježiši kriste, až mám z toho zimomriavky...

no a tak si môj matúško žije ako spokojný chlapček s takouto prazvláštnou, na slovensku nevídanou, genetickou informáciou a tie reči o druhom dieťatku budem viesť až po tom, ako mne a manželovi zoberú krv a vyzistia, či je to informácia od nás dvoch prenesená, alebo matúškova vlastná....

momentálne na matúškovej genetickej informácii pracujú vedci zo SAV a ak oni na nič neprídu, budú spolupracovať s Oxfordom a výsledok je otázkou... niekoľkých ROKOV... prosímpekne...

a ja reku, no a čo my teda, ako rodičia môžme čakať? a ona, že to ukáže matúško sám. časom.
matúško nám ukáže, či to niečo znamená, a či nie.
len ho ľúbte a vychovávajte ako doteraz.

puknú mi cicky, už fakt idem odsávať.
dobrú noc.

egyptanka
13. okt 2009

Pasoa, fuuuuuha len aby tvoj Matusko nebol nejakym starterok k odhaleniu vyznamneho genetickeho objavu na svete ... je ti uzasny chlapisko. 😀

lubi22
13. okt 2009

Pasoi - no neviem, co povedat. Asi len, ze to co robite a ako to robite - ste pre Matuska najlepsi rodicia a on pre vas ten najzlatsi chlapcek na svete.

potulka
13. okt 2009

pasoa, nemam slov. 😕
no dobre, nejake mam. je to svojim sposobom uzasne. takyto geneticky nalez a s realitou sa vobec nezhoduje. uzasny matusko! :-*** ani lekari nevedia vsetko. vsetko vedia len mamicky a ockovia, ktori lubia svoje deticky. to je ta jedina pravda na svete a vsetky chromozomy sa mozu strcit. silno vas objimam, ste skveli.

egyptanka
13. okt 2009

Baby som sa Vas chcela spytat co robite s malym oblecenim svojich drobcov?

baskaj
13. okt 2009

pasoa - íha, teda to sú veci! ty kokso! a ako si písala o tej amniocentéze... sa mi urobila hrča v hrdle. aspoň som sa utvrdila, že ja si ju nedám nikdy spraviť. aj keby som otehotnela ako 50 ročná 😝
- a tak trochu od veci: som sa ťa už dávnejšie chcela spýtať, ako ste na tom s refluxom po normálnom papaní - príkrmy? či je to rovnaké ako bolo alebo lepšie.

ozaj - mňa už druhý deň pobolieva v podbrušku. tak menštruačne... a mrcha ešte nikde... čo som prechladla či čo?

baskaj
13. okt 2009

fuuu, mne je aj akosi zle od žalúdka. dúfam, že je to iba z toho, že furt žerem sladké... no, chytro rozvešať plienky a pikujem do postele, báj!

kucina1
14. okt 2009

adelka v telerane jeeeeej

kucina1
14. okt 2009

tusim aj karinka 😀

drozdik78
14. okt 2009

prajem krasne zimne a zasnezene ranko 😀

matja
14. okt 2009

brrr, veru zasnežené 😠

aj ja vidím Karinku 🙂

kucina1
14. okt 2009

uz mala snehulienka aj svoj mini prejav

kucina1
14. okt 2009

no teda baby ze sneh, mohli sme dat marcovsku babatkovsku sankovacku

matja
14. okt 2009

neviem si tam predstaviť malého, veď by bol dosť mrzutý takto za rána. On potrebuje ráno spánok a tuším je viac detičiek takých, čo doobeda rady spia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre