Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
21. okt 2009

ahojte

iron mam na teba jednu otazocku, skusala si uz davat to mlieko hami optivital? Ja som to mlieko vcera kupila, dnes som ho aj vyskusala a maly sa pri tom tvaril akokeby som mu davala naozaj nieco velmi velmi zle, pokrutil usta, pokrcil nos a ani nepil to mlieko odmietol ho.....

iron
21. okt 2009

skusala...raz vypija a raz sa tvari ako opisujes...No neviem, u nas to nevyzera velmi nadejne....

iron
21. okt 2009

ako davate detickom polievocky....normalne lyzickou. Lebo moja to strasne pluje a vykecava pritom, ked to je riedke....a je to proste vsade.

potulka
21. okt 2009

ahojte
matejko uz vie tak krasne davat pa-pa, ze mu clovek odpusti aj tie noci, ktore travi v nasej posteli. 😀 ciastocne som na vine aj ja, lebo pri kojeni vzdy zaspim na cca dve-tri hodiny a ked ho potom chceme prelozit do postielky, prave sa prebera na dalsie kolo. kde je to babo, ktore aspon tri noci do tyzdna spalo od 9. do 6.? 😕

matejko je vedla mna na zemi, najprv sa celkom ochotne otacal, povytahoval hracky z krabice a teraz sa jeduje na brusku, cakajuc na zachranu. trdielko makove... asi mu vypustim z klietky zajka, kvoli nej sa dokaze riadne pozvŕtať.
dnes nas pride pozriet moja kamoska a pojdeme na horucu cokoladu, obalit si nervy. 😉

mona1111
21. okt 2009

ja som davala polievocky lyzickou, mame dva druhy lyziciek, jednou sa mu dobre papaju prikrmy tuhsie, a polievocka mu tiez tiekla po brade ale ked som skusila tu druhu lyzicku, tu sme dostali v nemocnici je to znacka hami a tou mu ta polievocka isla lepsie, ale aj tak podbradnik bol mokry, ale vydrzala mu ta polievocka asi na take dve hodiny ani mlieko som mu nedavala na obed.... tak asi sa aj najedol....

iron
21. okt 2009

a dávate do polievočky haluštičky...zo žĺtka a krupice?...

mona1111
21. okt 2009

my mame stale noci hrozne nie noci to som zle napisala zaspavanie moj vcera este o pol noci bol hore, ako ho mam vybit cez den, ked este nelozi, dam ho na brusko nech sa potrapi tak do sekundy je na chrbatiku, a davam ho aj sediet no uz lepsie udrzi rovnovahu ale treba byt pri nom....

nsoci
21. okt 2009
potulka
21. okt 2009

iron, pre mna polievka = redsie pyre. proste dam viac vody, v ktorej sa zelenina varila a hotovo. halusky nedavam.

nsoci
21. okt 2009

U nas polievky zatial nem.... skusim neskor. Tiez jak je to tekute tak kuak co to.
Matko dnes vstal o piatej a hodku vkuse kecal. A zaspal ani neviem kedy.
Teraz tu trebnuje stvornozky, ale furt sa nepohol, ked sa ma pohnut ide ako tulen, od pol pasa vztyceny a taha sa na rukach.
navarila som polievku a palacinky, malemu kasu a obed, periem uz tretiu pracku. Ufff. Mam dost. Jak to robia viacnasobne mminy.
Prave sa priplazil k stolicke... tusim pojdeme zas hajat.
Rano som vstala s takym pocitim, ze som total grogy, zivotnae energia -100 percent a to som v noci spala tak nechapem a smekam pred vsetkymi bsdejucimi maminami. Nechapem ako to zvladate. Supla som si pol litra zeleneho caju a riadok horkej cokolady, vonku vyslo slniecko a hned je svet krajsi.

kucina1
21. okt 2009

ja som dala vcera asi druhy krat uvarene zltko

na zahustenie pouzivam, ryzu, ryzovu krupicu alebo zemiak. velmi tekute mu nedavam lebo sa z toho nenaje. dokonca ani jablko ktore je velmi stavnate nechce, bo mu stava steka do hrdla a tym sa dusi. asi este nevie spojit v jednej lyzice tekutinu a tuhe

dnes bude mat tomasko na obed spenatovo- cukinovo - hraskove rizoto. uz to ma uvarene

prave sa mu varia nakrajane jablcka aby som spravila vyzivku

je doprane aj vyvesane
a uz aj upratane
len zajacovi som leniva vycistit tak mu vycistim zajtra
dnes pojdeme popoludni na prechadzku

iron
21. okt 2009

lebo by som chcela malej spestrit trosku jedalny listok...ja viem ze ona to mozno nepotrebuje, ale dokedy jej budem davat len varenu zeleninu a sem tam masko a sem tam zltok.....
Ale taku krupicu na zahustenie by uz mohla zvladnut.....

kucina1
21. okt 2009

nsoci tak ako sa snazi plazit matko tak sa plazi aj tomas, stale hore ruky a taha za sebou nohy 😀 ked sa da na styri tak mu zadok zachvilu padne a zacne sa neskutocne jedovat

ja som zvedava ako vsetko budem stihat pri tych dvoch detoch nsoci xixi, potom ti poviem, ale myslim, ze to bude v poriadku

potulka
21. okt 2009

kucina, pocuj, uz davnejsie som sa ta chcela spytat, kde sa nachadza tomas, ked stihnes kazdy den tolko toho porobit. asi netreba pri nom sediet, ze? da sa to docielit vychovou, alebo sa tak proste musi babo narodit? 😉

iron, uz davas lepkove veci? ak nie, skus kukuricnu krupicu.

kucina1
21. okt 2009

potulka no stiham ked ma fajn naladu (co je skoro vzdy) on si sedi v izbe a hraje sa, pripadne nieco vyvadza, alebo je v kociku a sleduje ma, alebo si hopsa, pripadne pozera do zrkadla a ja stiham, a samozrejme najlepsie je ked mi chvilu spi xixi. skor je to tym, ze sa tak to babo moje bezproblemove narodilo

ale vcera som bola z neho dost na nervy, dnes je zatial v pohode 😎

iron skus kukuricnu alebo ryzovu krupicu, alebo pohankovu krupicu prip. muku. este tie lepkove veci asi nie

iron
21. okt 2009

potulka...uz som dala lepok a v pohode...
kukuricnu krupicu?...fuha a to ked nebude chciet to kto u nas doma zje...to budem musiet vyhodit....

Inak fakt Kuci...ja musim byt stale s malou...akurat rozmyslam ako si zacnem organizovat den. Chcela by som jejnavarit aby mala teple ked sa zobudi na obed....No ale to mi vychadza ze musim varit ked ona spi. To znamena ze ja si vobec neoddychnem, lebo ja snou niekedy spim a niekedy konikujem...proste potrebujem oddych.
Takto keby som robila ked ona spi, tak som odpalena...

Mozno ked zacne spavat celu noc tak to bude o inom, ale pokial sa mi bude v noci stale...tak som odpalena.

iron
21. okt 2009

Tak potom moje druhe bude kludas...lebo toto je akcne po mne. Proste ked nie som pri nej tak revy, nevie sa sama hrat...musim jej asistovat...len ma nevidi a jaci ako maly pavian.

iron
21. okt 2009

tak baby...teraz mi napisala kamoska, ze jej dieta uz je aj rezne....pre ilustraciu ma dva tyzdne menej ako moja Ninka...takze toto je podla mna prehnane..... 😉

kucina1
21. okt 2009

iron tomas sa nevie hrat niekedy ani sam, ani so mnou a uz vobec nechce byt sam a ani so mnou, to bolo akosi vcera. stale nespokojny so vsetkym ale mam stastie, ze mam takych dni malo

keby som nespala v noci tak som vyradena cely den, mavame prespate cele noci hadam od tomasovho narodenia, s vynimkami prveho az druheho mesiaca ked sa pravidelne budil na krmenie. ale najedol sa hned spal, tak to bolo v poriadku.

iron
21. okt 2009

tak to mas super....Ale ja tiez nemam zle dieta..Ninka je strasne zlata...naozaj. Len niekedy je strasne umrncana...tieto dni specialne, ale to su tie zuby. Strasne rychlo sa to rozbehlo. Za tyzden jej vyrastli dva, takze ju vsetko bolelo..Nsoci si vie predstavti.
Teraz ma na to pravo byt taka...ale inak je to slniecko, len s diablikom v tele....pampusik moj.
A ja som aj trosku leniva nieco robit doma...mna take veci nikdy nebavili. Ja som technicky zalozena, takze domacnost u mna 0 bodov, ale keby ste chceli urobit plot alebo vrtat...tak milerada....

nsoci
21. okt 2009

Iron to si teda viem. 😀

Ja robim ked matko spi (a ano nezastavim sa, ale zato vecer mam potom oddych ked o siedmej zaspi)... a ked je hore tak tiez beham okolo, vesam pradlo, utieram prach, alebo ho supnem do stolicky a varim... ale to uz len take pomocne prace... rano/doobeda este mam energiu tak lietam jak handra, o druhej chodievame von, ked sa vratime tak vybalim, periem atd. a venujem sa Matkovi, papame, kupeme a ked zaspi, nerobim nic. Tak som si to zauzivala a zatial ok.

pasoa
21. okt 2009

ja som bola teraz s matúškom von v manduce, celou cestou protestoval, sem-tam pozeral a zas vrčal a napokon zaspal cestou domov, tak tu teraz sedím v dvoch pulovroch a potím sa a matúška na sebe. 🙂

potulka
21. okt 2009

nsoci, dufam, ze matej pojde v matkovych slapajach a o mesiac sa vo velkom pusti do jedenia. prave sme totiz vstali od "obeda". tych 5 dobrovolnych a 5 nasilnych lyziciek sa totiz za obed povazovat nedaju. pekne pil iba vodu z pohara. 🙄
co myslite, mam mu to zasa ohriat na olovrant namiesto ovocia? alebo skusit este o pol hodiny?

mgk111
21. okt 2009

ahojky! tak s kubkom som bola hore skoro celunoc, on aj buval vcelku sa dalo, ale ked zacal kaslat zo spanku akosi dusivo, uz som aj letela a brala ho na ruky a davala kunam, do postielky, ponosila, dala jest, pit - takze neviem asi dve hodky spanku som dala nejako... som ako vypluty citzron rano mi ho zobral manzel ale nedalo sa mi spat, iba som neskutocne unavena a mimo... hrcka uz je mensia a tolko neboli tak asi zaberaju antibiotika.. teraz uz odsavame menej soplikov, statocne s nami bojuje 🙂 tatino ho ma na rukach, vcera tka dlho spinkal, tak to skusame zase... idem mu uvarit jedlo na zajtra, horu pradla ignorujem a hadam hodim tu kubkovu foteck nejaku inak si idem vybavit objednavky na avon a asi len tak hybernovat...

nsoci - ja robim povacsinou ked spi, lebo inak sa mu musim venovat na stopro... malokedy sa mi stane,ze pri nom daco spravim a teraz ked je chory tak ani von nechodime... normalne mam obavu ze potom pojdeme von a co ked zas ochore ☹

kuci - ja som tiez uplne vyradena ☹ ale hadam sa to zlepsi, lebo inak neviem ako budem fungovat...

iron- rezne? viem ze kazdeho osobna vec, ale niektore veci su prilis...

mgk111
21. okt 2009

potulka - ja som to skusala ked nechcel, znovu dat miesto olovrantu niekedy aby si nemyslel, ze ovocie bude a zelenena nie, ked nechce... a naucil sa celkom...

matja
21. okt 2009

ahojte, no včera som sa cítila totálne nanič. Už ani nepamätám, kedy ma choroba tak zmohla, ani Paťka som nevládala držať na rukách. Dnes už je lepšie, teplotu už necítim, nádchu ešte mám, hrdlo bolí, pokašlievam, ale už sa to dá zvládnuť.

pasoa, myslíš, že by sa ti malý zobudil, keby si ho z manducy vybrala? Môj, keď tuho zaspí, tak ho môžem pokojne preložiť do postieľky.

Paťko po troch dňoch štrajku povolil a už sa zase nechá uspávať na rukách. No už sa radšej nebudem na to sťažovať, lebo radšej ho uspím na rukách ako nezaspať vôbec, ako to bolo cez víkend. Dnes som skúsila dať ho do postieľky, aby zaspal sám, za celé dve hodiny sa mu to nepodarilo, bol úplne unavený, ale medzičasom aj vyhladol, nakŕmila som ho a nakoniec predsa len zaspal na rukách - dva a pol hodiny po tom, ako som zbadala na ňom prvé známky únavy. Zato spí dve aj štvrť hodiny, obed mu už aj vychladol.

iron
21. okt 2009

moja na obed zjedla styri lyzicky cvikly so zemiakom...tot vse...ideme von...
Ked bude hladna...tak ma smolu...mlieko uz nechcela...hlavne ze teraz tu vyvadza a trha vsetky casopisy. A strasne sa cuduje co za zvuk to je pri trhani papiera.... 😲

matja
21. okt 2009

potulka, aj ja som to tak občas robila, že dostal aj neskôr, aby som to nemusela vyhadzovať. A druhý raz už zjedol. Ovocko šlo na rad neskôr - pred kúpaním.

drozdik78
21. okt 2009

potulka skus o polhodku neskor ... a v sobotu sa posuva caaaaas 🙂 no tak dufam ze si posunie spanok aj emmka 🙂

egyptanka
21. okt 2009

Tak a Natalka je uz baba ... ma nastrelene nausnicky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre