Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

michaelamia1902
21. okt 2009

A uz mame 2 zubky a zacala som davat aj UM, toho mojho MM je uz nejako pomenej a som aj rada lebo uz nevlacem som total vycucnuta.

mgk111
21. okt 2009

lubi - dakujeme 🙂 ked jeho gulatucka hlavicka si take veci ako sluchadla priam pyta 🙂

kucina - alebo skus krsnych rodicov 🙂

michaelamia - gratulujem ku zubkom 🙂

pasoa
21. okt 2009

no, moje dieťa zas ide prespať deň či čo?
obed zbaštený (dnes o 16:00 😀... to je režim, čo? 😉 ) ale ku koncu už zaspával. Grgol mi na pleci a ako som si ho dala na lakeť, tak zalomil.
púšťam mu podhradskú & čanákyho, čo som dnes napirátila z webu a veľmi sa mu to páčilo. som mu do toho spievala, čo som vedela slová a veľmi sa zabával na tom. 🙂

varím hrušky, dnes dostane do jabĺčkového olovrantu aj trošku hruštičky. ale len tak za 2 čl, aby ho nebolelo bruško.

baby, kedy môžem začať s desiatou? zas tak 3-4 týždne po olovrante či ako?

kucina1
21. okt 2009

mgk tomas nema krsnych 🙂
tomasko teraz zalomil a ja som si pustila nejaky film a desim sa, je to taky daky horor fuuuuj

asandys
21. okt 2009

pasoa posli mi prosim link na stiahnutie tej podhradskej do ip. dakujem sa som vedela nic najst, co by sa dalo stiahnut. 😒

michaelamia1902
21. okt 2009

Kocky co mate tak 7 - 8 mesacne deticky kolko krat za den davate este mliecko, tak normalne ako jednu davku jedla nie len take cucnutie od smadu. Ja davam rano, na obed si len tak cucne, poobede a vecer + v noci ale to je len tak na ukludnenie. No a popritom ma 3 hlavne jedla. desiata ovocie obed zeleninka s maskom a vecer okolo pol siestej kasa.
Uz ste to tu asi rozoberali, ale ak sa vam chce tak napiste.
Ja len ze ci toho mliecka nema mat v takomto veku viac.
Dakujem za odpovede

egyptanka
21. okt 2009

baby, zjedia vasi drobci plnu davku kase? ...

kucina1
21. okt 2009

moj vzdy a niekedy by si este dal aj viac jedla,ale tomas je v jedeni vynimka !!!

michaelamia tomas ma rano okolo 5 150ml mlieka potom okolo 8 150ml mlieka, o 12.00 zeleninu s masom, o 16.00 ovocie a o 18.00 kasu. viac neje ani nepije. niekedy sa zobudi az o pol osmej a dostane 150ml mlieka len 1x za den

nsoci
21. okt 2009

Pasoa ta taska sa Ti nepacila? A ja som sa tak tesila ked som ju nasla na nete...

Sme sa vratili odvonku, matko spal tak hodku a to je uplne ze rekord. V poslednom case spi v kociku malokedy. Uz si ani nepamatam ake to bolo ked zaspal hned ako sme vysli z brany.

egyptanka
21. okt 2009

kuci, nie je toho mliecka malo?
deticky by mali zjest tak cca 500-600 ml denne ked su na prikrmoch.

kucina1
21. okt 2009

no on by mal mat jednu davku 210ml ale nikdy tolko nevypije, ale ma aj vacer vzdy mliecnu kasu, tak je to podla doktorky v poriadku, pytala som sa na to

mgk111
21. okt 2009

no kubko pije este dost mlieka - teda minimalne 3 x za den a v noci zo 2x tak po cca 120-150ml... a inak ma obed zeleninovo masovy, olovrant ovocny a niekedy kasu ale to len niekedy, takze ja som este nenahradila aj olovrant aj desiatu...

egy - z kase mi zje necelych 120ml...

matja
21. okt 2009

kuci, na tvojim mieste by som zacala od 8. mesiaca s jogurtami. My este nezacneme, lebo maly papa MM, ale pri UM by som to riesila takto, zvlast, ked papa tak malo mliecka.

pasoa, do 9. mesiaca stacia dietatku dva chody denne. Zalezi od teba, ci mu chces dat aj treti chod. My sme davali so zaciatku aj desiatu, aj olovrant - na radu lekarky, ale rychlo som s tym skoncila, ked maly vyzvracal raz vsetok nestraveny obed. Myslim, ze mu to vobec zatial netreba. Parkrat do tyzdna (mozno 2x) mu dam ovocie na desiatu a na olovrant suchy roztek na bavenie, alebo trosku chlebika. Dnes zjedol asi tak stvrtku rozka.

iron
21. okt 2009

kasu nezje plnu davku ani omylom...robim 90ml to je schopna zjest. Ja kojim rano, desiate...na obed uz nedavam, olovratn /lebo to nchce ovocie, tak ju nenecham o hlade/, vecer dostane bud kasu alebo len mlieko...no a vnoci...tak dvakrat....

kucina1
21. okt 2009

matja dam mu ho po najblizsej poradni, mne posledne doktorka povedala, ze este ziadne jogurty, ani lepok ani probioticke veci

matja
21. okt 2009

joj a mliečka papáme stále dosť. Nevadí mi to, dávam mu vždy, keď je mrzutý, alebo keď sa v noci zobudí, alebo vidím, že už dlho nič nepapal, hocikedy aj po obede namiesto vodičky. Hlavne teraz, keď som chorá, si myslím, že je pre neho MM lepšie ako vodička. Ale teraz po rožteku dostal vodu a vypil pol pohára. Keď vidí pohár, sa teší, chytí si ho do ruky, samozrejme, že ho ovládam ja a pekne pije.

egyptanka
21. okt 2009

jaaaj kuci, hej ked ma mliecnu kasu tak je to OK, zabudla som ze aj tu papa ... ved vravim, mne to dnes nepali.
mgk, a davas lyzickou alebo flaskou? ... lebo mne zje tak mozno polovicku.
matja, my mozeme davat aj 3 chody ... my potrebujeme pribrat. Ale davam len zatial obed a sem tam ked sme doma tak aj kasu.

matja
21. okt 2009

jasne, egy, na tvojom mieste by som aj ja davala kasu.

...na pobavenie - dnes som dala namiesto oleja na panvicu ocot a chcela som vyprážať syr. No ale napriek straty čuchu teraz pri chorobe som to zbadala hneď 😀

egyptanka
21. okt 2009

... ja mam pocit, ze robim vsetko zle. Ona je v poslednom case dost nespokojna, nevie sa ulozit k spanku a stale mam pocit, ze je hladna, ale ja ju dojcim stale tak kazde 2-2,5 hod. Este aj po obede ju nadojcim. v noci sa budi tak 3-4x ... niekedy su noci, ze aj castejsie. ☹

matja
21. okt 2009

egy, preco ten pocit? Ty to robis uplne spravne. Nespokojna moze byt aj kvoli zubkom. A v noci sa deticky zvycajne budia, aj ked kedysi, ked boli uplne male miminka, spali pekne (vynimkou je Tomasko 🙂)

kucina1
21. okt 2009

egy mas to potom tazke, ked natalka nic nechce poriadne papkat, ako potom moze pribrat, juj drzim vam palce
vidis ako pasoa mala tazkosti s matuskom a ako sa im zacalo darit v papkani, ale to ked presli na tu novu prikrmovu stravu ale co poradit teba ja netusim, ale natalka je fakt este take malicke drobciatko, tak sa na to asi este neciti. ale ked pribrat musi, tak by mala ☹

egyptanka
21. okt 2009

matja, to si este dobra ... moj muz pred asi troma rokmi isiel u svokrovcov na zahrade robit take maso nalozene v marinade. Nalial olej a isiel vyprazat ... pridem k nemu a ono to tak divne vonalo. Kukam na nalozene maso a to v pohode, pozeram na olej a on tam pako na panvicu nalial lampovy olej do takych petrolejok. Esteze stihol vyprazit len nejake tri kusky a neznicil vsetko. 😀

matja
21. okt 2009

fuuuuj 😀 lampový olej 😀 😀 😀

kucina1
21. okt 2009

fuuuuj 😀

ajka82
21. okt 2009

nestiham citat ale k poslednej strane krpata papa vsetkeho plne davky( obed, olovrant aj vecera)
a mlieko 2-3x neratam cucnutie 😉

egyptanka
21. okt 2009

matja, asi preto, ze je taka nespokojna ... nadojcim a je v klude tak max. 20 minut. Nevie spat ... ulozim ju a ona sa zobudi i napriek tomu, ze je unavena a potom ju znova uspavat co niekedy trva vecnost. Unavuje ma to.
O tom, ze sama zaspi do 5 minut mozem snivat. Ono su to u nas neskutocne revy ked ma spat.

egyptanka
21. okt 2009

no idem pomaly dojcit ... to zasa budu revy, prostesty a bojkoty. Ja sa uz zacinam obavat vecerneho dojcenia ... uz si to neuzivam ako volakedy. 😢 😢

ajka82
21. okt 2009

egy a ked nakojis poleziacky tak ti nezostane spat? ... sak cez den ju nemusis prekladat do postielky a oddychnes si pri nej...
a moja ked nechcela spat tak som jej vymyslela zabavu nejaku, troska sa pojasila nech sa unavi a bolo lepsie

mona1111
21. okt 2009

ahojte
tak my papame mliecko rano,na desiatu, obedik ma zeleninovy prikrm, olovrant ovocna vyzivka, ( vacsinou domaca, ale dnes mal vynimku kupenu jablkovo broskynovu a zjedol plny pohar 190 g), mlieko uz nema asni na olovrant ten je okolo 15,30 hod. o 17.30 -mliecko , potom okolo osmej opat mliecko a ideme spat,..... a v noci klasika aj tri krat sa budime niekedy vypije inokedy sa chce len prisat na prso a cuckat....

mona1111
21. okt 2009

a zabudla som napisat velmi dolezite info ide nam treti horny zubok..... mozno preto sme nechceli spat... uvidime ake bude dnesne zaspavanie... zubok sa uz prerezal uz vidno taku malu spicku toho zubka....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre