Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
14. okt 2009

Pasojka, no theeeeeeeeda...tak potom som už v obraze, čo ste tým mysleli....že prečo abstraktná veda....ale normálne nechápem, že nevedia predpokladať, čo to zhruba obnáša a ako sa bude vyvíjať....nooooo, Matúško je teda fakt jedinečný a neopakovateľný....
Ej veru, je to chlapák, aj bez chromozómu... 😎

Kukala som teleráno s babami a boli teda hviezdy najväčšie! Aj Karinka aj Adelka, to je teda super.....superstarky jedny.... 🙂
A hovorili, že sa nemôže preskočiť žiaden z pokrokov, takže aj nás čaká lezenie tým pádom...uuuujha, to aby som kupovala puzzle po celom byte.... ☹

kucina1
14. okt 2009

mne tomasko doma nevie lozit preto, ze mame parkety a velmi sa mu to smyka. na tom kusku koberca nechce byt
mne sa sam posadi ked mu chytim nozky (ako brusak) tak co s nim.

zuzic1
14. okt 2009

no dnešné ráno je úžasné: vonku kopa snehu a 0 stupňov a my nevyspatí 🙄 , Kamil sa o 00:00 zobudil a spustil árie až do 1:30, susedia boli určite nadšení 🤐

pasoa: takze v podstate nič neviete, jednoducho len sledovať Matúška ako bude rásť a stále byť v neistote a obavách a možno úplne zbytočne 😕

A včera sa mojej kamarátke narodila dcéra Karolínka a teda trinásteho o 13. hodine a 13. minúte 😕

kucina1
14. okt 2009

ja som skusala teraz ten nas stary fusak, da sa, ale je dost velky. chcelo by ho troska upravit, aspon tam nasit otvory na popruhu. nebudete niektore tie stare fusaky po nas dako upravovat?

munu
14. okt 2009

Dobre ranko.. ja som uz hore(u nas je o hodku menej) a drobec este spinka..

Pasojka, no to som tusila, ze Matusko je urcite vynimocny v niecom.. 🙂 posielam mu pusinky 😵 😵 😵

Zuzic, pre dcerku tvojej kamosky bude asi 13ka stastne cislo v zivote.. esteze vcera nebol piatok chichi 😉

Kuci, asi musite kupit penovy puzzle, ked mate vsade parkety, aby mal Tomasko kade liezt.. ale on sa nauci aj tak.. Matko uz lezie vsade, parketa, koberec, to je uplne jedno..

Egy vecicky, ktore su pre drobca uz male odkladame o rok pre jeho sestricku, alebo braceka.. ale kedze je vacsinou vsetko modre, tak snad chlapceka.. nic nikomu este nedavam, ani nevyhadzujem, nebudem predsa potom kupovat zase vsetko odznova, ked vsetko su to nove veci, ktore Matko mal parkrat na sebe, lebo z toho rychlo vyrastol.. takze tak.. a pozerala som minule dupacky, ktore mal Matko na sebe este ako novorodeniatko.. no som sa nasmiala, taky skriatok to bol 😀 uplne drobulinkate..

Matja, aj nas Matko ked sa rano zobudi(este spinka z noci), tak spapka ovocie na ranajky a potom sa chvilocku pohraje a chce ist este pospinkat.. kazde rano je take iste.. a potom ked sa zobudi, papa obedik a zase sa pohraje a ide spinkat(to uz vacsinou vonku v kociariku) a potom ked sa zobudi tak uz buntosi az do vecera bez spanku..(predtym spaval aj poobede este, teraz uz to zmenil asi posledne dva tyzdne).. a vcera krasne zaspal bez protestov pred 20.00 a zobudil sa na mliecko o 22.00, vypil 200ml(na spani) a spal dalej do 04.00, potom zase vypil 200ml(na spani) a este spinka stale.. tak uvidim dokedy potiahne.. no ja si idem asi do sprchy teraz, este kym sa zobudi, umyt vlasy, lebo ked otvori ocka drobec, tak mi zacina celodenna smena 😉

ahojte zatial a pekny dnik vsetkym 🙂

a este jedna vec, ten sniezik vam uprimne zavidim, aj ja by som chcela 😉 snad nam tu v zime nieco napada, ako minuleho roku.. lebo na vianoce domov zase toho roku nehrozi.. ☹

caute

denkolc
14. okt 2009

To je škoda Duška, že nedojdete na Vianoce......ja sa na ne veeľmi teším, ako bude stromček visieť z plafónu...hehehe....

Kuci, ja síce viem šiť a mám na to veškeré pomôcky, ale sa mi nesceeeeeeeeeeee..... 😅

pasoa
14. okt 2009

ja už viem, prečo je matúško taký výnimočný. Lebo on je macko a teraz by mal už sa uložiť na zimný spánok. Dnes ráno som ho nechala, nech sa sám zobudí. Tak to bolo o 8:45 hod.
Odpusťte mi všekty Zuzic a ostatné, čo máte nočné árie, pochodovačky po byte a pod.
Ja mám doma medvedíka spachtoška. To je rozhodne genetická informácia od jeho rodičov, lebo my sme obidvaja s mužom drichmoši.... 😀

Takže naše dnešné raňajky boli o 9:00...hmmm....

a vonku je, ako keď sa matúško narodil (a teda aj väčšína ostatných marcovčiat). Celý marec bol takýto "úžasný", pršo-snehový, chladný.. no ble...
Ale teraz som o 100% šťastnejšia a spokojnejšia ako vtedy. Chacha, keď si spomeniem, že ma vtedy trápila "iba" nechopnosť Matúška sa prisať a to jeho grcanie... som asi ešte netušila, čo je život. 🙄

KUcina, no, teraz, keď matúško papá aj zeleninku, tak už negrcia len biele a ružové (po antirefluxnom sirupe Gastrotuss), ale aj žlté, mrkvičkové a brokolicové grcky 😀
Teraz mal 4 dni zemiako-tekvico-brokolicu, tak grcal takú žaburinu zelenú... 🙂
Ale nie moc... tak normálne... Teda,.. v našom ponímaní normálne....

Mám veľké starosti s cickami. Včera som odsala o zhurba polnoci, a už o 3:00 som sa zobudila, ako ma bolelil a zas také hrče... o 5:30 som to nevydržala a šla odsávať, ale to som myslela, že sa mi už koža rozletí na nich, ako golfová loptička, celkom až skoro po pazuchou, a už je tam zas...
na jednej strane som rada, že mám dosť MM, hoci nedojčím, iba odsávam, no na druhej strane som dúfala, že sa kozy umúdria a budú už normálne, mäkké a budem mať MM tak akurát. No ja ho mám stále o 2-3 dcl viac, než potrebujem a ani nie po 3 hodinách od odsatia sa mi zas narobia nenormálne hrče a musím zas odsávať. A to som chcela jedno odsávanie (obedňajšie) vynechať. Spravila som tak 2x a do "olovrantu" mi skoro vybuchli, boľavé, napuchnuté... horšie ako po pôrode keď sa mi prvýkrát naliali... ☹

Ste mi radili, aby som odsávala, iba kým tlak nepovolí... no tak tlak povolí rýchlo, ale tie pimpongové loptičky na vonkajších okrajoch prsníkov sa začnú "rozpúšťať", až keď vysajem celú cicku, to je akoby na konci a kým sa k tomu dopracujem, tak naodsávam z jedného prsníka 120-160ml.... a tým pádom sa mi tam zas následne toľko isto utvorí.
Bojím sa však, že keby som tie hrče nechala tam a odsala len tak menej, tak sa mi spraví zápal alebo niečo podobné.. a to by som nerada....
Keď to masírujem, dosť to bolí... sviňuchy jedny....

Marcovky, dáme golfový turnaj u nás v MT... ja mám cicky plné golfových loptičiek. 😠

kucina1
14. okt 2009

munu mame uz panove puzzle, aj hraciu deku, a koberec v obyvacke taky kusovy no on chce byt stale len na parketach 😠

denkolc no ja to nejak s tym fusakom musim vymysliet 🙂

pasoa
14. okt 2009

aha, to sa pýtala Baskaj, nie Kucina na to grcanie... 😅

kucina1
14. okt 2009

pasoi nevadi, ved u nas je to s grckamin stale tak isto ako u matuska a to reflux nemal ani nema.

mgk111
14. okt 2009

munu - fiha to tolko spapa naraz? to mne ked zje 150ml UM tak som happy... my spime doobeda jednkrat po obede jeden alebo dva krat a potom pride vecer a to uz o takej pol osmej je tvrdy budi sa okolo jednej a okolo stvtrej -piatej ale niekedy si v tej dobe spravi uz uplne rano...

pasoa - proste mate doma jedinecne dieta 🙂 a vzhladom na to ze ma vsetko ako ma byt (myslim pipika,vajka a pod.) takze sa lekari sekli - este stastie ze si nesla na amnio... a aj my by sme boli drichmosi ale drobcek nevodoli ☹ velaktrat zavidim a potom si poviem, ze mam zdrave dieta a nemam sa preco rozculovat,ze treba vstavat stale 🙂
ty to mas s odsavanim horsie pretoze si vzdy odsavala a keby sa dieta pricuckavalo, ma to trosku iny efekt a tym padom by si mala menej toho mliecka hadam... dufam, ze ti to prejde... a z mnozstva ubudne - sranda ake mas teraz zelanie a vtedy si sa bala, ci budes mat dost mliecka ked matusko zacne papat vyssie davky 🙂 hrce som mavala v nemocke - normalne masiruj teplou handrickou...

kubko mal tiez vcera arie, zaspal o osmej, o desiatej uz sme pochodovali, natierali dasienka - inak zubok uz je zase o kusok vyssie - a nosili sa kym neprestal plakat a nezaspal od unavy, chuda od bolesti bol cely spoteny, tak sme supli aj homeopatika.. ppotom vstaval o druhej a o piatej som ho prelozila ku nam a o pol siedmej mi vytrhaval vlasy 🙂

iron
14. okt 2009

bre ranko..dnes sa nejako rozchrnela.
Pasoa, no ten tvoj Matusko je teda riadny expert. Inak podla mna to nic vazneho neznamena, bude uplne v pohode. Urcite su na svete ludia co takto funguju, nic im nie je a ani nevedia,..ze maju o chromozom menej.
Ja varim hlivovy paprikas, krpata sa tvari ze chce spat.

My budeme mat tiez penovu puzzle...ale to len aby sa nepovedalo. Krpata je uz vsade. Je to strasne perfektne...sa z toho nenormalne vytesujem.

pasoa
14. okt 2009

mne sa ráta, ako píšete o penových puzzliach.
Tu malé resumé:

Muňu: musite kupit penovy puzzle
Kucina: mame uz panove puzzle
Iron: My budeme mat tiez penovu puzzle

😀 no aké ste zlaté 😀

mgk111
14. okt 2009

iron - ako sa vari hlivovy paprikas? jhlivy mam habadej ale neviem co s nou 🙂

pasoa - ani som si nevsimla tie preklepy 🙂 my nic take mat nebudeme pretoze asi ani lozit nebudeme 🙂 ale davam ho na deku na zem... parkrat sa mu podarilo nechat aj rucicky pod sebou.. jedine miesto kde tie rucicky pouzije ako ma,je vo vani ked ho dam na brusko a on chyta vanu, sprchu a podobne... inak je lenivy ako vos 🙂 on chce chodit nie lozit... co uz... tiez sme hodne pozadu v niektorych veciach a nikdy sme neboli na neurologii ale nasa pediatricka ma nazor, ze kazde babo je ine, pozerala ako vie sediet, ako pouziva svaly a vraj nie je potreba tam ist... u nas sa grckalo len vynimocne - a teraz uz si ani nespominam kedy naposledy... som to stastna mama ja 🙂 cize mas vsetky vecicky pekne oznackovane jedlom alebo to ide aj vyprat? 🙂 zase ti trosku zavidim toho spachtosa, ze mas cas na pracu, na upratovanie, na konikovanie ...

baby je normalne ze kubko prestal tak priberat a uz je to len "symbolicke"?... dufam, ze mu nic nie je... na ranajky som dala normlane kasu, az sa nas tatino divil, ze co mu to davam miesto mliecka 🙂 bola mi odporucena kasa z dm - ktore su mliecne a v troch prevedeniach, jedna nejaka obilna ci ako a potom mliecna bananova a mliecna vanilkova... su lacne - cca okolo 50sk a vraj chutne... este som nerobila - minam zasoby co sme mali... ale ak niekto ma zaujem a nema korunky, tak skuste...

kubka som uspala pred hodkou uz je asi hore, ale nejdem do izby, kym nebudem pocut mrncanie... u nas pada dazd so snehom, fuka ako blbe, ja somstihla urobit a zjest ranajky (vianocka s masielkom a k tomu kakao - mnam), vycistit dorinke - korytnacke akvarko a teraz tukam 🙂 na obed budu len parene buchty takze to bude bez prace 🙂 poobede idem dat opravit auto aj s krpcom nejako - lebo sadnem vcera do auta a na radiacej pake mokro... cez svetielko a vlastne antenu, mi pretekalo rovno do auta... parada a to musim este nejako vymysliet prezutie gum... ufff ani som nevedela, ze taketo veci budem riesit, vzdy to riesil manzel...

k hypoteke - podarilo sa znizit sumu z nejakych cca 300 na 73 (vraj to je minimum comusime platit) a je to pozastavene na pol roka, rozrata sa to do splatok takze budeme potom platit zhruba o dve eura viac v kazdej splatke ako doteraz (co je zanedbatelne)... ale s muzom sme mali debatu o praci v zahranici a on to chce riesit dost "husto" vraj tri mesiace prec a potom dlho doma a tak... no uz teraz mi to nevonia, ale ked bude treba korunky, tak sa nezblaznime z toho... je ine ked tu dostane nejaky plat a tam by bol schopny doniest ovela ovela viac za mesiac... este budu debaty lebo aj jeho tatko mu vycital, ze si musi hladat nieco tu a hotovo... sa mi zda, ze sa cela rodina zapoji - chuda manzel...

potulka
14. okt 2009

dobre ranko
poveternostne spravodajstvo: v BA je 6° a predbezne nesnezi. 🙂 este neviem, ci pojdeme na stretko, asi zavisi od pocasia a matejkovho spania. doobedne chrnenie trvalo 5 minut... 🙄 stihla som zapnut pocitac a vyprevadit muza k zubarovi.
viete niekto link na nase nove medialne hviezdy? 😉

moj prispevok k "pucliam": zatial nemame a neviem, ci ich vobec chcem. na druhej strane, mame len kusok koberca v obyvacke a potom taky dozivajuci, ktory dovolime nivocit zajkovi (mgk, vola sa dorka 😉). tak ja ti karle neviiim. asi poriesime, ked bude matejko pohyblinejsi. zatial je to morca. 😀

lenka138
14. okt 2009

pasoa, tak to teda fakt zaujímavá vec, ale hlavné je, že má všetko čo potrebuje a k tej amnio, také zimomriavky mi nabehli, ked som si to prečítala. Veľké šťastie, že si na ňu nešla.
K tým hrčiam, ja som nedávno bojovala s bolestivou hrčou asi 2-3 dni, kedže moja odsávačka je úplne na prd, tak som to nechávala iba na malého a ako na potvoru zakaždým len tak trochu cucol a nechcel z toho prsníka, pýtal si druhý, ale vydržala som, hrča zmyzla, tak to vyskúšaj nejaký den odsávať len trochu a potom ak by to bolo už naozaj nejaké zlé, tak odsaješ všetko

jaaaj dnes bola trochu búrlivejšia noc, malý sa len mrvil a samozrejme, že som sa zakaždým prebrala a vstali sme už o 7, čo inokedy až o takej 8-9, no ale drobec už zase chrní. Asi ho už trochu ťaží bruško, lebo 2 dni nekakal a zdá sa mi, že budeme musieť z jedálnička vyradiť karfiol, mám pocit, že mu nerobí najlepšie

pasoa inak dobré zhrnutie o tých puzzle 😀 😀 😀

mgk my papáme babylove kaše, ja som hned zobrala tie, iné som ani neskúšala, odporučila mi to sestra, že malá jej chcela len tie a sú naozaj dobré. mali sme tú vanilkovú, teraz máme ryžovú a naozaj sú fajn a tá cena je ozaj veľmi dobrá

kucina1
14. okt 2009

my papame hami, nestle, a doktorka nam odporucila sinlac ci tak nejak, tu sme este nekupili

munu
14. okt 2009

Pasojka 😀 😀 😀 no to je fakt podarene 😀

lenka138
14. okt 2009

po akom dlhom čase od začatia príkrmov ste začali dávať ovocie na desiatu?
lebo malého už prikrmujem 3 týždne a rozmýšľam, že by som už kojenie o 9 na hradila ovocím, len neviem či to ešte nie je skoro, lebo teraz nám to vychádza zhruba tak, že okolo
6 sú ranajky-mlieko,
o 9 desiata-mlieko,
o 12 obed- zeleninka, mäsko,
o 3 olovrant - mlieko,
o 6 večera- kaša a
okolo 8-9 mliečko na spanie

a je lepši to ovocie dať ako desiatu alebo olovrant?

snehulienka
14. okt 2009

cafte, tak sme boli v telke aj s ajkou, nase baby su televizne hviezdy. dik ajka este raz.

kucina1
14. okt 2009

leni ja davam niekedy na desiatu, a niekedy na olovrant, podla toho kedy ranajkuje, ked ranajkuje o siestej tak o desiatej ovocie, a ked ranajkuje az o osmej tak dostane ovocie na olovrant

potulka
14. okt 2009

snehu, kde vas najdem na internete?

potulka
14. okt 2009

lenka, skus a uvidis. ja som dala prvykrat hrusku na desiatu a zdalo sa mi, ze sa mu potom akosi nechcelo obedovat. mozno to bola nahoda, neviem. ale odvtedy davam na olovrant.

kucina1
14. okt 2009

potulka ved na markize v archive telerana http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/teler...

potulka
14. okt 2009

kuci, ano, to som uz nasla, ale zhruba o kolkej to bolo? diiik.

kucina1
14. okt 2009

okolo pol osmej, a druhe po osmej

potulka
14. okt 2009

:-*

ajka82
14. okt 2009

a dnesne telerano uz je tam???

no nasa dnesna noc=hroza, kazdu chvilu bola hore a skrabala si tie stipance od komarov 😖 taaaak super som sa este nikdy nevyspa 😖

potulka
14. okt 2009

jaaj, ved ja kukam vcerajsok. 😀 dnesne tam este nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre